Naisteka lugeja: inimesed, tulge maa peale! Kui te tahate, et teie lastel oleks hea tulevik ja nad kasvaksid austades teisi inimesi, siis saage lõpuks aru, et õpetajal on õigus teha oma tööd

 (3)
Leie Põhikool
Pilt on illustreerivFoto: Anni Õnneleid

Eile juhtis Naistekas tähelepanu ühes Jõgevamaa koolis aset leidvale olukorrale, kus lapsevanemad kurjustasid õpetajaga, kes julges väljendada pahameelt selle üle, et õpilased ei käi peale kehalise tundi pesemas. Seepeale avaldas üks Naisteka lugeja arvamust, et probleem pole mitte niivõrd pesemises, vaid hoopis sellel, et õpetajatel ei lasta enam oma tööd teha.

"Tegelikult ei ole ju asi pesemises või mitte pesemises," kirjutab ta. "Olukord on lihtsalt juba nii hulluks läinud, et lapsevanemad ei luba õpetajatel isegi enam elementaarsemaid asju öelda. Igast asjast algab suur kisa ja survestamine. Alles täna jälle nägin õpetajat, kes nuttis lastevanemate survestamise pärast.

"Inimesed tulge maa peale! Kui te tahate, et teie lastel oleks hea tulevik ja nad kasvaksid austades teisi inimesi, saaksid elus hakkama, siis saage lõpuks aru, et õpetajal on õigus teha oma tööd. Hinnata last õiglaselt ja vajadusel kutsuda neid ka korrale.

"Hetkel on noored õpetajad lahkumas koolist. Ja mille pärast? Sest lapsevanemad arvavad, et nemad teavad kõike. Neil on kõigeks õigus, nad sõimavad ja ahistavad. See on väga kurb, sest me oleme ju kõik üks ühiskond."

Loe ka Naisteka toimetaja arvamuslugu Jõgevamaal aset leidnud juhtumist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare