Helkurite vajadust ei sea keegi kahtluse alla, kuid kolmandik inimesi neid siiski ei kanna — miks?

 (11)
Avalda arvamust!
Helkuritest maanteel
Helkuritest maanteelFoto: Andres Putting

Helkurite vajadust ei sea keegi kahtluse alla, kuid kolmandik inimesi neid siiski ei kanna ning sageli eksitakse ka helkurite paigutamisega või kasutatakse tooteid, mis ei taga nähtavust, avaldab värske Naisteleht.

Maanteeameti ennetustöö osakonna eksperdi Gerli Grünbergi sõnul on kõige raskem kontingent 26-34aastased mehed, kes sõidavad autoga. "Autojuhtidena nad ise kiruvad neid n-ö tonte, kes võivad pimedusest ootamatult välja astuda ja õnnetuse põhjustada, aga samas nad ei mõista, et kui ise autost välja astuvad ja kõndima hakkavad, saavad neist samamoodi helkurita jalakäijad, kes teistele roolikeerajatele nähtamatuks jäävad," toob naine välja vastuolu.

Maanteeamet on uurinud, miks helkurit ei kasutata ja üks põhjusi ongi see, et inimene ütleb end liikuvat ainult autoga, ehkki on päevselge, et kogu aeg ei saa masinaga treppi sõita ja jala liiklemist vältida. "Osa inimesi väidab, et kõnnib ainult valgustatud linnatänavatel, aga valgustus pole siiski ka linnas ühtlane, pimedaid nurki leidub küll," toob Grünberg välja teise vabanduse.

Lugeja, kas sina oled juba oma talvejope või -mantli külge helkuri kinnitanud? Miks?

Loe edasi värskest Naistelehest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare