Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
kandideerimisavaldus cv-onlines, kuidas teete?

liis 16. detsember 2008, kl 13.21
Ehk siis, et mida sinna kirja panete ning kui pikk see teil tuleb. Ise olen teinud max 10 -realise kirjutise, kus esiteks annan teada, et soovin kandideerida sellele ja sellele ametikohale ning järgnevalt lühike kirjeldus, kes ma olen ning miks arvan sellele kohale sobivat. Murelikuks teeb, et kuigi olen kandideerinud 10 ametipostile, pole mind kordagi isegi vestlema kutsutud :( Nõudmistele vastan igati ning kirjavigu ka cv-s pole, seega peab vigu otsima mujalt. Hakkasin mõtlema, et äkki on avaldus liiga lakooniline..? Kuidas teised seda teevad?

teine Liis 16. detsember 2008, kl 13.41
issand ära nüüd kirjuta sellist juttu siin Liisi nimega. Ma olen ka Liis ja otsin tööd ja tulemus sama nagu sul, aga nüüd mu tuttavad kindlasti mõtlevad, et mina halan siin :))

k 16. detsember 2008, kl 13.46
lähtuvalt selle töö nõudmistest, kuhu saadad, tuleb ka avaldus teha ja põhjendada oma sobivust antud nõudmistele.
cv-d ei hakka ju muutma iga kuulutuse peale, selleks ongi avaldus. ma arvan, et sobiv oleks 5-10 rida, mitte rohkem. Pikka heietust ei viitsi keegi lugeda, konkreetsus on tähtis. arvan nii.

Mõtlen nii 16. detsember 2008, kl 13.55
Mulle tundub see avaldus üldse jabur. Kui ma seda tööd ei sooviks, siis ma ju oma CVd ei saadaks? Bürokraatia.

nii ja naa 16. detsember 2008, kl 14.04
ära muretse. Mul läheb juba 25-s cv ja mitte keegi ei kutsu vestlusele. Lihtsalt avalduste tulv on meeletu.
Tunnen mõningaid personalijuhte, kes ütlevad, et tavalise töötaja kohale tuleb juba 50 avaldust.
Imelik on veel see, et kandideerisin kohale, mille tähtaeg oli kuu aja pärast ja paari päeva pärast peale kandideerimist, ehk 3 nädalat enne lõpptähtaega sain juba teate, et õige kandidaat on leitud. Lihtsalt hetkel on rasked ajad.

hei 16. detsember 2008, kl 14.19
huvitaval kombel sain teada, et paljud tööandjad üldse ei vaatagi CV- keskusesse laekunud CV-sid...

siseinfo 16. detsember 2008, kl 20.48
ma tean tööpakkumist, kuhu kandideeris 1000 (jah, tuhat) inimest. samas tänasel päeval on normaalne kui kohale kandideerib ca 200 inimest.

lootusetu 17. detsember 2008, kl 07.55
no viimane töökoht kuhu soovisin...1200 kandideerijat..pole siin midagi imestada enam :S

l 17. detsember 2008, kl 11.14
Mulle see avalduse osa seal ei meeldi, olen lihtsal kirjutanud, et soovin kandideerida sellele ametikohale. Viiele kuulutusele olen cv saatnud, kolmes on vestlema kutsutud ja kaks teatasid, et ma nende juurde ei sobi.
Võrreldes seitsme aasta taguse tööotsinguga, on olukord tagasiside osas vähemalt positiivselt muutunud:)

aga tööd pole veel leidnud, samas olen vaid nädala otsinud ka

präänik 17. detsember 2008, kl 12.27
Ma olen ikka neid cv-sid vorpinud ja väga hoolikalt valinud, kuhu kandideerin ning tulemus on see, et keegi pole mu cv-d isegi vaadanud.... kurb! Ma poleks kunagi arvanud, et olen sellises seisus nagu praegu. Erilist motivatsiooni pole, lihtsalt ootan, et ajad paremaks läheks.

liis 17. detsember 2008, kl 12.34
präänik, nad vaatavad küll su cv-d, lihtsalt see ei kajastu cv-onlines, kuna tööandja on tellinud need enda meilile. Mul oli samasugune hämming alguses, et mis värk on, isegi ei vaadata kordagi cv-d. Nüüd olen targem :)

teine liis 19. detsember 2008, kl 13.50
to lootusetu: mis ametikoht see küll oli? raamatupidaja?

poi 22. detsember 2009, kl 14.48
Tõstaks seda vana teemat ja küsiks, et kas CV-Onlines täidab see avaldus põhimõtteliselt kaaskirja rolli? Vaatasin et mul tuleks neisse mõlemasse pea üks ja sama jutt, seega on ok, kui ma enam kaaskirja ei pane?

tööandja 22. detsember 2009, kl 18.04
Jah, CV-onlines täidab avaldus kaaskirja rolli.
Kui töökuulutuses on kaaskiri/motivatsioonikiri nõutud, siis tuleb see KINDLASTI lisada. Kui otsesõnu nõutud ei ole, siis on väga soovitav lisada.
Ei ole see nii mõtetu midagi kui siin mõned kommenteerijad arvavad. Kaaskiri annab võimaluse lahti kirjutada mitmeid asju, mis CVsse ei mahu. Kui tööandjal on 50-1200 inimest koha peale, siis jäetakse vestlusele kutsumata koheselt need, kelle suhtes vähimgi kahtlus on.
Kui tööandja CVst näeb, et tööotsija elab nt Tabasalus ja töö pakkuda Maardus ning kaaskirjast kuidagi välja ei tule, mis teda motiveerib nii kaugele tööle käima või see, et tal on mingi lähemal elamise võimalus, siis teda vestlusele ei kutsuta. Karm, aga nii on.
Samuti kaaskiri või motivatsioonikiri annab võimaluse põhjendada, miks sa just seda töökohta soovid ning mille poolest sa enda arvates sellele kohale sobid.
Selle suhtumisega, et "mis jama ma veel pean esitama, ma ju saatsin CV, seega tahan tööd ja võtke mind kohe tööle" ei jõua just kaugele.
Tööandja soovib omale tööle stabiilset töötajat, kellel on piisavad oskused ja motivatsioon sellel kohal töötada. Tööandjale ei pea sinu kandideerimisest läbi kumama, et sa oled juba 7 kuud töötu ja meeleheitel ning saadad suvaliselt lahmides CVsid igale poole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

kas siit mõni naine randa soovib tulla? (1)
liivatera, 24.07.14 09:08
Suvemajutus Pärnus (4)
ulvi, 24.07.14 09:07
Ravin naisi (2)
Doctor, 24.07.14 08:42
kasuisa (6)
laste ema, 24.07.14 09:07
50+ naised (2)
M, 24.07.14 07:57
baar ja kinu tln (2)
kinu miis, 24.07.14 08:44
Põlvevalud (4)