Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
körvetis,maovalu.iiveldus...

xyz 05. veebruar 2003, kl 23.01
...sellised hädad piinavad mind viimasel ajal.mida teha?olen proovinud erinevaid rohte,aga erilist tulemust pole.see teeb mind juba üpris önnetuks ning olen masenduses.
on kellelgi head nöu anda,mis ruttu aitaks?
suur tänu ette!

jellybelly 05. veebruar 2003, kl 23.59
ruttu arsti juurde! mul samad jamad, aga lasin seni kesta, kuni kiirabi ise mu arstile viis. ei soovita! aga põhjus võib olla haavand või sapikivid või veel miskit kolmandat. väldi rasvast-haput-vürtsikat, see on esimene kiire soovitus. aga ainult arst ja uuringud aitavad!

Lynn 06. veebruar 2003, kl 00.07
sellise seisundi saamiseks on tulnd palju vaeva näha ja kähku sellest jagu ei saa. kuni arstini saad end 'elus' hoida Samariniga, valude vastu midagi ehk leiad apteegist ka miskit (kõige vastu tundub aitavat Cuplaton - tilgad). vanasti selline asi nagu Almagel oli, selline valge möga mao 'vooderdamiseks'. aga tegelt - must kohvi, ebakorrapärased söögiharjumused, kuiv toit...? ja nii juba/oli aastaid? vt. ka: http://woman.delfi.ee/tervis/naised/article.php?id=4857335
http://woman.delfi.ee/tervis/loodus_annab_abi/article.php?id=4345554
http://www.kliinik.ee/index.php?5,2,13,90

aga muidugi - kui asi tundub paha-paha, peaksid siiski leidma miski arstiabi endale... see ei ole hea, kui kauaks magu 'rikki' jääb.

Lynn 06. veebruar 2003, kl 00.15
ah jaa, kui Sa praegu kodus otsid leevendust, ja mida Sul siis kodus leiduma saaks... siis on meelde jäänud, et kõrvetiste vastu aitab soodavesi; siis söögisooda ja vesi, klaasi peale lusikatäis ja ära juua...

Terviselehest:
Kergendava vahendina võib võtta söögisoodat (lahustatud 1/4-1/2 kl vees) või põletatud magneesiumi, noaotsatäis korraga. Apteekides on müügil rennie (sisaldab kaltsium- ja magneesiumkarbonaati, mis neutraliseeerivad maohapet). Võetakse 1-2 tabletti korrga üks tund pärast sööki või kõrvetiste ajal. Kui muud ei ole käepärast, leevendab kõrvetisi lühikeseks ajaks klaasitäie vee või piima joomine või kerge söömine (keedetud muna, või, keedetud tailiha jms).
Liigse happesuse ja mao- ning 12-sõrmikuhaavandi raviks on kasutatud ka ravimtaimi, näit kummeliteed, koirohtu, kalmust, põldosja, linaseemenid, kanarbikku.

pimeloom 06. veebruar 2003, kl 08.01
kas losecit oled saanud? mine arsti juurde, väga tõenäoliselt ta kirjutab selle sulle välja.

kata 06. veebruar 2003, kl 08.50
Mul aeg ajalt samuti sellised hädad, peale selle veel õudsed gaasid sees. Olen nüüd juba kuu aega hommikuti võtnud tühja kõhuga klaas vett, 2 tl õunaäädikat ja tl mett ja peab ütlema, et enesetunne on läinud palju palju paremaks. Võtsin ka losecit ja acinili olen proovinud aga ei taha nagu eriti tablette süüa palju aga sellest õunaäädikast on tõesti abi olnud. Ainult kõhukinnisusele küll eriti ei aita. Proovi. Halvemaks see küll teha ei tohiks.

Manniky 06. veebruar 2003, kl 10.23
Kaua Sul need hädad juba kestnud on?Mine arsti juurde,saadetakse sondi neelama,see pole nii hull,kui enamus räägib,Õudusjutud on enamus nõukogude ajast pärit,mul 13-aastane tüdruk neelas(kurku pihustati tuimestit,neelamine polnud ebameeldiv,aga sondi liikumist kõhus olevat tunda olnud),sellega jääb ära igasugune muu jooksutamine ja uurimine,saad kohe ravi,meie puhul polnud kasu rennist ega almagelist,aitas ainult losec,hinnale vaatamata väga tõhus.Hiljuti kuulsin ka mingist ETV saatest,et hommikuti 50g toore kartuli mahla juues kaovad maohädad nädala-paariga.Aga kes seda ikka viitsib teha,mine tea mis maitsega on...Parem laome raha letti ja sööme tablette...

nännu 06. veebruar 2003, kl 10.44
No eespool on soovitusi juba palju,tõhus kiirabi vahend oli mulle Santac,üks tbl.hommikul,teine õhul.Aga arstile tuleb end ikka näidata,suunamise saad perearsti käest ja tõesti,pole see
sondi neelamine nii väga jube kah...elus kõik siiamaani,mina seal
juures.Ise lükkasin seda protseduuri aina edasi,kuni kaksteistsõrmik oli auke täis ja iiveldus läks igapäevaseks öökimiseks üle.Nii,et võta aga end kokku ja tee tervis korda...hullemaks läheb raudselt kohe.
Koduseks abivahendiks on ntx.linaseemned,paar teelusikat linaseemneid valad kuuma veega poolde klaasi ja kui maha on jahtunud,jood selle kõik tühja maoga ära,siis veel värskekapse mahl,klaasitäis igalhommikul peale ärkamist kohe.Selle võib õhtul juba valmis teha.:)

Arstitädi 06. veebruar 2003, kl 11.05
Kõigepealt küsiksin, et milliseid "rohte" ja kui kaua sa siis juba tarvitanud oled? Kas oled ka arstil käinud ning diagnoosi saanud?

Miizu 06. veebruar 2003, kl 11.23
Kas keegi kogenu oskab öelda, kui jäme see sond on, mida neelama peab? Noh siis nagu harjutaksin enne või nii...

inx 06. veebruar 2003, kl 18.22
Käisin just hiljuti seda neelamas, ebamugav, kuid täiesti talutav.See sond on u. 1cm läbimõõduga, kui ma õieti nägin.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Diivan (3)
40+, 20.12.14 09:37
Noormehed ja super kitsad teksad (2)
Toomas, 20.12.14 09:32
Korter (4)
n49, 20.12.14 09:45
kas see on normaalne või peaksin arsti… (3)
ketu1995, 20.12.14 09:00
tutvun (19)
mees 44, t, 20.12.14 01:27
everyday.com? (2)
tigedik, 20.12.14 06:32
Küsimus?! (1)
G.V, 19.12.14 23:02
Skypes lööb veateate (5)
Kas keegi , 20.12.14 05:42