Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
PUUK TAPAB

:S 21. august 2007, kl 19.43
TEHKE SEE SÜST ENNE KUI HILJA, mu sõber on 3 nädalat haiglas ühe puugI hammustuse pärast :s paneb segast :s:sss
Vahepeal oli tunne et ..... :(((((

barbs 21. august 2007, kl 19.47
ja ega see süst ka kõige vastu aita... kahjuks. aga vähemalt jääb lootus. hull teema on see puugihammustus

re 21. august 2007, kl 20.05
mul emal oli borrelioos sõi antibiootikume 3 nädalat paha oli olla kogu aeg käsi oli nagu halvatud peavalu jne.siiamaani pole päris ok veel kuigi mitu kuud möödas

s 21. august 2007, kl 20.17
süst siiski ENTSEFALIIDI, selle kõige hullema asja eest kaitseb

uusasukas 21. august 2007, kl 20.20
ma ei tea jah, me kolisime see kevad ära, ja ela nagu lahinguväljal - õue astuda ei saa, kohe on puuk sääres kinni. Ma täitsa imestan, et mõni nahavahele pole pugenud, ei meile, ei lastele..

mõmmi 22. august 2007, kl 01.35
ja alati ei ole ka entsefaliidi vaktsiinist kasu. üle 2 a juba maadlen tagajärgedega. väga julm haigus:(

e 22. august 2007, kl 13.50
kas toesti puugid voivad tervise nii ara rikkuda? :S Mommi mis sul on veel 2 a peale seda?

uskumatu..ma millegiparast olen alati moelnud et see puukensefaliit on nii nii haruldane :S

n 22. august 2007, kl 14.24
Piserdada enne metsa minekut puugivastase kaitsevahendiga üle, siis ei tohiks puuki tulla. Aga kui paljud kasutavad putukavastaseid vahendeid?

n 22. august 2007, kl 14.30
Borrellioosi ravi on köki-möki, sest kui ilmub punane järjest suurenev laik, mis ongi borrelioosinakkuse tunnus ja selge ilming, lähed lihtsalt arsti manu, kirtjutatakse sulle antibiootikumid, ravid end kuu aega ja oled terve. Kui hiljaks jääd oma eiramise tõttu, on su oma viga. Kontrollida tuleb end alati, aga mitte eirata, borrelioos on täiesti ravitav.
Iseasi on entsefaliidiga, see pole ravitav, vaid loeb, kuidas su organismi immuniteet suudab haigusega võidelda, vastavalt sellest kas paraned täielikult, või jäävad nähud sind kauaks painama. Aga profülaktika ongi see, kui enne metsa või kusagile rohusse ronmist end üle pihustada puugivastase kaitsevahendiga. Ärge mõelge, et puuki siin pole, või et mina haigeks ei jää. Viga hakkab eiramisest.

njah 22. august 2007, kl 14.37
mul oli ka tuttava vanaisal puukentsefaliit. ikka väga raske haigus.. ei tundnud alguses kedagi ära, õppis uuesti kirjutama jne, jne. :(

x 22. august 2007, kl 14.49
borrelioosi vastu ei vaktsineerita

xx 22. august 2007, kl 14.55
entsefaliit on ikka VÄGA julm haigus - minu elu jooksul tutvusringkonnas viis juhtumit olnud, millest üks lõppes surmaga (laps) ja teine invaliidistumisega.
vist oleks arukas neist asjust mõelda ja tundub ka, et kaitsesüstimine ette võtta, kes maal ja metsas liiguvad. süstimine on muidugi tüütu, sest värk koosneb kolmest süstist ja nii, aga sellegipoolest.

kk 22. august 2007, kl 17.00
Ühel tuttaval oli entsefaliit. Paar nädalat koomas ja peale seda halvatud.

mõmmi 22. august 2007, kl 17.13
kuna olin 2 süstiga vaktsineeritud, pääsesin halvatustest jms-st. aga see pea-ja kaelavalu, mis olid, olid ikka meeletud. tasakaal paigast ära, ei tundnud oma peret ära jnejenjen. siis kui jõudis kätte hetk, et ei tundnud peret ära, viidi saaremaalt Tartu haiglasse. ega ma miski 6 kuud oma elust siis ei mäletagi eriti. üksikud hetked ainult. hetked, mil nutsin isa süles on millegipärast meeles....

väga tavaline on, et entsefaliit mõjutab aju nii, et tagajärjeks on depressioon, ärevus, paanika jne nn entsefaliidi järgne sündroom. minul on need kõik ja siiani meeletu väsimus ja unevajadus. istun rõõmsalt antidepressantide otsas juba üle aasta. jah paraneb küll tasapisi, aga ilmselt läeb veel mõned aastad.

nii, et vaktsineerige ja puugutõrjevahendid kasutusse.

ep 23. august 2007, kl 10.35
puugi võib saada ka oma aiast, mul emal see aasta 3 puuki olnud, pole metsas käinud, kõik aiast pärilt. Ning ega see vakstsineerimine ka hea ei ole tervisele.

Kadri 23. august 2007, kl 12.40
Mis nimega on puugitõrjevahendid ja kust neid osta saab? Või mõeldakse selle all sääsetõrjevahendit (Off jms)?

n 23. august 2007, kl 17.24
Ikka apteegist ja seal apteeker soovitab. On erinevaid.

k 23. august 2007, kl 20.20
ikka vaktsineerida! ei need puugitõrjevahendid nii kindlad ole ja omamoodi toksilised ju ka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Truuduse test (1)
Test, 21.12.14 02:45
korter
sass, 21.12.14 01:31
Jõulusoov
Johnny, 21.12.14 01:10
jõulusalm kallimale (2)
kolmveeran, 21.12.14 01:12
Reetmine (11)
Aly, 21.12.14 01:55
Milline maailmavaade teil on? (11)
poliitik6, 21.12.14 02:32
Proovin... (1)
Noh, 21.12.14 00:02
Proovin... (1)
Noh, 20.12.14 23:39
moodne pann mis ei karda kahvlit ega nuga? (2)
Tallinna p, 21.12.14 00:40