Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Südamerütmihäired?

ülimalt mures 15. september 2009, kl 13.27
Ma väga palun inimestel, kel on diagnoositud südame rütmihäired, rääkida kuidas see avastati, millised need välja näevad jne.
Olen 28a naine ja viimasel ajal eriti tihti, täiesti suvalisel ajal, ilma mingit koormust tegemata hakkab süda kloppima ja nagu lööke vahele jätma. See tekitab tohutut hirmu...siis hakkan üle keha värisema, nagu krampi kiskuma...Peas hakkab paha, nõrkus. Kardan, et äkki on see infarktieelne seisund?! Või peaks kaasnema ka valud rinnus või veel midagi?

? 15. september 2009, kl 13.55
Miks sa siis ometi arstile ei lähe? Inimestel ju ikka erinevad mured. Mine lase EKG ja muud analüüsid ära teha.

merike 15. september 2009, kl 14.25
no südamerütmihäired võivad need olla küll, kusjuures südamerühtmihäired ja infarkt on siiski üsna erinevad asjad.
Paha tunne peas on kindlasti vererõhust,aga ei tea, kas Sul viskab üles või langetab hoopis.
See oleneb rütmihäire liigist.
Kui selline kloppimine jm paha tunne ikka häirib, siis tuleks minna arsti juurde, kes uuringutega teeb kindlaks, millega tegu.
Ainult jutu järgi ei oska mitte kõige parem arstki kindlaks teha, mis värk on. Nemad usaldavad ikka aparaatide näitusid kõige rohke.
Kui sellisele rütmihäirele järgneb kasvõi hästi lühiajaline minestus, siis peaks arsti juurde minema kiiremas korras. Kui läheb kiiresti üle ja edasi on nii nagu poleks olnudki, siis pole niiväga kiiret. Hirm ja värisemine tulevad paanikast!
Esimestel aastatel on raskem, edaspidi lihtsalt usu või ära usu, organism ja Sina ise ka harjute lihtsalt ära. Ebamugav ja hirmutav on, aga elu jätkub.

xx 15. september 2009, kl 14.29
jah, mine kindlasti arsti juurde, palu end saata kardioloogi juurde.
Ja söö ROSINAID, tõsijutt!

Niina 15. september 2009, kl 14.31
Infarki tunnuseks on valu sternumi taga(rindade vahel olev vagu, ehk rinnak), samuti kiirgab valu vasakusse kätte, lõua alla ja õlga, sellisel juhul tuleks kutsuda kohe kiirabi. Sinu kirjeldatud kliiniline pilt viitab pigem hormonaalsele häirele või kui juhtud pikk olema, siis on see seotud sellega, et verel läheb kauem aega , et vastavtesse organitesse jõuda. Samuti on noorte naiste haigus see, kui süda klopib ja lööke vahele jätab , pea ringi käib jne, sellele pole ravi. Peab lihtsalt korralikult toituma, et veresuhkru tase madalale ei lange. NIng mis puutub veel südamesse, siis umbes 78% maailma rahvastikust on healoomulisi rütmihäireid. Kui sa ennast paremini tunned, mine kardioloogi juurde, siis tehakse sulle lisaks EKGle ja ehhogardiograafia ja lisaks hunnik vereanalüüse.

ülimalt mures 15. september 2009, kl 16.11
Tänan vastajaid! Jah olen suht pikk, 1.74cm ja vererõhk on madal. Veresuhkur, kilpnääre, vereanalüüsid on tehtud ja midagi halba ei leitud. Arst andis juba saatekirja koormustestile, kuid nr sain alles 22.09ks. Aga täna jättis jälle lööke vahele ja süda puperdas hirmsasti, käed jalad külmad ja higised, kõrvus vilistab jne. See kestab umbes 1h. Arst kirjutas Valocordini, mida ma ka siis võtsin. Magasin ja on tiba parem, kuigi peas ikka imelik. Koormustesti aga kardan väga, kuna koormust ei kannata ma mitte üks raas. Teisele korrusele kõndimine paneb mind juba hingeldama ja südame peksma.( olen norm kaalus 60kg).
Üritan siis positiivselt mõelda ja loota, et jalapealt ei sure!

kogenud 15. september 2009, kl 16.23
Lase endale holter monitooring teha. Ja seni söö magneesiumi raviannustes ja rosinad on ka hea soovitus- seal on kaaliumi samapalju kui pananginis. Infarkti sul nüüd kindlasti tulemas ei ole.

ülimalt mures 15. september 2009, kl 16.56
Mul on nii hea lohutusi lugeda!
Sest tõesti, olen ju noor inimene ja imelik, et sellised jamad, väsimus ja südameprobleemid... Igast hullud mõtted tulevad, et äkki kaasasündinud rike vms.
Kord käis ka kiirabi, kes arvas, et paanikahäire, ei teinud mingit südamekardiogrammi, andis Valocordini ja kõik :S
Aga söön siis seni rosiniad, muretsen Mg ja ootan arsti juurde minekut!

no 15. september 2009, kl 16.59
ma arvan, et sind kimbutabki paanikahäire, mitte südamehäda.

ülimalt mures 15. september 2009, kl 17.14
Mind nii väga huvitab, millest küll tehakse selline järeldus? Kas inimene, kellel on tõesti mingi südamehäda, ei satu siis paanikasse või ei tunne muret?:)

***** 15. september 2009, kl 18.21
Pesuehtne paanikahäire!!!! Usu mind, käid ja teed oma uuringud ära, aga lõpuks lõpetad ikka psühhiaatri juures. Paraku see onpraeguse aja jube haigus!!!! Mul endal sama jama. Arvasin ka et olen olen noor südamehaige-süda peksis, jättis nagu lööke vahele, ka rinnus kippus valutama, hingata ei jõudnud lõpuni, täitsa kohutav tunne. Nüüd krõbistasin mingi aeg poolhullurohtusid, ajasin oma pereelu jonksu ja elu läheb edasi!!! Ära otsi alai kõige hullemat viga, nagu näiteks infarktieelne seisund, ole nüüd normaalne, sa oled 28-aastane naine, sind see kindlasti ei ohusta!!! Rahune maha ja alusta psühhist, jõuad kiiremini selgusele!!!

ülimalt mures 15. september 2009, kl 18.31
Võimalik, ma ei eita seda. Ütlesin ka perearstile, et kui mul ongi paanikahäire, siis tahan ravi, pangu mind kasvõi haiglasse aga sedasi ma ei jaksa enam elada! Seega tehakse koormustest ära ja eks näeb. Googeldasin ja leidsin, et jah, nii paljudel on ärevus-,paanikahäired:( Aga ma ju tõesti ei kujuta endale ette, et süda jätab lööki vahele, ma tõesti tunnen!!! Ma ei mõtle sellele, ma ei sisenda, ei oota, äkki lihtsalt hakkab. Jube jube.

dr. bad 15. september 2009, kl 19.41
asi selles, et kui on südamega mingi probleem, häired vmt, siis on see uuringutega tuvastatav. kui see uuringutel ei ilmne, on asi psühhikas. paanikahöire tekitab tunde, nagu oleks südames midagi väga pahasti. see on pigem pseudohäire. sul ei jää süda seisma, ei tule äkksurma ega muud. paanikahöire läheb alati üle.

! 15. september 2009, kl 20.18
Sama siin, olen ka kunagi ravinud paanikahäiret, psüühika olen ammu juba korda saanud aga peale seda saingi omale närvidest tulenevad rütmihäired kaasa. Nendega maadlen juba 5 aastat. Olen samuti käinud kardioloogil jne.. holterid ja muud asjad tehtud, ei midagi. Samas vahelöögid ei kao, on olnud ka lausa selliseid pikemaid seeriaid kui mõtlen et no nüüd on küll mingi tõsine jama. Tänaseks ongi organism harjunud, enne päevi on neid rohkem, siis mõni aeg on väga hea nii paar nädalat max ja hakkab otsast peale sama trall. Need on tõsiselt vastikud asjad ja neid tõesti tunneb ning närvi ajavad nad ka. Mina ei usu, et neist kunagi täiesti lahti saab, mine tea loodan ikka!

ka väga mures hetkel 15. september 2009, kl 23.53

sama seis siin. olen kogenud kõiki neid sümptomeid ja arvan ka , et mul tegu kas paanikahäirega või südamerütmihäirega. hetkel ka nii paha olla, süda puperdab. voodis ka pikali olla ei saa, siis läheb veel hullemaks. aga kuidas ma ise teen vahet mis on mis? kas seda saab ainult arst tuvastada? ja kuidas seda paanikahäiret nii paljudel on ja millest see tuleneb? ma ka suht noor alles, 26. oh jummel küll, eks ma lähen ka arstile ja lasen ennast uurida.

... 15. september 2009, kl 23.56
paanika ja ärevus tekitavad südamepekslemist ja ka "rütmihäireid". kõik on tingitud sellest, et hingamise muutub hirmu ja paanika ajal kiiremaks ja ebaregulaarsemaks. siis teeb ka süda väikeseid vangerdusi, mis on normaalne. see ei tapa kedagi. visake jamad mõtted peast välja. see on vajaliku ravi esimene osa.

ülimalt mures 16. september 2009, kl 08.54
Oskab keegi öelda, kas psühhiaatri juurde on ilmtingimata vaja perearsti saatekirja?
*Ja veel, suurest hirmust jätsin maha suitsetamise ja kohvi kaanimise, arvates, et äkki need teevad mu tervisele liiga, aga olukord ei ole muutunud!

Mingil määral rahustav on teada, et ma pole üksi oma murega. Samas teeb kurvaks, kui paljud peavad selle käes kannatama:(

ma tean mida sa tunned 16. september 2009, kl 09.05
Minul avastati rütmihäired alles koormustesti tehes - ehk siis muidu olin lihtsalt väga väsinud mõni päev ja vahest süda plumpsus ja sellest tekkis kerge ärevus ja igaks juhuks otsustasin teha koormustesti spordiklubis, sest tahtsin hakata jälle trennis käima. Ja siis selgus, et südameke teeb vahelööke ka puhkeseisundis ja siis suurema koormuse ajal lausa üle ühe löögi ja pidevalt. Kaks korda oma lähiminevikus olen võidelnud paanikahoogude ja ärevusega ning rohtude ja psühholoogi abiga võitu saanud, siis süda pidas vastu. Ega ma seegi kord kavatse alla jääda! Aga sulle jõudu - mõtle välja põhjused, mis võiks sinu elu häirida ja tegele nendega. Juba probleemide teadvustamine on pool võitu...Alguses(6kuud-1aasta)aitavad rohud sind küll ennast jälle normaalselt tunda aga edasi on juba kõik sinu enda teha, kui tahad rohuvabalt elada.

... 16. september 2009, kl 09.11
Tubli, et loobusid suitsust ja ka kohvist, sest mõlemad tõstavad ärevust, sinna ritta kuulub ka alkohol. Kuigi järsk mahajätmine võib enesetunnet algul halvendada....
Uuri netist erapraksiseid - seal ehk ei vajata saatekirja!
Ole tubli!

ülimalt mures 16. september 2009, kl 09.13
Jah, ootangi juba, et saaks süda kontrollitud, on siis rütmihäired või paanikahäired või äkki hoopis mõlemad.
Trenni ei saa ma ammu teha, sest väikese koormusegagi kisub pildi tasku.
Probleeme on palju, katsun küll posit. mõelda, aga...Ja kellel neid ei oleks, eksole, lihtsalt mõnel vist tugevam närvisüsteem, mõnel mitte, üks emotsionaalsem, teine mitte jne.

tii 16. september 2009, kl 09.17
Olen ka sinna tsunfti kuuluv naine kuigi juba 60. Ma ei tea miks on kasvanud tohutult paanikute arv koos südame probleemidega.Soovitan südame häire tekkides kohe võtta 4kuni 5 tilka Valocardin Diosepami.Kui on paanika moodi asi , siis kaob ka 5kuni 10 minuti jooksul südamehäda .Kui on juba 20 minutit kestnud rütmihäire,seda tunned pulssi katsudes, peale rohu võtmist, siis kutsu kiirabi

ülimalt mures 17. september 2009, kl 07.59
Arst ütles, et Valocardin`i võin võtta äärmisel juhul, kui asi ikka väga hull, kuna see tekitab sõltuvust:(. Minu nn paanikahoog hakkabki sellest, et kõigepealt jätab süda mmõned löögid vahele, see ehmatab mind ja siis hakkab süda kloppima jne. 1h jooksul, mil siis pulss kiire on, jätab veel mõned korrad, mingi aja tagant lööke vahele ja siis hakkab vaibuma...

m 17. september 2009, kl 22.52
saame kokku ja arutame, vahetame infot jne.
Koos on lihtsam lahendusi leida.

ülimalt mures 18. september 2009, kl 12.42
to m

Olen täitsa nõus!

to ülimalt mures 18. september 2009, kl 12.51
ilmselt m üritab sulle mingit püramiidskeemi või toidulisandit müüa.

Nutja 22. september 2009, kl 11.16
Ma olen väga-väga kurb. Minu väga kallil inimesel olid südamega probleemid. Ise terve kui purikas! Töö oli närviline ja pidev pinge. Andis koolis loenguid ka, kuid ütles sel sügisel ära-VALESTI TEGI, tal oleks olnud vähem pingeid. Iga päev oli tegemist ja tulevikus palju asju vaja teha.

Mingid probleemid tal olid vist rütmiga. Mõne aja tagant ta tundis, et pitsitab. Tal olid ka rohud, mida siis võtta, et parem hakkaks. Pea iga kord käis kiirabi ja sai elektrishokki. Järgmisel päeval tuli ta jälle tööle. Iial ei kurtnud ta, et tal juhtus nii. Kodus juhtus, sai kiirabist abi ja järgmisel päeval tuli tööle.

Viimane shokk ei aidanud enam- ta suri neljapäeval. Meie armas tark ja tuntud inimene.

Ta oli mulle kui pereliige, keda sai usaldada ja muresid rääkida, abi saada. Igakord kui internetist teda vaatan, tuleb ta mulle meelde ja hakkan vesistama.

Vaid see viimane rütm võttis talt elu, kuid mulle arusaamatu, miks ei pakutud talle südame stimulaatorit kui ta oli pea iga paari nädala tagant haiglas??

IGAVEST RAHU TALLE!

san 25. september 2009, kl 11.22
Jah,ma olen enam kui kindel,et sul on paanikahäired, mul endal sama jama...

ülimalt mures 26. september 2009, kl 09.41
san
ei tea enam, paistab et mul on mõlemad diagnoosid, panin just teema ülespoole, autoriga naine 28. Käisin uuringutel ja nii mõndagi tuli välja. Liiga madal veresuhkur ja veresoonte ahenemine ja ma ei tea mis veel, esmaspäeval lähen südameultraheli tegema, siis ehk kuuleb täpsemalt :(

to ülimalt mures 26. september 2009, kl 09.54
Kui sul liiga madal veresuhkur, siis peaks sul iga päev pea ringi käima. Mis su veresuhkur on küll?

noormees 05. aprill 2010, kl 15.18
No mina olen 16, rütmihäireid on juba 4 aastat. alguses harva ja lühidalt.. praeguseks ajaks on on hood halvenenud.. vahepeal polnud 2-4 kuud, nüüd jälle. keskmiselt 3-4 lööki sekundis, minutis kokku peaaegu 240 lööki. enesetunne on väga halb hoo ajal, pähe lööb korraga väga palju verd, kurk muutub kuivaks, sülg hästi venivaks. teist korda juba 24 tunnine rütmimonitor peal, kordagi pole suutnud hoogu ekg peale jäädvustada. ei taha opile ka veel minna kuna pole kindel milles asi, opiga kaasneb palju riske. arvatavasti 1 nö. üleliigne juhe südames. loodan parimat ja et äkksurma ei tuleks.. ehk on lihtsalt kasvamisega tulnud, kuigi teistel minuealistel sellist probleemi pole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Blokeeritud energiad.
A., 22.10.14 12:22
Silikoonrinnad
Keegi Tall, 22.10.14 12:09
Lapse sissekirjutamine ja alimendid. (1)
Murelik em, 22.10.14 12:06
Homoliikumise valed (8)
Kuidas nei, 22.10.14 12:16
nõme reklaam
toomas, 22.10.14 11:00
Plaaditud lae värvimine (1)
lea, 22.10.14 11:41
Ehituse abi
Inser, 22.10.14 10:33
Puhtad kõrvad (6)
Kõrvake, 22.10.14 11:34
Ravimisõltuvus? (1)