Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Milline on teie selle aasta jõulumenüü?

m 11. detsember 2006, kl 12.31
oleks huvitav teada :)

juku 11. detsember 2006, kl 13.19
norra rahvusköök-kuna sõidan sinna;
lambapada jne.....

sotlane 11. detsember 2006, kl 14.25
Hani ja hapukapsad ikka!

Heidi 11. detsember 2006, kl 14.34
Hani ja hapukaosad on meilgi, ainult sooviks hane, kes on vabalt õues kasvanud, sest need Saksa või Ungari haned on linnufarmidest, kus neid nuumatakse kiiresti rasva. Oleme Tallinna turgudel vaadanud, kuid ega neid müüjaid nii palju ole.

aastates naine 11. detsember 2006, kl 14.47
traditsiooniline seapraad hapukapsastega+verivorstid. Tahtsin ühel aastal ka menüüd vahetada, aga lapsed ei lubanud.

raili 11. detsember 2006, kl 16.56
Seapraad hapukapsa ja ahjukartulitega, veri- ja tanguvorstid, küüslauguporgandid, salatiks marineeritud kõrvits ja peet, hapukurgid, pohlamoos. Kuna meie pere jõululõuna on tõesti lõuna, peale mida käime lastega kalmistul vanavanemate haudadel küünlaid süütamas ning jalutame mõnest kirikust läbi (ei ole usklikud, aga kirikud on jõulude ajal nii ilusad), siis õhtuks teen ka külmlaua. Viimasel siis kindlasti sült (ei tee ise, ostan), isetehtud maksapasteet, seenesalat, singirullid jms mõnus näksimise kraam. Kindlasti magustoiduks mõni piparkoogihõnguline jõulukook ja hõõgvein. Lastele teeme alkoholivaba glöggi.
Kui muul ajal aastas katsetan uusi retsepte ja toiduaineid, siis jõulud on alati traditsiooniliste toitudega - see tekitab kuidagi hea ja koduse tunde. Ja esimese jõulupüha hommikul on meil alati võileivatort, mille lastega koos 24. päeval valmis meisterdame.

siiri 11. detsember 2006, kl 17.38
kuidas sa küüslauguporgandeid teed?

jep 11. detsember 2006, kl 19.03
Õnnest säravana ütlen: eesti traditsiooniline jõulutoit (ahjuliha, hapukapsad, verivorstid, pohlamoos jpm)
to juku: eelmisel aastal pidin jõulud norras veetma ja sellest sai paras paastuaeg:) Ei võta suu sissegi lambaribi, kaalikaputru ja valgeid pudruks keedetud soolata kartuleid:S Norra köök on üks maitsetumaid ja jubedamaid kööke üleüldse, julgen arvata, et terves maailmas.
Sel aastal lähme mehega eestisse mu vanematekoju ja naudime eesti toitu:)
Ilusat jõuluaega!

22 11. detsember 2006, kl 21.53
jõulude ajal ja ka vanaaasta õhtul ei ole soovitav süüa lindu. Õnn pidavat ära lendama, nii nagu uue aasta esimene suutäis peaks olema kala

raili 11. detsember 2006, kl 23.05
küüslauguporgandeid teen mina nii:

Keedan või aurutan porgandid ära. Väiksemad porgandid jätan terved, suuremad porgandid olen kangideks lõiganud. Siis hakin mõned küüned küüslauku - just hakin, mitte ei pressi küüslaugupressiga, kuumutan pannil natuke võid, lisan sinna porgandikangid (või terved porgandid), lasen kergelt praadida, lisan hakitud küüslaugu ja kuumutan segades veel mõnda aega. Tõstan pannilt kogu kraami kaanega kaussi ja lasen natuke kaane all tõmmata. Serveerida kindlasti soojalt ja tõsta lusikaga - siis saab ka küüslaugu kausi põhjast porgandiga kaasa. Võid pole väga palju praadides vaja lisada, aga natuke võid annab imehea maitse. Võib teha ka õliga.

Olen teinud ka stroovitud varianti - sellisel juhul lisan kõige lõpus natuke veega segatud jahu pannile ja lasen haududa hetke. Aga ilma jahuta meeldivad mulle rohkem. Küüslaugu hulk sõltub soovist, peaasi, et küüslaugul kõrbema ei lase minna.

siiri 12. detsember 2006, kl 07.52
tänud! proovin kindlasti järgi

ki 12. detsember 2006, kl 09.43
nii palju teete toitu.... kyll ikka ogite jouludel ma vaatan

z 12. detsember 2006, kl 10.01
Kala.Ahjukala.

jep to ki 12. detsember 2006, kl 13.08
Kogu lugupidamise juures: mida sa vigised? Kui on jõululauas viis või rohkem inimest, siis ei saa kilo mandariinide ja glöggiga hakkama!
Ja jõululaud on minu jaoks ikka seondunud verivorstide, kapsa jms. Eks sa pea oma paastu edasi, aga ära siis teiste peale vihane ole, et nemad endale midagi maitsvat lubavad!

õige, jep!!! 12. detsember 2006, kl 15.40
Ma ka ei saa aru neist pühade ajal paastujatest! V6i on see mingi poos, et whatever, mulle ei lähe midagi korda.

katariina 12. detsember 2006, kl 15.46
*see on lihtsalt teistmoodi lastetuba...

killu 12. detsember 2006, kl 18.28
meil igal juhul kartulid, kapsad ja ahjuliha ning verivorstis. siis veel kartulisalat, mandariinid, küpsisetort arvatavasti ka. Kogu pere tuleb ju kokku ja seega suur hulk rahvast! Ja ega jõulud ei kesta 1 päeva vaid ikka 3!
Ema tahtis seekord kala ka teha, eks ole näha kas kala tuleb selleks ajaks või ei. tellisin äialt kala ära igaljuhul. mina teen kaasa ema juurde tänase ETV jõulukringli ja mingeid suupisteid.

keegi to katariina 12. detsember 2006, kl 18.38
Tõesti, kodanik "ki" lastetuba on teistmoodi. Mina olen juba lapsest saati pidanud jõule lookas lauaga, mis on head-paremat täis. Naudin head toitu ja pere koosolemist.
Aga teemasse: ikka traditsiooniline jõulutoit, mis muud!

May 12. detsember 2006, kl 20.53
Meie menüü: keedukartul, seapraad, hapukapsad, konservkõrvits. Soolane on igal aastal sama. Verivorste sööme tavaliselt enne ja pärast jõule, mitte jõuluõhtul, kuna siis läheks liiga paljuks seda sööki. Üks aasta proovisime ja keegi ei jõudnud magusani jõudes midagi enam süüa :P Magusat menüüd vahetame. Sel aastal plaanis shokolaadimuffinid (pere ja kodu kalendrist detsembrikuu alt retsept) ja shokolaadi-puuvilja keeks. Kausiga on laual igal aastal ja ka tanavu piparkoogid, kuivatatud puuviljade ja pähklite segu ja glögi. Dieedid unustan jõulude ajaks küll ära. Head ja maitsvat jõulu!

juku 13. detsember 2006, kl 12.52
jep-le

jah,seda on mulle rääkinud ka tütar(ta läks sinna mehele)

seepärast hakkan seal ka mulgikapsaid jne keetma;
sealt tütre tellimus jube eesti toitu kaasa võtta, ka leiba..

kerge ei saa olema,aga eks sealpoolse "fämiliga"tuleb ka suhelda

PS.üldiselt mulle lambaliha meeldib,aga mu mees jääb küll nälga
kui ei ole nõus toituma hapukapsast ja verivorstidest 5 päeva;

ehk on abiks? 13. detsember 2006, kl 21.36
Heidile
leidsin müügifoorumist hanepakkumise

jõuluhaned

Autor: Fonda
Aeg: 12-13-06 16:27

http://www.fotoalbum.ee/user/Fonda

Mia 14. detsember 2006, kl 16.21
Kuidas te hane teete? Paluks mingit head retsepti:-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

kui on ka õhtuti igav (1)
kass-jänes, 26.11.14 14:23
Odav kauplus
Mann, 26.11.14 13:32
Konkurentsiõigus (1)
Mallikas, 26.11.14 13:14
Sooviksin banaanikaste! (1)