Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
kuidas saada niiskusest lahti

nõutu 07. juuli 2009, kl 12.17
sai hiljuti kolitud uude elamisse, mis asub paraku keldrikorrusel.
Korteris on ahi ja elektriküte. Jama on selles, et pidevalt on toas niiske. Ahju küttes tõmbab küll kuumaks, ent on tunda, et mitte kuivaks. Aknad asuvad maapinnaga samal tasandil. Kolisin enne jaanipäeva, ning korter oli vist paar kuud seisnud tühjana. Mida nüüd ette võtta? Kardan juba vaikselt voodilinade vahelt hallituselõhna leidma hakata.

tean et 07. juuli 2009, kl 12.27
sool imab niiskust.

Hel 07. juuli 2009, kl 12.53
Kuidagi peaks saama ventileerida,eriti kütmise ajal.Praegu soojade ilmadega oleks hea aeg.Kui aknad tänavapinnaga tasa,siis muidugi raske,võib-olla õhtul hilja.Kontrollida,kas ventilatsioon üldse töötab.Elektriküte peaks ju eriti kuivaks tõmbama.

nõutu 07. juuli 2009, kl 13.01
Õhtul hilja?
Endal tekkis mõte pigem just millalgi keskpäeva paiku sooja ilmaga kõva tuli alla teha ja aknad pärani lüüa, äkki tõmbab veidi tahedamaks... Aga olemasolev elektriradikas jääb tiba nõrgaks momendil. Pole elu sees puukütte peal ega keldris elanud, sellest lollid küsimused ka :)

? 07. juuli 2009, kl 13.50
kas tõesti praegu veel keldrikortereid on?

Hel 07. juuli 2009, kl 15.35
Mõtlesin hilja seepärast,et päeval ju rahvas trambib peaaegu aknast sisse.Või on mitte tänavaäärne koht,siis muidugi soojal päeval.

mo 07. juuli 2009, kl 19.46

mina elan juba 4. aastat keldrikorruse korteris. see niiskus kaob ära, ära muretse. mul on küll keskküte, kuid ega see ei loe. peamine asi et mingisugunegi küte olemas oleks.
praegult on natuke paha seda plaani teostada, kuid soovitan sul iga päev kütta. temperatuur peab pikemat aega (soovitaks paar nädalat vähemalt) tublisti üle 20 kraadi olema. kui sa korra selle niiskuse välja saad, siis pole enam üldse probleemi. ma soovitaks sul korterisse kuhugi kindlasti (näiteks vannituppa ja esikusse, nagu mul on) põrandaküte panna. siis on suvel niiskuse mure edaspidiseks kadunud. ja elektriarvete pärast pole vaja muretseda, kuna piisab ka sellest kui paari nädala tagant põrandakütte paariks päevaks sisse paned. mina näiteks teen siis ka suurema pesupesemise ja saan pesu ruttu kuivaks ;)

ventilatsiooni kohta nii palju, et mul siukest ametlikku ventikat nagu polegi. lihtsalt kaks auku eri seintes.

mis seinad sul on? mul on krohvitud paekivi välisseintes. kui sul nt cyproc vmt sellist on, siis võib olla oht, et seinad on niiskeks läinud. loodan et pole nii. see on jama värk.

akende kõrgus ei loe niiskuse osas midagi. mul on ka maapinnal ja ei ütleks küll, et mul niiske oleks. kogu aeg aken lahti. kui tahad rahulikult aknaid lahti hoida, siis soovitan trellid ette panna, et suvaline volodja sisse ei astuks. vaata ainult et naabrikassid uudistama ei tuleks ;)

ja mis muud kui edu ja naudi uut korterit! pole veel kordagi kahetsenud, et soklikorruse korteri endale ostsin. talvel on soojem kui ülemistel naabritel ja suvel on mõnus temperatuur samal ajal kui ülemised päikse käes lämmatavad end.

jõudu ja päikest!

kata 09. juuli 2009, kl 11.59
hoia soola laia taldrikuga voodi, kappide jne all tõmbab niiskuse endasse

Keegi.... 13. juuli 2009, kl 23.53
meil ka niiske. elan vanas kivimajas esimesel korrusel. Just suvel on selline rõske. Peame isegi suvel vahepeal kütma. Kuid siis on nagu troopika kuum ja niiske koos. Peaks ka seda soola proovima. Kas sool peab ikka jämesool olema ?

kurr 14. juuli 2009, kl 00.12
jäme sool-kirjuta ikka lahku

kuivik 14. juuli 2009, kl 07.54
http://www.rendimeister.ee/tooted/niiskuse_eristaja.html Ehk on neid müüa ka kuskil,leiad googeldades,kui viitsid jännata.

n 14. juuli 2009, kl 20.36
jäme sool ja jämesool on ikka 2 eri asja :) nii nagu sool ja sool on 2 eri asja. sool-soola-soola; sool-soole-soolt

proovitud 15. juuli 2009, kl 14.58
proovi mitu/mitmed päevad kütta ja tuulutada vaheldumisi. vahepeal hoia aknad kinni, et seinad saaks sooja sisse. hea on jah hommikul kütta, siis jahtub õhtuks maha ja hommik jälle otsast pihta kuni soovitud tulemus käes.

pimeloom 16. juuli 2009, kl 11.58
suvi ongi kõige niiskem aeg. aga niiskusekoguja tundub väga hea mõte! nägin sedasorti aparaati ühes muuseumis, küllap neid siis ikka kusagilt osta ka saab.

k 18. juuli 2009, kl 11.30
Kui meie maja valmis sai siis ostsime abc kliimast mingi masina mis niiskust imeb ja hämmastav palju see kuu aja jooksul vett majast erinevatest tubadest suutis ära tõmmata ,enne kui anum tuhjaks jäi. Nüüd kui on suvi siis arvame,et niiskust pole aga momendil juba neljas päev iga päev sees ja oi kus alles imeb seda,kui voodilinad tunduvad niisked siis on ikka asi hull.Meil on veel ostetud selline seade mis näitab palju on niiskust väljas ja toas ja vahepeal muutus see isegi sees kõrgemaks,maksis mingi 4000 eeki aga tasub ära ja laenutatakse ka meie käest seda vahel........

viimasele... 18. juuli 2009, kl 15.18
kui on taoline jama majas, siis on kasulik hoida selliste kuumadw ilmadega ahju-uks lahti ja mölemad ahju-siibrid lahti, siis tekib korteris sund ventilatsioon.Vöimaluse korral jätta ka öhuaken irvakile. Kytma peaks ahju suvejooksul kinddlasti 3-4 korda, kuid jällegi jätta ahjuuks ja siibrid lahti.ka pikemaks ajaks kodunt lahkudes on kasulik jätta siibrid lahti, et korterit tuulutada.

antsu 31. juuli 2009, kl 23.08
Jah meil ka niiske kuid ostsime soojuspumba, millel niiskust välja ajav funktsioon. Jummala hästi toimib!

katu 01. august 2009, kl 20.08
ostsin niiskuseimeja (soolakristall) espakist, maksis 170.- hiljem tuleb kristalli vahetama hakata paari kuu tagant. praegu 3 päeva kasutuses, aru veel ei saa, et niiskust vähem oleks. kütame ka elektriradiaatoriga magamistuba, kõiki tube ei jõua kütta nii.

aga tahaks küsida hoopis: kust tellida hallituseeksperti koju? (bioloog vms, kes teeks kindlaks, mis hallitusliik, mürgine või mitte, kuidas lahti saada)

emma 04. august 2009, kl 23.15
uuri näiteks tervisekaitse laboritest

jah 05. august 2009, kl 10.06
soovitaks ka see mingi väike niiskusekoguja osta, neid on müügil küll

x 05. august 2009, kl 10.36
Elektriradikas ei võta niiskust!!!! Kuivatab keskküte. Tean omast käest. Kui kaminasse tule teed, siis see ka võtab niiskust vähemaks.

tuuletuba 05. august 2009, kl 14.19
Seene e hallituseeksperti saab kutsuda aadressilt mycology.ee. Meil käis, maksime proovide võtmise ja vastuse eest 1700 krooni. Meil elas kipsplaadi sees stachybotrus chartarum e must hallitus. Väga toksiline ja tervisele ohtlik.
Samast asutusest saab tellida seene eemaldamise.

iks 07. august 2009, kl 23.50
soovitan osta niiskuseimeja, mis töötab elektri pealt (k rääkis sellest). on küll kallis (4-5 tonni), aga tasub mitmekordselt ära. meil ka niiske elamine, tekkis hallitus, laenasime tuttava käest selle masina. väga rahul oleme, õhk kohe teine, kui masin on sees olnud. üllatav, kui palju vett võib õhus olla.
sool eriti ei aita ja selline niiskuseimeja, mis on soolakristalliga, on mõttetu ost. selle võid nukumajja osta, vast siis tasub end ära. me igasugu variante proovinud ja lõpuks leidsime selle, mida otsisime.

yo 13. juuli 2011, kl 09.46
iks, kust sa ostsid selle aparaadi ?Mul oleks vaja ka osta selline ! Kui suur see on ? Mul pisikene korter ... ?

kiki 13. juuli 2011, kl 10.43
Meil on see tabletiga niiskuseimaja vannitoas. Põrandaküte suvel väljas. Uks küll 24h lahti, kuid nüüd 3 päevaga on küllalt seda vett sinna anumasse kogunenud.

Ega sellega saagi kohe tervet elamist kuivaks. Hakata tuba haaval pihta ja kindlasti sundventilatsioon on tähtis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!