Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
hemoglobiin- ehk raua sisaldus veres

Laura 01. november 2005, kl 13.18
Mul on raua sisaldus veras väga madal.......ja tahaksingi siis küsida et kas kellelgi on olnud sama aine puudust? Kas ja kuidas sellest vabaneda
sest see mõjub juba igapäeva elule halvasti....(unisus j peavalud=)
pluss veel see et ma tahaksin kindlasti kunagi doonoriks saada aga selle hemoglobiini tõttu ei lubata minult verd võtta.......!

Oleksin väga õnnelik ja tänulik kui saaksin nõu mis on kasulik ja tõhus!

Äitäh kasulike nõuannete eest~!

h 01. november 2005, kl 13.22
kas arst ei aita?

zzz 01. november 2005, kl 13.53
Kogu viimase aasta sama probleemiga maadelnud ja minu soovitus oleks, et otsi ikka põhjust. Minul nüüdseks põhjus likvideeritud ja asi paranemas, aga võin oma kogemust jagada. Esiteks Hg ja raua sisaldus veres ei ole päris üks ja seesama. Ühesõnaga Hg võib veel enam-vähem normis olla (minul näiteks oli 113, mille peale arstid kiitsid, et see pole veel hullu midagi) aga hiljem selgus, et raua sisaldus veres oli sellegipoolest väga madal (minul oli näiteks 4, mis on ikka väga vilets). Võttis enne jupp aega kui arst selle madala rauasisalduse avastas ja hakkasin rohtu võtma (mina kasutasin Ferrum Lek'i) ja siis hakkas ka enesetunne paranema. Kõik looduslik tuleb muidugi kasuks aga kui raud ikka väga madal siis enamasti ikka tablettideta ei saa. Kui madal see madal sul on ,aga tasuks uurida millest see põhjustatud on?!

susa 01. november 2005, kl 13.53
minule soovitas arst rauatablette-spartocini 250mg ja vähemalt 4 kuud

mul 01. november 2005, kl 13.55
on selline asi olnud,küll aastaid tagasi.olin jube väsinud ja õhupuudus oli ja minestasin jne...kui aneemia avastati,siis oli hgl alla saja kõvasti.istusin mitu kuud sinisel lehel-oli ka südamelihase põletik- ja sõin peoga rauatablette nagu arst käskis.no ja pidin sööma punapeeti ja jooma tomatimahla jne,igast punast kraami ühesõnaga pidin tarbima.muidugi tasuks uurida lasta,millest see aneemia on põhjustatud-kas organism ei omasta mingil põhjusel rauda,või on mingi muu häda.ja rauatabletid rikkusid mu mao ära,nii et ettevaatust sellega.
aga mõne aastaga sain oma vere korda küll.siiani ei tea põhjust,miks see häda mul üldse oli.

zzz 01. november 2005, kl 14.03
Seesama Ferrum Lek on muide "maosõbralik" rauapreparaat.

laura 01. november 2005, kl 14.06
See väha hea et vastasite......nüüd jälle targem ja kindlasti panen artile aja kinni ja tegelen sellega sest midu ei kannat odust väljagi minna kui peol ja külas laua taha magama jääd.....- kohe häbi on....!

Punepeeti söön kõvasti ja tomatimahl ka maitseb aga ma arvan et viga on selles et ma ei sõõ piisvalt pinast liha........!
Esiteks see ei maitse mulle ja teiseka on see piisvalt kallis!

ja ka see ei olnud mitte niimoodi et need raua tabletid teevad kõhu kinni.....sellist jama küll ei taha,,,,,,,,!

Muid olen kõigega nõus ja kavatsen sellest lahti saada!

Äitäh kõigile kes vastavad!

* 01. november 2005, kl 14.47
Formula IV

mul 01. november 2005, kl 15.09
ei aidanud need leebed toidulisandid küll mitte midagi,pidin võtma neid Ferroplexi tbl.Aga see oli ka 10 aastat tagasi,nüüd on jah vast maosõbralikumaid asju olemas :P

... 01. november 2005, kl 19.36
jep, mul ka hemoglobiini tase madal. arst ütles aint, et söö punaseid marju. nooh. nüüd mõtlen, et peaks uuesti ikkagi minema, sest ebanormaalne on päev läbi käia ringi nagu "une-zombi". jaa hooti üeavalud on ka. oeh...

fe 01. november 2005, kl 21.38
Rauatablette võttes peaks ikka tõesti teadma, mis kujul see raud seal on. Muidu saad kasu asemel hoopis kahju.

mures 02. november 2005, kl 08.24
jah mul on ka hästi madal,söön ka rauatablette aga 1 kuuga pole rauatase ikkagi suurt ülespoole läinud.Kas keegi oskab öelda,mis siis juhtub kui rauda üldse polegi organismis,kui asi on ikkagi juba niikaugele läinud.Endal mul oli hemoglobiin 86 ja rauasisaldus 2,5 ainult.

m 02. november 2005, kl 09.00
1 kuuga ei lähegi veel, kui rauatase väga madal oli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Miks und ei tule? (1)
Kiska, 15.09.14 02:13
Lihtsalt mõtlen... (6)
naiselikul, 15.09.14 01:28
Uus vooder (2)
TrendikasM, 15.09.14 02:20
loobumine (2)