Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
mees karjub

Eisbear 05. veebruar 2003, kl 13.40
Mul on tööga hästi hõivatud boyfrend ja võibolla sellepärast ka nii närvilinene. Kolm aastat käime ja millalgi vist paar aastat tagasi tekkis tal tobe komme iga asja peale häält tõsta. Ta karjub mu peale nii kõva häälega, et naabrite ees on häbi. Ja mingite täiesti mõttetute asjade pärast. Teiste inimestega suudab küll norm. käituda, va. endine girlfrend ja oma ema. Nende peale tõstab ta ka häält. Alguses karjusin mina vastu, siis sain aru, et see on nii mõttetu ja arvasin, et kui ise selle lõpetan, siis võtab tema ka vaiksemaks, aga ei.
Kõik me sõnelused lõppevad tema poolse karjumisega ja tihtipeale ma hakkan lõpuks lihtsalt nutma. Kuna ta viibib suurema osa ajast komandeeringutes, siis suhtleme palju telefoni teel, siis saan vähemalt toru hargile visata. Ja ma juba kardan seda hetke millal ta koju tuleb...jälle üks triangel hakkab pihta. Karjub telefonis, karjub kodus...ma ei tea mis teha. Maha jätta?Kas keegi oskab idagi soovitada?

mercedes 05. veebruar 2003, kl 13.51
No siinkohal on jälle jupe kerge öelda,et jäta maha jah,aga arvesta ikka oma taluvuspiiridega eelkõige...Mõni inimene on lihtsalt selline ja teha pole midagi,kui asi pahatahtlikuks läheb,siis on kurb küll.Isegi ei saa oma häälepaelu vahest ohjeldatud,eriti,kui tundub,et vaikselt ja leebelt öeldud sõnum ei taha kuidagi kohale jõuda...

suva 05. veebruar 2003, kl 13.54
Vahest on tal kuulmisega probleeme...inimesed hakkavad kõvasti rääkima kui nad iseennast ei kuule.

alu 05. veebruar 2003, kl 14.05
...mehel pole mingit enesekindlust ja manipuleerib Sinuga, kuni pisarad käes-siis hakkab leppima?

Eisbear 05. veebruar 2003, kl 14.24
Jah, enesekindlusega ongi see asi vist seotud...Mida teha? Kas keegi on kuidagi suutnud mehe enesekindlust upitada ja sellega seoses ka karjumise probleemist vabanenud? Või aitab äkki see kui meest kuidagi teistmoodi kasvatada? Nagu väikeste lastega tehakse...
Miks ta oma ema ja eks-girlfrendi peale häält tõstab. Kah enesekindluse puudumise pärast, või lihtsalt sellepärast, et nad on nö "omad" ja ei pea enesekontrolli niivõrd säilitama?

veelyx 05. veebruar 2003, kl 14.42
noh, kui ta ka oma ema peale karjub, siis äkki tema lapsepõlvekodus valitseski selline suhtlusstiil, et konflikte lahendati kõvahäälselt (ja tema peale karjuti ka iga pisiasja pärast)? võibolla talle tundub selline “kodune” hääletõstmine seetõttu täiesti süütu ja loomulik?
igatahes võiksid mõnikord n-ö rahulikus olekus teema üles võtta ja talle selgeks teha, et sa oleksid väga tänulik, kui ta üritaks oma rahulolematust kuidagi teisiti väljendada kui karjudes...

naine26 05. veebruar 2003, kl 15.04
Minu oma kaldus ka karjuma vahetevahel. Mina olen kasvanud kodus, kus üksteise peale häält ei tõstetud, ja mulle tundus see väga võõras. Üritasin seda karjujat siis ikka heaga maha rahustada. Ei aidanud. Viimaks hakkasin vastu karjuma. Ja teate mis? Toimis üllatavalt hästi. Pärast ütles ise ka, et kui nägi teist inimest niimoodi käitumas, sai aru, mida teised mõtlevad teda karjumas nähes.

Eisbear 05. veebruar 2003, kl 15.17
Olen proovinud nii hea kui halvaga. Ise karjunud - siis karjusime lihtsalt üksteise võidu kuni tema häälepaelad ennem ära väsisid. Olen proovinud tema karjumise vahele rahulikult korrutada, et ära karju palun, ära karju palun, ära karju palun - ei aita. See on nii suur probleem meil, et APPI. Meid on mitmest üürikorterist sellepärast välja visatud, et naabrid kurtsid pideva lõugamise üle. Praegu on oma kodu ja veel hullem - mark maani iga kord kui ta komandeeringust koju tuleb...
Kas äkki aitaks psühholoogi juurde minek? Mina lõpetasin oma vastukarjumise aastase Prozaci kuuriga. Tema keeldub igasuguse nö. keemia tarbimisest ja karjub edasi....

alu 05. veebruar 2003, kl 15.27
...pakun välja, et kui tead, mis teed, mõtled, siis pole vaja ennast karjumisega tõestama hakata-ei vanemate, ex'ide, kellegi peal.
a kuidas saaks naine mehe enesekindlust kasvatada? no ei saagi-ehk vaid toetada-tunnustamisega, arvestamisega...-kui on muidugi midagi sellest valdkonnast väärimas tähelepanu. ja kui seda osatakse "näha" samas.
vastukarjumine-nujah-et kes kauem ja kõvemini jaksab, selle sõna(?) jääb ve?

keil. 05. veebruar 2003, kl 15.33
Neid vastukarjumise variante tasuks jah proovida ..
Mul ka mees vahel üritas ennast nii kehtima panna ...
Algul tükk aega lihtsalt kuulasin ja ei osanud sellise uue käitumise peale midagi ütelda .. Ega teha .
Aga kui asi liiga kaugele läks, siis ma lihtsalt kiljusin. Ei mingeid sõnu .. Lihtsalt karjusin seni, kuni ta vait jäi ..
Ja jäi .. siiani ei ole enam kordagi mu peale häält tõstnud ..

Kui vihaseks saab .. läheb kas minema või seletab vaikselt .. või on täitsa vait .. Aga karjusmist ei ole.

L. 05. veebruar 2003, kl 15.42
Sa kärata talle kord, et kelle peale sa karjud või minu peale ei karjuta. Ehk aitab.

rukkirääk 05. veebruar 2003, kl 15.57
Mina soovitaksin just sinul lihtsalt minema minna iga kord, kui ta karjuma hakkab. Las ta siis karjub seal tühjas toas.

safi 05. veebruar 2003, kl 16.32
aga pisut kõvemini öelda "sina ei karju mu peale, räägime siis edasi, kui oled maha rahunenud" ja minema minna? ja öelda sõltumata sellest, kas kuuleb/kuulab või mitte.
samas... vahel on vaja ka kõvahäälseid tülisid. aga vaid "vahel", mitte "alati".

gia 05. veebruar 2003, kl 16.36
lõik artiklist 'Kuidas ära tunda uus "õige"?':

Pidage meeles, et tulevase käitumise parim ennustaja on varasem käitumine. Kuidas teie potentsiaalne partner kohtles eelmist partnerit või abikaasat? Kuidas ta suhtub oma perekonda, sõpradesse ja teistesse lähedastesse inimestesse? Ärge uskuge, et inimesed teevad iseenesest oma käitumises suuri muutusi. Paljud inimesed loodavad kogu elu, et nende partner muutub. Üldiselt inimesed eriti ei muutu, muidugi kui nad ei pühenda end muutumisele (psühhoteraapia). Ja isegi sellisel juhul saab terapeut aidata vaid inimesi, kes tegelikult tahavad muutuda ning ta ei puugi suuta aidata inimesi, kelle partner tahab, et nad muutuksid. Ei saa sundida kedagi muutuma. Te võite vaid paluda ja vaadata, mis juhtub.

mölakas 05. veebruar 2003, kl 16.43
Kreeka vanasõna "Jupiter sa müristad , järelikult sul pole õigus"

Tähelepanek mul selline , kui inimesel vaidluses on argumentidest puudus siis häält tõstes püüab ta oma nõrku seisukohti õigustada....

suva 05. veebruar 2003, kl 16.46
Võib ka täheldada mõnda sügavamat probleemi mille väljaütlemist peidetakse teiste süüdistamise taha.

gigi 05. veebruar 2003, kl 20.52
Minu mehel käivad ka karjumise hood peal. Siis ütlen talle rahulikult mitu korda: ära karju, mis sa karjud jne. See kord ta loomulikult vait ei jää, vahest saab hoogu juurdegi, aga järgmine kord tõmbub kiiremini tagasi ja nii vaibub tasapisi kuni jälle ükskord ketist pääseb.

ideaalne naine 05. veebruar 2003, kl 21.20
no kuule,tüdruk.Ilmselt on sinu mehel probleem.Kuula teda, too talle veini,kammi vahel juukseid,värvi huuli,maseeri jalgu.Nii kui karjuma hakkab-ulata ruupor ja tee nägu,et tegelikult ka ei kuule sa hästi.Esimene kord saad sellega vastu pead siis aga kasutab ta seda rõõmsalt.Suhkruvett joo ise.soovitavalt teises toas.

irw 05. veebruar 2003, kl 21.26
oehh...ahahhh...karjuda vai mette,kuulata vai mette...selles ON küssa
*irw paitab keski surematu kipskuju siin ja langeb filusoofiasse...ee..om se nyt skiso vai?

meekakk 05. veebruar 2003, kl 21.41
Ja arvesta, et edaspidi ka karjuma jääb.Ei muuda seda vein, sinu karjumine ega jalamassaž.Võid hoida kogu elu nagu s...a
pilpa peal, aga tema sunnik ikka karjub.Ja mida edasi, seda valimatutes kohtades.Mul endal kah.

soovitus 05. veebruar 2003, kl 23.22
kui jälle karjuma hakkab siis lindista kisa makilindile ja järgmine kord kui kisab pane makk käima ja punn põhja, las karjub iseendaga võidu.:-)tegelikult arvan et su mehel on mingi probleem, karjumine on üks väljaelamise viise.

teadja 06. veebruar 2003, kl 08.20
Sellisest mehest ei ole head loota. Ükskord on esimene kord kui ta tõstab ka käe, sest tunneb, et karjumine ei mõju. Kas selline on suhe kui üks osapool peab teise terrori all kannatama?

Monika 06. veebruar 2003, kl 09.10
Hakka naerma, kui karjub!

mukk 06. veebruar 2003, kl 09.54
njaa....mina tegin mehele selgeks, et omavahel ei karju.
sellel pole mõtet, see on alandav teise jaoks.
ja ei karjugi.

Eisbear 06. veebruar 2003, kl 10.27
Tänan arvamuste eest.
Saatsin oma boyfrendile mailiga lingi siia, las loeb ja näeb kui tobe ta on. Äkki aitab?

minu naabrid 06. veebruar 2003, kl 13.53
olete või? vahel on pikalt, mitu nädalat vaikus ja siis järjest iga õhtu mees karjub. elate teisel korrusel:)?

N34 06. veebruar 2003, kl 22.03
MEEST ÜMBER EI KASVATA- EI HEA EGA KURJAGA!
Soovitan lahkuda püstipäiselt enne kui hilja pole.

gloria 10. veebruar 2003, kl 14.01
Nii see jääb.Minu mehest justkui kirjutatud vahe selles, et ei käi komandeeringus.Tundsin end ka alati puudutatuna kui ta karjub v karjus. Nüüd istume lapsega teises toas, naerame ja räägime kõva häälega või paneme tv põhja.
Olen täheldanud ,et tuleb oma ebaõnnestumisi tööl ja teistega suhetes minu peale välja elama. Lapsi üldiselt sellisesse keskonda ei soovitaks muretseda. Laps tunneb neid samu tundeid võimendatult ja tahes-tahtmata hakkab iseennast süüdistama ja tagajärjed võivad olla julmad.Enesehinnangule paneb see tohutu põntsu sest karjumise juurde käivad ka solvavad väljendid ja hiljem võivad asjadki lendama hakata.
Abielu kümnes aasta käsil ja mõtlen, et oleks pidanud mehe ikka tervest perekonnast valima, aga tagantjärgi tarkust ei sobi vist küll kellegile lahenduseks pakkuda.

egal 13. veebruar 2003, kl 12.53
Soovitaks ka toast minema kõndida, mitte seda röökimist kuulama jääda või nutma hakata. Ütle (karju) talle, et Sa ei räägi temaga enne kui ta volüümi maha keerab.

naine 24. veebruar 2003, kl 09.43
Kui mees ei suuda mingit muud moodi tõestada, et ta on MEES, siis hakkabki kodus naise peale karjuma. Mul on samad probleemid, ei lähe päevagi mööda, kus mees ei karjuks. Ja kui ma talle ütlen, et ära karju, ma pole kurt, siis kukub veel kõvemini röökima. Ja kui ma talle ütlen, et peaksid arstile minema, et mingeid rahusteid saada, siis karjub, et mine ise sinna, ise oled sa hull.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Mida arvate
jah, 01.09.14 10:19
solaarium Tartu kesklinnas
päevitaja, 01.09.14 10:17
ostan maakeldri ehitamise raamatu (1)
mina, 01.09.14 10:08
Kersna ja väärikus? (7)