Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
günekoloog-endokrinoloog

pipi 02. märts 2008, kl 22.13
Kas teab keegi, kas Tallinnas on mõnd günekoloogi, kes ühtlasi ka endokrinoloog on?

vaevalt 02. märts 2008, kl 22.41
Sellisel juhul peaks inimesel olema 2 kõrgharidust, mõlemad arstiteaduskonnast???
Kas tunned sellist, või küsid huupi?
Need 2 eriala on teineteisest nii kaugel, nagu öö ja päev, hea õhtune nali?

kupi 02. märts 2008, kl 23.07
Maie Väli Tartus on selline. Või endokrinolooog günekoloogia vallas vähemalt.

kupi 02. märts 2008, kl 23.07
Maie Väli Tartus on selline. Või endokrinolooog günekoloogia vallas vähemalt.

irf 03. märts 2008, kl 00.33
günekoloog-kraanajuht

oll 03. märts 2008, kl 00.38
oleks tarvis hambaarsti kes ka südamehaigusi hästi teaks...

pipi 03. märts 2008, kl 07.00
peale kupi on siin küll kõik väga eluvõõraste teadmistega. Kus ta siis on günekoloog ja endokrinoloog nagu öö ja päev erinevad. Endokrinoloogia on samuti seotud hormoonidega. Kuid see, et mõnel inimesel võib tõepoolest ka 2 kõrgharidust olla, ei mahugi teile pähe, sest te ise sellest sama kaugel nagu päike kuust!
Mis seal nii tavatut siis on?

kupi- Maie Välit tean, kuid jah, ta Tartus. Sellepärast püstitasingi teema, et ehk on keegi sama taustaga ka tallinnas. Tänud siiski!

. 03. märts 2008, kl 08.48
naistekliinikus Ülle jakovlev (ida-tallinna keskhaigla)

hee 03. märts 2008, kl 10.59
ilkujad teevad siin omast arust head nalja, ise on lollid kui lauajalad:DD

Jen 03. märts 2008, kl 11.54
endrokrünoloog tegeleb hormoonidega, jah, kilpnääre, kehakaal jne. günekoloog tegeleb naiste suguelunditega.. need kaks on tiba üksteisest siiskie rinevad aga mitte täiesti "öö ja päev". ise ka mõlema juures tallinnas käinud, küll jah, mitte ühe arsti juures. olenevalt su probleemist, saab seda lahendada ka niisama naistearst, ei pea just endrokrünoloogi juurde ronima.

. 03. märts 2008, kl 12.35
"endrokrünoloog" - oh, help!

Ma puhtalt oma kogemusest ütleksin, et kuna endokrinoloogilised ja günekoloogilised probleemid on väga sageli omavahel ülitihedalt seotud, siis oleks ikkagi mugavam, kui nendega saaks tegelda üks ja seesama arst, kes jagab võrdselt nii günekoloogia kui ka endokrinoloogia valdkonda. Mul oli mingi aeg tagasi olukord, kui ma käisin korraga nii endokrinoloogil kui ka günekoloogil. Mõlemad olid vajalikud, sest osa probleeme olid ühised ja os olid erinevad. Aga minu jaoks patsiendina oli see üsna ebamugav. Esiteks olid arstid eri haiglates ja nii küsis kumbki arst kogu aeg minu käest, et mis analüüse teine arst on teinud, mis tulemused on olnud ja kuidas teine arst olukorda kommenteerib. Ilma meditsiinihariduseta inimesel on ikka päris raske sellisest infost aru saada, seda meelde jätta ja adekvaatselt teisele arstile edasi anda! Teine asi on see, et kuigi mõlemad arstid olid väga head, ei läinud nende arvamused ravist sugugi alati kokku. No mida ma teen, kui günekoloog kirjutab mulle viljakuse parandamiseks mingi üht tüüpi ravi, aga kui ma nädal hiljem endokrinoloogile lähen, siis tema ütleb, et selline ravi võib mu hormonaalsüsteemi ja ainevahetuse veel rohkem tuksi keerata, ja käsib tabletivõtmise kohe lõpetada?! Arvatavasti on tal õigus, sest endokrinoloogina näeb ta mu organismi hormonaalset talitlust terviklikumalt ja üldisemalt, kui günekoloog, kes läheneb küsimusele ainult suguorganite toimimise vaatevinklist. Samas ei taha endokrinoloog üksi võtta endale vastutust günekoloogiliste probleemide ravimise eest. Räägin ühega, räägin teisega - aga nad jäävadki erinevatele seisukohtadele. Mida ma siis peaksin tegema - võtma günekoloogi määratud hormoontablette või jätta võtmata, kui üks ütleb nii ja teine naa?! Lõpuks on asju, mida peadki lihtsalt ise otsustama oma olematute meditsiiniteadmistega, sest pole alust üht arsti teisest rohkem või vähem usaldada.

Tallinnas vist tõesti saadetakse endokrinoloogia ja günekoloogia piirimail olevate probleemidega patsiendid Ülle Jakovlevi juurde. Ta on vist põhierialalt ikka endokrinoloog (st ilmselt, et arstile pääsemiseks on vaja saatekirja, erinevalt günekoloogist), aga spetsialiseerunud just günekoloogilisele endokrinoloogiale. Tartus töötab günekoloogi-endokrinoloogina Maie Väli ja tema vastuvõtule saab ilma saatekirjata.

B. 03. märts 2008, kl 14.37
viimase jutt jumala õige. pange sinna juurde veel psühhiaatrilised probleemid (nt hormoonravi paneb katuse sõitma. või mõni antidepressant mõjub hormoonidele ja diabeedile ja kehakaalule) ja kompott on täiuslik - endokrinoloog-günekoloog-psühhiaatrit oleks vaja! :) kahjuks inimese organism on omavahel nii seotud ning samas eriarstid ei näe inimest kui tervikut.

aga jah - ülle jakovleva on väga hea ja olen tema käest ka abi saanud. aga sabad talle pikad.

mari 03. märts 2008, kl 18.12
"hormoonravi paneb katuse sõitma" - kas selle kohta oskab keegi midagi täpsemalt kommenteerida või soovitada kirjandust? tahaks uurida lähemalt, kuidas hormoonid mõjutavad psüühikat, olen olnud oma hormonaalse tasakaaluga kimpus ja pidanud otsustama, kas hakata hormoone sisse sööma või elada edasi nii nagu olen - arst mingit must-valget vastust ei anna, tuleb endal plusse ja miinusi vaagida.

pipi 03. märts 2008, kl 18.15
Aga kas Ülle Jakovlevale võtab vastu siis mõlema probleemiga patsiente või siiski vaid endokrinoloogina?

to vaevalt 03. märts 2008, kl 22.44
Ei ole kaks kõrgharidust. Ravi baasõppe järel spetsialiseerumine(residentuur) ja nii mõnedki on selle mitmel erialal läbinud.
Naljaga pakutud hambaarst - südamearsti varianti tõesti ei esine , kuna ravi ja hambaravi on eraldi osakonnad ja õppekavad.

Kui inimene hakkaks õppima esimeselt kursuselt alates mingit teist eriala, siis öeldakse 2 kõrgharidust(näit. psühhiaatria + psühholoogia)

Hea 11. märts 2009, kl 17.32
Kas teadsite, et munasarjad toodavad naissuguhormoone?? Kui jah, siis ei tohiks see üllatav olla, et endokrinoloogia on seotud vägagi ka günekoloogiaga.

tean 25. veebruar 2010, kl 21.33
Maie Väli küll ei soovita, kuna see "hakkab pähe määrima" erinevaid kaalulangetajaid ja muud keemiat.

oeh 26. veebruar 2010, kl 09.46
Kurb lugeda, kui juhmid inimesed siin käivad. Ja mis veel hullem - ise peavad end jube tarkadeks! Hullem lollist inimesest on inimene, kes on loll, aga peab end targaks.
To vaevalt ja teistele - kõrgharidust on siiski üks, olgu ta või nelja eriala arst korraga. Ega arstiteaduskonnas ei hakka sa alates esimesest kursusest kohe günekoloogiks õppima, põhi ehk kõrgharidus on ikka kõigil arstidel sama. Alles peale ülikooli lõpetamist minnakse vastava eriala residentuuri seda konkreetset eriala omandama. Aga kõrgharidus on kõigil arstidel sama, peale ülikooli on juba oma asi, kas lähed günekoloogiasse residentuuri või kuhu iganes sa tahad minna ja mis arstiks. Ja kui sa soovid eriala vahetada, siis ega sa ei lähe selleks tagasi ülikooli esimesele kursusele õppima keemiat ja anatoomiat, eksole ju.

insuliin 26. veebruar 2010, kl 16.40
Ülle Jakovlev on selline.

liis 26. veebruar 2010, kl 17.37
Maie Väli Tartus,võtab vastu Elite erakliinikus

km 27. veebruar 2010, kl 11.13
Tegelikult Eestis 2 tegijat selle alal ja mõlemad siin kirjas: Ülle Jakovlev Tallinnas ja Maie Väli Tartus. Mõlemad tunnustatud spetsialistid.

veel üks arst 03. märts 2011, kl 11.43
Mulle pandi aeg kinni Mari Verrevi juurde, öeldi, et ta tegeleb ka endokrinoloogilise günekoloogiaga. Kas keegi on temast midagi kuulnud?
Jakovlevi juurde on võimatult pikad järjekorrad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Vaene Elron (1)
annekas, 26.07.14 21:55
Kuradi ZINZINOtajad! (3)
Zini, 26.07.14 21:48
4 aastase öö (14)
CM, 26.07.14 22:07
kas keegi veel üksinda? (9)