Presidendiproualt teenetemärgi saav 53-aastane vereandja Kersti Anijärv on elu jooksul verd annetamas käinud 117 korda

 (3)
Presidendiproualt teenetemärgi saav 53-aastane vereandja Kersti Anijärv on elu jooksul verd annetamas käinud 117 korda
Verekeskuse 75. sünnipäeval foto 100 korda verd loovutanud doonoritest. Kersti Anijärv esireas vasakult teine.Foto: erakogu

"Ma olen tundetu," väidab presidendilt Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi saav Kersti Anijärv esimese hooga, kui talle õnnitluste edastamiseks helistan. "Peast segi, kõik väriseb ja vererõhk on laes."

Suurest tunnustusest kuulis Leiburis taignategijana tööl viibinud Kersti tuttava saadetud sõnumi kaudu ja läks seejärel kohe Delfisse, et enda nimi õigest kohast üles leida. “Eks neid andjaid ole ju teisigi. Suvel helistati mulle küll Verekeskusest ja küsiti, et mis ma sellest arvan, kui mind esitataks ka. Paluti kirjutada pisike kiri sellest, kuidas kõik alguse sai, aga tänaseks oli kõik meeles läinud ja hakkasin hoopis mõtlema, et järsku polegi mina. Äkki keegi teine minu nimega.”

0 negatiivne doonor Kersti läks esimest korda verd annetama juba Vene ajal, 1983. aastal ja käis siis lausa viis korda aastas. Nüüd jõuab ta verd annetama ca kolmel kuni neljal korral aastas. Kuna tal on veri, mis sobib kõigile, saab ta üsna tihedalt Verekeskuselt sõnumi ja lähebki esimesel võimalusel kodu lähedale annetama. “Pole probleemi,” ütleb ta reipalt. “Pärast on hea enesetunne ja tean, et olen saanud kedagi aidata. Vahel registratuurist öeldakse ka, et täna läheb mu veri lastele.”

Nüüd unistab Kersti Narva sõitmisest, et oma nimekaimult, president Kersti Kaljulaidilt, uhke tunnustus vastu võtta. “Ma olen tööle pandud sel päeval, aga äkki ikka lastakse. Ma oleksin valmis selle sõidu ette võtma — eriline võimalus ikkagi!”

Vasta küsimusele ja võida toto koolitus
Mis aastal ehitati Tallinna hipodroom?
Toto koolitus 10-le koos karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta
panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare