Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Pimesoole valu justkui tupe põhjas?

n 11. august 2008, kl 10.02
Mul valutab paremal alakõhus, tunne on, et tupe põhjas paremal. Naistearsta arvas, et võib pimesool olla. Kas tõesti?
On kellelgi pimesoole valu olnud nii sügaval, justkui munasarja valu moodi?

+ 11. august 2008, kl 13.52
mul on ka taolist valu olnud, aga pimesool see pole. naistearst ütles mulle et see valu võib olla siis kui on ovulatsioon. mul on olnud seda valu ka vasakul pool aga rohkem paremal.selline tunne et munasarjad valutavad, nii et ei tea. vist midagi hullu see ei ole, vähemalt loodan.

soh 11. august 2008, kl 15.43
kuidas ei ole midagi hullu..mine ikka arstile ja lase uurida.minul näiteks tuli välja et on tsüst 7cm juba..mida praegu ka ravin.

j 15. august 2008, kl 22.26
mul oli sama lugu, üks ütles, et pimesool, teine arvas, et naisteasjad.......nüüd on vaikus

naine 09. märts 2010, kl 16.10
mul sama asi!!:S ja ma ei jõua enam ära muretseda milles probleem! käisin naistearstil,ütles ah see võib olla pimesoolest et annab munasarjale tunda ka,aga hiljem hakkas torkima ka vasakul pool,,vahel torgib ikka ja vahel ei torgi,olen tähele pannud et kunagi pistnud pimesool on üldse ära kadunud,peale torkimist munasarja juures..mul pole ju kunagi nii olnud,miks siis nüüd selline murettekitav probleem,mul jäi mulje,et mind ei võetud tõsiselt seal arsti juures,kuigi tupeproov tehti ja katsuti igaltpoolt

naine 09. märts 2010, kl 16.11
mul sama asi!!:S ja ma ei jõua enam ära muretseda milles probleem! käisin naistearstil,ütles ah see võib olla pimesoolest et annab munasarjale tunda ka,aga hiljem hakkas torkima ka vasakul pool,,vahel torgib ikka ja vahel ei torgi,olen tähele pannud et kunagi pistnud pimesool on üldse ära kadunud,peale torkimist munasarja juures..mul pole ju kunagi nii olnud,miks siis nüüd selline murettekitav probleem,mul jäi mulje,et mind ei võetud tõsiselt seal arsti juures,kuigi tupeproov tehti ja katsuti igaltpoolt

a 09. märts 2010, kl 16.46
äkki tsüst. mine ja lase vaadata.

lk 10. märts 2010, kl 12.18
Mul on pimesool ära opereeritud, ma arvan enda kogemuse põhjal,et sul ei ole pimesool. Pimesoolega valutas täpselt naba taga, see üks sümptomitest aga enne ei saa aru kuidas naba tagune saab valutada kui pimesool põletikus on, päris valutas kohe nii,et kui liigutasid lõi valu sinna.

Siis oksendasin kuskil 10-12 tundi järjest ja siis läksin haiglasse ja seal tehti vereproov ja oligi pimesool.

Pimesool on selline asi mis naljalt märkamata ei jää.

See vasakult või paremalt poolt munasarjade juures torkimine on ilmselt sul ovulatsioonist, mõned naised kogevad ovulatsiooni ajal samasuguseid krampe isegi nagu mensu ajal.

Ära muretse ma arvan, hoia jalad soojas kui jalad külma oled saanud kasvõi natukene võib ka munasarjad hellaks teha.

no aga 10. märts 2010, kl 12.37
Kui sulle öeldi,et pimesool,siis MIKS sa ei lähe pimesoole arsti juurde ning kui kahtled,miks ei lase siis seda võimalust välistada?
Mina läheks ja ütlekski,et naistearst ütles,et pimesool....

K 10. märts 2010, kl 13.04
Kopisin kaks soovitust, kuidas pimesoolevalu ära tunda:

I tavaliselt inimene kellel valutanud ei ole ei tunnegi pimesoole valu ära. aga kui mul kunagi kontrolliti kõhuvalu siis vajutati paremal pool küljel alakõhu peale, puusakondi juures, sõrmedega niipalju kui sai kõhtu ( n 3 sõrmega ja lasti äkki lahti ja siis pidi pimesoole valu puhul väga tugevat valu tundma, mis pidi kohe üle terve kõhu laiali minema. vajutamise hetkel polevat valus aga kui lahti lastakse siis pidi väga olema. tavaliselt läheb pikapeale pimesoole valu järjest tugevamaks ja kui enam ei kannata siiis kutsu kiirabi või mine traumapunkti..

Arstid palpeerivad pimesoolt täpselt nii, et kas vajutades ja lahti lastes on valusam vajutamise ajal või lahti lastes.

II Palu keegi appi. Heida pikali ja abiline tõstab parema jala kannast üles. Sina pead jalga lõdvalt hoidma. Siis laseb abiline lihtsalt jalal alla potsatada. Vähemalt poole meetri kõrguselt. Kui siis valu sinna paremale alakõhtu sisse lööb, siis tasuks ise minna autoga või kutsuda kiirabi.

mammi 10. märts 2010, kl 14.32
mu tütrel tehti mõned aastad tagasi sooleuuuring ja mis tuli välja..... Tema pimesool asub just häbemeluu peal, mitte külje peal ja soovitati enne rasestumist välja lasta opereerida. Nii et ei tea sugugi kus see "pime soolikas " asuda võib

N.N. 10. märts 2010, kl 15.13
Igal inimesel on tõepoolest veidi erinevad asukohad eri organitel ja olen kohanud ka inimest, kes väitis, et valutavad suguorganid, aga tegelikult oli juba pimesool lõhkenud ja olukord oli kujunenud kriitiliseks kõhukoopapõletikuks. Tegu oli minu vennpojaga, kes oli siis väga noor. Kõik lõppes siiski hästi, kuigi laps ei osanud väljenduda täpselt ja talgi oli olnud pimesoole asend ebatüüpiline.
Aga ei taha hirmutada ja küllap ikka valu on väga tugev, kui tegemist haigusega.

Age 10. märts 2010, kl 19.35
Äkki hoopis pärasool kiirgab valu?

kai 16. juuli 2010, kl 20.34
Loobu mõneks päevaks magusast ja tee kaerahelbepudru dieeti!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Sõnumid.
Pets, 02.09.14 16:54
Tutvun vormika naisega
Mees, 02.09.14 16:40
Diivanvoodi + 2 tugitooli
Ips, 02.09.14 16:36
Fotostuudiot, fotograafi