Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
imenipp palaviku alandamiseks?

haige 03. aprill 2009, kl 20.03
Ma olen juba nädal aega gripis olnud, iga päev on palavik,mis kord alaneb, siis jälle tôuseb. Väga tüütuks kisub see Paracetamoli närimine. Käisin arstil, ei mingeid baktereid, see on gripiviirus. Selle vastu ei aita mitte ükski rohi arsti sônul. Aidake! On teil mingeid imenippe,mismoodi see tüütu palavik alla saada ja sellest zombie-olekust välja tulla?

no 03. aprill 2009, kl 20.20
tunnen kaasa. mina olin palavikus juba alates veebruari algusest (koku kaks kuud). täna oli esimene päev, kus mul palavikku ei olnud.
see on väga vastik seisund. aga tõesti, arst ütles ka mulle, et sele vastu ei aita mitte miski. see on organismi reaktsioon. kui ei ole veel täiesti taastunud haigusest, siis vinnutab väike palavik veel jupp aega. mu keelati paratsetamooli võtta, kui palavik on alla 38!
aga kõrge palavik kestis 5 päeva, siis alla 38 kestis paar nädalat. ja selline 37-37,4 kiusas eilseni. ega teagi, mis homme on. täna juhtus olema normis.

imenippi ei ole. leba võimalikult palju, joo võimalikult palju. mina panin tähele, et kui jõin terve liitri sooja teed (vaikselt lonksutasin), siis langes temperatuur paar pügalat. muudkui jõin ja pissisin. see leevendab. soovitav on juua hapukaid jooke ja hästi mineraalirohket vett (värska, borjom). teedest: kibuvits, hibiskus, vaarikas. rahustavaks teeks sobib piparmünt, münt ja punetee. mahladest astelpaju (värske mahlajook), värske porgandi mahl, muud värsked mahlad.

head kosumist. kui organism saab piisavalt jõudu, siis saab selle palavikuga hakkama. mina olin antibiootikumidest nii tüma, et minuga juhtus nii nagu kirjutasin.

haige 03. aprill 2009, kl 21.55
Suur tänu nii pika soovituse eest! Tegin just üle kere viinaga hôôrumist, ei mitte midagi.Vôtsin suure pitsi konjakit, ehk hakkb pähegi ja saaks lôdvestuda selle asemel, et hambaid lôgistada külma pärast. Proovin siis teed juua ja kannatlik olla.

oi-oi 03. aprill 2009, kl 22.30
Kuule haige kui sa värised külma pärast, siis ei tohiks end küll viinaga määrida, see ju jahutab veelgi. Ja kui värised , tähendab palavik hakkab tõusma. Väga hea on soovitus palju juua. Kui mul laps haiglas kopsupõletikus oli, siis kogu aeg rõhutati, et palaviku alandamiseks peab pidevalt jooma.

e 03. aprill 2009, kl 23.48
http://www.rkelu.ee/?id=34

Veel sobivad palaviku alandamiseks pohlad, jõhvikad, granaatõunad.
sidrun mahla või morsina.

teed sibulast, pärna õitest (1spl klaasi vee kohta), kummelist (1spl klaasi vee kohta), kibuvitsast.

Kuidagi tehti sibula sokke ka, et sibula rattad talla alla ja sokk peale.

x 04. aprill 2009, kl 00.39
kuum jalavann peaks tõhus olema. Ja muidugi ka üldse vann mingite lisanditega (männiokka ekstrakt jm)

ei 04. aprill 2009, kl 08.35
palavikuga EI SOOOVITA vanni minna!

pipar 04. aprill 2009, kl 10.24
Kui ma veel laps olin siis minu isal oli selline raamat nagu seitsme moosesese käsiraamat ja seal õpetas et tuleb pipraterasi võtta . ma täpselt küll ei mäleta aga oli vist nii et 3 tera ja siis tunni pärast 2 tera ja siis tunni pärast 1 ter proovi ega see hullemaks ikka ei tee.

... 04. aprill 2009, kl 15.18
pipar aitab sooltehädade vastu, aga palavikku maha ei võta. sest palavik on ikkagi muust haigusest/hädast tekkinud. palavik ise ei ole haigus ja seda ei saa ravida! kui põhihaigus ravitud, läheb palavik ise ära.

Haige 04. aprill 2009, kl 16.23
Olen tänase päeva teki all redutanud ja proovinud teie soovitusi. Kôige paremini peab paika soovitus palju juua. Tôesti hakkab otsekohe palju parem kui midagi sooja sisse libistada. Tänu sellele olen nii unine olnud, et muud peale soojade jookide libistamise ja magamise polegi midagi teinud. Ehk saab tervemaks. Terve keha ka enam ei valuta, isegi köha on taandunud. Ainus,mis häirib, on see et tänu nohule on maitsmismeel kadunud, nina kinni ja mis kôige ebameeldiv-tugev peavalu. Paracetamoli pole proovinud ja pole plaaniski. Mismoodi sellest peavalust küll lahti saaks?

misasja 04. aprill 2009, kl 17.58
Ära aja palavikku alla, palavik aitab organismil haiguse vastu v6idelda.

Palavikku on tervislik alla ajada alles siis kui ta yle 39 läheb.

misasja 04. aprill 2009, kl 18.00
See tähendab, et kui sa palaviku alla ajad - ega sa selle pärast veel terve ei ole. Haiguskolle eksisteerib edasi, ainult et ilma palavikuta. Nii et pointless ettev6tmine. Lase parem oma oranismil palaviku läbi selle haiguskoldega v6idelda.

Jõhvikas 04. aprill 2009, kl 18.03
Minul tekkis palaviku ajal meeletu isu jõhvikamorsi järele ja ma jõin meie külapoe Põltsamaa kannujoogist tühjaks. Muud jõhvikajoogid olid minu jaoks liigamagusad.

vc 04. aprill 2009, kl 18.05
To: Autor: misasja
Aeg: 04-04-09 17:58

ära nüüd liiale mine. kui palavik on üle 38, tuleb seda alla võtta, sest see on koormav taluda. 37 kuni 38 ei ole vaja palavikualandajaid võtta.

oi-oi 04. aprill 2009, kl 19.08
Peavalu võib olla suurest nohust põhjustatud. Kui nina on kinni võib tekkida põskkoopapõletik. Nina lahti saamiseks peaksid nina ja põski soojendama soojaks tehtud meresoolaga.

n 04. aprill 2009, kl 21.26
Kui mina oma lapsel palavikku väiksena kuidagi alla ei saanud, siis soovitas apteeker analgiini. Ka kiirabi pidi seda süstima, kui vaja väga kõrget palavikku alandada. Mul lapsel viskas ikka alati üle 40 palaviku ja analgiin võttis tõesti ainsana selle alla, lisaks veel viinakompressid.

x 04. aprill 2009, kl 21.45
analgiin on valuvaigisti, seda ei müüda enam.

j 04. aprill 2009, kl 22.06
teemaalgatajle: oma paracetamoli närimisega oledki haiguse venima saanud.

misasjal on täiesti õigus: palaviku alandamine pole ravi.

to vc,
õige on siiski alandada alles üle 39 palavikku. kui palavik rohtudega alla lüüa, siis organismil on palju raskem haigusest jagu saada. ise olen viimastel aastatel igasugustest palavikualandajatest loobunud ja tulemus on selline, et külmetushaigused on ülilühikeseks jäänud: ühe päeva olen tõesti suure palavikuga voodis, aga suureltjaolt magades pole seda sugugi raske taluda. juua tuleb kindlasti palju.

Eks ta ole 05. aprill 2009, kl 09.37
See soovituste üks pool on õige, et on vaja palju juua, kuid kus on selle toimingu teine ja hoopis tähtsam pool? Teine pool on selles, et see sissejoodud jook tuleb läbi naha välja higistada. Nahk on inimesel kõige suurem organ, ning läbi naha toimub suurema osa mürkide ja kõige kiirem väljaviimine organismist. Higistamine reguleerib ka kehatemperatuuri, ja just looduslikul teel.
Et paremini higistada, siis pärast poole liitri sooja joogi joomist tuleb minna ÜLE PEA hästi paksu, või vähemalt hästi tiheda teki alla. Tekk peaks olema paks ja nii tihedasti ümber keha, et hingates tekiks nagu pisike õhupuudus. Seda tunnet karta ei tule, sest see on vajalik tunne - see panebki higistama. Peale selle, teki alla tekkiv väike süsihappegaasi kontsentratsiooni tõus on ka ülimalt kasulik - sellel on TOHUTU ravivõime - veri hakkab hoopis paremini rakke varustama ja verehapnik muutub aktiivsemaks.
Märjakshigistatud riided tuleb perioodiliselt kuivade vastu välja vahetada. Ning higistamine peaks kestma mitte vähem kui pool tundi,kuid parem oleks tund või isegi rohkem ja vajadusel vahepeal vedelikku juurde tarbides.

kogenu 05. aprill 2009, kl 10.55
Autor: j
Aeg: 04-04-09 22:06

mina olin alles hiljuti 39-40 palavikus. lõpetasin haiglas tilguti all! viis päeva oli 39-39,3 ja siis tõusis järsku 39,7 ja edasi 40. elasin ainult meega tee ja vee peal. jõin terve ööpäev vahelduva eduga. higistamist eriti ei olnud, kõik tuli pisiiga välja. Lõpuks jalad enam ei kandnud, mõistus kõikus kolba ja taeva vahel.

abikaasa helistas 112 ja küsis, mis teha, asi läheb käest ära.
kiirabi tuli viis haiglasse, seni olin sees, kui palavik oli 38 peal.
siis ütles arst, et kuni 38 ei ole vaja alandada, aga kui tõuseb üle selle, siis PEAB võtma palavikualandajat.

sinule võibolla sobib selline kõrge temperatuur kiiremaks paranemiseks või selle soodustamiseks. aga mõnele inimesele esiteks mõjub see rängalt ja teiseks võib lõppeda veel rängemalt.

... 05. aprill 2009, kl 11.01
Palavik jaotub subfebriilseks ehk väikeseks palavikuks (alla 38,0 ºC) ja palavikuks ehk febriilseks kehatemperatuuriks (üle 38 ºC).

Alates 38,0 ºC alandamisega aitab ära hoida palavikukrampe. Esineb rohkem lastel, kuid tuleb ette ka täiskasvanutel.

Arsti poole pöörduge juhul, kui
- palavik püsib mitu päeva kõrgena
- sineb septiline palavik
- pikemat aega püsib „väike“ palavik
- lisaks palavikule esinevad veel raske hingamine, peavalu ja valguse kartus, pidev oksendamine, kõhulahtisus või tasakaalu häired
- vaatamata teie püüdlustele palavik ei alane alla 38,5 ºC.

j 05. aprill 2009, kl 11.05
kui organism pole tablettidega ära harjunud, siis on ühel päeval 39,5 ja järgmisel juba 37. higistasin ka oma 3-4 komplekti riideid ja linu läbi hommikuks. iga kord enne kuivade riiete-linade vahetust ka pesin end (loomulikult kiiresti ja soojas).
usun küll, et kui kõrge palavik on mitu päeva, siis tuleb nii või naa arstilt nõu küsida ja teha mis kästud.

haige 05. aprill 2009, kl 11.27
Mina ärkasin täna hommikul üles ja tunnen end paremini! Raudselt aitas palju soojade jookide joomine, voodireziim ja uni.Isegi köha ja nohu on taandunud. Olen nädalaajalisest gripist lôpuks välja tulnud, hurraa! Tahan siinkohas kôigile nôuandjatele suur tänu öelda, teie soovitused aitasid!

:) 05. aprill 2009, kl 11.42
hea, et paraned!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Tallinna transport
mitte-tall, 21.04.14 12:11
Tahan skaipi, aga ei saa (1)
tohman, 21.04.14 12:16
Rahulolematus (2)