Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas see on migreenivalu?

mures 01. juuni 2005, kl 13.24
Olen palju kuulnud õudusjutte tuttavatelt, kui jube asi on migreen. Olen 29 naine ja siiamaani praktiliselt ei tea, mis on peavalu; no võibolla gripiga natuke ikka tuikab ja nii. Täna varahommikul ärkasin meeletu peavalu pärast üles; keset ööd lihtsalt hakkas pea valutama. See oli täiesti räige valu, nagu oleks pea kruustangide vahel, puudutada ka pead ei saanud. Iiveldama ajas jubedalt. Võtsin alguses Solpadeine'i, see ei mõiganud absoluutselt, ibukas lõpuks aitas niipalju, et jäin hommikul natuke tukkuma. Nüüd olengi täielik zombie , magamata ja pea veel natuke tuikab.
Olen ikka päris ehmatunud; ma ei ole elu sees sellist valu peas tundnud. Kas see ongi migreen, kas seda kuidagi ravida/leevendada/ennetada saab? Millist tabletti võtate?
Kas selline asi tuleb lihtsalt nö lambist?
Aitähh vastajatele ja sry kui on rumalad küsimused :(

dek 01. juuni 2005, kl 13.36
See ongi migreen, tundub vähemalt mulle nii. Ise kannatan seda juba 3ndat aastat. Ravin tabletiga CoCodamol. Apteegist käsimüügist saadaval. Ühest mulle enam isegi ei piisa, 2 aitab. Ennetada - no kuidas sa seda ikka ennetad. Oled rahulik, ei muretse, ei närvitse. Elad rahulikku ja rõõmsat elu.
Kas tuleb lambist... No kindlasti on mingid põhjused, miks tekib, aga mina ei ole seda näiteks enda puhulgi osanud alati täheldada. Tavaliselt pingelangus, näiteks pärast eksameid. Aga on ka olnud enne suurt pinget. Ja kohutavaim on ta siis, kui ikka lõpetadki WC oksendamisega. Aga pärast seda on mul tavaliselt ka valu kadundud. See on valu, mida ei soovita ka vihavaenlasele. Mu meelest hambavalugi pole nii hull. Räägin siinkohal siiski kõige hullematest migreenihoogudest...

Edu ja jõudu Sulle!

staazikas 01. juuni 2005, kl 13.51
Tavaliselt paneb ühe koha peal peas nagu nõukaaegne asfaldipuur - mõne tunni pärast läheb süda pahaks, siis kannatad veel ja lähed lõpuks öökima, siis küsid töölt koju, pistad jalad kuuma vanni või veel parem-lähed üleni kuuma vanni, siis kardinad ette ja voodisse teki alla. Vahepeal võtad iga tunni tagant igasuguseid valuvaigisteid, sest kui üks ei mõju, siis miski neist ikka mõjub. KUI hommikul ainult tuim valu on, siis on lootust, et nädala pärast oled OK! Ole tubli ja see, mis Sul äsja oli - ei usu, et migreenihoog. Olid vast lihtsalt külma saanud.

juta 01. juuni 2005, kl 13.57
kui on migreenivalu, siis on olemas spets tabletid, nt. Imigran, neid saad ainult retseptiga. Samuti on mind aidanud just Solpadeine 2 tab korraga aga ainult juhul, kui ma pole tablettide võtmisega hiljaks jäänud, siis ei aita peale Imigrani miski. Ennetada aga on võimalik migreeni nõelraviga. Käisin 1,5 a tagasi Toomas Tiigi juures, kes võttis mõnusalt pinged maha ning peale seda pole mul migreeni olnud. Varem oli ikka kord, paar nädalas. Kui sa nõelu ei karda, siis nõelravist paremat abi pole!

dek 01. juuni 2005, kl 14.00
Kui kaua Sa juta seal käisid,ja kas saaks kontakte ka? Olen ka selle peale kordi mõelnud, äkki ikka nüüd peaks teoks tegema...

juta 01. juuni 2005, kl 14.08
juba pärast esimest seanssi ei tulnud migreen enam tagasi, käisin aga kolmenädalaste vahedega kokku kas 4 või 5 korda, see sõltub paljuski sinu tervislikust seisundist. Võttis ta vastu Mäe tn 4, telefon 6 01 48 82. Uusi patsiente pannakse kirja vaid kuu alguses; soovitan kohe täna helistada, muidu võid löögile pääseda alles järgmisel kuul. Ja mine kindlasti, saad abi!

N 01. juuni 2005, kl 14.32
migreen pidavat olema ravimatu, on küll igasuguseid tablette, aga see on siiski individuaalne, kellele mis aitab.

kui ei taha, ära usu, 01. juuni 2005, kl 14.48
Mul algab migreen peaaegu alati öösel 3-4 vahel. Kui võtan õigel ajal 3-4 omega3 kapslit ja saan magama jääda, olen migreeni ennetanud. KUI ärkan juba sellise valuga, et jooksen tualeti poole öökima, ei jää enam mingi valuvaigisti ega omega 3 sisse,isegi lonks vettki ei jää sisse.Kolm päeva olen kui laip.
Tõesti - ennetan GNLD omega 3-ga. Ja kohe magama.

n 30 01. juuni 2005, kl 14.51
Minul oli migreenihoogude tekitajaks beebipillid. Enne kui asjale jaole sain olin kannatnud meeletute peavalude käes ligi pool aastat. Peale pillidega lõpparvet jäid peavalud küll vähemaks aga täielikult kadusid alles aastate möödudes.

dek 01. juuni 2005, kl 14.56
Helistasin, alates 27.juunist pannakse uusi patsiente kirja...

dek 01. juuni 2005, kl 14.58
Beebipille ei tohi siduda migreeniga, no ei tohi. See on müüt. Migreeni põhjus peab peituma mujal, vaadake enda sisse, palun!!!

oh 01. juuni 2005, kl 15.44
ikka on küll seotud beebipillidega.Minu arst isegi kinnitas seda!

dek 01. juuni 2005, kl 15.49
Ja minu arst lükkas ümber!!! Müüt. Nii et kas nüüd hakkame kaklema, et kellel on kes arst jnejne?

n 30 01. juuni 2005, kl 16.11
miks müüt??? See juhtus minuga ja ma ei levita siin mingisuguseid müüte ega legende.
Üksikasjadest.Meeletud migreenihood hakkasid kohe esimesel pillide tarvitamise kuul ning olid KORRAPÄRASED.Pea hakkas valutama alati nädal enne päevi. Enne seda ma ei teadnud, mis on peavalu, aga siis ei suutnud ma voodistki tõusta. Esimene päev kukkusin pikali, teine päev öökisin, kolmas päev hakkasin toibuma... ja nii iga kuu kindlatel päevadel. Hakkasin katsetama erinevaid pille, kuid muutusi ei olnud. Pillide lõppparvet tehes lõppesid ka KOHESELT REGULAARSED väga tugevad peavalud. Esinesid nad ,õnneks kergemal kujul, siiski mingil ajaperioodil edasi. Konsulteerisin mitme arstiga, uurisin kirjandust ning MINU puhul olid pillid migreenihoogude vallandavaks teguriks.
Ajakirjas Tervis on olnud kadunud neuroloog dr Zuppingu artikkel migreenist ja sealgi on mainitud beebipille ühe põhjusena.

M 01. juuni 2005, kl 17.14
Kuna enne pole tugevat peavalu olnud, lase teha pilt. Esiteks.Ma olen migreeniga kimpus, aga aastaid.Pilt on tehtud.Üks hullemaid valusid üldse, sest minu puhul nõelravi ei aita, ka ei aita antideprekad ja spetsrohud. olen käinud hiina nõelravis ja ka tavalises. muutusteta. kahtlustan hoopis, et silmad on haiged ja silmalihaste pingutamine tekitab valusid.Kõigepealt mine tee ära kompuuteruuring, mis näitab ära ka su stressikolded peas.PS! Mul eile just oli migreen ja anna või otsad.Täna pole arvutis eriti olnud (ka tööd olen viilinud mitte teha) ja silmad on paremad.Õnnelikud on need, kellel migreeni pole.Beebipillid suurendavad valu, sest olen neid tarbinud-see valu ei läinud üldse üle, oli vastik kriipiv tunne.Loe Internetist läbi Peavalu raamat, palju huvitavat sees ja ka ei tee paha igasugused kalakapslid.vt ka Peavalu koduleht.

mina 01. juuni 2005, kl 18.07
no ühe tugeva peavalu põhjal ei saa seda kuidagi migreeniks nimetada. Mul üks tuttav ka kurtis kogu aeg, et kannatab migreeni all, aga kord sattusime koos olema, kui mind migreenihoog tabas. Siis tunnistas, et tema ei teadnudki - kõik alati rääkisid nii.
Mind on uuritud igalpool ja igapidi, sest minu migreeniga kaasnes ka minestamine. On inimesi, kes kannatavad mitu päeva järjest jne
Migreeni alguse tunnusmärgid: virvendus silmade ees, omapärane haigutamine (viitab ajuverevarustuse halvenemisele), pea tuimus ja siis alles saabub kõige hullem.
Ja mina julgen küll öelda, et migreen algab mõtlemisest. Mina sain abi ja tean, et minu migreen tekib minu kuhjunud pingetest.
Mediteerimine aitas mul migreenist pääseda!

dek 02. juuni 2005, kl 09.00
Eks meil ole endal ikka jah väga palju peas kinni ja mõtlemises. Lihtne on süüdistada konkreetseid asju, kuigi tegelikult on see väga keerukas, millest just algab migreen. Enda puhul tean, et konkreetselt pingetest või pingelangustest.

noh 02. juuni 2005, kl 09.45
kui juba migreen esineb, siis võib seda esile kutsuda mis iganes, liiga vali muusika, liiga palav, liiga külm jne. mina pidin taluma seda kasvueas, umbes 15 aastaselt kadusid iseenesest. mingid spetsiaalsed rohud olid ka, ükski käsimüügist saadav peavalurohi ei aidanud. kõige hullemal korral sattusin ka tilgutite alla, pool keha oli halvatud, nägemine ja kuulmine ja kõne olid häiritud. aja jooksul õpid migreeni kergest peavalust eristama ning oluline on alati kohe esimeste tunnuste ilmnemisel rohud sisse võtta ning hea oleks kui saaks ka kohe pimedasse, teki alla ja vaikust

e. 02. juuni 2005, kl 11.23
oh, teie kirjeldusi lugedes tundub, et mul veel hästi läinud. mul kaasneb migreeniga iiveldus ja külmavärinad, aga oksendamiseni pole veel jõudnud. ja heal juhul saan isegi poole päevaga hakkama. muide, olen tarvitanud nii aspiriini kui ibuprofeeni ja kuna kasutan enamasti nii vähe tablette ja keemiat kui võimalik, siis nad mõjuvad päris tõhusalt. usun, et mingi seos on nii pillidega (nende tarvitamisel on migreen sagenenud, tihti on tulnud ka just päevadele eelneval päeval) kui näiteks ebakorrapärase magamisega. muide, mind on aidanud algava migreeni puhul ka ujumine ja valusid on leevendanud kohv/coca ja apelsinimahl. aga peaasi, et see peavalutablett võimalikult siva sisse võtta.

Diane 02. juuni 2005, kl 12.37
Mina ei teadnud lapse- ega teismelisepõlves, misasi on peavalu, kuigi nii ema kui õde valutasid pead tihti (migreen on naisliinis päriliku eelsoodumusega! niiet tasub kindlaks teha, kas ema-vanaemal on esinenud peavalusid). Aga kuna soodumus oli olemas, siis pool aastat pärast pillide võtmahakkamist tuli ka migreenilaadne peavalu- tuikav piev ja suht tugev valu, liigutamisega ägeneb, ainuke rohi on vaikus ja pimedus, rohud ei aidanud (CoCodamol kohe alguses on see, mis vahel mõikab). Pille ma ära ei lõpetanud, kuna ei tabanud, et nende vahel võiks mingi seos olla. Kannatasin peavalusid 1-5 korda nädalas, vakselt läks kogu aeg hullemaks- kui alguses olid peavaludainult 1 õhtu, siis hiljem läks asi mitmepäevaseks maratoniks, isegi magada ei saanud. Lõpetasin pillid märtsis. Kohe peavalud küll ära ei kadunud (hormoonid nii järsult kehast kah nüüd ei kao), aga vähehaaval jäid harvemaks ja nõrgemaks ja nüüdseks on peaaegu kadunud. Peaks vist Cocodamoli lehe käekotist ka välja viskama :P
Dek- oo jaa, arstid seletavad ka suu vahus seda, et pillid ei mõjuta mitte muhvigi ei kehakaalu ega tujusid ega peavalusid, et kõik on patsientide oma fantaasia ja paksuks minnakse puhtalt laiskusest. Pillidel pole kõrvalmõjusid, on ainult soovitud mõjud, eks? Ometi näitavad kümnete naiste näited (ka siin kirjutatud) hoopis midagi muud. Sul on muidugi õigus uskuda, mida tahad, aga minu kogemused on teistsugused.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Elevant unenäos (4)
Elevant, 29.07.14 21:34
Bussireisidest ? (2)
Huviline, 29.07.14 21:04
ärge seda järele tehke (1)
hädavares, 29.07.14 20:58
15. kääne