Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
kus saab kosmeetikuks õppida?
 
kats 01. september 2007, kl 16.42
Mul ülikool juba läbitud ja teen praegu ka erialast tööd, kuid tunnen, et see pole ikka see... Ja viimastel aastatel on mind väga hakanud huvitama kosmeetiku amet, lihtsalt nii tõmbab sinna. Mõni on loodud labidameheks ja mulle tundub, et mina kosmeetikuks. Kuid ainuke koht, kus tean, et seda õppida saab, on erakosmeetikakool, kuid kardan, et see õppemaks seal natuke üle jõu käiv. Kas saab kuskil ka odavamalt seda eriala omandada?
 
kosmetoloog 01. september 2007, kl 17.15
Kulla Kats, Eestis see võimalik ainult erakoolides. Tase pole kiita, õppemaks kopsakas. Võimalik peaks aga olema võtta õppelaenu. Millise eriala inimene oled, kui meditsiini, siis selle suuna valimine igati teretulnud. Pealetulev tehnoloogia ja võimalused annavad üha huvitavamaid väljakutseid sellel erialal.
 
kats 01. september 2007, kl 17.20
Mainisin, et ülikoolis juba käidud, õppelaenugi sai siis tookord võetud ja praegu maksan hoolega seda tagasi. Kahjuks minuteada üle 4 aasta õppelaenu võtta ei saa! Niiet see võimalus jääb ära ja muidu poleks hullu ka see 2700.- kuus maksta, aga nagu mainitud, õppelaenu maksan tagasi + siis autoliising + kohe lisandub korterilaen, listsalt liiga raskeks läheb.
Meditsiini kahjuks ei õppinud, õppisin kunsti, mis pole kosmeetiku erialaga kuidagi seotud.
 
M 01. september 2007, kl 17.50
Kunstiannet peaks olema veits küll, see on hästi.
Mina ei läheks kosmeetiku, kel pole eelnevat med.haridust, juurde.
Erakool oma ca 3 kuuga, mis nad ravile ja anatoomiala põhendavad, ei õpeta meditsiini selgeks.
Erakooli võid minna pärast meditsiinikooli.

Kosmeetikute üleküllus ei taga sulle tööd.
 
to M 01. september 2007, kl 18.06
Käin ise eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis ja ei ütleks küll,et me anatoomiast ja keemiast väga lihtsalt pääseme.Need,kes eelnevalt meditsiinikooli lõpetanud, on öelnud et neil polnud pooltki nii raske meditsiinikoolis.Et nii süvalt ei õpitud seda.Leian,et saame ikka head teadmised ka naha jms haiguste kohapealt.Aga see on minu arvamus!
 
. 01. september 2007, kl 20.05
Eestis 2 Tervishoiu Kõrgkooli (endist Meditsiinikooli) ja millegipärast Tallinnas loetakse baasi nõrgemaks. Ise lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja seejärel Erakosmeetikakooli, kõik meditsiini baasainetesse puutuv kunagine õpitu ja midagi rasket küll polnud. Nüüd teine aspekt, loomulikult need koolid on huvitatud õpilastest, kuna õppemaks sissetulekuallikas. Mõelge perspektiivis, 10 aasta tagune mehhaaniline puhastus hakkab tahaplaanile jääma, tehnoloogiad täiustuvad, paljudel uutel võimalustel nõutav med. haridus mida aga see kool ei anna. Mis te arvate, miks nahaarstid siis eelnevalt nii pika tee maha käivad.
Varsti võibolla kuluka õppe järel võimalusteks siis maniküür-pediküür või kauplustes kosmeetikalettide konsultandid. Koolides seda muidugi ei räägita.
Kuna Kats eelnevalt õppinud Kunsti, siis äkki meigikunstnik võiks olla üks valikutest - ka paraku õpe tasuline.
Küünetehnikute töö suhteliselt tervistkahjustav, allergia olemasolul polegi seda võimalik teha.
Üks variant veel - uuri Soomes õppimisvõimaluste kohta.
 
to kats 02. september 2007, kl 10.24
Autoliising jne.. ja alles siis kulutused õppimisele?
Arvan ,et Sul ei tasu üldse mingisse kooli enam minna, sest ühe nn.hariduse said maksumaksja raha eest ja teist ära loodagi! Kosmeetikakabinet ilmselt tõmbab Sind ikka rohkem kliendiseisukohast.
 
kats 02. september 2007, kl 11.46
Maksumaksja raha eest? Huvitav küll, et siis iga aasta suured summad välja pidin käima, et õppemaksu tasuda.... õppelaengi vaid sellepärast sai võetud!
 
to Kats 02. september 2007, kl 12.36
Pea püsti! Aga ausalt, head stiilitajuga jumestuskunstnikku oleks küll vaja. Mõtle sellele.
 
M 02. september 2007, kl 14.04
Kunagine suur eluunistus oli saada kosmeetikuks, aga ma ei talunud verd ja lahkamistel ka ei suutnud osaleda.
Tulin med.koolist ära, aga paljud, kes minuga koos õppisid, on nüüd kosmeetikud. Osad õppisid juurde ka Soomes. See oli muidugi ligi 20 aastat tagasi.
. jutt on tõsi.
Veel midagi. Tehnika täiustub, muutub nii kalliks, et sa ei suuda seda omale osta. Pead väga kõva tegija olema, et hakkama saada, sest kohad on täis, ületootmine.
 
jah 02. september 2007, kl 14.29
Oli aastaid tagasi n.ö moeelukutse, paljud rikaste meeste prouad üritasid kooli läbida, ikka selleks, et oma salong luua. Nüüdseks pole neist midagi kuulda, see ei ole glamuur vaid pidev töö, enesetäiendamine, kallid koolitused ja erialakirjandusega kursis olek.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!