Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
munasarja tsüst

:-(((( 06. juuni 2003, kl 15.35
Appi! Avastati munasarja tsüst, päris suure ja saadetakse opile... Kui ohtlik see op ja see tsüst üldse on jne.? Kardan kohutavalt...

Prix 06. juuni 2003, kl 16.16
Ära nüüd liiga pabista. Kui suur sul see tsüst on? Mul avastati ka just teisip. Mul tsüst 6,5cm. Kas sa tead, kas vedelik sees oli selge? Mina söön näiteks Seropheni tbl. Kui ära ei lähe, siis ka laproskoopiale. Loe kirju 1 lk edasi on pealkiri: tsüst 6,5 cm. Teisip. just kirjutasin sellest.

:-((( 06. juuni 2003, kl 16.28
Suur tänu Prix!
Aga kui ohtlik see tsüst ja kogu see op üldse on muidu?

Prix 06. juuni 2003, kl 16.31
Ts[st on vesikasvaja, mis on üldjuhul healoomuline. Laproskoopia võtab aega vist umbes 15-20 min. Pidi üsna kergelt minema. Ära pabista. Lähen nüüd arvuti juurest ära, saan lugeda alles pühap.
See ei ole hull.

ka mul 06. juuni 2003, kl 16.42
avastati kümmekond aastat tagasi munasarja tsüst.Vett oli üle 2 liitri.Tol ajal lõigati kõht lõhki. Üks munasari lõigati ka ära.Sellele kõigele vaatamata sünnitasin hiljem 3 toredat ja tervet last! Ja seda ühe munasarjaga.

kiis 06. juuni 2003, kl 16.59
sellepärast peabki käima kontrollis ja ka raviga alustama või nõustuma et mitte hijem õnnetu olla. Vanasti lõigati jah kõht lõhki ja tehakse seda ka nüüd kui tsüst mädaseks muutub ! Kui aga kõik ok siis laporaskoopiaga jäävad pisikesed kaks või üks sälgukest umbes 1cm-2cm.

Arstitädi nr 1!!! 06. juuni 2003, kl 20.17
Kui peakski tulema operatsioon, siis seal midagi hullu ei ole, kui ta just ümber munasarja ümber keerdunud pole (siis lõigatakse munasari ära, aga arst oleks seda kindlasti öelnud), sinul lihtsalt kooritakse seda, ära pabista!!!

roosa 06. juuni 2003, kl 23.03
mina olen koguni kaks korda (järjestikustel aastatel) opil käinud munasarja tsüste lõikamas. Olid ka sellised kanamuna-suurused. Esimesel korral jäi 3 pisikest armi ning teisel korral tehti lõiked täpselt eelmiste peale. Op oli kerge, haavade paranemine võttis natuke aega.

Raili 07. juuni 2003, kl 12.52
Käisin ise just paar kuud tagasi laparoskoopial. Hullu ei ole midagi. Tehti auk naba juurde-praktiliselt naba sisse nii, et armi ei olegi eriti näha-ja mõlemale poole kõhtu munasarjade kohale ka augud,. Need augud on väga väiksed , paranevad kiiresti ja arme ei jää õieti nähagi.Paranemine toimub väga kiiresti ja isegi kohe peale opi ei ole hullu, saab kõndida ja puha.Ainult sellest narkoosist toibumine on veidi nõme, oled siis uimane.Kaks ööd haiglas ja ongi kõik korras. Ära muretse ja lase endal see asi kindlasti ära teha.

tsüstitar 26. jaanuar 2013, kl 00.20
mina tulin teisest ilmast tagasi.
polnud tsüsti olemasolust aimugi aga jah ometi ta olemas oli ja lõhkes nii, et rebis munasarjal oleva veresoone lõhki ja kõhukoobas oli verd täisjooksnud. kukkusin tänaval kokku ja viidi kiirabiga haiglasse otsekohe opilauale. see oli õnn et seda kohe tehti . tavaliselt ikka uurivad ja mõtlevad. asi oli lihtsalt nii et kirurg arvas pimesoolepõletiku või lõhkemise olevat aga opil olles leidsid hullema jama, päästeti mind veremürgitusest ja muudest probleemidest ,mis nähtavale tulid. op kestis 6 tundi,tavaline op maksimum pool tundi.
juhtus see hommikupoolikul aga silmad avasin teisel päeval pealelõunat.
aga ega nende asjadega ei maksa jamada ja ju ta ka üks halbade asjaolude kokkusattumine oli, et nii hullusti läks.
õigeaegselt opile minek on ikka vajalik ja pahandik sinu sees ei pruugi sulle erilisi vaevusi teha aga ometi võib su teise ilma aidata. SEE nagu aegsütikuga pomm, kunagi ei tea millal pauk käib. Tark on sellest tegelasest vabaneda.

K 10. aprill 2014, kl 11.34
Käisin hiljuti munasarja tsüsti eemaldamisel. Olin lugenud erinevaid kommentaare selle kohta ja hirm oli suur. Kuid tegelikult opp ikka kerge, mul kestis ainult 30 minutit ja sellest ülesse ärkamine polnud ka üldse raske. Ainuke halb asi oli see, et 2 päeva voodist ülesse tõusta oli päris raske, nagu kõhulihaseid ei olnud. Aga kolmandal päeval juba kõik ok. Ainult kael ja õlad valutavad. Haavad ise ei valuta peaaegu üldse. Aga õlavalu pidi olema tavaline ja mööduma paari päevaga.
Seega ärge kartke, opp oli ikka tunduvalt kergem kui ise ette kujutasin :)

....... 10. aprill 2014, kl 13.10
Kaela- ja õlavalu on narkoosist. Mul peale sapikivide oppi oli. Ja päris hullult kohe. Arst kirjutas isegi mingid valuvaisistid. Mõne nädalaga läks üle.

ppp 10. aprill 2014, kl 19.04
Millised vaevused sellega on?
Minul olid valud alakõhus, günekoloog tegi vaid PAP testi ja katsus aga kas poleks pidanud ultraheli tegema, teab keegi öelda?

Mann 11. aprill 2014, kl 16.34
Minul tehti ultraheli peale seda, kui menstruatsioonitsükkel läks veits paigast ära ja siis avastati tsüst.
Aga kindlasti tasub ära teha ultraheli, kui sul on valud.
PAP testiga minu teada kontrollitakse emakakaela. Munasarjade osas saad vastuse ultrahelist.
Otsi omale parem arst ja lase teha ultraheli, et välja selgitada valude põhjus!

turi-muri 03. mai 2014, kl 17.29
Tere! Loen siin igasugu asju seoses tsüstiga. Küsimus järgmine. Kas keegi teab,et kas selle tsüstiga on võimalik rasestuda või kohe kindlasti mitte?

njahh 03. mai 2014, kl 18.33
miks ei peaks rasestumine võimalik olema? Munasarju on ju kaks. Isegi kui tsüst ühel pool peaks munajuha kinni panema, jääb teine ju lahti. Munarakk aga areneb ju hoopiski emakas.

turi-muri 05. mai 2014, kl 16.23
Aitäh vastuse eest.Mul nimelt selline asi,et püüan juba pool aastat rasestuda aga kuidagi pole see õnnestunud.Paar kuud tagasi käisin arstil ja ta avastas mull selle tsüsti. Mingit ravi peal pole ja ka opist pole jutu olnud. Pean lihtsalt uuesti kontrolli minema. Selle pärast tekkiski küsimus,et kas on üldse võimalik rasestuda?

lissi 25. mai 2014, kl 18.22
kui saad mingit ravi selle tsüstile siis ära küll ürita rasestuda sest ei või kunagi teada kuidas see lapse arengut mõjutab räägin omast kogemusest pärast kasvatad puudega last saa ikka ennem terveks ja siis mõtle lapse soetamisele

M and M 31. mai 2014, kl 09.33
Mul on mure. Käisin arstil ja selgus, et mul on munasarja tsüst. Ja mehega vahekorras olles purunes kaitsevahend. Kas tsüsti ajal on võimalik rasestuda. On keegi sellega kursis. Ootan vastust lootusega midagi teada saada. Tänades ette.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

klicki epood (2)
12300000, 01.09.14 16:26
Tuttu tahaks,Helsinkis (1)
Magaja, 01.09.14 15:59
eterniitplaadid (1)
katusevahe, 01.09.14 16:26
soovitage kosmeetikut (2)