Kas soetada endale koju trenažöör või mitte?Kas soetada endale koju trenažöör või mitte?
Shutterstock

Tänapäeval ei ole sport enam pelgalt võimalus ilusa ja terve keha saavutamiseks, vaid sellest on saanud omaette moesuund, millega on tegelema hakanud ääretult suur hulk inimesi. Kuid see mood on äärmiselt kasulik, sest selle tulemusel saavutame tervislikuma ja täisväärtuslikuma elu. On täiesti selge, et sport ja aktiivne eluviis pikendavad ja parandavad elukvaliteeti. Teinekord on aga jõusaali minek ääretult raske ja keeruline kodust välja astuda, eriti veel juhul, kui jõusaal on kodust üsna kaugel. Sellisel juhul tasub endale koju muretseda kvaliteetne trenažöör. Üha enam inimesi on endale valinud just kodused treeningseadmed, sest nii hoiad jõusaali mineku pealt hulga aega kokku ja ka rahaliselt on kodune trenažöör enamasti soodsam.

Aja kokkuhoid

Paljude inimeste jaoks on jõusaali minek ebameeldiv, sest reisimisele võib kuluda tohutu aeg. Sel juhul tasub kahtlemata endale koju isiklik trenažöör muretseda. Lisaks on kodus võimalik treenida igal päeval ja iga kell ning just nii kaua, kui ise heaks arvad.

Kuidas kodus ruumi leida?

Paljud arvavad, et trenažööri jaoks tuleb kodus spetsiaalselt ruumi teha. Ent mitte kõigil ei pruugi see õnnestuda. Olenevalt treeningseadme suurusest on tarvis rohkemal või vähemal määral vaba ruumi. Kuid näiteks velotrenažöör sobib ideaalselt magamistoa üheks osaks. See tähendab, et ei ole vaja otsida pidevalt ruumi, kuhu trenažöör pärast treeningut paigutada. Luba sellel olla toa üks osa. Treeningseade ei võta kodus kindlasti palju ruumi, ent on äärmiselt kasulik ja vajalik regulaarseks treeninguks.

Seotud lood:

Millist sorti treeningvahend endale soetada?

Kuna tänapäeval on kauplustes väga suurel hulgal erinevaid treeningvahendeid, siis on nende seast selle õige valimine üsna keerukas. Trenažöörid jagatakse harilikult vastavalt sellele, millist kehaosa need treenivad. Niisiis tuleb ka valik lähtuvalt langetada. Statistika kohaselt eelistavad paljud inimesed just jooksulinti. Jooksulint aitab vormida kogu keha ja parandab suurepäraselt vastupidavust. Regulaarne jooksulindi kasutamine võimaldab näha väga kiirelt suurepäraseid tulemusi!