Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lapsel kassihaigus

mann 13. august 2007, kl 08.39
Millega ravida lapsel käe peal kassihaigus, nahaarstile saame alles nädala pärast.Perearst ka puhkusel vältimatu abi puhul paluti kiirabi poole pöörduda,aga meie probleem seda vist ei ole. On selline punane ring, seest heledam ja kangesti sügeleb. Nüüd paari päevaga on suuremaks läinud ei tea kas jõuame nädala kannatada. Mäletan et oli mingi salv kas joodi või tsinksalv millega tuli määrida või mis aitaks seni kuni arstile saame. Hea oleks kui natuke raviks ka, muidu võib see laik üsna suureks selle ajaga minna. Apteegist vist ilma retseptita midagi ei saa.

msx 13. august 2007, kl 08.48
Kui see on "päris" kassihaigus, siis nagunii ainult pealemäärimisega abi ei saa, arst peab tabletid välja kirjutama.
Aga minu meelest kassihaiguse laik ei sügele väga, äkki ikka mõne lihtsama probleemiga tegemist.
Mine proovi mõnest apteegist nõu küsida (mitte tipptunnil ja mitte kesklinnas), võta laps kaasa ka. Ja ära sa mingil juhul seal apteegis sõna "kassihaigus " nimeta. Ütle nt lihtsalt "sügelev laik". Mina olen apteekri käest just pealemääritavate asjade suhtes sageli head nõu saanud.

mann 13. august 2007, kl 09.35
Käisin lapsega kohalikus apteegis ,väike maakoht. Sealt abi ei saanud, apteeker( asendaja,mingi praktikant) ütles et tema ei julge midagi rohtudest soovitada väljastab ainult seda mis retseptil või käsimüügiravimeid mida inimene ise küsib. Sügelemise vastu soovitas soola lahust meresoolast, Ootan veel nõuandeid mis asja leevendab kuni nädala pärast arstile saame.

M 13. august 2007, kl 09.40
Suvalise ravimiga ei tohi kassihaigust ravida.Võiks minna haiglasse nahahaiguste statsionaari ja proovida seal mõne arstiga rääkida.

Esmaabisse.... 13. august 2007, kl 09.40
võib ikka minna, kas Kesklinna või Mustamäe kiirabi haiglasse. Ja kui veel sügeleb ka, võtavad vastu küll. Ja minu teada või vähemalt mujal, kui perearst on puhkusel, siis on asendusarst, küsi järele. LisakS võtavad nahaprobleemidega vastu ka Merimetsa haiglas ja kohe kindlasti.

k 13. august 2007, kl 09.41
Nahaarstile saab ka samaks ja järgmiseks päevaks, seda küll Tallinnas!!! Mustamäe Polikliinikusse saab sama päeva õhtuks kui hommikul pool 8 helistada ja Hiiule saab tasulisse järgmiseks, ülejärgmiseks päevaks.

kassikas 13. august 2007, kl 09.42
kui oled kindel, et lapsel võib olla see kassihaiguse laik, siis võid seda koha määrida joodiga ja apteegist osta mingit seentevastast salvi (neid peaks käsimüügis olema mitmeid variante). Naha peal paraneb kenasti ära, aga palju hullem on kui see haigus läheb pähe, siis on kindel tabletiravi ja vajadusel pea kiilaks:(

emo 13. august 2007, kl 09.46
mine ikka emosse. ma olin seal paar päeva tagasi ja siis tuli ka sinna ka üks, kes sügeles. arst vaatas üle, andis nõu jne. visiiditasu 50.-

Sirri 13. august 2007, kl 11.31
Tee joodiga kokku. Kassihaigusest sain mina niimoodi ilma tabl. lahti. Kui on kassihaigus, ilmneb joodiga määrimisel selline tume rõngas. Tupsuta kohe laiemalt neid kohti. NB!!!! Otsi peast ka!!!
Muide, meile soovitas kassi ravinud arst, et võime sama kassirohuga määrida neid kohti. Määrisime, aga usun, et jood ravis.

kuu 13. august 2007, kl 12.07
joodi ja väävlisalviga kordamööda, aga ega ilma tabletiravita ei saa, küsi telefoni teel kasvõi perearsti käest vähemalt saatekiri analüüsi andmiseks(selle laigu pealt kraabitakse natuke lahtisi nahatükke), saad natukenegi kiiremini, ja muidugi kontrolli pead ka kindlasti

Liisu 13. august 2007, kl 12.59
Kui mina väike olin, määrisin küll mingi vedelikuga aga see üldse ei tahtnud aidata. Kuskilt kuulsime, et tuleb määrida niiskuseputuka e keldrikakandi verega ja paar putukat nühkisime mööda karadeid laike laiaks ja see aitas küll :D Nüüd võibolla juba muidugi moodsamad rohud. See oli oma 15 aastat tagasi ka :)

lapsevanem 13. august 2007, kl 13.23
minu lapse kassihaigus osutus arstile minnes allergiaks. lasteaias tuli selline ümmargune, suhteliselt selge piiriga laik, mis sügeles. kasvatajad arvasid, et kassihaigus. lubati lasteaias edasi käia, kuid pikkade varrukatega, et ei oleks teistega kontaktis. saime arstile ja selgus põhjus- allergia. sellega tahtsin öelda, et parem proovi arstile näidata enne kui hakkad määrima või midagi sisse võtma. või helista tasulisele arstile.

mann 13. august 2007, kl 14.28
Konsulteerisin telefoni teel nahaarstiga, lõpuks oli nõus meid ära kuulama sama arst kelle juurde nädala pärast numbri saime ja ta soovitas ka joodiga määrida ja kui peale määrimist on selge tumedam rõngas siis on tegemist arvatavasti nn kassihaigusega. Nädala pärast anname analüüsi, siis saab kindla vastuse. Raviks pidi olema joodi ja seenevastase salviga määrimine, kui haigus peas juuste piirkonnas siis ka tabletid. Kergematel juhtudel piisab ainult joodist. Meil laik ainult käe peal pea kontrollisin ka järgi mina sealt laike ei leidnud. Joodiga tohib määrida ainult siis kui nahk terve (desinfitseerib), katkisele kohale ja kui on villid siis joodi panna ei tohi.
See nn kassihaigus levib just sooja ja niiskega ning tegemist on seenehaigusega.
Tänana kõike kes nõu andsid.
Mann

kass 15. august 2007, kl 12.06
meil oli lapsel ja minul endal kassihaigus (kassil muidugi ka), üsna suurel nahapinnal, aga pea oli puhas. Raviks oligi ainult jood ja väävlisalv, kõik lõppes hästi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

soolavee lahusega tehtud härmatis
ilutegija, 24.10.14 20:57
Lapse isa tagasi.
Ootaja, 24.10.14 20:51
tööriista nimetus
1 naine, 24.10.14 20:29
Hakkas põlema golf 5 õlituli, kaua võib… (4)
Mina palun, 24.10.14 20:50
oh, kuidas sooviks armuda!
noor veel, 24.10.14 19:56
Usaldusväärne inimene
Helen, 24.10.14 19:27