Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kassihaigus?

S. 28. jaanuar 2005, kl 19.19
Mõned kuud tagasi võtsime omale sugulaste juurest kassipoja.. Kui ma nüüd õieti mõletan, siis oli sealsel peretütrel mingi aeg tagasi vist kassihaigus, mida ravis.

Nüüd nädal aega tagasi tekkis mulle mingi laik kaelale, mis läheb üha suuremaks, on kuiv ja sügeleb. Täna avastasin, et kõrva juurde hakkab teine samasugune tekkima. Kas võib olla kassihaigus?

Tean, et pean kiiremas korras nahaarstile minema, aga kas seni kuni numbri saan, on midagi, millega seda kodus määrida või ravida saaksin?

S. 28. jaanuar 2005, kl 19.47
Ja veel.. Kas see võib ka kuidagi rasedusele mõjuda?
Sry et loll olen, aga muretsen praegu iga asja pärast.

hmm 28. jaanuar 2005, kl 20.00

Kas see mitte pole lastehaigus, mis täiskasvanutele ei nakka.

S. 28. jaanuar 2005, kl 20.37
Ise mõtlen ka seda, aga kahtlus on ikkagi.. :S

tibu 28. jaanuar 2005, kl 20.46
Rumalus, see on nahahaigus ja hakkab täiskasvanutele väga hästi. Ravitakse chlotrimasoliga, mida saab vist retseptivabalt - seda määritakse haigetele kohtadele kaks korda päevas vist kolm nädalat järjest, kui ma ei eksi. Hullem lugu on see, et ruumid tuleb desinfitseerida ja kassi ka ravida. Viimane võib olla tüsilik.

m 28. jaanuar 2005, kl 20.52
K as kassil ka mõni laik kuskil onVõib -olla on su sugulasel hoopis mõni nahahaigus,mitte kassil.

S. 28. jaanuar 2005, kl 21.00
Kass on siiani tundunud korralik ja terve, kuid igaks juhuks laseb arstil üle vaadata...

n 28. jaanuar 2005, kl 21.45
kui oled rase, siis kohe ruttu arstile !!!!!!!!!! ära ise küll ravima hakka ...

jumal küll :((( 28. jaanuar 2005, kl 22.07
Igas jumala võimalikus kirjutises räägitakse, et rasedana EI TOHI alustada kassipidamisega. Sest kassid kannavad edasi muuhulgas toksoplasmoosi, mis võib lõppeda lapse jaoks väga kurvalt.
Jumal, jumal küll. :((((

teadmiseks 28. jaanuar 2005, kl 22.11
Toksoplasmoos on parasitaarhaigus, mille tekitajaid levitab kass. Inimene on parasiidile vaheperemeheks. Inimese nakatumisel tungivad toksoplasmad veresoontesse, sealt edasi siseelundite rakkudesse. Rakkudes toimub hoogne paljunemine, nakatatud rakud hävivad ning moodustub väike kärbunud kudede kogum. Paljunemise tagajärjel tekkinud tsüstid püsivad aastaid. Enamasti nakatuvad peaaju, silma, südame, vahelihase ja skeletilihase rakud.

Haigus võib kulgeda tunnusteta või kergete gripilaadsete sümptomitega (lihasvalud, väike temperatuuri tõus). Toksoplasmoos on ohtlik varases rasedusstaadiumis naistele, tagajärgedeks võivad olla loote väärarengud, surnultsünnid või abordid.

m 28. jaanuar 2005, kl 23.14
Nii hull see asi ka pole .Paljudel on kodus kassid ja jäävad rasedaks endalgi oli samaolkord,kui ootasin kolmandat last,ega ma ei hakanud oma pere lemikut magama panema.Sellest on mõõdas 12.a.Samal ajal ,kui see kolmas laps oli6.kuune jäi mu 10.a. tütar kassihaigusesse,mille tagajärjel pidime poole seljani juuksed maha ajama

teadmiseks 28. jaanuar 2005, kl 23.34
Kassipidamisega ei tohi ALUSTADA raseduse ajal, aga kasse võib edasi pidada. Loomulikult. Sest kassipidajatel on kõik haigused juba eelnevalt läbi põetud. Värsket nakkust ei tohi saada.

Ning loomulikult ei ole kõikidel kassidel seda haigust (toksoplasmoosi nimelt). Ning loomulikult ei nakatu mitte iga inimene, kui ka kassil see haigus on. Aga kas maksab seda riski võtta? Mina oma lapsega seda ei teeks. Teie oma asi, kuidas teie teete.

Muide, kassihaigus ei ole sama, mis toksoplasmoos.
Teisalt, ühtegi ravimit ei ole raseduse ajal hea tarvitada ning ühtegi haigust põdeda, aga kui haigus juba on, eks siis tuleb tegeleda.

S. 29. jaanuar 2005, kl 08.24
Kass oli ikka enne rasedust juba olemas, ega ma teda kuskile ära ei hakka saatma :)
Arsti juurde lähen kiiremas korras niikuinii, tahtsin enne vaid maad kuulata.

K. 29. jaanuar 2005, kl 09.28
Ärge kõiki kasside haigusi ühte patta pange. Kassidel esinev seenhaigus e. mikrospooria. Kassipoegadelt ja koerakutsikatelt saadav seen esineb PEAAEGU eranditult lastel ja kinnitub juustega kaetud alale. Haigestumise kõrghooaeg on septembrist detsembrini. Haigestumise korral tekivad juustega kaetud peanahale üksikud 2–6sentimeetrise läbimõõduga teravate piiridega ümarad või ovaalsed, valkjate kettudega kaetud kolded. Nendel aladel murduvad juuksed 4-5 millimeetri kõrguselt. Karvajäänuseid ümbritsevad hallikad puudrit meenutavad seenepoorid.

kris. 29. jaanuar 2005, kl 11.44
Minu lapsel oli ka kassihaigus,määrisin haiget kohta joodiga ja veel mingi seenevastase salviga Tablette ei soovitanud mu ema küll anda(ema on lastearst).Igal hommikul võtsin ta padjapüüri ja keetsin läbi, sain ilust sellest lahti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Keelekas (4)
Pealinna m, 23.07.14 12:27
korter
e., 23.07.14 11:19
naisteasi (5)
mure, 23.07.14 12:39
Mahl punasesõstrast? (2)