Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ostan
musta opaaliga kuldsõrmus

uurin maad 08. juuni 2010, kl 17.39
Kas keegi teab, kus müüakse Eestis (neti kaudu tellida ei taha)? Olen otsinud, aga opaali üldse vähe, mustast rääkimata..

kai 08. juuni 2010, kl 17.59
oi, sul on hea maitse. ma müüsin aasta tagsi, siis oli küll tegu suure kivi ja dubletiga. ei teagi, kus eestis müüakse. olen näinud hulgaliselt aga võltsopaale viru keskuses venelaste juveelipoes. selline odavam, kraam, müüakse kõrvuti kalli firmakaubaga. nii et seal poes on ilsuaid asju ka.
kui sul raha palju on, võin müüa mehhiko tuliopaali...

uurin maad 08. juuni 2010, kl 23.28
Aitäh maitset kiitmast ja tänud pakkumast, aga eelistan musta. Nagu kiiks on peas: musta opaaliga kuldsõrmust ja ainult.
Mati Kullaäris on valge opaaliga sõrmus.. Kindlasti astun Viru Keskuset läbi, vb on midagi, kuigi võltsi ei taha, pole see.

kai 09. juuni 2010, kl 00.31
vaatasin matikulla veebilehte. seal ei olnud ühtegi ilusat sõrmust, opaalist rääkimata.ma ei usu, et siin ehtsat opaali müüakse, rääkimata mustast, maksimarketite juveelilettidest neid otsida ei tasu. küll aga juveelibutiigid, secondhand ehted...aurumis nägin kivina roosat opaali, see meenutab lõhekoralli. mis on ka kallis asi muid. aga virus olid valged sünteetilised opaalid.
opaal on väga õrn ja kuna enamasti leidub seda mineraali maapõues vaid õhukeste millimeetriste kihtidena, siis tehakse palju "feiki" - ehetes on kas mosaiigitükkidest opaal või siis kaetud pealt klaasiga, või nii kui on tegu tripletiga,siis peal klaas ja all oonüks. kaitsmaks kivi. loomulikult räägib see ka sellest, et kiviplaat on õhuke ja juveelina seda võtta ei saa.
kui soetate endale opaali,siis maha on seda ehet raske müüa. peate leidma kollektsionääri.

uurin maad 09. juuni 2010, kl 09.55
Käisin Mati Kullaaäris kohapeal. Üks opaaliga sõrmus on. Ikka opaal, mitte tehis. Kõikide ehete fotod pole veebis üleval, veebi kaudu pakutav on jah selline tavaline ja isikupäratu. Mati Kullaäri on hästi vastu pidanud ja omamoodi tegija üle 10 aasta, seal on vahel häid asju ka :)

Seda, mis laadi ja omadustega "kivi" opaal on, ma tean. Suht põhjalik uurimus tehtud. Aga ega muust kivideaailmast suurt jaga, see üks kinnisidee on, gemmoloog ma pole, ihhii.

Seepärast on hea, kui keegi simaringi avardab. Mul kividega omamoodi suhe, mõni lausa "jutustab" minuga. Loll olen, eks :) Igatahes, mul on su meiliaadress nüüd olemas ja kui tuju ja õige aeg, vb võtan ühendust. Lihtsalt kivi ei taha, sõrmust tahan. Mul pole palju ehteid ja needki enamuses kunstnikutöö.

oi 09. juuni 2010, kl 10.22
Kas valgustaksite mind opaali omaduste suhtes? Palju aastaid tagasi soetasin endale väikese musta opaaliga sõrmuse, kuid selle kivi omaduste kohta pole midagi kuulnud ega tulnud selle pealegi, et seda uurida.

Kai 09. juuni 2010, kl 11.53
uurin maad - teis on materjali gemmoloogi, juveliiri või kas või kollektsionääri jaoks:)

oi- netis on palju infot. olen kunagi pisut uurinud, kuid peas on mulje, mitte täpne info.

http://www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED6-39D4-4163-9D98-74AA1E3959CE&code=1725/uud_uudidx_172521

http://www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED6-39D4-4163-9D98-74AA1E3959CE&code=2382/new_eri_artiklid_238208

viimase kirjatüki autor on üks eesti esimesi gemmolooge, kes nii tuntud pole kui H. Kuulman Aurumist ja paar tükki veel.

miina 25. juuli 2010, kl 13.57
mul on müüa musta opaaliga suur sõrmus...kui huvi, anan teada
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

kiirelt kaalust alla (2)
109kg, 31.07.14 07:50
Viru Folgi Pass
H., 31.07.14 00:21
KÜSITLUS: Purgisupid