Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
pikaleveninud radikuliit

palun aidake 10. juuli 2004, kl 20.58
Juba teist kuud on mul ägenenud radikuliit. Nüüdseks annab tunda juba istmikunärvi põletik.
Siiani olen raviks saanud ainult tablette. Massash 1 x tegi asja hullemaks. Redelil rippunud olen , mitte mingit abi. Voodi on kõva põhjaga.
Kas keegi teab soovitada head massööri või imerohtu vms.
Hakkab juba ära tüütama see sandi elu.

annake 10. juuli 2004, kl 21.08
Ok! Milliseid tablette võtad?

palun aidake 10. juuli 2004, kl 21.14
issand ei mäletagi enam, olen paki juba ära visanud. kallid igastahes olid, mingi 400 eeku pakk ja nüüd on Katadolon. See on vist rohkem istmikunärvile.

annake 10. juuli 2004, kl 21.25
Võid pöörduda veel kiropraktiku poole ja las perearst saadab sind edasi reumatoloogi vastuvõtule.

xxx 10. juuli 2004, kl 21.41
Mul oli 10 aastat tagasi selline radikuliit, et hommikuti ei saanud kraanikausi kohale hambaid pesema ka kummardada. Magasin põrandal. Sai ka üht kui teist proovitud, leevendus tuli hoopis ootamatust suunast: hakkasin mõõdukalt sporti tegema, võtsin kaalus 15 kilo alla.Siiani pole radikuliit kummitama tulnud (sülitab kolm korda üle õla):))))
Sellega ei taha ma mingit retsepti anda, lihtsalt räägin kogemusest.

&& 10. juuli 2004, kl 22.08
MUl aitas ülihästi venitusravi (haiglas tehti). Aga sellega peab olema üliettevaatlik, sest võib ka hoopis hullemaks minna.

uit 10. juuli 2004, kl 22.17
Põhjust tead? Ka süüfiline võib avalduda radikuliidina.
Vioxx aitab tagajärgi leevendada, põhjust ei likvideeri.

Nipu 10. juuli 2004, kl 22.24
Loodetavasti oled ikka vereanalüüse ka teinud, mitte ainult tablette söönud. Pärast on radikuliidi taga hoopis mingi neerude jama?!

hantel 10. juuli 2004, kl 22.52
Mu tuttav jäi töötuks ja ei leidnud muud kui oli ühe talve riidehoiutädi, jõuluks oli kogemata ka kaelaradikuliidist lahti saanud. Miks pidi arst talle muudkui tablette kirjutama, kas ei võinud öelda, ostke hantlid ja tõstke neid sada korda päevas. Käi ja uuri mitme arsti juurest. Kui õiget põhjust ei teada ei saa, on ju raske ravida.

vanaema 11. juuli 2004, kl 11.35
kui äge radikuliit ja närvipõletik siis tõepoolest massaasi ei ole hea teha vähemalt neid põletikulisi piirkondi mitte mudida
ägedad põletikud peab ikka maha rahustama enne kui midagi tõsisemat ette võtta

kas sa pealt määrimise rohte pole üldse pruukinud?
pehmeks tambitud kapsaleht pane öösiks peale istmikunärvi puhuks peaks aitamaküll

Terve purikas 11. juuli 2004, kl 14.35
Ma ühineks Vanaemaga - kas sa rahvameditsiini pole proovinud? Leo näiteks doktor Vassiljevi raamatuid, neid on kaks. Seal on igasuguseid nõuandeid. Ära lase ennast segada sellest, et need on nagu vanaimiestele suunatud. Haigus on haigus ja mis aitab vanainimest, aitab noort ammugi. Arstid on tänapäeval suunanud oma töö sellele, et võimalikult palju võiamlikult kalleid rohtusid inimestele maha kupeldada. Nad saavad ravimifirmadelt selle eest raha, kui nad igasuguseid möginaid sulle kulla hinnaga peale sokutavad. Rahvamaditsiini kohta on ka muid raamatuid - doktor Aili Paju omad näiteks. Neid on ka müügil ja võrreldes mingi 400-kroonise möginaga on nad odavad.

kuu 11. juuli 2004, kl 16.09
Aga paanikahäirete vastu pole nagu looduslikku midagi kuulda olnud,ainult üks lööklause-muuda oma mõtlemist ja kõik:tervis tuleb nii kui robin:

Bravo!!! 11. juuli 2004, kl 17.17
Uit, millises ülikoolis sina meditsiini tudeerisid? Harva kohtab siin nii andekasid inimesi.

*minu tunnustus sulle:))

n65 11. juuli 2004, kl 18.25
meiliga võin sulle saata ühe artikli (rahvatarkus)

KUU 11. juuli 2004, kl 18.48
to.Bravo!!!Kui sa nii tark oled ,siis ole nii kenaja jaga näpunäiteid.Oleks väga tore.

abi tulemas 12. juuli 2004, kl 10.18
Olen massöör ja teen ka närvivalu massaazi. Oman kogemusi ka rahvusvahelisi.Kui mahti, meili mulle.Sinu radikuliidil võib olla palju põhjusi-stress, mittetervislik eluviis jne. Sa ei kahetse,kui mulle vastad. Seniks soovitan püüda olla elurõõmus, nautida päikest nii palju kui seda sel suvel on,mitte külmetuda, mõelda positiivselt ,sest kui kuidagi ei saa,siis kuidagi ikka saab...

Aita 12. juuli 2004, kl 14.42
Enne kui kõiki siintoodud soovitusi järgima hakkad käi hea neuroloogi juures ära ja kõik muutub lihtsamaks.

evelin 12. juuli 2004, kl 22.27
soovitan hoida haiget kohta soojas - mina hoidsin saunarätikut ümber - isegi siis, kui magasin

mann 13. juuli 2004, kl 09.16
Hei, oled Sa ikka absoluutselt kindel, et see just radikuliit on?
Kas saad istuda ja astuda, või ainult ühte nendest? Kas jalga ka lööb? Tead, neuroloogi vastuvõtule võiksid ikka minna küll. Mul diagnoositi ka radikuliit ja ishias jms. Lõpuks hakkas vasak jalg alt vedama ja kompuutertomograafias selgus, et selgroolülidevaheline disk oli puruks. Opereeriti kohe ära, nüüd käin juba poolteist aastat hoolega ujumas, rullidega sõitmas ja tantsulkadel ka, lisakilode koormuse kartuses olen alla võtnud, jube hea on olla...Lase ennast ikka korralikult uurida.

ee 11. aprill 2005, kl 18.50
küll on see üks vastik asi

jaana 08. veebruar 2009, kl 10.24
Tere,

kirjutan Teie kirja peale naistka foorumis, kus te lubasite istmiku närvipõletikuga hädas olevale endale kirja saata.
Mul sama mure. Istmiku närvi põletik. Määrin menovasiini ja söön ibumaxi. Kas teil on veel soovitusi.

Ette tänades Jaana

jaana 08. veebruar 2009, kl 10.24
Tere,

kirjutan Teie kirja peale naistka foorumis, kus te lubasite istmiku närvipõletikuga hädas olevale endale kirja saata.
Mul sama mure. Istmiku närvi põletik. Määrin menovasiini ja söön ibumaxi. Kas teil on veel soovitusi.

Ette tänades Jaana

kata 30. juuni 2010, kl 22.46
tere.
ma olen juba nii palju selja valuga arsti juures käinud ja ta soovitab mul koguaeg teha trenni.Hakkasin siis aeroobikas käima aga asi läks hullemaks ma ei saanud enam magada.Poole aasta jooksul olen juba 8kg juurde võtnud ja ma ei saanud aru mis häda.Kui läksin masööri juurde ja ta ütles et mul on radikuliit siis hakkasin pabistama ,mis see veel on.Ta ütles et mul suur padjake sabakondi asemel ,mida ei tohiks kohe üldse olla.Selle ma ei maga ka öösiti.Selg valutab öösel ja kui keeran kragisevad selja lülid.

juba parem 01. september 2010, kl 07.57
Veebruarist saati olen piinelnud vasaku jala valus. algas tuharast ja augustiks valutas kuni vasaku jala kannani. Arstide vahet olen longanud märtsist saati, isegi taastusravis olen võimlemas, mašaasis ja el. ravis käinud, aga muutusteta. Juuli lõpus käisin kompuuter uuringul, reedesel päeval läksin neuroloogi juurde kompuutri vastust kuulama ja sama nädala pühapäeval olin juba Tartus neurokirurgia osakonnas valmistusin nimmeosa op-iks. Üks disk on paigast ja mingi tükk surub jala närvidele. Praeguseks on kaks ja pool nädalat möödas, saan öösel magada ilma, et iga liigutuse peale valu tunneks, nädal peale op-i hakkasin jalutamas käima 3-4 km hommikul, peale seda pool tundi võimlemist. Reie tagaosas on veel valu tunda, aga öeldi, et närvid said kahjustada, kuid taastuvad. Senise asjade käiguga olen mina väga rahul. See on minu lugu, muutuse tõid kompuuter ja op.

täitsa hea juba 01. september 2010, kl 09.52

Ei saanud kah valu tõttu öösiti magada, Tuharad olid valu täis, pööra kuidas ennast tahad ja valu läks jalgadesse, ööd läbi olin vaevas, päeval polnud nii hull.

Delfist lugesin, et oomega3 on igasuguste põletike puhul vajalik. Neelasin neid siis 3x päevas paari kapsli viisi. Läks paremaks küll. Siis kohtasin rootsi tohtrit ja see kiitis mu teguviisi õigeks ja andis mingit glükosamiini paljude lisanditega, GNLD toode mida eestis gnldkadel pole, nimi oli Full Motion.

Olen praeguseks valudest vaba. Käin ka vesivõimlemises.Hakkasin kaalu langetama kuigi valu enam pole.Ja raha säästmiseks tellin oomegat (ja teisigi toidulisandeid)nüüd ise.

kes käinud diski opil 01. september 2010, kl 12.32
kuidas see tehti?
kas tasuta või tasu eest?
ja mis maksis?

mina sain 02. september 2010, kl 13.26
nii radikuliidist kui pikanärvi põletikust,need omavahel seotud asjad,lahti ravivõimlemisega.Enne seda olin ka tablette söönud aga ikka tuli mõne aja pärast tagasi.Käisin Medicumis võimlemas ,oli mingi eriline meetod aeglase kõhuhingamisega,väga hästi mõjus,isegi energiat oli peale võimlemist rohkem

huvitav 02. september 2010, kl 13.32
kas on siis oppist kasu ja kas tasub minna???

joop 06. september 2010, kl 14.10
Operatsioon on ikka kõige viimane lahendus. Ega eriti ei taheta uskuda, aga kõige paremini saab radikuliiti leevendada võimlemisega. Ja see ei tohiks olla mingi suvaline aeroobika vaid ikka ravivõimlemise speatsialisti poolt õpetatud harjutused.
Omal nahal kogetud.

üks retsept 06. september 2010, kl 15.05
kanna loomanahka (lammas, jänes) seljal karv väljapoole, st. naha pool vastu haiget selga.
panen veel kirja siia ühe retsepti okt.2006 Tervendajast.
osta apteegist nuluõli ja mumiot ning finalgoonkreemi. mesinikult osta head mett. võta seda 100g, sega hulka 1g (5tbl.) mumiot, mis on lahustatud 1 tl. keedetud vees.
nüüd tuleb selle rohuga igal õhtul teha järgmine protseduur:
lase kellelgi määrida haiget piirkonda nuluõliga ja pane sinna veidi ravimett. sissemääritud kohta tuleb hakata peopesadega patsutama (nagu meemassaž). meesele ihule kleepunud käe lahti tõmbamine on üsna valus, aga sellega harjub. lased teha nii kaua, kui kannatad, siis tuleb seljalt järelejäänud hallikas meeollus sooja veega niisutatud rätiga ära pühkida, selg määrida sisse finalgoonkreemiga (selg hakkab tulitama) ja katta ööseks soojalt kinni.
sellist ravi tuleb teha vähemalt kuu aega. valu jätab sind maha tasapisi, varu kannatust. aga jätab kindlasti.
lasin 3 aasatat tagasi oma mehel seda protseduuri teha ja (ptüi, ptüi, ptüi), senini ei tea radikuliidist midagi. muidu olin ikka 3-4x aastas hädas. olen olnud pikali põrandal, siibril (voodisse ie suutnud end vedada, püsti ammugi mitte) ja igat moodi hädas.
süstitud on nii, et aitab, aga ikka tuli jama tagasi.
nii, et proovige, kel viitsimist, pole üldse keeruline.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Tahaks kedagi solvata laupäeva puhul (5)
tüüpiline , 25.10.14 11:35
maavillane? (2)
kampsik, 25.10.14 11:32
voodikoht (1)
juku, 25.10.14 09:54
seeniori kruiisil C kajutis (3)
tädike, 25.10.14 10:57
saatejuhi erepunased huuled (4)
kirsipoeg, 25.10.14 10:47
kas keegi võtab marevan 3mg ?
marevan, 25.10.14 07:15