Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Väga hull valu seljas ja end sirgeks ei saa ajada

cr. 26. august 2009, kl 10.16
Lugu siis selline, et abikaasal eile väljas hakkas järsku selg väga valu tegema, ta kükitas peenra ääres ja kui püsti tõusis, läks miskit nagu paigast ära, jube valu seljas ja ei saa end enam sirgeks ajada. Käia on raske, saab ainult keha ettepoole kallutades aeglaselt kõndida, keha ei saa pöörata, kui natuke üritab ülakeha liigutada, siis kohe karjub, et kurat kui valus. Olen kuulnud, et paljud sellised seljahädad on tegelikult lihtsalt spasm seljas, kas võib selles probleem olla? Aga kui kaua see spasm siis võib olla, abikaasal juba teine päev...Traumasse pole mõtet minna, olen seal ise käinud ja veendunud, et abi saamiseks on rohkem kasu ka naabrimehe juurde pöördumisest, kui traumasse minemisest, sealt saad lisaks veel sõimata ka. Kas võib spasm nii tugev olla ja nii kaua kesta?

Mai 26. august 2009, kl 10.38
Pöördu kindlasti perearsti poole. Peab ju selgeks tegema, mis seal seljas siis juhtus. Ja siis ravima. Mingi spasm nüüd küll 2 päeva jutti ei kesta.

praktik 26. august 2009, kl 10.57
kui tunda nagu miskit läks paigast ära ja pikaajalisem valu ja arvestades kuida see tekkis, võib tegemist olla kerge nihestuse ja närvi pitsumisega. mingitest tablettidest ja süstidest pole erilist füüsilist kasu, ainult valu vaigistav toime. Pöördu masööri (manuaalterapeudi) poole, vajalik teha kerge väänamine ja see järel hoida peal jahedat, alles järgmisel või ülejärgmisel päeval soojendada. Sõltuvalt vanusest ja organismi vastuvõtlikusest, võib peale "paika väänamist" valutada veel paar päeva, kuna sellega saab organism uue shoki. Ka spsm võib kesta kauem kui 2 päeva (kui seda lahti ei masseeri võib ta jäädagi ja hiljem lihtsalt "luustuda".

jane 26. august 2009, kl 11.07
Kohe traumapunkti. Tehakse röntgen, ja valuvaigistav süst, hiljem aega perearstil ravida küll.

i 26. august 2009, kl 11.51
las heidab selili põrandale, jalad kõrgemale vastu seina ja hakkab puusasid kordamööda seinale lähemale nihutama.üks mu tuttav sa sellest hiljuti abi. mingi hetk oli mingi nõks seljast läbi käinud ja selg korras!isegi valus polnud see.

lea 26. august 2009, kl 12.56
Minu arust on laias laastus kaks varianti: ta kas rebestas või venitas mõne lihase või kõõluse või sideme ära, mispuhul aitab ainult aeg, kõval pinnal magamine ja ettevaatlikud võimlemisharjutused; või siis juhtus midagi selgrooga (sopistus disk välja vms) ja see ei pruugi vist ise üle minna, on vaja arstiabi. Üks väga hea raamat on ilmunud "Seljavalust priiks", seal on ka harjutused sees nii ägeda valu kui kroonilise seljavalu jaoks, kahjuks praegu tööl olles ei saa sealt vaadata.

nördinud 26. august 2009, kl 15.56
Kui soovid tablette või süste enese "rahulduseks" või lihtsalt suhelda, siis käige perearsti juures. Konkreetsete hädade korral ta nagunii aidata ei oska, soovitab ainult igaks juhuks seda või teist tabletti. Omast kogemusest, kui isegi ütled talle mis täpselt viga, ei osata isegi siis midagit peale hakata.

selg 26. august 2009, kl 17.52
usun et enne on ka seljaga probleemid olnud,ja selg tahab ainult rahu,kindlasti ei ole õige kõva pind,nagu keegi soovitas,lihtsalt tuleb leida parim asend,ja lasta seljal paraneda,oletatavasti on tegemist närvi pitsitamisega ja arsti juurde minek oleks tark tegu,tavaliselt mida vanemaks seda tihedamaks(selg paigast ära hakkab käima)
...selg teab mida räägib,seljal 2 oppi selja taga :)

123 26. august 2009, kl 17.55
http://www.tiitilves.ee/lulisambavalud/index.html

sama siin 26. august 2009, kl 18.11
mul sama asi. ja juhtunud kohe mitu korda. esimest korda just samamoodi, kükitasin maast miskit võtma ja püsti enam ei saanudki. kaks päeva käisingi wc-sse seina najal ja poolkummargil. arst kirjutas dicloberli. ei tea kas see või voodirezhiim aitas, aga läks tervelt kaks nädalat ja siis oli kui pühitud korraga. lamada sain ainult külili, pööramine oli piin. valuvaigistavad kreemid ei aita. ja seda on juhtunud kord paari aasta jooksul. pool aastat tagasi tegin pildi, öeldi, et kõik alumised seljalülide vahed on tihenenud. mul lapsest saati nõgus selg ja kolm last ka kantud. uurisin ka lahendusi. kusagilt netist lugesin ühe tuntud neuroloogi artiklit, et iga seljavalu on erinev ja tekkepõhjus erinev ja teglikult ongi täielik väljaravimine suht lootusetu, lihtsalt pidev ravivõimlemine leevendab ja vähendab sellise "selja murdumise" kordumist.
rahu, ainult rahu tuleb esialgu anda, vähemalt mina olen sellest nii õppinud. püüdes mingite harjutustega sellest hirmsast valust vabaneda, pole õnnestunud.

aime 26. august 2009, kl 19.33
eks see ole ikka tiski väljasopistus ja erakorralises võiks ära käia,teevad pildi,ega seal muud ei aita kui aeg ja sooojus,esialgi väänata ei tohiks ikka tahab rahu,pannakse peale ka sooja kartulipudru,läbi marli,see aitab hästi

miku 26. august 2009, kl 20.27
Pole ka mõtet valu käes kannatada, ikka küsida perearsti käest diclofenaki retsepti või minna erakorralistesse - seal tehakse sama süst. Olen ise kunagi EMO-sse läinud suure seljavaluga, tehti vereproov ja vaadati ka väheke ja valu vastu tehti süst, lisaks sain retsepti nimetatud rohule. Ja tasapisi hakkas (paar-kolm päeva) paremaks minema, nii et piisas ibumaxi võtmisest. Seljalihased ei saa ju valu tõttu lõdvestuda, ei saa ka siis harjutusi teha. Kuigi harjutusi ei tohigi nii väga kohe tegema hakata, paar päeva ikka puhkust andma ja siis kui valu hakkab tasapisi taanduma, siis spets. harjutusi teha

c 26. august 2009, kl 21.44
http://euro.perearstikeskus.ee/haigused/60haigust.pdf

minu nipp 27. august 2009, kl 12.40
algul määrin astelpaju õliga ja siis hobusesalviga.

A 27. august 2009, kl 13.19
head kiropraktikud ja manuaalterapeudid seal www.karell.ee

päka 27. august 2009, kl 13.58
Muidugi oodake et valu taspisi kaob!!
SUPER!!!
Lihtsalt organism harjub selle traumaga ja näiliselt jääbki valu vähemaks. Kui midagit füüsiliselt paigast ära siis ei saa seda tablettide ja süstidega paika. Mudugi on arsti sellejaoks vaja, et temajuurde minna ja öelda, kirjuta mulle seda ja seda rohtu, egas nad ise polegi võimelised midagi soovitama.

meta 27. august 2009, kl 15.05
kestab maksimaalselt 10-14 päeva
vajalik edaaspidi selja ja nn- korsetilihaste treening, seda võib mõni füsioterapeut või taastusraviarst õpetada. edaspidi kõik raskused kahe käega ja kummardumised reitega st. kõverdatud põlvedega.
ägeda valu faasis on abi kiropraktikust , rahust, vajadusel valuvaigistist.
arstist suurt tolku pole, kui ise saab inimene asjadest aru, aga selgitamiseks võib läbi astuda küll
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!