Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
madal kehatemp - 36,0

kadri 10. september 2008, kl 14.38
olen sageli hädas väga madala kehatemperatuuriga, vahel veab vaevu 36 kraadi välja. 35,8 on olemine ikka väga hull. mida teha? olen üritanud ennast dushi all karastada, aga see on nii piinav tegevus. trenni ei tee, muud kui väikelapse kantseldamine. kehaehituselt olen normaalne, pigem atleetlik, 173cm/60kg.

Kirss. 10. september 2008, kl 14.53
Helista perearsti nõuande telefonile 1220, oskvada ehk nõu anda.

siin 10. september 2008, kl 14.55
ei aita muud, kui pidev füüsiline trenn ja vitamiinide manustamine.
Tee iga päev kiirkõndi ja võimle, ära lase kõhul tühi olla. Ära maga liiga kaua hommikul! Ära joo ülearu kohvi.
Paari nädalaga peaks olema mure murtud.

mine arsti juurde 10. september 2008, kl 15.15

Soovitan võtta perearstilt suunamise endokrinoloogi juurde, alatemperatuur võib viidata ka kilpnäärme alatalitlusele jms häiretele. Mõnel inimesel ongi madalam kehatemperatuur, ent sel juhul ei tunne nad end väsinult. Väsimus ja madal temp. viitavad ikkagi tervisehäirele. Ole tubli ja tegutse!

Millega 10. september 2008, kl 16.43
Sa siin rahul pole. Jaapani teadlased otsivad meeleheitlikult võimalust inimkeha temperatuuri kraadi või kahe võrra alandada, sest see võimaldab pikendada elu ligi 200 aastani. Ameerikas (Scripps Research Institute, La Jolla, USA) teadlased leidsid, et kui langetada temperatuuri kasvõi 0,3-0,5 kraadi, siis isaste elu pikeneb ca 12%, kui emastel isegi kuni 20% võrra. Nemad saavutasid madala kehatemperatuuri poolnäljase dieediga. Äkki oled ka Sina üks "andekas" dieeditaja?. Keha temperatuuri reguleerib ajus hüpotolamus, kus üks geen võib näljatoidul aktiveeruda ja annab ajule VALE märguande keha ülekuumenemisest. Sealt tuleb vastupidine käsk keha-, eriti naharakkudele -"jahtuda". Muidugi, küsimus võib olla ka muus - kilpnäärme probleemid või üleväsimus stressist. Kuid ka viimased - võivad jälle tekkida valedest dieetidest.
Kuid üldse - inimkeha temperatuur on keha eri osades erinev. Erinev on ta ka hommikuti ja õhtuti. Hommikuti (kaenla all) võib olla 0,3-0,5 kraadi madalam, kui õhtul. Vanemas eas võib temperatuur olla ka oma 0,5 või enam kraadi väiksem, kui nooremana oli. Kõige kuumem koht inimese kehas on maks - selle temperatuur ei tohiks laskuda alla 39 kraadi. Soojem koht on ka pärasool - sealgi on tavaliselt temperatuur kaenlaalustest kõrgem ca 0,3-0,4 kraadi. Kui soovite saada TÄPSET kehatemperatuuri, siis kasutage "vanaaegset" elavhõbeda kraadiklaasi ja hoidke vähemalt 10 minutit all. Kaasaja massitarbe elektroonika on "nii nagu on".

Millega 10. september 2008, kl 17.53
Lisaks eelmisele kirjutisele.
Veel huvitavat kehatemperatuurist. Meil see mõõdetav 36,6 - 37,0 - see on vaid kindlatele siseorganitele vajalik temperatuur organismi ökonoomseks tööks. Nimelt vesi, imeaine imeliste omadustega, on just ca 37 kraadi juures kõige väiksema erisoojusmahtuvusega, st. sellel temperatuuril, et tema soojust tõsta 1 kraadi C võrra, on vaja kulutada minimaalne kogus energiat.
Ja veel - kui ümbritseva õhu temperatuur on 20 kraadi, siis suus on temperatuur 0,5°С madalam, kui maos, neerudes ja teistes organites - 37°С, kaenla all ca - 36°С, puusa sügavates lihastes - 35°С, sääremarja sees - 33°С, küünarnuki paindekohas - 32°С, käelabas - 28°С, talla keskel - 27-28°С. Tegelikkuses on inimkeha rohkem kohanenud madalamale temperatuurile, kui soojemale. Kriitiline on 42°С, selle juures häirub ainevahetus peaaju kudedes. Samal ajal, näiteks, kui keha temperatuur langeb 32°С - see kutsub küll esile külmavärinad, kuid organismile erilist ohtu ei kujuta (kui mitte arvestada tavalisi külmetushaiguseid).
Elevandi kehatemperatuur on vaid 3,5° - seetõttu elab ka vanaks.
Koer - 38,9°, siga - 39,1°. Inimesest kõrgem temperatuur ja eluigagi tunduvalt lühem.

kadri 12. september 2008, kl 00.07
ei, piiravat dieeti ma ei pea. söön isu järgi ja maiustan vahel ülearugi.
oletan, et tegemist pigem keha eripära, stressi ja ebapiisava füüsilise tegevusega.

Timo 19 23. oktoober 2009, kl 08.28
Ma vist peaksin siis elama väga kaua kuna mu keha temperatuur on 34.9. Kuid ma ei usu et see eriti hea on kuna temperatuur pidevalt kõigub. Dieeti ei pea. Söön ise kasvatatud kartulid, joon 2l vett päevas, shokolaadile kätt ette ei pane. KÕige kurvem on see et jalga teise jalale peale pannes kaob sellel 2-3 minutiga vereringe. Vitamiine olen söönud ka igasuguseid millest võiks puudus olla. Arsti arust olen terve kui purikas kuid ise ma vahest tunnen et EI jõua mõelda kuid samas une häired. Huvitav miks kehal selline temperatuur üldse?

mul ka 23. oktoober 2009, kl 11.43
on temeratuur 35,5-35,7 vahel ja külmetan pidevalt. Tuba peab olema piisavalt soe, 22 kraadi, siis tunnen end talutavalt. Jahedas toas langeb keha temp. alla 35 kraadi ja siis on selline tunne, nagu olekn üleni külmas vees, pulss läheb ka aeglaseks, alla 60-ne.

olen kuum 23. oktoober 2009, kl 13.10
mul jälle vastupidi jama - tervena ja hea enesetunde juures on temp. 37,2 või sinnakanti, ja nii juba aastaid. kui langeb "normaalse" 36,6ni, tunnen end tõeliselt haigena. kah ei oska keegi öelda, miks see nii on. ise olen harjunud ja mees ütleb, et magab nagu ahju kõrval:)) olen pigem ala- kui ülekaaluline, dieeti ei pea ja söön, mida hing ihkab ja siis, kui kõht tühi - kasvõi öösel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Suudlemine (2)
Katty, 31.07.14 18:14
tere (2)
tere, 31.07.14 17:33
M: Mirena hormoonspiraal
Ametriina, 31.07.14 16:33
Imelik mees (6)