Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Laminaadi vahatamine

Aigi 20. märts 2004, kl 15.18
Millega vahatada laminaatparketti?Johnsoni parketivaha pudelile on kirjutatud, et mitte kasutada laminaat põrantatel.Pesuvedelikul on küll sees mingi kaitsekihi vahend, aga vee triibud jäävad ikkagi näha .Kuigi ei ladista veega kui pesen.Palun abi kes teab,kuda saab lahti vee jälgedest. Närvidele käib juba ,kui vastu valgust vaatad.Ette tänades.

:) 20. märts 2004, kl 19.19
sama mure ja ei oska ka midagi ette võtta.

Kaili 21. märts 2004, kl 09.40
Laminaati ei vahatata. Johnsonil on ka toode Parguet Wash , mis ongi mõeldud lamnaadi hooldamiseks.
Need valged triibud on on sul sellest , et vaha on sinna põrandale juba kunagi pandud ja nüüd hakkab see maha tulema.
Seda vaha sealt päris ära eemaldada on juba väga , väga raske.
Ja kui ss selle Parguet Washi avastad, siis tea, et ka sellega ei tohiks pesta sagedamini, kui kuus korra(soovitav isegi harvemini)sest siis tekib põrandale seda ainet paks kiht, mis omakorda seob põrandal paremini mustust. Siis ei saa jalajälgi ka enam põrandalt omal käel ära. :(
Kas olete midagi kuulnud õlilappidest?
Kui ei, võin kirjutada kui head nad laminaadi jaoks on. :(

Aigi 21. märts 2004, kl 20.05
TO: Kaili
Tänud õpetuse eest, aga ma pesengi selle Pargurt Washiga ja tõesti jäljed järgi.Aga seda ma nüüd küll ei teadnud, et koguaeg sellega pesta ei tohi .Võtan õppust ja katsetan .Aga kui viitsid siis kirjuta, kust sa neid õlilappe ostsid ja mis nende toime on?

to Kaili: 22. märts 2004, kl 08.26
Mina oma Parguet EWashi ammu nurka visanud - tüütas ära see pesu ja pealepesu triipude mahanühkimine. Nüüd Ajaxi lahjendatud variandiga. Aga õlilapid? Räägi nendest, PALUN!!!

ss 22. märts 2004, kl 11.37
mina kasutan aknaklaasi pesuvahendit ja ei mingeid triipe

Luis 22. märts 2004, kl 14.37
Aga kui laminaati on kunagi vahatatud, kuidas selle möga sealt maha saab? Otsime korteri, eelmine omanik oli ilmselt müügiks vahatanud, nüüd hirmsad jutid peal.

tiuks 22. märts 2004, kl 19.29
olles ise värske laminaatpõranda omanik,sain poest kaasa õpetussõnad:ainult tolmuimeja ja niiske lapiga puhastada.ei mingeid kemikaale!proovige,asi toimib.

kapsauss 22. märts 2004, kl 21.18
Ma kasutan laminaadi vahatamiseks gnld "Fantastikut". See sisaldab karnaubavaha ning olen rahul. Maha saan kui vaja Super10-ne ning nuuskpiirituse seguga.
Kes on ostnud, see on kiitnud. !liitrisest pudelist saab 170 ruutmeetrit vahatada.

õlilapid 23. märts 2004, kl 10.11
Mis? Kus? Kes? Kust ja mis õlilapid?????? Tahan kaaaaa

li 23. märts 2004, kl 15.40
no nüüd hoiab Kaili meid oma õlilapi-jutuga nii ärevil, aga ootan ise ka nn.õlilapikommentaari

Kaili 23. märts 2004, kl 17.06
Olengi nüüd tagasi :)
Need õlilapid on nii öelda tolmulapid, mis on niisutatud kergelt õliga ja mida annab koduses majapidamises,kasutada kõikajal peale klaaspindade(klaas jääb rasvaläikega).Võtad pakist lapi, tõmbad õrnalt laiali ja lihsalt pühid. Mingit õlikorda kuhugi maha ei jää.Neid kasutatakse eriti palju ehitusjärgsselt,sest nad seovad väga hästi tolmu.
Ma saan aru küll et te nendest midagi ei tea, sest neid ei müüda tavapoodides vaid ainult professionaal puhastusvahendite poodides(Veerenni 53 A) ja Mustamäel Puhastusimordis.See aga ei tähenda, et neid kõik osta ei võiks.Maksavad ca 200 krooni ja pakis on neid 100 tk.Need on ühekordseks kasutamiseks ja nende pesemine tulemust ei anna, sest pestes tuleb õli maha. Ja kui ostate, siis hoidke kilekott tihedalt kinni, muidu kuivavad ära.

Kui laminaat on juba vahatatud, siis ei aita muu kui korralik masinaga vaha mahapesemine.Koduste vahenditega seda teha ei soovita, sest ise pestes teete põranda märjaks ja ei saa seda nii ruttu kuivaks kui vaja. Nagu teada laminaat vett ei talu : (
Kui küsimusi on kirjutage.

? 24. märts 2004, kl 12.34
Kas asjal on ka point?

Svea 25. märts 2005, kl 22.17
Tere!

Kaili jutul on tõsi taga!Kui keegi tunneb teemat, siis on see tema! Asjatundlikkus pärineb tal aastaid oma eritöödefirmat omades.Otsisin põrandahoolduse koolitusmaterjaliks netist pilte,sattusin juhuslikult siia.Tervisi ka Renele!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

tutvumisportaale eestis?
muhv, 23.09.14 14:53
tšilli
LY, 23.09.14 14:43
mehed..naised... (6)
püss naine, 23.09.14 14:56
grillpaprika