Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ma olen nii mures ja ahastuses:-(

mures ja pettunud 24. august 2008, kl 04.23
Tere Perekool.ee kasutajad!

17.augustil hammustas koer lapsele näkku. Sõitsime kohe Mustamäe lastehaigla traumapunkti. Arvasin, et vaja õmmelda, kuid arst pani plaastrid ja pani marli ning saatsi koju. Kuid antipiootikumi ei kirjutanudgi, kuigi tegemist koera haavaga? Järgmisel päeval läksime sama arsti juurde (palus tagasi tulla). Võtis marli ära ja ütles et määriksin iga päev lilla lahusega. Küsisin, et kas antipiotikumi ei kirjuta, siis vastas, et EI EI pole vaja? Tagasi palus tulla reedel. Võtis haava lahti, sest haavast tuli palju "haavavedelikku". Haav täiesti haudus ja oli veel päris lahti. Pani uued plaastrid ja ütles et hea et niigi läks-kõera haav läheb tavaliselt mädanema- kuid miks ta siis lapsele ei kirjutanud antipiootikume??? Saatsi uuesti koju. Läksin siis täna, st. laupäeval tagasi, sest haava ümbert punetas ja haav kole. Pani viinalahust peale (1 tund palus hoida peal).Ja ikka ei kirjutanud antipiootikume välja?. Vaatsin lapse haava ja imestus väga suur- haavast ei tule enam "haavavedelikku" vaid mäda ja punetus veel surem.
No enam selle arsti jurde ei lähe- ma olen nii pettunud ja mures, et värisen kohe. Soovitage palun head arsti, kes aitab mitte ei tee halba hoopis.

liisa 24. august 2008, kl 05.26
oota, ära muretse... Vana laps on? Imestan küll , kuidas nii käitutakse...

liisa 24. august 2008, kl 05.27
anna enda lauaka number, helistan

liisa 24. august 2008, kl 05.30
kas käisid traumapunktis? Appikene, nii ei tohi ju...

liisa 24. august 2008, kl 05.38
kas läksid magama? Astelpajuõli on hea...

siu 24. august 2008, kl 08.11
antibiootikumi ei oleks tõesti vaj aolnud kuni ei oel põletikkus isse võtnud,kui haav ei oe sügav saad seda väga hästi sie hooldada,kaks korda peävas desinfitseeri furatsilliinpiiritusega ja haava sisse raputa streptodsiidi pulbrit,see on apteegis olemas,hoia haav kuiv,õli ei tohi tmitte mingil juhul haavale panna,põhiline on desinfitseerimine ja strptods.pulber,see hoiab haava kuiva ja võitleb põletikuga,peale peaks tõmbama siis kooriku ja kui kooriku all protsessi ei ole siis koorikut mitte puutuda enne kui on alla uus nahk kasvanud...õli ja salve ei tohi panna

siu-le 24. august 2008, kl 09.33
mis sa räägid? Õli ei tohi panna??? mul poeg tõmbas keeva õli endale mõlematele kätele...Ei taha meenutada seda valu, astelpaju õliga määrides pole enam armegi... streptotsiidipulbrit??? Tõepoolest, sul endal ikka lapsi olnud või? Või mis haridusega tegu???
Issakene, õpi kirjutama enne, kui hakkad oma heietusi jagama, vastik lausa.
Hea, kui pole endal vaja olnud selliseid hulle tagajärgi ravida...fuhh

k 24. august 2008, kl 09.47
ei õli ikka haavadele panna ei ole hea.
tore muidugim et põletushaavad paranesid, aga ei põletushaavadele ega eriti rebimishaavadele pole õli hea variant - tekitab õlise umbse kihi, mille all mikroobidel eriti hea vohama hakata.
Ning põletuste korral õli hoiab hästi kuumust ja suurendab veelgi termokahjustust.

Teemaalgatajale - pöördu mõnda teise traumapubkti või perearsti juurde. Hea pereõde teab haavade hooldusest väga palju ja soovitab su lapsele just sobivaid vahendeid. Interneti teel neid niikuinii soovitada ei saa, haava ennast nägemata.

hm 24. august 2008, kl 10.37
kui ikka sügav haav, siis oleks pidand õmblema. näos ka veel... jäävad koledad armid ju..
tegelikult ei tohiks haavasisse mittemidagi toppida. puhas tuleb hoida haava ümbrus, ükskõik millega... kasvõi joodiga ja kui muud pole siis käib asept kahh.
kas koer oli vaktsineeritud?

kahju lapsest 24. august 2008, kl 10.49
Minu kolleegile hammustas koer sõrme ja kõik läks jämedaks - valutas kohutavalt ja ei paindunud, oli punane. Käis traumapunkrtis, saadeti minema, et minge Merimetsa. Läks Merimetsa haiglasse ja sela võttis vastu üks vana meesarst, kes õppis viimati Leningraadis 1940-ndal aastal, sest ta kirjutas välja retsepti, mille kohta ütles apteeker, et seda rohtu ei toodeta juba üle 20 aasta!
Abi sai sellisest asjast nagu "Kiirabi" salv (skorii pomoš) vene oma. Pisike tuub, punane rist peal. See aitas tõesti, teisel päeval oli juba palju parem.

Netist leidsin veel sellist infot:
http://www.kodutohter.ee/arhiiv/0703/main3.html

Kindlasti on vaja minna arsti juurde, kui tegemist on kassi või koera või mõne muu looma hammustusega.

Võib tekkida põletik
Haavapõletikku põhjustavad haava sattunud bakterid või muud haigustekitajad. Põletiku tunnusteks on punetus, turse, kuumamine ja valu, millele hiljem võib lisanduda mädane eritis. Eneseabi korras võib sellist haava puhastada kas voolava sooja keedetud vee, kloorheksidiinilahuse, 3% vesinikülihapendilahuse või nõrgalt roosa kaaliumpermanganaadilahusega. Seejärel katta haav puhta sidemega. Mädasele või tugevalt punetavale haavale võib pärast puhastamist peale panna ka ravisalvi, nt Višnevski salvi, polividoonjodiidsalvi või streptotsiidsalvi. Mitmesuguste määrete kasutamisel peab arvestama, et rasvased salvid võivad aeglustada haavade paranemist.
Mädased haavad - kortslehe leht, suure teelehe värske mahl või puruks muljutud lehed, sibula või küüslaugu toorpuder (steriilsel salvrätil), aaloe lehest pigistatud värske mahla mähised, saialille- või kummelisalv või nendest valmistatud tee.
Visalt paranevaid haavad - astelpaju õli, kummelikompress, kortslehe lehed, põldmuraka värsked, hästi peenestatud lehed.
Haava armistumist soodustab kõrvenõgese tee.

Kui põletik jätkub või süveneb, peab kindlasti minema arsti juurde.

Nii nad kirjutavad, kuid eesti meditsiin teeb kohati häbi!!!
Apteekrid on teinekord abivalmimad. Olen ise näinud paari arsti, kes ei käitunud sugugi hästi patsiendiga. Lubasin lehte artikli kirjutada, siis muudeti suhtumist ja käitumist kiiresti.

Laima 24. august 2008, kl 11.56
minul (olin siis 10 a), läks koerahaav küll pahaks, arst pani "midagi" peale, sidus kinni ja haav hakksa paranema. Mingeid tablette ei saanud, elasin siis maal. See oli 45 a tagasi.
Arvan, et praegu on kindlasti igasugusi põletiku vastaseid salve valida. Soovitan apteekritega rääkida ka. Aga võibolla asi on juba nii halvaks läinud, et on tõesti antibiootikumi ravi vaja. Pead lihtsalt parema arsti leidma.

z 24. august 2008, kl 12.08
jaa, see on tõsi: apteekrid teavad teinekord rohkem kui mõni arst...
samas tõesti, antibiootikume ei maksa üle hinnata!

idee 24. august 2008, kl 12.51
osta lapsele kohe B-kompleksvitamiine ja las sööb küüslauku, et mädanema ei läheks

teetanusesüst ikka tehtud?

mm 24. august 2008, kl 13.19
Vaevalt laps küüslauku sööma hakkab. Lapsel on vaja ravida haava!! Mine apteeki, kui võimlik, siis laps kaasa, nöitate haava ja apteeker annab teile sobiva(d) ravimi(d). Kui Tallinnast oled, siis minge Tõnismäe valveapteeki, seal nemad segavad kohapeal streptotsiidsalvi, mis on väga hea põletikusalv, mujal ei müüda.
Minge kindlasti. Antibotikumid ei ole vajalikud. Teetanuse spsti ei tehta kah. Kogemus olemas.

h 24. august 2008, kl 14.06
minu kogemus koera hammustuse tagajärjel tekkinud haavaga on see, et haav lähebki mädanema alles nädala pärast. nii väitis ka arst. seega polegi imestada, et täna haav punetas rohkem.
võõras koer hammustas mu last jalast, haav polnud küll suur, kuid koera kihv tungib sügavamale, kui arvata oskasin. nädala puhastasin ja sidusin ise, siis hakkas laps kaebama, et jalg valutab, traumapunktis vaadati jalga ja tõdeti, et naha alla hakkab kogunema mäda. see lõigati lahti ja edasi käisime perearsti õe juures mingi aja sidumas. AB-d ei kirjutatud. millise salviga määriti, enam ei mäletagi, vist oli streptotsiid.
ma arvan, et võiksid usaldada inimest, kes igapäevaselt haavu näeb ja seob. olgu see siis traumapunkti või perearsti õde. tema oskab hinnata seisukorda - kas on märke paranemisele. olen seda meelt, et tabletti oskab apteeker paremini soovitada kui arst, aga lapse näohaava puhul on tegu veidi tõsisem. kindlasti võid apteekrilt paluda salvi, mis soodustab haava armideta kinnikasvamist, aga hetkel oleks vist õigem siiski veel üks tohter leida, kes lapse üle vaatab.
koerahammustused paranevad aeglaselt, minu laps jäeti koolist koju, paar päeva oli voodirežiimil, kuna jalale toetumine oli nagunii valulik.
jõudu teile!

loomaarstilt 24. august 2008, kl 14.15
teetanust ega antibiotse vaja ei ole. KOERA VAKTSINEERITUST uurida küll. tänapäeval ei õmmelda, vaid pannaksegi peale sellised peened plaastrid. olen isegi sellist tarbinud. hoiab haava kenasti koos ja niidiaugukohti ei jää. tihti ilusam tulemus kui õmmeldes. mu oma käehaavale pandi ka sellised traumapunktis. suurest 2cm lõikehaavast näha õrn pisike kriipsuke. mina desinfitseerin oma peres kõike sellist palju sõimatud-sarjatud NitroFX-ga. miski ei lähe mädanema ja kasvab hästi ja kiiresti kokku. loomadele muideks ka hea. eriti tore on see, et loom ei tea Nitrost midagi arvata, aga millegipärast saab terveks. :)
lapse oma pissiga teha kompresse. ka väga hea.

mures ja pettunud 24. august 2008, kl 14.56
Suur suur tänu kõigile, kes nõu ja jõuga aitasid:-) Väga kahju, et on olemas selliseid inimesi, kes halvustavad kirjaoskamatuse suhtes:-(

Selle "loomaarsti" juurde ma ei läinud vaid kirurgi juurde. Kirurg vaatas haava ja imestas-miks nn."loomaarst" palus lapsele lillalahust ja viinalahust panna haavale. Kirurg ütles, et tema oleks ühe õmbluse teinud või haava lahti jätnud. Puhastas mädase haava ja pani pruuni kreemi haavale ja plaastri peale. Soovitas homme keskhaiglasse siduma minna. Ütles, et haav põletikuline.

lisaks 24. august 2008, kl 16.10
Vaata ka lapse kehatemperatuuri. Tähtis, et haav oleks kuiv ja puhas.
On erinevaid arste, nii ka erinevaid kommenteeirjaid.

Huvitav oleks teada millises etapis pandi põletuskohale astelpajuõli?

siil 24. august 2008, kl 16.23
minu teada ei müüda enam apteekides käsimüügis streptotsiidsalvi ega ka pulbrit. Tõnismäelt võib seda vast saada aiult retysepti alusel.

tõnismäelt 24. august 2008, kl 18.50
ostsin streptotsiidsalvi ilma retseptita.

siu 24. august 2008, kl 19.49
õli ei panda haavale,põletus on midagi muud,ma olen palju inimesi oma elu jooksul ravinud,haavu ja kõike muud,tean mis räägin....

jee 24. august 2008, kl 19.53
siul on õigus,strepstodsiidi pulber hoiab haava kuiva,seda on müügil apteegis ka praegu,salve ja õli ei tohi haavadele panna,vähemalt põletikulistele...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Leina ajal haigusleht? (1)
Berta, 23.10.14 23:15
Mitte päris õige lapselaps... (4)
Keiu, 23.10.14 23:55
Õigus või mitte? (2)
K, 23.10.14 22:55
Nycoflox