Millega tegu:
Tai traditsioonilise massaaži juured ulatuvad rohkem 2500 aasta taha. Tegu ei ole läänemaailmale harjumuspärase lihaste muljumise, vaid kombinatsiooniga väga täpselt suunatud vajutustest ja venitustest. Traditsioonilist tai massaaži teostatakse spetsiaalsel matil läbi selleks ettenähtud riiete ja see koosneb mitmest etapist: esmalt avatakse energiakanalid, et tasakaalustada energiavool kehas; siis mõjutatakse erinevate vajutustehnikate abil kindlaid reflektoorseid punkte, mis mõjutavad kogu füüsist; seejärel lõdvestatakse lihased ning lõpetuseks sooritatakse energiat andvaid joogaharjutusi.
Traditsioonilise massaažiga kombineeritakse veel tai kuninglikku massaaži ning ürdipalli massaaži. Esimese puhul kasutatakse ürdisegust valmistatud õli ning teise muudavad eriliseks ürdipallid — ravimtaimede segu linase riide sees, millega massaaži käigus mõjutatakse eriti pinges ja valulikke lihasgruppe.

Kellele sobib: Tai massaaži soovitatakse rohkem kui 60 haiguse või haigusseisundite puhul, mille hulka kuuluvad näiteks jalgade ja käte vereringehäired, kõhukinnisus, migreen, ebaregulaarne menstruatsioon, immuunsüsteemi nõrkus, madal vererõhk, söömishäired jne.

Efekt: Kuna traditsioonilist tai massaaži on võimalik sooritada kas lõõgastaval või teraapilisel eesmärgil, vastab ka massaaži tulemus valitule. Antud massaažiliigi kasulikkus ei seisne ainult organismi valude ja vaevuste leevendamises, vaid see aitab luua ka tasakaalu hinge ja keha vahel. Lisaks väldib tai massaaž rasvumist, mõjub hästi taljele, vähendab pahkluude turset, elustab naha uuenemist ja vähendab kortse.

Massööri soovitus: “Küllap on igaüks siinsel külmal ja kõledal põhjamaal kogenud igatsust millegi erilise, sooja ja eksootilise järele,” nendib Thawee Sae Heng. “Sel puhul tasuks lasta oma keha ja vaim kas või hetkekski vabaks ning vajuda pehmesse ja sooja idamaisesse unistusse.”