Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
otsin soome koristajaks tööd.

ert 07. juuni 2008, kl 23.02
olen huvitatud kellegiga koos soome tööle minekust alates 01juuli

Lea 08. juuni 2008, kl 09.00
Soomes elab ja aitab sind eestlane vahendaja liia kapanen oma venelaste ja lätlase pundiga, pakub sulle tööd, aga palka see eest pakub 5.60- 9.00 sellest veel maksud maha, eks siis mõtle ise kas tasub valgeks neegriks minna.

juta 08. juuni 2008, kl 09.03
Helsingi kandis maksad 2 t. korteri eest sirka 13.ooo tuh. aga kui tahad raha kokku hoida, siis leia omale veel 3-4 naist juurde ja ongi ühikas, madritsikoht põrandal.
head töörõõmu: palun www.molfi.

issand kui piinlik 08. juuni 2008, kl 10.59
tõesti piinlik lugeda, milleni meie inimesed laskuvad, et tühina paar tuhat kuus kõrvale ehk panna.

no kui.... 08. juuni 2008, kl 11.11
Sa nii kangesti tahad siia tööle pääseda siis võta kätte ja täida ära oma CV ja saada ISS-puhtistus.fi Sol- palvelu.fi. RTK-Palvelu.fi,kõik 3 on soomes koristusfirmad, vaata mida pakutakse!

Aime 08. juuni 2008, kl 12.29
Issand kui piinlikule
Ära siis loe, kui piinlik on.

Minu meelest on see tore ja mulle hakkab mõte Soome tööle minekust järjest rohkem meeldima.
Kas keegi Lapimaal ka töötab?

issand kui piinlik 08. juuni 2008, kl 12.38
tervitusi teisele eestile..

dis 08. juuni 2008, kl 13.27
Veel üks suur koristusfirma on Lassila ja Tikanoja.

to dis... 08. juuni 2008, kl 14.33
...Lassila&Tikanoja on Sol-Palvelut tütarfirma,sammuti kui RPP-palvelu on RTK-palvelu tütarfirma.

Hanna 09. juuni 2008, kl 11.26
Häbi on Eesti riigi pärast, et ei suuda väärtustada tööd, olgu see või koristaja tasemel.Ja häbi on õelate ja tigedate inimeste pärast, häbi on upsakate ja lodevate inimeste pärast, häbi on lohakate ja mustade inimeste pärast, kes arvavad, et nende järelt ja eest peab keegi kõik ära tegema - vaadake puhkekohti, randu, metsaaluseid, kui nn.suvitajad lahkuvad! Soomes sellist suhtumist ei näe ja inimesed on sõbralikud ja mitte enmnasttäis nõmedad kujud.

Kaia 09. juuni 2008, kl 17.24
Omalt poolt lisaksin ka muid "teenuseid" koristamisele lisaks. 100 euri tuba

to Kaia... 09. juuni 2008, kl 20.01
...ei saanud asjale pihta, millest jutt? Ehk selgitad, mida mõtlesid?

birgit 09. juuni 2008, kl 22.21
Lea: Liia ei ole vahendaja, vaid nende firma pakub soome keele koolitust, elamist ja õpet, mille käigus saad soomes diplomi näiteks bussijuhina või keevitajana. vaata www.tyokonsultointi.fi
rohkem on infi soome keeles, eesti keeles natuke. Minu mees töötab nende kaudu bussijuhina, palk on 12 euri tunnist + õhtu ja öölisad, kokku saab natuke üle 2000 eurot kätte, millest umbes kolmandik tuleb lisadest. Elab linna korteris koos teise bussijuhiga, üür on 670 eurot kahe peale.
Lapsed saavad ka lapsilisat, mis siis et meie elame Eestis, Lapsilisa on 100 eurot ühe lapse eest, 110 teise eest ja 120 kolmanda eest, nii et kokku korralik summa. Tõsi küll, eesti lastelisast pidime ära ütlema, aga see oligi väike summa.
Nii et polnud see mingi vahendusfirma, kuna kõik need asjad ajas korda Suomen Työkonsultointi, Liia ja Viktoria.
Aga ilma õelutsemiseta üks eestlane ju ära ei ela, nii et laske käija!

est 11. veebruar 2011, kl 00.56
Olen ka ka kuulnud Liia kohta, ning tuttavalt kuulsin et on ka hiljutisi informatsioone temast, kas keegi teab, kus seda lugeda saab, ma ise ei leia internetist hetkel otsides.

to est 11. veebruar 2011, kl 09.32
Mida sa teda tahad ? Tal on nyyd oma firma.

kysija 18. veebruar 2011, kl 18.51
Kas sellel aastal on keeg Kapanen Liia kaudu Soome tööle saanud? Kui suurt palka nad koristajale palkuvad?

kysivad 18. veebruar 2011, kl 18.53
Vabandan kirjavigade pärast (mul vööras läpakas..)

? 19. veebruar 2011, kl 05.30
kysijale... aga miks sa ise molist tööd ei otsi?, väga paljud firmad otsivad koristajaid, andes tööltulijale ametipinna,mis on töötajale tasuta.Mõnikord on tegu osalise tööajaga, kuid kõrvale võid ju alati otsida lisatööd, kuniks endale parema, sobivama töö leiad

vastus 19. veebruar 2011, kl 12.05
Korisajal on TES palk ja kogemuslisa, mis lisandub yle 2 aasta. Al. 1.1.11 toimus yldine korisatajate palkade ( 1,3% ) töus ja uus töus on mais. Viie aasta pärast on koristaja palgad samal tasemel, kui näit. myyja oma. Selle nimel tehakse siin kövasti tööd ( ametiyhingud ).

... 20. veebruar 2011, kl 08.54
....miks sa EURESE kaudu tööle ei lähe, kui mineja oled? Seal ju ripub kuulutus üleval, vajatakse korterite ja kontorite koristajaid? Ju vist ikka viga otsijas, et tööd ei leia? Pakkumisi kõik kohad täis?

küsija 20. veebruar 2011, kl 15.06
..., kas sa oled ise sellisel viisil läinud mujale tööle, et keel pole eriti vabalt selge ja ühtegi head tuttavat ka ei ole, kellelt abi ja nõu küsida? Selliselt sinna minejaid võib tabada täielik krahh, sest sulid nii eestlaste endi kui soomlaste seast on leidnud hea võimaluse külma teha. Neid juhtumeidki pole vähe. Igatahes su postitust lugedes tekib tunne, et reaalselt ei tea sa selliselt tööotsimisest eriti midagi ent targutamine meeldib küll.

.... 20. veebruar 2011, kl 16.45
.... küsijale, täpselt nii ma tulingi soome, nii umbes 6-7aastat tagasi, keel roostes,lootused suured potsatasin pealinna, kus kohast mõne nädala pärast põgenesin tagasi eestimaale pea tühjade taskutega.. Ja "lambapügajaks" osutus "professionaalne"-heategija-eestlane...kuid nüüd enam eestimaa peale ma tagasi enam ei mõtle ja tänan Jumalat ,et pääsesin Helsinkist...Ja Sinus,mu Veetlev Lady on kadumaläinud väga heatasemeline "moraalijünger"! Tänan noomituse eest...oli meeldiv kohtuda, ilusat päeva jätku...

küsija 21. veebruar 2011, kl 09.39
minul küll ei olnud meeldiv kohtuda . Millegipärast kumab enamike eestlaste jutust "alustasin Soomes kingapuhastajana omal jõul ja nüüd olen peaaegu miljonär" läbi sapisus ja üleolev suhtumine. Eks see vist "supieestlaste" värvikam omadus olegi, ihalus inimestele ülalt alla vaadata kui enesehinnang kõlgub muru ja taeva vahel.

küsijale... 21. veebruar 2011, kl 15.55
... äkki ma peaksin Sind ka oma korterisse elama võtma? Otsima Sulle sobiliku töökoha välja ja ajama korda ka kõik vajalikud dokumendid, et saaksid hiljem Delfi-Naistekas jaurata, stiilis "töö on nii must ja raske ja palk on ka nii niru ja üle nädala eestis käia ka ei saa..." Nähtud kül selliseid "daamesid"

Soomes 21. veebruar 2011, kl 17.57
Vot mina olen nii uhke, et enda juurde ei vöta kedagi elama ! Mis sellest, et laiutan 83 ruutmeetrises kotreris koos 7 a. lapsega kahekesi. Naudin igast aknast "miljonivaadet" merele, hommikusi päikesetöuse ja öhtuseid päikeseloojanguid. :)) Eestisse ei kipu, olen siin töö ja eluga rahul. Ma ei jaksa kuulata eestlaste vingumist...öelutsemist ja neid mossis nägusid. Kui möni kysib, palju maksan korteri eest... minestab vöi ära, kui vastan 870.- euri. Oi-oi, mis palgad teil siis peavad olema jne, jne... Ma pole koristaja, seda ka teadmiseks. Elu lill, mis muud !

küsija 22. veebruar 2011, kl 11.06
Ei ! Tänan pakkumast, mul on endalgi niipalju toimetuleku oskust ja vajalikku haridust, et saan Eestimaalgi normaalselt elatud, töötatud . Ei pea pagema Soome roosilise lootusega, et seal elu kergem- tulen toime kohapealse väljakutsega. Ja mitte keegi ei tahagi teie miljonivaadet kerjata, sama vähe igatsetakse teie üleolekut ja sarkasmi ning mutilikku tätutamist.

noh 22. veebruar 2011, kl 12.20
sa viimane oled vist mingi ametnikutuustakas, kes aplalt kohvi joob, netis sygeleb ja pabereid yhest virnast teise paigutab. ylalpeetav oled ja seepärast hoia oma mulk kinni.

nunuh 22. veebruar 2011, kl 12.29
Vahel käin siin lugemas ja ikka ning jälle kohtab siin ainult õelust , eiteamilleüle ülbust ja upsakust, teiste hakvustamist ning enda mina nii kõrgeks seadmist, et lausa peaksid need persoonid endale Teie ütlema. :D On ju igati loogiline, et kõik ei mahu marjamaale, mõni peab jääma karjamaale - kas see ongi oluline?! Praeguse viletsa majandusseisuga, suure tööpuudusega on ju tähtsaim see, et inimene midagigi leiaks, et ennast elatada, maksta üürid, osta toit jne. See, et minnakse koristajaks, pole midagi häbiväärset, peaasi, et ei jääks käed rüpes norutama. See, et meie riik ei ole võimeline uusi töökohti juurde looma ja väärilist tasu maksma ka kõige lihtsamate tööde eest, on juba riigi viga ning siit äraminek, kui vähegi keel ja meel lubab, ongi ainuõige otsus.

! 24. veebruar 2011, kl 11.26
Mu tuttav läks möödunud aastal läbi Liia Soome,makstes vahendustasu 3000 euri,lubati keele õpet ja kindlustada töökohaga,ta ei saanud sealt mitte halligi,mingi pealiskaudse keelekursuse ja lõpuks otsis endale ise tööd,nii,et see raha oli maha visatud! Kui oled ise aktiivne ja õpit keelt enne minekut,saad ka ilma rahata,mitte maksta mingile venelaste kambale suurt raha!

hehh 24. veebruar 2011, kl 15.58
no kui ikka 3000 € oli raha välja käia, siis võinuks minemata jätta...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Müün puidust voodi 90x200 cm
Anni1, 22.09.14 23:23
Täna sain tunnistust sellest, et naised ja… (6)
pealtnägij, 23.09.14 00:40
KÜLMIKUTEREMONT
Külmavares, 22.09.14 22:29
Jõnksutamine. (1)
Tikker., 22.09.14 23:02
Soovin algajatele anda klaveritunde…
Reelika Va, 22.09.14 22:05
Pressime õunamahla Tartus
Mahlale, 22.09.14 22:01
otsin perenaist (5)
tamagucci, 22.09.14 23:54
kolloidhõbe (2)