Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
kuidas vormistada lahkumisavaldus?

Riin 20. november 2009, kl 09.39
Olen seda formaalselt ikka paar korda elus teinud.Seekord aga sooviks ka lisada lausele(palun mind vabastada omal soovil)põhjuse miks lahkun.Kuna tegemist on vaimse vägivallaga,on seda praegusel raskel ajal eriti hull taluda.Seega sooviks,et ka personaliosakonda jõuaks vihjeid.Siiani on neil vaid suusõnalisi ja kaudseid niite.Sooviks,et need kes seal edasi peavad töötama,ei peaks sellist pinget taluma ja keegi väljastpoolt kollektiivi vahele astuks.
Need,kes edasi peavad töötama ei saa ju kõik kergekäeliselt lahkuda,arvestades praegust olukorda tööturul.Aga selle peale ülemus ju praegu surubki,et võtta aga uued ja maksta madalamat palka.

Täpitriin 20. november 2009, kl 09.53
Sel juhul kirjutad oma lahkumisavaldusse omal soovil asemele sellise lause: Palun mind vabastada § 91 lõige 2 alusel.
Sellega on sul õigus nõuda ka 3 kuu suurust hüvitist (§ 100 lg 4).

uus töötaja 20. november 2009, kl 11.51
Olen nõus taluma füüsilist, vaimset ja seksuaalset vägivalda. Kuidas saaks sinna sinu kohale tööle? Kuidas üleüldse saaks raha?

j2nes 20. november 2009, kl 11.58
to Täpitriin: töötaja ütleb töölepingu üles! vastavalt sellele tuleb sõnastada avaldus.

Riin 20. november 2009, kl 12.25
Eks kodus töötuna istudes arvad,et suudad kõike taluda.Aga kui oled pereinimene,kes peale tööd tõttab lasteaeda,pärast poodi ja koju süüa tegema,siis pead ikka olema rõõmus ja suhtlusaldis,ega siis pereliikmed süüdi pole,kui mõnel hull ülemus.
Teisalt on ju peale minu seal trobikond töötajaid,kes neli aastat töötanud ja rahul.Aga nii kui see õudne kibestunud naisolevus sinna mõnda aega tagasi end sisse seadis,siis kõigil on elu põrguks tehtud.See nagu polekski tööiseloomu või töötulemustega seotud,see peegeldab rohkem isiksuse hälvet.
Alati tuleb eemale hoida negatiivsetest olevustest,sest nad mürgitavad kõik enda ümber.

Täpitriin (imestunult) 20. november 2009, kl 13.18
j2nes, ei mõista, miks su kommentaar mulle on suunatud.
Töötaja on sunnitud lahkuma, sest töine õhkkond tööl ei kannata kriitikat. Ta ei lahku JU omal soovil, seega pole mõtet seda lausejuppi põhjusena sinna kirja panna. Erakorralisel töölepingu ülesütlemisel on vaja ka põhjendada ning põhjendus ongi see § lahkumisavalduses.

Riin, kindlasti tuleb lisada ka mis kuupäevast soovid lahkuda.
§ 91 on nimetatud mõistlikku aega, seega ei saa ega ole mõtet sinul sellega väga venitada.
Samas saab tööandja sinu erakorralise ülesütlemise vaidlustada TVK 30 kalendripäeva jooksul.

j2nes 20. november 2009, kl 14.14
to täpitriin: on töölepingu ülesütlemine mitte vabastamine. see sõna "töölepingu ülesütlemine" peaks ka töötaja avalduses sisalduma.

Täpitriin 20. november 2009, kl 15.50
Aitäh, j2nes, tähelepanu juhtimast, muidugi võiks uue TLS valguses omaks võtta ka uued mõisted.

lee 20. november 2009, kl 18.08
tegelikult ei ole töötajal kohustust tunda seaduse §-e ja avaldusse võib täiest vabalt kirjutada ka "tööandja tarvitab minu vastu vaimset vägivalda (lisada näited) ning seetõttu palun minu tööleping lõpetada tööandja poolse rikkumise tõttu alates x kpvst". võid ka lisada, et nõuad hüvitist, kuid see on seaduses nagunii ette nähtud ja kui tööandja seda ei maksa, siis on sul võimalik pöörduda töövaidluskomisjoni või kohtusse.

Riin 21. november 2009, kl 16.03
Ja kuna algavad koondamised,siis milleks oodata,tulen juba ise enne ära,ega üle ühe keskmise kuupalga nagunii hüvitist saa.

sama teema 23. november 2009, kl 01.28
Mis see par.91 endas sisaldab siis täpsemalt?

nooh 23. november 2009, kl 07.49
§91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt
(1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist.

(2) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu, eelkõige kui:
1) tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt või ähvardanud sellega või lubanud seda teha kaastöötajatel või kolmandatel isikutel;
2) tööandja on oluliselt viivitanud töötasu maksmisega;
3) töö jätkamine on seotud reaalse ohuga töötaja elule, tervisele, kõlbelisusele või heale nimele.
(3) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.

(4) Töötaja võib töölepingu üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta ülesütlemise aluseks olnud asjaolust teada sai või pidi teada saama.

Riin 23. november 2009, kl 10.39
mis see mõistlik aeg on?algul loodad ikka,et pead pingetele vastu ja teed oma tööd hambad ristis.siis kuuled,et jälle ülemuse poolt mingi vale liikvele lastud,sel hetkel lajataks kohe avalduse lauale.

mimii 23. november 2009, kl 11.45
Alati võib töötaja töölepingu lõpetada omal soovil kuuajalise etteteatamisega. Ja ei pea seda mitte kuidagi rohkem põhjendama.
Kui on vaimne vägivald, siis ma kirjutaksin mitte omal soovil, vaid vaimse vägivalla tõttu ja kuuajalise etteteatamisega.
Kui on oodata koondamisi, siis ma ootaksin need ära, sest ainult koondatud töötaja koondamishüvitist + töötukassast töötuskindlustushüvitist.

Täpitriin 23. november 2009, kl 16.00
Omal soovil lahkuda kohe kindlasti ei soovita, kui just uus töökoht ei terenda. Kas § 91 ka mingeid töötukindlushüvitisi lubab, pole endale veel selgeks teinud. Äkki on siin mõni teine targem.
Mis on 'mõistlik aeg'? Kui mind ähvardataks, alandataks ja seda tehakse kolmandate isikute juuresolekul või see, mis puudutab lg 2 3 punkti, oleks lahkumisavaldus laual juba järgmisel päeval. Ma võin olla lihttöötaja, aga ma ei luba endaga halvasti käituta. Töötasu maksmise jupitamisest võin ma mõni aeg küll taluda, aga kui selline asi on pigem reegel kui erand, et palgapäeval saan 50% ja siis iga nädal mingi 20-25%, aga üle 2 kuu sellist 'pulli' ma ka ei taluks. Ma räägin ainult iseendast. Aga minu esimeste näidete puhul üle kahe nädala ikka mõistlik aeg enam ei ole.
Sa oled tööandja silmis täpselt nii palju väärt, kui palju sa end ise väärtustad.

mammu 24. november 2009, kl 16.43
mina küll ei suutnud mõelda, et pean kuu aega taluma vvägivalda, andsin avalduse kohe järgmisest päevast lahkumisega, praegu on see tühu asi. kuu aega veel mõnitamist ja alandamist...EIIII.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Koer paneb kassi :(
Annaliisa, 01.10.14 18:46
tutvuks naisega (3)
vabamees, 01.10.14 18:45
Hirmutav unenägu (2)
Unimüts, 01.10.14 16:16
tutvun romantilise mehega (11)