Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
mükoplasma bakter

köhija 10. detsember 2008, kl 12.05
kas kellegil on kokkupuuteid mükoplasma bakteriga kuidas ravisite kas köhisite kaua ja kas saite terveks tänud

Kiki 10. detsember 2008, kl 12.27
Mul oli, ikka väga kaua läks ravi. Mingi 5 kuud vist. Oluline on see ka, et meest vms ei nakataks, siis on ikka väga raske sellest välja tulla.

köhija 10. detsember 2008, kl 12.39
kiki millised rohud teil aitasid

zara 10. detsember 2008, kl 14.29
kuidas seda diagnoositakse? kas ainutl köha, millised olid veel sümptomid?

köhijadiagnoositakse 10. detsember 2008, kl 15.33
diagnoositakse vere analüüsiga mul on pikka aega sügavalt äge köha

h. 11. detsember 2008, kl 00.35
mul avasati veebruari lõpus,näit oli 160(norm.umbes30)kopsuarst küsis ka, et kas teised perest ei köhi, aga teistel ei olnud köha. sain sumamedi ravi. kolme kuu pärast näitas proov ikka sama. perearst kirjutas veel rohtu ja ütles, et umbes nelja kuu pärast võtaks uue proovi. käisin alles viie kuu pärast uuesti ja nüüd seda enam ei näidanud. arst ütles ka, et see püsib väga kaua kõrge, et paari-kolme kuuga ei juhtu veel midagi.

Ann 11. detsember 2008, kl 15.06
Perearst kirjutas ravimit Sumamed - kokku 3 tabletti, iga päev 1 tbl. võtta. Väga efektiivne ravim, mõjus väga kiiresti, retsept soodusega!

gg 11. detsember 2008, kl 18.09
see hakkab lastele hästi külge ja seda ei osata tihti diagnoosida, mistõttu jäävad lapsed nõrgaks ja nende immuunsus on väga halb. iseloomulik on pikale veninud haiguse puhul see, kui muidu ei köhi aga öösel on päris karmid köhahood.

igaljuhul mõtle järgi, ega sa kedagi nakatada ei võinud

lahe 18. juuni 2009, kl 07.22
on endalgi tulnud see kuskil 6 aastat tagasi ja siiamaani on nii, et kui väike köha külmetusega külge tuleb, siis ei saa ilma antibiootikumita lahti; lihtsalt õudne värk, köhi kopsud välja no. õnneks antibiotsiga saab kuskil 5 päevaga lahti.

Karin 04. september 2010, kl 20.05
Jah, tõepoolest, mina olen samas hädas.. see bakter ei ole väljaravitav, tegu on nagu herpese bakterigagi, et kui külmetad.. siis lööb välja. Ravida saab tõesti minu puhul ka ainult antibiootikumiga. Köha on kuiv ja väike palavik kaasneb ka.. ma olin kunagi selles haiguses pool aastat, enne kui avastati nakkushaiguskeskuses, et mul mükoplasma bakteri näidud kõrged.. ja siis öeldigi, et see võib korduda vähimagi külmetuse puhul. Isegi praegugi olen vist jälle selles niiet ootangi et kas on tavaline külmetus või peab minema jäklle antibiotse saama. kujsuures, kõik antibiotsid ei aita! Aitab ainult minul Klacid 250. Klacid peab kindlasti olema.

N35 05. september 2010, kl 09.55
Minul avastati ka see bakter kopsus, kusjuures köhinud pole kunagi, oli ainult palavik ja nõrkus. Kuid minul lõi see edasi liigesesse ja tänu sellele üldse avastati. Nii et minu immuunsussüsteemile pani see bakter paraja põntsu.

omad kogemused 05. september 2010, kl 10.20
Kahjuks on Karinil õigus - päris lahti sellest tegelasest ei saagi. Ravimite abiga saab ta küll mõneks ajaks maha suruda. Iga külmetumise järel võib ta uuesti "ellu ärgata",

põdenud 06. september 2010, kl 11.40
Mul raviti kaua igasuguste antibiootikumidega, asi läks järjest hullemaks, kohutav köha ja nõrkus selline, et isegi voodis lamades külje pööramine tundus nii tohutu ettevõtmine, mis oleks targem tegemata jätta. Palavikku eriti ei olnud, võib-olla 37,1-37,2. Lõpuks leidsin ise netist, et mükoplasmoosi saab ravida ainult ühe antibiootikumiga (nime ei mäleta enam), teised ei mõju. Läksin uuesti arsti juurde ja nõudsin retsepti just sellele rohule. Siis hakkas asi paranema, aga tõesti teosammul. Tervena tundsin end uuesti ehk 4-5 kuu pärast. Imelik on asja juures see, et pärast seda ei ole mul mitte kordagi enam köha olnud, ca 3-4 aastat.

olemas 07. september 2010, kl 14.35
Mul diagnoositi ka selle bakteri olemasolu. Läksin üldse arsti juurde selliste sümptomitega, et öösiti raske hingata, kopsud oleksid nagu tikutopsisuurused. Ja vahest köhatama ajas ka. Kirjutati mulle antibiootikumiravi. Ei aidanud. Pole siiani aidanud. Arst ei oska ka öelda, milles viga. Vereproovid ega mingid muud proovid pole midagi näidanud ka ja arst ütles, et astmaga ka tegemist pole. Kes teab.... Aga elan veel.

madameX 13. september 2010, kl 10.19
Mul on iga sügis mükoplasma bakteri köha, esimene kord oli 3a tagasi, siis oli kõige hullem, 6 kuud ei saanud lahti sellest. Eelmisel aastal oli üsnna lühikest aega ja praegu tunnen, et vist on jälle tulemas.

hädas ka sellega 13. september 2010, kl 11.53
Mul ka igal aastal köha ja kohe mükoplasma jälle kõrge. Ja kestab ikka mitu nädalat. Aga kumb on teil paremini aidanud, kas klacid või sumamed?

mükopoiss 21. detsember 2010, kl 16.17
sihuke nali. perearstid tegid igast teste ja asju.. ei leidnud mitu kuud midagi..
aga nüüd.. ca 10 minutit tagasi sain teada, et normaalne mükoplasma tase vms on 0, millegagi.. suht hull on 1... mul on 7 kopikatega.. perearst pole oma karjääri jooksul midagi sellist näinud.

mina 25. detsember 2010, kl 02.00
mul juba aastaotsa kohutav nõrkus ja pidev palavik 37-37,5 aegajalt lööb ka 39-40 ja ägedaks köhaks aga siis jälle taandub. Mükot näitas. Sain ravi aga tundub,et vee paranemist pole

Siiri 26. detsember 2010, kl 19.24
Lugesin, et antibiootikumid selle puhul ei aita. Viivad vaid pisiku teise kohta.
Abiks pakutakse põletikufaktori mahavõtmist Omega 3-ga ja Kaltsiumi ning Magneesiumiga. Ühest kapslist pidi vähe olema. Võtta 2+2+2 mingi aja vältel.
Piirata magusa söömist (jäätis, limonaadid, maiustused).

Arvan, et tasub proovida. Edu tervenemisel ja ilma köhata pühade jätku!

dax 02. veebruar 2011, kl 19.41
Arsti öeldu põhjal pole see nakkav haigus, vaid igas inimeses on olemas mükoplasma.Põhjustajateks on ärriTused, samas ka ebasanitaarsed töötingimused ( tolm, hallitusseened ja muidugi külmetus. Paranen hästi ))

Elluuu. 24. oktoober 2011, kl 11.11
Tere, kirjutan ka oma loo mükoplasma bakterist.(ehk aitab see teidki)

Ma jäin haigeks 7,08 ja see tundus täpselt nagu tavaline külmetus mul oli kurk valus, väike köha ja nohu, ning palavik oli umbes.37,5. arst ütles et ma kasutaksin köha siirupit, hexorali ja nina rohtu(spreid). Läks mööda umbes 3 päeva ja järsku ägestus kõik. Köhisin meeletult ka ööstiti ja nohu oli nii suur et ei saanud ninakaudu hingatagi, olin pikka aega öösit üleval kuna nohu ja köha ei lastnud magada. palavik aga püsis ikka umbes 37,5 juures. arst hakkas uuringuis tegema. võttis verd, tegi kopsu pildi ja ütles et pole nagu midagi et see ikka tavaline külmetus, et raviksin end ikka sama moodi. läks mööda veel mõned päevad ja paremaks ei läinud.võeti siis uuesti verd ja siis avastati et mul on mükoplasma bakteri näit tohutult kõrge. sõin 2 nädalat antibiootikume.siis aga läks palavik paariks päevaks ära. otsustasin et lõpetan haigus lehe ja lähen tööle. olin siis tööl vaevalt tund aega kui tundsin et palavik tagasi. õhtuks oli 37,8. helistasin hommikul kohe perearstile ja ütlesin et ma jälle haige. ja läksin artsi juurde. arst oli täiesti kindel et see ei saa mükoplasmast olla et ma olen selle välja ravinud. et ehk mul on põskoopla põletik, saadeti mind siis põskoopa rönkenisse ja nö. leiti sealt tsüst või polüüp. saadeti mind siis kohe nina kurgu arsti juurde. ja seal öeldi et ei ole midagi et lihtsalt limaskesta turse. läksin siis perearsti juurde tagasi et noh ei leitud sealt ka midagi. siis ma palusin et ta saadaks mind kellegi juurde kes uurib mükoplasma bakterit. saatiski mind infektsionistile ja seal avastati ikkagi et mükoplasma tase on endiselt kõrge. Ja ka et perearst kirjutas mulle valed antibiootikumid välja mis üledse ei aitagi(kahtjus ei mäleta täpselt mis need olid) infektsionist kirjutas mulle välja uued antibiiootikumid võtsin neid kaks kuuri ja nüüd lõppude-lõppuks olen ma peaegu terve. palavikkku pole ja olen juba tööl. probleem on veel mandlitega :) minu haigus kestis 07,08-20,10.

Minu soovitus kui olete mükoplasma bakteri ohver:
Toituge tervislikult. ärge sööge: pärmi,saia, jahu, makarone, krõpse(või muid ülesoolatud tooteis),või väga rasvaseid toite, magusat.(kõik see aitab bakteril ainult paljuneda)
sööge: Kõiki lihasid, kartuleid, juurvilju, puuvilju.
Kõige paremini aitab bakterit hävitada aga Hapukapsas, Hapukurk, Hapukad mahlad(nt. pohla mahl)

Minu andmetel ei kao see bakter täielikult meie organismist kunagi seega tuleks eriti tähelepanelik olla neil kes on bakteriga pahuksis olnud ja neil kindlasti toituda tohutult tervislikult.
Kuna mükoplasmad ravitakse välja vaid antibiootikumidega peaks pärast ravi hakkama oma immuunsust tugevdama. tehke sporti ja toituge tervislikult. Ja sööge iga õhtu 1küüs küüslauku. (nagu teada siis küüslauk on looduslik antibiootikum)

tulevikus kui peaksite uuesti tugevalt haigeks jääma ja on nt meeletu köha laske uuesti mükoplasma taset uurida:) sest see võib tagasi tulla.

Unustasin kõige selle teksiti juures mainida et minul leiti see bakter pronhist. (aga see või olla nii üleval pool naga kui ka all pool :) )

Loodan et minu teks aitab teid :) Päikest!

anna 13. november 2011, kl 21.19
herpes on viirus

matt 20. aprill 2012, kl 08.53
mul samamoodi tekkis mükoplasma ajateenistuse käigus, jäin novembris 2011 kahepoolsesse kopsupõletikku, see raviti mul ära, aga mükoplasma bakter jäi neil kahe silma vahele, et siis detsembris, kui juba sai jälle metsas käidud paar nädalat, laksti uuesti kopsupõletikus, jälle raviti paari nädalaga ära, aga see kord jäi mul peale ravi pidev palavik, nõrkus, raske hingamine, köha jne. Siis terve jaanuari kuu hoiti mind väeosa laatsaretis sees, raviti gripi vastu, ei aidanud see midagi. Lõpuks otsustati veebruari kuus saata infektsiooni haiglasse, seal kohe teisel päeval avastati, et mükoplasma tase on kõrge arv oli 372 vms. Veebruaris raviti ära mingite antibiootikumidega ning märtsis olin jälle rivis ja kõik tundus korras olevat, kuid aprillis hakkasin ennast jällea halvasti tundma ning tekkis jälle väike palavik, lasin seekord kohe ennast mükoplasma vastu testida ning tuli välja, et jällekord oli bakter kasvama hakanud ning nüüd istun jälle väeosa ambulantsis ja ravin seda välja. Küsimus aga selline, et kas see võib krooniliseks ka muutuda, sest, need antibiotsid, mis mükoplasmat ravivad pidid päris kallid olema ning mul küll sellist raha ei ole, kui peaks aastas mitu korda sellesse haigusesse jääma ja ravima

- 21. aprill 2012, kl 15.55
mina sain oma arsti jutust aru, et see võib tõesti korduma hakata. bakter jääb organismi ja võib seal uuesti möllama hakata. tuleb end hoida ja immuunsust tugevdada ilmselt, muud miskit.

endal tuli ka peale hiljutist ravi palavik tagasi, täitsa võimalik, et jälle bakteri süü. ei ole veel kontrollida lasknud.

AutorN 21. aprill 2012, kl 16.19
Minul mees kõhib nii jubedalt, eriti pikali olles ja miski ravi pole veel aidanud, ehk tõesti asi selles bakteris.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Lihtsalt nõutu küsimus
moosimadu, 02.09.14 01:48
Ära anda kompost
Aednik, 01.09.14 23:46
Igivana teema: töövihikute maksumus (1)
uudishimu, 02.09.14 00:28
Müüa hõbekuuse istikuid.