Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mädaplekid kurgus/kas alati angiin?Kas peab ravima 100%AB ?Palavik kolmas päev 39

ema mures 04. aprill 2011, kl 15.23
Lapsel kurk punane ja tuvastasin ka mädaplekid?Ise olin väiksena pidevalt angiinas.Aga teadus edasi arenenud.Hel.perearstile ta käskis oodata 5p.siis saame AB`?Ütles,et alati ei tähenda veel need täpid angiini??Millised teie arvamused ja kogemused Angiiniga?Milliseid ravivõtteid kasutate ja kas tüsistuste oht on suur?
Tänud!

hmm 04. aprill 2011, kl 15.35
alati ei tähenda jah, kuid praegu tundub, et kisub sinnapoole siiski. Jälgi lapse kurku ja kui läheb hullemaks siis helista arstile uuesti ja küsi AB-d. Angiin kahjustab südamelihast.
Aga seniks kasuta tuntud rahvameditsiini (leige piim+mesi) vahendeid ja neid kurgurohtusid, mida apteegist retseptita saab - määrimised, kuristamised jne.

imelik arst 04. aprill 2011, kl 16.33
kui ikka angiin siis ravitakse kohe ab-ga.selleks ei pea ootama ja perearst ongi ,et diagnoosi panna,aga mitte telefoni teel vaid lapse kurku vaadates.

ema mures 04. aprill 2011, kl 16.41
jah kahtlane täna hel.ja reedeni käskis piinelda,,ja palavik täna kolmas päev:(.Eks siis jookseme erakorralisse?

hmm 04. aprill 2011, kl 19.11
ära nüüd erakorralisse küll jooksma hakka. Laps saab vbl veel külma või korjab lisaks mõne viiruse. Homseni kannatab ära küll. Anna palavikku alandavat tabletti või jooki, hoia soojas ja kasuta kurguravimeid.
Kui tagantjärele mõtlema hakkan, siis ega ka vanasti (nõukaajal) iga palavikuga AB-sid sisse kühveldama ei hakatud. AB-d tekitavad allergiaid, hävitavad normaalse mikrofloora ning põhjustavad ravimresistentsuse teket. Tänapäeval on nad ikka vägagi tugevatoimelised.
Vaata, mis homseks juhtub ja kui läheb hullemaks, siis helista uuesti perearstile.

ema mures 05. aprill 2011, kl 09.08
valgeid täppe kurk täis...

tuhkur 05. aprill 2011, kl 09.11
meie käisime u. teisel-kolmandal päeval arstil. Ravi ei määratud, ei olnud vajalik, sest polnud viiruslik v bakteriaalne.
Mõõdus väga kiiresti, viie päevaga vist.

ema x 05. aprill 2011, kl 09.13
Võta laps kaasa ja ründa seda perearsti, tule taevas appi. Tänapäeval arstid enam kodus ei käis, aga auto või taksoga saaks ju ometi polikliinikusse ja asja selgeks teha!
Angiin ilma ABta ära ei lähe, võib tekitada, nii südame- kui liigesekahjustusi jms.
Helista ette ja mine lapsega kohale.

staazikas angiinitaja 05. aprill 2011, kl 12.41
ma olen angiinis olnud iga 5 aasta takka, seega juba kümmekond korda, kogemus on selline, et kui tegelen iseravimisega, siis saan lahti mõne päevaga, kui tablettidega, siis samuti hakkab teisel päeval kergem
mina olen neid valgeid täppe ise eemaldanud spetsiaalse lameda spaatliga.
sest minu arst ütles, et kuni nad kurgus on, tekitavad organismis palavikku ja pahandust
muidugi vajutada tugevalt ei tohi, peaasi, et veritsema ei hakkaks
ja kui ma olen enamuse saanud ära korjata, siis ka palavik kaob mõne tunniga

veel on nipp, ma ei tea, kui suur laps on, kas ta kuristada oskab?
hea on kuristada punase peedi mahlaga, kuhu on lisatud natuke äädikat, aga nii parajsjagu, et oleks hapukas - see punane värv pidi neile täppidele niiviisi mõjuma, et nad lahustuvad ära

ja veel, alati on kasulik kuristada jämeda soolaga tehtud soolveega, väga vastik aga väga hästi aitab

ja veel, apteegis tehakse mingit kurgumääret, kindlasti perearstilt saab sellise retsepti, see koosneb joodist ja veel millestki, see on selline punane venib ollus, väga hea maitsega, sellega siis iga mõne tunni tagant kurku peitsida ja samuti on mõne päevaga üle

ema mures 05. aprill 2011, kl 13.45
3,5 a kahjuks ei lase väga oma kurku toppida midagi,,hakkab okse hääli tegema:(Kuristada ka ei oska:(.ÖÖsel palavikuta,,,Loodame,et läheb ära koos lumega:)

m 05. aprill 2011, kl 14.18
Mine kohe arstile!
Minul väga kurvad kogemused oma lapsega, kellel kurk haige kuid täppe ei olnud.
Kuna ravisime last alati kodus, kuristas jne. Siis mõni kuu tagasi lõi lapsel ülikõrge palaviku, liigese paiste ja tulemuseks 3 nädalat haiglas- liigesepõletik+pikaajalisest ravimata põletikust veremürgitus.
Parem karta kui kahetseda, võtku lapsel kurgust proovid (minu omal on proov alati ülikõrgete näitajatega) ja alustagu õigel ajal raviga. Teadupärast palavik 38 ja enam on juba kõrge ja kui see palavikualandajale ei allu, peab võtma meetmed kasutusele.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Horoskoop 2015
Kadri 26, 30.10.14 18:43
office arvutisse (1)
???, 30.10.14 18:59
Palun abi tasuta ennustamisel (1)
raske päev, 30.10.14 19:06
pime õhtu (4)
kasvav noo, 30.10.14 18:39
Vastik värin rinnus (1)
Väriseja, 30.10.14 18:04
Maos erosioonid - kes teab, mis aitab. (2)
Merike 47, 30.10.14 18:40
valus rind (1)
rinnakas, 30.10.14 17:14
Kepup -Rocca al mares (2)
tundmatu, 30.10.14 18:37
lihtsalt uudishimutsen (2)
küüntest, 30.10.14 18:56