Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Hooldaja töö Suurbritannias.

merike 25. juuli 2009, kl 21.19
Kas on huvilisi Inglismaale tööle tulijatele?
Tööd saavad puudega inimeste hooldajad. Kliendid on selja- või kaelavigastusega. Töö ei ole eriti raske. Minul oli alguses paaniline hirm, et tapan selle töö käigus ennast ära. Aga siin on suur rõhk sellel, et hooldaja ennast ei vigastaks ja selleks on olemas iga kliendi juures vastav atribuutika. Pigem võiks kurta tegevusetuse üle, kui klient on väga voodihaige. Paremad võimalused huvitavama töö saamisel on inimestel, kes läbivad siinse autojuhitesti. Kehtivad juhiload üksinda ei tähenda, et inimest lubatakse rooli, kui klient on ratastoolis. Palk on alates 112.- krooni tunnis ning õhtu-ja öövahetuste tundidel kuni 155.- krooni. Kuupalk tuleb keskmiselt 20000.- krooni, aga võimalus on teha lisatunde, mida lahkesti pakutakse. Mina teenin ca 30000.- kuus. Siin maal ei ole muide probleemi sellega, kui inimene on üle 40 aasta vana. Ise arvangi, et kõige paremini sobivad selle töö peale inimesed, kelle lapsed juba suht suured, et saavad omadega hakkama ja keda Eestiga hirmsasti miski ei seo, sest Inglismaa on ikka natuke kaugel. Muidugi pole ka noorematel põhjust karta siia tulla.
Tööandja poolt on tasuta lennukipiletid ning 5-päevane koolituskursus, mille kestel tasub tööandja majutuse eest korralikus hotellis, kus pakutakse tööandja kulul hommiku-, lõuna- ja õhtusööke. Koolitusel oldud aja eest makstakse osalejale palka 2700.- krooni 5 päeva eest. Tööandja ajab korda ka kogu paberimajanduse, mis Inglismaal töötamiseks vajalik.
Majutuse leiab samuti tööandja ning kasseerib selle eest 200 naela kuus. Majutus otsitakse võimalikult kliendi oma lähedale. Kel rahaliselt võimalik, võib aga endale ise elamise leida. Tavaliselt küsitakse ju selle eest ettemaksu, aga kui see olemas, miks mitte.
Sobiv kandidaat oskab inglise keelt (kõige tähtsam on kõnekeele mõistmine ja loomulikult peab suutma ennast ka ise väljendada), ei tohi olla kriminaalkorras karistatud ning tal on vajalik esitada 2 inglisekeelset soovitust eelmistelt tööandjatelt. Kahtlemata sobib see töö siiski vaid neile, kes tunnevad rõõmu abi pakkumisest. Kliendid on täiesti normaalse mõistusega ja karta on, et kui hooldaja käitub, nagu osutaks ta pidevalt teeneid, siis klient palub ruttu endale kellegi teise leida.
Ei varja, et tööandja maksab mulle boonust, kui leian sobilikke inimesi. Sama võimalus on hiljem neil, kes ise siin tööl ja leiavad uusi kandidaate.
Kel lähemalt asja vastu huvi, palun kirjutada www.merike87@hot.ee

aga 25. juuli 2009, kl 23.12
Mul inglise keel lonkab. Olen 40+ naine. Juhiload ka olemas. Kas võin testi läbida? Kas on kindel grupp hoolealuseid, või need vahelduvad?

merike 26. juuli 2009, kl 01.12
Oleneb, kui kõvasti inglise keel lonkab. Tegelikult on sedasi, et keeleoskust testitakse enne telefoni teel ja kui ei ole piisav, siis ei ole. Samas on mõni, kes siia tuleb suhteliselt kasina oskusega olnud, aga julged rääkijad. Peaasi, et hakkama saad, sest kui ikka aru ei saa, mida kursustel räägitakse, siis ega ei ole pärast töötades ka suurt peale hakata. Siis soovitaks pigem mingid kursused läbi teha. Juhilubade olemasolu ei ole vajalik, sest tööd saab ka siis, kui sõiduoskus puudub. Lihtsalt kliendid, kes siis määratakse on tihti sellised, kes kodust väljas ei käi. Samas ei tähenda juhilubade olemasolu, et siinne tööandja sõiduoskust piisavaks hindaks klientide sõidutamisel, kuigi loomulikult kehtivad Eesti load Inglismaal ja ise omaette võib igaljuhul sõita. Siin testitakse kohe esimestel päevadel sõiduoskus ära. On neid, kes kohe loa saavad; on neid, kes mõne tasuta lisasõidutunni peavad võtma; on neid, kelle puhul nähakse, et paarist tunnist ei piisa ja nad peavad tasulisi tunde võtma, kui kliente tahavad sõidutama hakata; on neid, kellele öeldakse kohe esimesel katsel, et nad on lootusetud. Sabinasse ei tohi minna, kui testitakse. Siis on korras, sest tegelikult see valel poolel liiklemine nii hull pole, kui alguses kardetakse. Ja ka need, kes on alguses lootusetud, võivad tegelikult auto kasutamise võimaluse saades (ostes, rentides) omal käel kindlust koguda, nii et pärast saavad ka kliente sõidutada. Ja need, kes veel lube ei omagi, saavad ju siin autokooli minna!
Tavaliselt on kindel hoolealune, aga lisatööd antakse erinevate juurde. Kusjuures see, et lisa saab erinevate juures teha, muudab tegelikult töö huvitavamaks ka, sest kliendid on ikka väga erinevad.
Kui huvi on, siis parema meelega vastan meilitsi.

a 26. juuli 2009, kl 15.44
palju siis palk puhtalt välja tuleb 20000 krooni kätte,palju läheb maksudeks ja toiduks,üür vist oli 4000 krooni ümber .

aga 26. juuli 2009, kl 16.40
Merike, palun kontrolli oma meili aadress üle. Saatsin sulle kirja, aga see tuli tagasi mulle.

Helsingis hooldaja 27. juuli 2009, kl 11.16
Pole mõtet Inglismaale minna selle 20 000 nimel. Soomes teenite vähemalt samapalju. Ise töötan Helsingis invaliiidi hooldajana ja tunnipalk on 9,28 eur, õhtutundide eest lisa 15%, laupäeval 20% ja pühadel ning pühapäevadel 100%. Öötöö on 40% kallim.

aga 27. juuli 2009, kl 11.39
Soome ei saa ma minna juba sellepärast, et ma ei valda soome keelt. Inglise keelest ma saan paremini aru ja inglaste keskel elades õpib keele rutemini selgeks ka.

njah 27. juuli 2009, kl 11.42
Läheks kohe aga lapsega suht võimatu ju :(

to 11:39 27. juuli 2009, kl 12.49
Päris paljud invaliidid, kes endale abistajat otsivad, räägivad inglise keelt. www.mol.fi ja otsingusse "henkilökohtainen avustaja"

merike 28. juuli 2009, kl 01.17
Kelleltki sain küll kirjad kätte. Aadress on õige. Ka siin on töötasu õhtustel aegadel kõrgem. Samuti öövahetustes, puhkepäevadel ja riiklikel pühadel.
Kes Soome tahab minna, võib seda muidugi teha. Minu puhul oli ka takistuseks kehv keeleoskus. Ja Inglismaal on minu meelest huvitavam. Kui on pere, kes Eestisse jääb, siis kindlasti Soome on parem valik.
Mulle meeldib siin ka see, et ma ei pea kliendi juures kodus elama. Seda küll ei tahaks. Oma pesa on parem. Loomulikult on vahepeal vaja ka kliendi juures ööbida, aga kogu aeg ei tahaks.

aga 28. juuli 2009, kl 14.08
Merike, ma ei ole vastust saanud veel. Kas sinu meili aadressil peab ikka ees olema www. ??? Või on aadressiks siiki merike87@hot.ee?

.. 28. juuli 2009, kl 14.16
ühelgi meiliaadressil ei käi ees www.

aga 28. juuli 2009, kl 14.18
Minu arvates ka ei käi www. meiliadressidel ees. Aga mine sa tea, kui inimene nii väidab...

aile 28. juuli 2009, kl 14.27
Ma tahaks Inglismaale tööle minna just keele õppimise pärast. Olen siin käinud kursustel, aga ju mul on kehv keeleoskus, ei hakka kuidagi külge:( Olen mõelnud, et peaks ehk minema ajutiselt tööle mõnele inglisekeelsele maale, keelekeskkonnas ehk suudan keele ära õppida. Muidu siin olen päris kõrgelt kvalifitseeritud spetsialist, aga just keeleoskamatus on hetkel saanud minu arengule takistuseks:(

aga 30. juuli 2009, kl 21.08
Merike, ma saatsin sulle kirja aadressile.. merike87@hot.ee Loodan, et see jõudis sulle kohale. Ootan ka vastust.

pessimista 30. juuli 2009, kl 22.19
Mina oskan inglise keelt hästi, inimese aitamine pole probleem, aga arvan, et selle 20000 krooniga ei ela inglismaal ära.

nii 03. august 2009, kl 21.43
Ma olen ise ka hooldajaks minemas, millegi pärast arvan, et isegi selle sama firma kaudu, millest siin räägitakse. Ma ise isiklikult arvan, et 20 000 krooniga tuleb väga hästi seal välja ja isegi säästa on võimalik. Olen lugenud siin paljusid foorumeid ja üldjuhul on inimesed selle tööga rahul. Majutus 200 naela eest kuus on üliodav ja süüa peaks saama teha korteris, riideid saab ka odavalt. Inglismaa on küll kallis koht, kuid tuleb lihtsalt poodelda õigetes kohtades. Edu kõigile minejatele ja näeme siis sügisel Birminghami kandis :)

hmm- 04. august 2009, kl 12.51
Saatsin ka kirja. Alguses tuli tagasi,. siis avastasin et need "www"-d olid üleliigsed, nüüd on teele saadetud. Vastust sooviks siis ka saada lähima kuu aja jooksul....
Ja Inglismaa ja soome vahe ongi minu jaoks tõesti see, et soome keelt ei oska... Ma õpin küll praegu soome keelt, aga selleks, et ma seda keelena kasutama saaksin hakata läheb ikka mitu aastat ennam....

hooldaja 06. august 2009, kl 00.16
värbamisel räägitakse jah puudega inimeste hooldamisest, aga kohapeal saad aidsi- või tuberkuloosihaige.

keegi 06. august 2009, kl 00.50
to hooldaja:
Ongi nii või viskad niisama villast? Aga tegelikult võib viimastega vahel isegi kergem olla kui puudega inimestega.

nii 06. august 2009, kl 10.35
Mis teha, mina lähen ikkagi, sest Eestist tööd ei leia ja seal tasuvad nad selle töö eest normaalselt. Iga algus on raske :)

hooldaja 06. august 2009, kl 23.00
jah, kergem on - neid üldjuhul ei pea teisaldama ja tõstma jne. Aga kas sa ka ette kujutad seda tunnet, kui kui lahtise tuberkuloosiga inimene kogu aeg köhib ja rögiseb ja sa pead teda seejuures armsa näoga toetama, endal hinges hirm- kas tuled koju oma perre varsti hooldatavaks.
See selleks - lugege lepingud HOOLIKALT läbi ja .... jõudu tööle!

to holdaja 09. november 2010, kl 20.42
hooldaja kirjutas:
-------------------------------------------------------
> jah, kergem on - neid üldjuhul ei pea teisaldama
> ja tõstma jne. Aga kas sa ka ette kujutad seda
> tunnet, kui kui lahtise tuberkuloosiga inimene
> kogu aeg köhib ja rögiseb ja sa pead teda
> seejuures armsa näoga toetama, endal hinges hirm-
> kas tuled koju oma perre varsti hooldatavaks.
> See selleks - lugege lepingud HOOLIKALT läbi ja
> .... jõudu tööle!

Ma ei kujuta ette kuidas sind kyll 6petatud on? Haigele ei panda ju n2gu l2hedale. Kas oled koolis 6petatu juba unustanud? V6iks aegajalt meelde tuletada! Aga teistele soovin j6udu.

fff 11. november 2010, kl 01.47
millised inglise keele kursused tuleks läbida selleks ,et testid läbida- kas kellelgi on andmeid selle kohta,mida tuleks inglise keeles selgeks teha ,materjale ,mida õppida jne
kas hooldaja enda tervislik seisund peab ka korras olema

viimasele 12. november 2010, kl 22.06
Hea küsimus- muidugi peab oma tervis korras olema,kuidas sa aitad teist, kui ise haige oled?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

USA koolisüsteem
M., 01.11.14 11:27
vannitoa pülaatimise hind (1)
Mann, 01.11.14 11:08
Kaasomandi lahutamine
miia, 01.11.14 10:11
Ületundide tegemine ja selle tasustamine… (4)
2 küsimust, 01.11.14 10:28
ma tahan siit ära (6)
närviline, 01.11.14 10:44
kui reaalne (6)
muretseja, 01.11.14 10:40
väidetavalt debiil (9)
koletis, 01.11.14 10:54
vana kooli mehed (7)
idüll, 01.11.14 10:40
Kui võõras mees tahab teie tisse katsuda (3)
Tissifetis, 01.11.14 09:34