Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Väga palju kõrvavaiku
 
piinlik probleem 02. juuli 2009, kl 15.07
Selline veidi piinlik probleem siis juba mõnda aega, et kõrvas on väga palju vaiku. Käin nagu iga teinegi inimene kaks korda päevas dushi all, puhastan iga päev kõrvu, pean hügieenist lugu, aga selline nõme probleem siis...Isegi kohe vahetult peale dushi all käimist ja kõrvade pesemist on nii palju vaiku, et rõve. Ja mis eriti "tore", eile tehti minust õues üks foto külje pealt lähedalt, ja isegi sealt fotolt on näha! :S Väga väga piinlik...Palun öelge, miks see nii on? See ju pole ikka päris normaalne? Mida ma tegema peaksin? Palun aidake.
 
riin 02. juuli 2009, kl 15.43
kas kõrvad lukku ei lähe? mul tekib ka palju vaiku, alles hiljuti oli kõrv 10 päeva lukus, seejärel õnnestus perearstile pääseda, kes kõrvad ära loputas, pean seda protseduuri kordama iga 3-5 aasta järel, sest kõrvad lihtsalt lähevad lukku
 
jaana 02. juuli 2009, kl 16.47
aga tehke omale ise kõrva loputus! Mul ka kunagi ammu oli kõrv lukus ja käisin arstil ja nägin kui lihtne on seda ise teha:) Vaja vaid süstal(mida suurem,seda parem) ilma nõelata muidugi ja tõmmata see sooja vett täis ja kallutada oma kõrv vanni kohale-lasta vesi süstlast survega kõrva ja küll näed,kuda sodi sealt välja kukub;)Teen ise seda juba aastaid ja abistan ka oma sõpru,kellel sama mure:)
 
loputaja 02. juuli 2009, kl 17.21
Apteegis preparaat REMOWAX. maksab u.100.- või pisut rohkem. Sellega saab ise kõrvu loputada. Õpetus juures.Väga hästi saab ise hakkama.
 
p. 04. juuli 2009, kl 00.50
Osta apteegist kõrvaküünlad, lihtne ja hea looduslik vahend.
 
minni 04. juuli 2009, kl 16.53
Apteegis praegu erinevad vaiku lahustavad vahendid (spray humex, tilgad). Kui regulaarselt kasutada, siis vaik ei kogune. Mingil juhul ei tohiks kasutada vatitikke ega küünlaid. Pühkida ainult sõrme, käterätiga. Kõrva sisse ei tohi sügavamale ronida kui küünarnukk mahub:) (kõrvaarst)
 
nell 04. juuli 2009, kl 18.00
Vesinikuga saad ka kõrvad väga edukalt puhtaks loputada. Hoia pead küljel ja vaja pealmisesse kõrva sorts vesinikku, kuuled kuidas see kõrvas visiseb ja puhastab, siis keerad pea teisele küljele ja lased saastel välja voolata. Aitab ka siis kui vaik on kõrva lukku ajanud.
Tegelikult ma arvan, et teemaalgataja peaks kõrvaarstile pöörduma, liigne vaigueritus võib omma millegi sümptom (allergia jms.)
 
liisi 05. juuli 2009, kl 22.50
minu arsti sonutsi palju vaiku=hea, sest vaik puhastab körva ja kaitseb
probleem siis, kui vaik puudub hoopis
 
to piinlik probleem 05. juuli 2009, kl 23.10
Ütlesid, et puhastad kõrvu iga päev. Selles probleem ongi, sest Sa puhastad kõrvu liiga tihti! Puhastades kõrvu vatipulgaga surud Sa siiski suurema osa vaigust tagasi ja veelgi sügavamale. Sellega Sa takistad kõrva isepuhastumist. Kui vaadata vatipulkade etiketti, siis seal on ka ilusti kirjas, et mitte toppida kõrva jne.
 
ooo 06. juuli 2009, kl 10.11
mõnel lihtsalt eritub rohkem vaiku, minule näiteks ütles kõrvaarst, et aastas korra pean käima kõrvaloputusel, aga tihe kõrvaloputus pole ka hea, kindlasti mitte ise hakata vatipulgaga torkima jne.
 
? 06. juuli 2009, kl 16.37
aga milleks need vatipulgad siis on, kui nendega kõrvu puhastada ei tohi?
 
jeiii 16. juuli 2009, kl 22.26
tere
mul praegu see probleem, et kõrv läks järjekordselt lukku, enam ei oska mitte midagi teha sellega, endal nii nii halb tunne, aga samas kõrva ei taha ka surkida enam, hakkab veel valutama, perearsti juurde ka enam ei taha minna, kuna olen selle probleemi tõttu juba liiga palju käinud:S samas ei julge seda apteegist olevat asja ka osta, kuna iseendale suht riskantne sellist protseduuri teha, arst ikka teab mida ta tegema peab, vb pärast keerad asja veel hullemaks, kui see alguses oli...
 
juhe 17. juuli 2009, kl 23.52
võta tolmuimeja ja pane sinna otsa süstal; poogen, kas ilma nõelata või nõelaga, ise tead
 
y 18. juuli 2009, kl 00.34
ma ei tea, millest see on, aga meie peres tekib palju kõrvavaiku mu tädil ja mu tütrel (pärilik?). mingeid kõrvapõletikke pole olnud. vaiku tekib kohe nii palju, et igal hommikul kulub mitu-mitu vatitikku puhastamiseks. ja see vaik on erinev: tumedam ja vedelam kui "tavaline vaik".
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!