Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mis on kopsupõletiku tunnused?

Jaanika 09. detsember 2009, kl 12.21
Tere! Kui paar päeva on olnud köha ja madal palavik, siis vast ei ole tegemist kopsupõletikuga. Kuid millal peaks muutuma ettevaatlikuks? Kui kaua peaks olema palavik ja köha kestnud, et kahtlustada kopsupõletikku ja astile joosta? Kas kaasnema peaks ka kahinad sees vms? Suur tänu, kui keegi oskab oma kogemusest rääkida.

c 09. detsember 2009, kl 13.34
keegi hea inimene on blogisse kirja pannud:
http://minaolenpiret.blogspot.com/2009/12/koik-vajalik-seagripi-kohta.html

e 09. detsember 2009, kl 14.26
kopsupõletikuga on tavaliselt pikad piinavad köhahood!palavik ei pruugi kõrge olla.igaks juhuks võid ju lasta röntgeni teha

ja veel 10. detsember 2009, kl 10.05
väsimus ja hommikueelne higistamine

Reeli 10. detsember 2009, kl 11.58
Pole seal blogis midagi kopsupõletiku sümptomite kohta.

minu kogemus 10. detsember 2009, kl 13.42
palavik oli jah üle 38,kuid ei mingit köha ega higistamist,ainult vasakut kätt ei saanud nii kõrgele tõsta,et juuksed kammida,siis lõi vasakule abaluu alla valu.Arst ka ära ei tundnud,kuid kui avaldasin arvamust,et ehk on kopsupõletik,siis ta nõustus minuga.Ja tõepoolest oligi.

Jaanika 10. detsember 2009, kl 14.48
Mind huvitab just see, et kas kopsupõletik võib tulla kohe, kui jääd haigeks (tuleb köha ja väike palavik) või peaks seda kontrollima hakkama alles siis, kui köha ei lähe üle näiteks nädala või 10 päevaga??

H. 10. detsember 2009, kl 15.19
Ega kopsupõletik järsku ei teki. Arsti juurde tasuks siiski minna siis, kui köha üle ei lähe ning esineb palavik (üldjuhul üle 38, kuid mitte alati). Kopsupõletiku puhul on hingamises selline spetsiifiline vilin ka, mida saab väga hästi kuulata stetoskoobiga. Seega igaks juhuks tasub arsti juurde minna küll, kui köha üle ei lähe. Praegu liiguvad igasugused viirused ringi ja talveperioodil on immuunsus nagunii nõrgem.

piret 10. detsember 2009, kl 15.27
tere. aitäh mu blogile linkimast, siit tulev liiklus on üsna intensiivne. tegelt ma blogis kirjutan ikka gripist, mitte kopsupõletikust.

kopsupõletiku kõige sagedasem on köha, reeglina rögaeritusega köha. pruunikas või roostekarva röga, mädane röga või paks ebameeldiva lõhnaga röga on üsna tüüpilised kopsupõletiku sümptomid, kuigi võivad esineda ka teiste haiguste puhul. lisaks palavik (mis võiks olla üle 38 kraadi, aga võib olla kopsupõletikku ka üldse ilma temperatuuri tõusuta), üldine halb enesetunne, hingeldus, koormustaluvuse oluline langus. olenevalt kopsupõletiku tekitajast ja põletikukolde lokalisatsioonist võib esineda veel terve lai nimekiri erinevaid sümptomeid nagu rindkerevalu, ülakõhuvalu, veriköha, kiirenenud hingamine, südamepekslemine vm.

ainult sümptomite järgi eristada kopsupõletikku mingist labasest bronhiidist päris alati ei saagi. kui arst kopsu kuulab, siis on kopsupõletiku puhul küll teatud tüüpiline leid, mis võib aga teinekord olla üsna tagasihoidlikult väljendunud. lõpliku kinnituse toob röntgen.

kopsupõletik võib alata kohe alguses kopsupõletikuna ja mõnikord võib olla ka nii, et esialgu on niisama mingi viirus, mis juba nagu hakkaks paranema, aga siis tekib uus seisundi halvenemine ja kopsupõletik nagu lisandub juurde.

ehk siis tegelt ikka internet pole mingi diagnostikavahend ja sümptomeid võib üles lugeda n+1, aga kui ikka mingi kahtlane tunne on ja üldse paremaks ei lähe, siis parem tõsta telefon ja helistada perearstile.

E 10. detsember 2009, kl 15.49
Mina köhin juba üle kuu aja. Olin ka vahepeal üle nädala lehel. Palavikku vahepeal ei näita ja vahepeal on 37,2. Olen söönud kahte rögalahtistit, siis Sumomedi ( antibiootikum, 3 tbl. 1 päevas) praegu võtan Ventolini siirupit, kuid ikka köhin edasi. Arst mind röntgenisse pole saatnud, ainult kuulanud on ja öelnud, et kops on puhas. Eks kui ma selle Ventolini lõpuni võtan ja midagi pole ikkagi muutunud, lähen tagasi. Kurgus tunnen nagu mingit tükitunnet, mis koguaeg häirib, tekib ikka aegajalt mingit röga sinna, mida peab välja kraaksuma ja sülitama. Tean ühte oma tuttavat, kel oli eelmine aasta hull köha, tehti röntgen, kõik oli korras olnud. Ta oli peaaegu kõik rohud apteegist ära proovinud, kuid mitte miski ei aidanud, lõpuks ei tarbind enam midagi. Üks päev endalegi üllatuseks kadus köha päeva pealt. No see köha kestis tal ikka hea mitu kuud.

n 10. detsember 2009, kl 17.36
Isal oli väike palavik 37.2 ja köhis pikemat aega, tuttav ütles emale, saada mees kiiremas korras arsti juurde, see lõhnab kopsupõletiku järele, kui väike palavik pikemat aega, isa läks kontrollile ja oligi kopsupõletik, saadeti kohe haiglasse. Ise ta end just väga haigena ei tundnudki.

murelik ema 10. detsember 2009, kl 21.12
Minu 8aastasel lapsel oli 5päeva palavik 37,2 ja köha. Peale seda käisime arstil,lubati kooli ja koolist tulles palavik 38,5.Järgmine hommik käisime kopsupilti tegemas ja verd andmas ja vastuseks kopsupõletik!Ja kohinat hingamises ei ole, köhatab veidi.Saime antibiootikumi, haigla kohta ei sõnagi.

piret 11. detsember 2009, kl 01.35
kopsupõletikku ei pea ilmtingimata haiglas ravima. kui üldseisund on hea, siis julgelt üle poolte kopsupõletikest ravitakse kodus.

Üka 11. detsember 2009, kl 10.27
tunnus on veel kiire hingamissagedus, lapsed hingavad sageli nii, et ninatiivad liiguvad.

murelik ema 11. detsember 2009, kl 11.53
Ma tegelikult ise mõtlesin kah et haiglas vist suurem tõenäosus igasuguseid lisa pisikuid saada kui kodus. Aga millal peaksin tähelepanelikuks muutuma? Kas siis kui palavik üle 38,5?Või see ei ole veel mingi näitaja? Muidu tal nagu väga hull ei ole,hommikupoole palavik nii 37,5 ja õhtuks 38. Peavalu on kogu aeg.

Triin 11. detsember 2009, kl 15.13
Kui mul oli kopsupõletik, siis mul puudus palavik. Olin täitsa okay, ainult kõha, läksin arsti juurde ja tema ütles, et mul põletik. Ravisin kodus kuu aega. Põhimõtteliselt oli puhkus, sest kuskilt ei valutanud ja palavikku ka polnud.

Rei 12. detsember 2009, kl 01.29
Noorukieas lapsel oli kopsupõletik. Palavik nädal aega stabiilselt üle 38,5. Köha ei olnud märkimisväärne. Stetoskoobiga ei tuvastatud, vaid röntgenipildil oli väike kolle näha.

Mer. 31. jaanuar 2010, kl 21.51
köhin juba ka pikemat aega alles täna läks hullemaks, (arvatavasti seetõttu et käisin eile väljas)kurk on valus ja kõdi tunne ...palavik 37,2(3) ei oska midagi arvata emal on mure sest, umbes 4ja aastasena oli mul kahepoolne kopsupõletik, ja olin suremas.homme lähen kooli ka :/ soovitage/rääkige midagi ..

.. 01. veebruar 2010, kl 08.06
Need vaiksed palavikud millest siin raagite, te teate et kui kaenla alt moodate siis tuleb +6 kraadi juurde lisada?

Tegelik tempreatuur on parim kui suust moota, kui kaenla alt siis 6 juurde.

Normaalne kehatemperatur on 37, mis ongi 36,6 kandis kui kaenla alt moota.

Mul oli nooremana kopsupoletik,isegi vist 2 korda,yhepoolne ja kahelpoolne.

Nina oli kinni, kohisin pidevalt, palavik oli 38-39 vahepeal ja kurgus oli pidevalt roga ka.

Mis ei tahenda et kohe kopsupoletik on aga kui kahtlustad voi kardad kai arstil ara, saad vahemalt rahu ei pea muretsema.

Kopsupoletikke on ka erinevaid versioone nii et alati ei ole yhe symptomid teise inimese omadega samasugused.

.. 01. veebruar 2010, kl 08.11
Tugev koha selline kragisev on bronhiidi ja angiini korral ka.

Aga ikkagi oleks hea kui arstil ara kaite kes haige on, sest kui bronhiit voi angiin on siis pannakse ka antibitooikumidele et kopsupoletikuks ei laheks.

mina 01. veebruar 2010, kl 08.17
esmalt oli köha ja palavik 37,2. no loomulikult käisin ma tööl edasi. palavik peamiselt õhtuti, köha läks ka õhtul hullemaks. siis tekkis hull väsimus ja apaatsus, öine higistamine ja vilin ning ragin hingamisel. voodist tõusta ei tahtnud ega viitsinud - kui lõpuks arstile läksin, näitas röntgen kopsupõletikku ja vereproov mükoplasmat ja kopsuklamüüdiat. sõin antibiootikume ja uus röntgenipilt näitas vett kopsus või kopsu kokkulangemist. nii et soovitaks ikka arstile kiirustada.
aa muide veel teadmiseks - emase haiguslehe eest, see oli siis 10 päeva - sain haigekassalt 800.- palk on mul 15 000.-
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

HIV testimine kodus?
ferro, 18.09.14 00:14
niisama chattida (2)
unetu, 17.09.14 23:48
Tutvuks suure, paksema naisega
mees talli, 17.09.14 22:35
Suusareis Prantsusmaale.