Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kassi vaktsineerimine

paha 30. aprill 2009, kl 23.35
Kass sai just 10 aastaseks, olen olnud tubli kassiema. Steriliseeritud kass on ise tagasihoidlik ja elab eramajas, päeval õues, iga öö on kodus. Olen teda alati vaktsineerinud, hooldanud jne.
Sel aastal esimest korda mõtlesin, et ei vaktsineeri kassi, kuigi see on kohustuslik. Varasematel aastatel poleks selline mõte mulle mitte pähegi tulnud.
Viimasel ajal on mul loomaarsti juurde minek kuidagi vastumeelne, hakkavad pähe määrima kassi hambapesu jne. Ja ei taha ma kassile mingit süsti.
Nüüd on mu hinges kõhklusedkahtlused, nagu oleks mingit pättust teinud, kuigi mu otsus on suht kindel.
Kas te olete kõik väga tublid kassivaktsineerijad?

3-kassiline 01. mai 2009, kl 00.03
Vanasti elasime loomakliiniku vastas, ja kui mai alguses oli suur vaktsineerimine, siis käisin alati. Aga enam ei käi ja vist ei lähe ka see aasta. Ühel kassil on juba aastaid see süstikoht ilma karvata, tehti süst, karv tuli maha, siis tekkis turja peale naha sisse AUK, siis hakati mingi möksiga seda ravima, ja nüüd enam sellel kohal karvad ei kasva, kuigi mitu aastat on möödas. Ja kustkohast see marutaud minu hoovi peale peaks tulema? Kui marutaudis rebane satub linna, siis hommikuks on terve linn jalgele aetud ja televisioon kohale kutsutud, nii et ma pean vähe tõenäoliseks, et nakatunud loom just minu aeda satub. Pealegi pole mu kassid öösel väljas ja tundmatute elukatega kokku puutuda ei saa. Tunnen süümepiinu, et nii palju olen oma kasse lasknud torkida, inimene ei jookse ju iga probleemiga arsti juurde süsti saama, aga kuna mul loomakliinik oli paari sammu kaugusel, siis kohe, kui midagi kahtlast oli, tormasin arsti juurde. Nüüd on kliinik kaugel ja arsti juurde lähen tõesti alles siis kui vaja.

hm 01. mai 2009, kl 01.37
marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik, eriti kui kass ka õues käib. kompleksi võib nii vanal kassil paar aastat vahele jätta.

Heidi 01. mai 2009, kl 09.24
Pean vaktsineerimist vajalikuks, aga ... alati Tuleb enne anda ussirohtu ja see tekitab kassile mingi maoärrituse, kus kass oksendab ja peab arsti juures tilgutite all olema. Õues on kass alati ja ainult traksidega ja on 12 a. nii harjunud.

mina 01. mai 2009, kl 09.46
Mina pole ühtegi oma kassi kunagi vaktsineerinud, ka mitte marutaudi vastu. Jah, olen sellest nn kohustuslikust mööda vaadanud. Mul on ka alati olnud toakassid ja elan linnas, tõsi küll, praeguse kassiga käime rihmaga jalutamas. Arvestades aga metsloomade regulaarset vaktsineerimist marutaudi vastu ja haigusjuhtude olulist vähenemist, siis leian ka mina, et tänapäeval võiks korrigeerida mõistet kohustuslik ja jätta see siiski vabatahtlikuks. Muidugi vastutab loomaomanik ise oma lemmiku tervise eest, aga päris kindlasti on enamus kasse vaktsineerimata. Ja arvestades viiruste tüvede muutumist pidevalt ja uute tekkimist, siis kompleksvaktsiini tegemine on päris küsitav.

:( 01. mai 2009, kl 23.30
Hambapesu? Miks sa ta hambaid ometigi ei lase korda teha? kas sa ise hambaarsti juures oled kunagi käinud Miks sa temale seda ei võimalda??Kass ei harja hambaid,seega peaks regulaarselt tegema vet arsti juures hambakatu eemaldamist jms.See tuleb kõvasti odavam ja vähel piinarikkam loomale kui seda regulaarselt teha,mitte siis kui häda käes ja põletik haaranud kõik igemed.Neil kipub tekkima põletik,mis haarab terve suu igemed ja hambad kukuvad välja,kõik hambad ja olematu aja jooksul.Hammastest võib selliseid jamasid tulla ja just kõrgemas eas peab nende eest ääretult hoolt kandma.See pole pealemäärimine vaid arst soovib loomale parimat.

soovitan 01. mai 2009, kl 23.49
Olen õppimas vet arstiks.
Soovitan siiski vaktsineerida oma kass.Tagantjärele ei jõua ära kahetseda kui ta surmatõvedesse nakatuma peaks.Vaktsineerida oleks vaja,sest nendele laialtlevinud haigustele pole veel leitutatud ravi.Iga nädal satub vähemalt üks kass kliinikusse ühe haigusega sellest ravimatute haiguste nimistust ja peame tõdema,et aidata teda enam ei suudeta isegi kui kass veel täitsa elujõuline.Haigus murrab maha niikuinii.
Kui olete oma kassi enamus eelmiseid aastaid vaktsineerinud,siis soovitan tungivalt teid seda ka jätkata.See on vaid üks süst ja 300.krooni aastas,mis võivad päästa te lemmiku.See on seda väärt.
Eriti ohtlik on mittevaktsineerimine õues käivatele kassidele. Kassidel üldse suur oht haigestuda sest nad lakuvad end iga päev kõikjalt üle ning söövad need bakterid endale toimub paljuska väljaheidetega kokkupuutel,seega ongi eriti ohutatud just õues käivad kassid,kes liiguvad teiste kasside märgistatud aladel.

paha 02. mai 2009, kl 13.04
Eh, olgu, äkki vaktsineerin kah. Hakkaski süda valutama, aga olgu see viimane aasta. Kass on niivõrd koduhoidja ja hea iseloomuga, et kui ta peaks ära surema, kohe ei tea kaua me leiname, eriti lapsed.
Seda hambapesu juttu ikka ei usu. Ei hambakivi eemaldamist, ega midagi.

pahale 02. mai 2009, kl 18.23
kassidel tekib ka hambakivi, nagu koertel ja inimestelgi. algab see protsess katu kogunemisega hammaste külgedele, kui see ei kao (kas toitudes või omaniku poolt eemaldades), siis see kivistub ja moodustub hambakivi. kui katu saab niisama vatitikuga või hambaharjaga pestes maha, siis kivi saab ainult spets masinaga võttes ning peale kivi eemaldamist tuleb hambad üle poleerida, sest ilma poleerimata hambal on hulganiselt konarusi, kuhu hakkavad bakterid kogunema ja hambakivi hakkab kiiremini tekkima. piisava kivi hulga korral muutuvad igemed põletikuliseks (kohe hammaste serva tekib punane viirg), edasi eemaldub ige hambast ning põletik liigub järjest mööda juurt allapoole, kuni jääb põletikukoldena juure alla. igemete eemaldumise järel hakkab hambaalveool ("auk", kuhu hammas kinnitub lõualuus) lahustuma ning hammas hakkab logisema. kas ta kukub ise välja või tuleb hambaarstil eemaldada. kogu selle protseduuriga käib kaasas halb hais suust ning kassi järjest kehvem söögiisu.
ja kahjuks pole see mingi muinasjutt, see on reaalne elu kliiniku igaäevaelus. hea, kui kass kaotab ühe või kaks hammast, halvemal juhul tuleb terve suu puhtaks teha.

l 02. mai 2009, kl 20.20
põhjus miks tänapäeval vähe neid jubedaid haigusi esineb, ongi see et inimesed vaksineerivad oma loomi. vähem võimalusi nakatuda. marutaudi võib ka pisike metsloom sinu aeda tuua ilma et sa märkaks. koeraga käisin julgelt ilma vaksiinita väljas(tegin küll vaksiine, aga vahel tekkis pikem vahe jne), aga kassiga mina ei julge üldse välja minna, kui ta ei ole süste saanud. nagu enne keegi mainis, kassid lakuvad end pidevalt ja kõikjalt. käpaaluseid puahstab minu oma eriti hoolsalt ja tihedalt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

GTA
peeter, 24.09.14 04:13
Reaalis tutvuja käsiraamat (4)
Mis värk o, 24.09.14 00:54
hea riistvaraga mees (6)
MEES, 23.09.14 23:29
EXCELI abi (1)