Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
munasarjatsüst

piilu 31. detsember 2007, kl 14.30
Kurb küll vana aasta viimasel päeval teada saada,et munasarjas on mingi kasvaja,võimalik,et tsüst,võib olla ka midagi muud.Ultrahelisse saab alles peale pühi ja vereanalüüsi andma samuti.Kas kellelgi kokkupuuteid sellise diagnoosiga,kas on võimalust,et kaob ise või tuleb lõikusele minna. Arst oli suht sõnakehv.

vv 31. detsember 2007, kl 14.44
tsüst ei ole mingi kasvaja, enamus tsüste kaob iseenesest. mul oli ka mõlemas munasarjas tsüst 3-4cm, paar aastat peale pillide võtmist kadusid iseenesest ära. tsüstide puhul tuleb vähemalt korra aastas ultraheli tegemas, kuni tsüst suuremaks ei lähe, pole mingit probleemi. muidugi kui tsüst on liiga suur ja valu teeb, siis tuleb ikka opereerida.

kah 31. detsember 2007, kl 15.21
ilmselt kaob ka sul niisama ära, eriti kui oled noor naine

i 31. detsember 2007, kl 15.44
Ei kao ta ise ära. Minul on munasarjatsüst juba 3a. ja käin iga 4-6 kuu tagant ultrahelis, kus kontrollitakse, et ega pole suurenenud (praegu norm. piiri peal). Augustis avastati lisaks veel müoom. Arst määras süstikuuri Zoladex 3 kuuks, mis pidi neid vähendama või ära kuivatama. Aasta algul lähen jälle ultrahelisse, et kontrollida kas oli kasu. Valude vastu võtsin valuvaigisteid.
Piilu- mine käi kindlasti arsti juures ja lase ultrahelis selle suurus kindlaks teha. see ei ole naljaasi ja asi võib kiiresti halvemaks minna, kui tsüst lõhkeb.Edu.

mm 31. detsember 2007, kl 17.19
mul oli ka tsüst 6.5 cm suur, valutas jubedalt. päevad kestsid mitmeid nädalaid, muud ei teinud kui magasin. võtsin pool aastat tablette, kuid tsüst kadus juba teisel kuul, õnneks.

piilu 31. detsember 2007, kl 17.44
Ma ka tegelikult valu pärast üldse arsti juurde läksingi,esimene kord 1,5 kuud tagasi,siis öeldi,et kõik ok aga seisund ei paranenud ja otsustasin uuesti minna ja nüüd siis selline uudis ja ega veel täpselt ei tea ka,kas on tsüst,see oli ultraheli saatekirja diagnoos,lisaks vaja veel hulk vereanalüüse anda.

Kata 31. detsember 2007, kl 18.10
Minul oli 25-aastaselt selline munasarjatsüst, mille tõttu opereeriti välja nii munasarjad kui ka emakas. Sest oli kahtlus, et tsüst on pahaloomuline.
Nii, et ... ei pruugi alati loota, et kõik iseenesest ära kaob.
Ehkki opist on palju aastaid möödas, olen õnnelik, et elan, sest keegi ei tea, mis oleks siis saanud kui poleks opile läinud.
Optimismi! Ja usalda arste!!!

Anu 31. detsember 2007, kl 18.12
Tihti, kui ise mõttega kaasa aidata, aitab tsüsti kadumisele kaasa nõelravi hea spetsialisti juures. See paneb seisku jäänud energiad kehas õiges suunas liikuma, aitab kehal endal võitu saada tsüstist, mis on mingite lahendamata probleemide tagajärg, keha reageerib pingetele nii, ega tühjast midagi ei teki. Soovitan endaga (eriti seksuaalsusega oma elus) tegeleda ja proovida nõelravi, võid pääseda tülikast operatsioonist.

piilu 01. jaanuar 2008, kl 12.54
to Anu:Suhtun alternatiivmeditsiini igati positiivselt,ka oskad ka mõnd nõelravispetsialisti soovitada,kellelt abi võib loota.

Anu 01. jaanuar 2008, kl 14.07
to piilu - minu tsüst hakkas kiirelt-kiirelt kaduma kui käisin Viljandi nõelravitegija Ade Ley juures, teda soovitan julgelt. Kui tallinna inimene oled, siis ma ei tea soovitada. Minul piisas paarist seansist nõelravist, äkki sul ka vähe tarvis, siis ju tasuks ka sõita Viljandisse:) Võid jätta oma meili siia kui tahad sellest teemast rohkem vestelda, võiksin kirjutada.

piilu 01. jaanuar 2008, kl 16.26
to Anu:heameelega valmis suhtlema

töine 01. jaanuar 2008, kl 16.55
Munasarjatsüst ja lõigatud (laporoskoopia). Kas on pahaloomuline, saad teada alles peale oppi ja tsüsti uuringuid, kõigepealt käid ultrahelis,siis öeldakse, kas lähed lõikusele või kaob ise ära. Mulle tabletiravist ei räägitud.

Katale 01. jaanuar 2008, kl 17.20
Siis kui kõik välja lõigati nii noorelt, peale seda on nüüd kliimaks? Kuidas organism reageeris või kohanes sellega, siiski nii noores eas ikkagi sellised muutused kogu organismis ja kas laps oli enne olemas? Mulle on ka sellist võimalust soovitatud 19a-lt.

barbs 02. jaanuar 2008, kl 15.42
ma olen enda lugu ka korduvalt rääkinud, aga küll küllale liiga ei tee :)

tsüstid on healoomulised kasvajad. täidetud vedeliku, karvakeste vms-ga. millest tekivad, pole teada. peamiseks teguriks peetakse stressi. aga ka nt väike kehakaal, ebaregulaarne menses. tekkida võivad nad igale poole - munasarjadesse, ajusse, neerudesse jne.

minul hakkas u 17-aastaselt selg valutama. põhjust ei leitud pool aastat. kuni... seal nad olidki. munasarjatsüstid tõmbasid seljanärve. sellised tikutopsisuurused olid. sain pillidega ravi. hirmust arsti juurde ei läinud.. ja kui läksid mõni kuu hiljem, olid nad õnneks (!!!!!) kadunud. iseenesest. kui oleksin kohe arstile tagasi läinud, oleks operatsioonilugu olnud.

et noh, võivad küll kaduda. oleneb, kui suured nad on. esialgu võib proovida pillidega. seda muidugi ütleb arst juba sulle.

esialgu võib tunduda jah kohutav uudis. aga ei pruugi olla ! kahju, et arstil aega polnud sinuga rääkida. ise olen ka tihtipeale sellepärast paanikasse sattunud. aga järgmiseks korraks mõtle küsimused välja ja küsi julgelt arstilt kõik ära. äkki polegi nii hull.

opil käinud 05. jaanuar 2008, kl 10.23
Käisin ka 4a tagasi munasarjatsüsti lõikamas. Mul oli ka väga suur juba, arsti sõnul rusikasuurune...läksin arsti juurde, sest menstr. jäi ära järsku, 2 kuud ei olnud, tegin ras. testi, aga ei midagi, samas võtsin ka pille(juba ca 6 aastat). Ei mäleta täpselt, aga tegi vist natuke valu ka. Opil selgus, et mõlemal pool tsüstid ja väga hullusti.

ks 21. juuli 2010, kl 15.47
Tere,olen 17 aastane ja mul valutab munasari suhteliselt kogu aeg,aga ma ei oska sellega nagu midagi peale hakata.Panin küll arstile aja,aga see alles nii kaugel.Kas mul võib olla ka see tsüst?

hei 22. juuli 2010, kl 14.25
Kindlasti ei tohiks munasarja tsüstil lihtsalt kulgeda lasta. Mul oli kunagi 13-aastaselt see. Teada sain nii, et alakõht hakkas hullumoodi valutama ja kui kõik linna perearstid ja muud arstid läbi käisime, siis tuldi selle peale, et võiks minna naistearsti juurde (!!!) ja seal ultrahelis siis avastati. Valu oli väljakannatamatu, ja alles pärast suurt doosi valuvaigisteid ja mitmekordseid süste sain natuke magada, järgmisel päeval tehti kohe op. Tol ajal eemaldati tsüsti punkteerimise teel (torgati läbi), nüüd olen kuulnud, et seda tehakse laseriga ja tablettidega. Muidu ei osanud kahtlustadagi, et mul selline healoomuline kasvaja võiks olla, aga jumal tänatud, et õigel ajal jälile sai, sest arsti sõnul oli olukord üsna kriitiline, natuke veel ja oleks pidanud kõik munasarjad koos emakaga välja lõikama :(
Nii et jälgige oma tervist hoolega ja ärge arvake, et miski nii lihtsalt iseenesest ära kaob (võib muidugi ja ongi hea kui kaob!), sest muidu võib äkki pärast liiga hilja olla..

h 22. juuli 2010, kl 20.18
Sõbrannal lõigati munasari tsüsti pärast 12-aastaselt välja. Kõht valutas jubedalt, arstid kahtlustasid pimesoolt hoopis ja lõikasid pimesoole välja. Pärast oppi aga ikka valutas edasi ja siis alles avastati, et munasarjatsüst.

Endal oli ka munasarjatsüst, aga arst ei öelnud mulle midagi, andis UH-pildi ning ütles, et kui kõht tugevalt valutama hakkab, kutsuksin kiirabi ja näitaksin seda pilti. Õnneks tsüst kadus poole aasta jooksul.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Lai valik riideid Naistele
Moemaailm, 02.09.14 06:22
Lihtsalt nõutu küsimus (4)
moosimadu, 02.09.14 06:46
Ära anda kompost
Aednik, 01.09.14 23:46
Igivana teema: töövihikute maksumus (1)