Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Väga suur mure: kõht koriseb

probleem 15. mai 2006, kl 09.32
Tere. Minul on selline suur mure, et juba kuid hakkab kõht suvalisel hetkel korisema. See on ärmiselt piinlik ja ma olen kaotanud kogu oma enesekindluse. Püüan vältida vaikseid kohti ja olen muidu muutunud. Kõige jubedam on aga see, et ma ei julge olla koos omale kalli inimesega.
Olen käinud perearsti juures, tehti vereanalüüs ja kõhust ultrheli. Mõlemad olid korras. Kuna olen idealist, tekitab selline olukord eriti suurt pessimismi. Tüübilt olen sportlik ja toitumine on enamvähem korras.

Jama on ka selles, et ma ei saa seda korisemist kuidagi ette ennustada või siis takistada. Arsti juurde minnes võib just olla olukord, et kõht on ideaalne, midagi ei toimu. Samas nt pärast õhtul teeb jälle hääli. Jube on see, et olen väga häbelik ja ei julge sel teemal eriti rääkida. Loodan koguaeg, et see kaob ise ära või muutub paremaks. Ja see justkui ka läheks paremuse poole ja samas ka ei lähe.

Palun soovitage, mida teha. Kindel on see, et nii ma enam edasi elda ei saa. Tahan tagasi tunnet, et ma võin enda kehale kindel olla. Tahan olla kalli inimesega ja mitte koguaeg pinges.
See võib tunduda pseudoprobleem, kuna korisemine ei ole reeglipärane, kuid ma tunnen ju, et see ei ole õige.
Tahaks juba isegi rahvaravitseja poole pöörduda.

Tänan, kes viitsis lugeda

maia 15. mai 2006, kl 10.04
midagi ikka söömises valesti. ehk sööd liiga vähe ja miskeid kalorivabu asju, mis kiiresti kehast lahkuvad? või vastupidi, õgid end paar korda päevas jube täis. mul hakkab ka vastikult korisema, siis kui olen söömata olnud kaua. või siis kui olen palju vett sisse larpinud, siis ka teeb mingeid hääli.

paks kass 15. mai 2006, kl 11.49
tead, muidugi korisemine on mure ja suur ebamugavus. aga sinu lähenemine on ka vale. sa pead sellega leppima, et inimene pole masin ja sul ei saa kunagi olla 100% kindlust selle suhtes, mida su keha järgmiseks ette võtab. kui sa seda ootad, saab sinu elu üks suur pettumuste ja kannatuste rada olema.

ja kallile inimesele räägigi, mis mure sul on. selleks ongi kallid inimesed. ja kui ta on kalliks inimeseks olemist väärt, siis ta ütleb sulle: "oh sa rumaluke, muidugi oled sa mulle kallis koos oma koriseva kõhuga, ära vaeva ennast sellega asjata" ja saate koos suutäie naerda. aga kui ta suhtub halvasti, oled õigel ajal teada saanud, et selle inimese peale enam oma aega raisata ei tasu.

maia 15. mai 2006, kl 11.58
mul on aidanud see, kui tõmban kõhu kõvasti sisse, kui tunnen, et hakkab korin tulema. siis nagu pole seda kuulda

mammu 15. mai 2006, kl 14.10
mul kalli inimese juures pole mark, kui kõht koriseb. ma ei saa seda ju kontrollida ja see ei ole nii margine ka. vbl sul ikka on kõht tühi - mul ka vahel on nii, et isu nagu pole, aga tean, et sõin miskine 4 tundi tagasi ja kõht sellepärast korisebki et tegelt on tühi, kuigi minu isu sellest märku ei anna :D

R 15. mai 2006, kl 15.47
See korisemine ei ole tingitud tühjast kõhust, vaid lase perearstil välja kirjutada saatekirjad analüüsideks, sh. mustuse proov. Vastuste põhjal järgneb ravi, hiljem pikka aega Gefilus kapslid. Minul algasid need tahtmatud korinad peale operatsiooni ja ennetada neid ei olnud võimalik. Nüüd kõik kordub aeg-ajalt, kuid gefilus toodetest on kasu...Ei tohi nõrgaks jääda, siis on kohe jamad kallal...

siu 15. mai 2006, kl 19.20
seda võib teh aka üks sooltehaigus...vaja siiski uurida..

njahh 15. mai 2006, kl 22.52
ka mulle valmistas alati selline asi probleeme...juba noorpõlves.eriti vastik oli siis kuikoolis oli vaikne hetk ja minul kõht korises,,,jubeeeee kui piinlik siis oli...
nüüd olen õppinud seda väheke kontrolli all hoidma... eksamitel,koolis,või veel kuskil on mul alati kaasas kommid..lutsu kommid.... et siis lutsutan neid kui on tunne et hakkab jälle korisema...alati on jäänud järgi ja tunnen end mugavalt kohe... ka jook(mitte gaseeritud!) võib aidata!tavaline vesi,aura vms...
aga ega ka mina pole arsti juures käinud selle probleemiga sest ega nad ei viitsi selliste"pisiasjadega" jamada..:(
aga proovi lutsukomme...:)
vaata... kui sa narveerid või mõtled sellele korisemisele ,siis hakkabki rohkem korisema...
võta vabalt!

probleem 19. mai 2006, kl 23.27
Aitäh, kes viitsisid vastata!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Tasuta kuulutuste portaal
Urve, 30.08.14 18:56
Tasuta kuulutuste portaal
Urve, 30.08.14 18:53