Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
imelik asi

peavalu 05. august 2005, kl 15.00
Nimelt tunnen aegajalt, väga harva küll, ehk kord kolme kuu jooksul imelikku surumistunnet peas. Seda tunnet ei saa nimetada ka valuks, tunne on nagu tõesti pea hakkaks lõhkema, kohutav surumine, nii et hoian tugevalt kahe käega pead kinni ja sel hetkel ei saa isegi liigutada. Sellega kaasneb muidugi veel ka suur ehmatus, nii et hiljem tükk aega süda peksab. Ei oska sellele asjale kuidagi nime anda, kas võib olla tegemist mingi veresoone lõhkemisega (palun mitte naerda, kui väga naiivne jutt), aga see asi teeb mind väga murelikuks, sest see tunne on tõesti kohutav. Oma perearstile ei taha ka kurtma hakata, see peab mind nagunii mingiks hüpohondrikuks.
P.S. Migreenihoogusid pole mul kunagi olnud, aga vaevalt et see midagi sarnast on, minul kestab see õudus tavaliselt mõned sekundid.

kata 05. august 2005, kl 15.26
migreeeni on ka mitmesugust, alati ei pruugi ka peavalu olla, jälgi kas on millegagi seotud? toiduga, väsimusega, päevadega jne

alfa 05. august 2005, kl 15.55
ma ei taha sind nüüd ehmatada ja päris kindlasti mitte oma halba diagnoosi sulle ka külge pookida, lihtsalt räägin oma kogemusest. Mul oli samasugune surumistunne peas, alguses harvem, hiljem järjest sagedamini. Lõpuks kaasnesid sellega veel igasugused muud vastikud aistingud, näiteks kogu aeg tundus, et koos valuga tunnen suus kuuma plastmassi maitset ja lõhna jne. Lõpuks, kui suvatsesin arsi juurde minna, avastati erinevate uuringute käigus väike kasvaja. Õnneks see eemaldati ja nüüd olen normis.
Kui ikka mure piinab, tasub arstile ära rääkida. Parem olgu see juba mitte midagi, kui et jääd mõne vastiku haigusega liiga hiljaks.

miu 05. august 2005, kl 16.42
ei tahaks just ajukasvajaga hirmutada jah. aga palju tõenäolisem on, et lihased pinges ja imelik tunne sellest. Kui sul normaalne perearst on, käi ta juures ikka ära, tema oskab sind rohkem uurida (süda-kopsud-vererõhk-neuroloogia jne). Ja kui ongi lihaspingest siis aitab massaazh näiteks. ja olemas ka mõningaid rohtusid mida "pingepeavalude" puhul kasutatakse. näiteks antidepressanti väga väikses doosis pluss sirdalud.

viha 05. august 2005, kl 19.09
minul tahab pea lõhkeda siis, kui hirmsasti vihastan ja näiteks karjun. siis on tunne, et nüüd läheb pea lõhki..

minna 05. august 2005, kl 19.42
Mul oli ka selline kohutav surumistunne peas, kestis vast ehk minuti ( kuigi sel ajal tundus, et terve igaviku)- tegelikult kujunes mul niimoodi paanikahäire välja. Arvan, et see surve oli mingi vale signaal organismi poolt, sest pärast ravikuure see jama kadus. Edu Sulle, mine ikka arsti juurde, küllap saad abi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD