Ema hoiatab: turvahälli külge riputatud nunnu vidin oleks imiku peaaegu tapnud!

 (5)
Ema hoiatab: turvahälli külge riputatud nunnu vidin oleks imiku peaaegu tapnud!
Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Kahekuune Robin Pope sõitis koos oma tädiga autos, kui auto sattus avariisse ja rullus kaks korda üle katuse. Imik, kes oli nõuetekohaselt turvahälliga esiistmele kinnitatud, lendas aga kokkupõrke tulemusel ühe hälli külge pandud lisandi tõttu turvahällist välja - asi, mida korrektse kasutamise puhul turvavarustusega kindlasti juhtuda ei saa! Õnneks sai beebi ainult kergeid vigastusi, kuid asi oleks võinud palju hullemalt lõppeda.

Ja põhjus, miks turvahäll oma ülesannet ei täitnud ja beebit kinni ei hoidnud, oli ema lisatud lambanahast pehmendused turvarihmadel. Ilmselt hoidsid pehmendused rihmasid vales asendis ja olid nii libedad, et beebi lihtsalt libises kokkupõrke mõjul nende vahelt välja.

Hannah Pope rõhutab oma postituses kaht väga olulist nüanssi: esiteks muudavad turul müüdavad lisandid turvahälli ohtlikumaks ja teiseks on neid kasutades hiljem palju keerulisem tõestada, et tool oli vigane ja on raskem nõuda selle ümbervahetamist defekti tõttu.Seetõttu palub ta: “Ära pane turvatooli külge mitte midagi, mis tooliga tehasest kaasa ei tulnud!”

Siia alla käivad nii turvarihmade pehmendused, mis antud loo puhul eluohtlikeks osutusid, turvahällidesse pandavad padjad, riputatavad mänguasjad ja peeglid, tooli asendi muutjad jms. Kindlasti ei tohi last kinnitada hälli teki sisse mässituna või paksus kombekas, sest nende ümber ei istu rihmad korralikult kinni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare