Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
saksa lambakoera kutsikad

kai 19. veebruar 2010, kl 09.14

TERE ,

Soovime leida pikakarvalise saksa lambakoera kutsikatele kodu ja head ning
hoolivat peremeest,kes ei pane koera ketiotsa. Kutsikad sündisid
16.jaanuaril 2 emast ja 3 isast, ilma paberiteta. Neljal kutsikal on lõuaalune
valge ja ka käpa otsad.
Ema on ilma paberita ,kiibistatud ja vaktsineeritud,väga intelligentne ,väga
õppimisvõimeline,loeb soove peremehe silmist ,kuuletub hästi ,rahulik ja sobib
lastega. Sobivad õuekoeraks,sest on pikakarvalised.
Loovutada saab märtsis.
Pildid saan saata meilile.

Kellel on huvi, palun võta ühendust:
Kai 56911145

a 19. veebruar 2010, kl 11.51
pikakarvalised saksa lambakoerad ei sobi õuekoeraks, sest suurel osal neist puudub aluskarv. see ka põhjus miks neid aretuses ei kasutata. aga kuna tegu segavereliste ausate eesti krantsidega, siis järsku neil on aluskarv. edu uute omanike leidmisel.

kuri 19. veebruar 2010, kl 15.04
mille kuradi pärast sa toodad paberiteta koeri ja nimetad neid saksa lambakoerteks??? solgid tõu nime ja toodad kutsikaid kellest kasvavad pagan teab millise iseloomuga mukid. saa aru, need kutsikad ei ole slk-d!!!

ja a-l on aboluutselt õigus-puhtatõuline pikakarvaline slk EI SOBI õuekoeraks kuna tal puudub aluskarv.

kuu 19. veebruar 2010, kl 15.12
kusjuures minul jääb ka mõistmatuks miks nii tehakse?! Endal on tõupuhas PABERITEGA koer ja pole kordagi mõttesse tulnud lasta paaritada. Vaata natuke ringi mis toimub, maakohad on kettides õnnetud koeri täis, varjupaikadest ei hakka üldse rääkimagi, miks ometi on vaja veel paljundamisele kaasa aidata.

Mees dogiga 19. veebruar 2010, kl 17.41
Inimene pakub kutsikaid ja ainult. Ma ei saa aru miks peaks kaagutama ja seletama. Kui ei ole kuskile mujale oma virtsa pritsida, siis minge halvakogemuse foorumisse.

kuri 19. veebruar 2010, kl 18.31
Aga vaat sellepärast peab kaagutama et teema pealkiri on läbinisti vale. Inimene ei paku mitte saksa lambakoera kutsikaid vaid krantsikutsikaid. Lisaks eelnevale soovitab pikakarvalist slk-d õuekoeraks mis on absoluutselt vale. Eestis on segavereliste koerte uputus, absoluutselt pole mingit põhjust neid juurde toota.

Mees, kui keegi müüks sulle mersu pähe sapaka, kas oleksid ääretult happy?

Mees dogiga 19. veebruar 2010, kl 19.01
Mina teen ise vahet, milline on mersu, milline sapakas. Ma arvan, et see kes ostab kutsika teab ka mida ta teeb. Ega sa ise ei ole neid kutsikaid näinud, et siin märatsed. Kutsikate juurdetootmisega on, nii, et juhtub loomariigis ka nii nagu inimeste seas, soovimatu rasedus, ehk oled isegi kogenud.

kuri 19. veebruar 2010, kl 20.02
Jah, sina teed vahet mis on mersu ja mis sapaks, aga väga paljudele inimestele saab tõukoera pähe müüa pesueht krantsi. See, et krantse müüakse tõukoera nime all ei ole normaalne.
Koera omaniku mure on ära hoida soovimatute kutsikate sünd. Miks ma peaksin kõnealuseid kutsikaid nägema? Kas selleks et peale vaadates öelda et tegemist ei ole saksa lambakoertega? Piisab sellest kui loen, et kutsikate ema paberiteta ja kutsikad ise n.ö värvipraagiga mis ei vasta slk tõukirjeldusele.

Mis puutub inimeste soovimatusse rasedusse, siis seda võime arutada kuskil teises teemas, mitte lemmiklooma rubriigis.

Mees dogiga 19. veebruar 2010, kl 20.23
Ma ei saa aru, mida sa kuri vahutad, kutsikaid ei saa ju enam sinna tagasi toppida, kust nad tulid.

mamm 19. veebruar 2010, kl 20.28
irw- Nohh paberitega koerte omanikud, mis vahutate siin nüüd?Kas ajab närvi, et karntside omanikud saavad oma kutsikatele peremehed, kuid teile jäävad need paberitega ülehinnatud nässakad kätte?

to mamm 19. veebruar 2010, kl 21.28
Paraku on kodusid kõige keerulisem leida just segaverelistele, eriti veel nn. hundikoertele.
Mamm, ära rohkem peale joo, mine tuduma, sa peksad täiega segast.

kraak 20. veebruar 2010, kl 11.12
vaata mamm asi pole mitte selles, et kutsikad peremehed saavad vaid, just, et millised peremehed nad saavad, tore oleks kui hoolivad, mitte sellised kes aasta-paari pärast lemmikud hulkuma lasevad, nälgima jätavad, suvila kruntidele/tühjadele maja platsidele ketti jätavad jne jne. Palju on varjukates ja palju on hulkuvate koerte seas tõupuhtaid paberitega koeri? Juhtub aga väga väga vähe, kohe väga harva. Vaat selles ongi vahe, et inimene kes võtab paberitega kalli koera, teeb selle otsuse järemõeldult. Ja see ei käi nüüd mitte kõikide paberitea koerte võtjate kohta, tean isegi väga toredaid peresid kes on varjupaikadest võtnud ja ilma paberiteta aga no tõesti võiks kuidagi ära hoida seda paljunemist, sest see on tõesti väga masendav mis toimub. Ühed siis paljundavad südamerahuga ja teised siis pärast panevad kogu oma vaba aja ja raha nende hüljatute ülesturgutamisele.

... 20. veebruar 2010, kl 16.53
... see, et pikakarvaline saksalambakoer ei kõlba õue on täiseti vale informatsioon. Jah, mõnel üksikul juhul võib olla ,et ei kasva seda õiget aluskarva aga seda ikka üli, üli harva. Ja teenistuskoerana eelistatakse lühikarvalist , kuna nende karv kuivab kiiremini jne. Aretuses kasutatakse pikakarvalisi väga paljudes riikides, meie Sakslaste liit keelustas selle (ju siis on neile nii kasulikum).

Muide 20. veebruar 2010, kl 19.22
mina tõin endale koju imearmsa kutsika, kes on nüüd meie pere liige ja suur sõber. Puudub igasugune vajadus mingite paberite järgi. Tundub, et suurt raha makstakse ikka paberite mitte neljajalgse sõbra eest. Paberit ei paita, ei võta kaissu :)

to Muide 20. veebruar 2010, kl 22.27
Titejutt, 10-aastase tasemel. Täiskasvanud inimene peaks ikka aru saama, miks tõuloomade jaoks tõutunnistused ja põlvnemise dokumenteerimine vajalik on, selle asemelt et mingit emotsionaalset blää-blää iba ajada. Sa oled laps ilmselt? Siis on andeksantav.

Rotikas 20. veebruar 2010, kl 22.45
need siinsed loomakaitsjad on nii närvilised ja tigedad, et ei usaldaks neile ei koera ega kassi, nende lemmikuteks on paberid elusolendi asemel.

kratt 21. veebruar 2010, kl 00.10
koeri on kõikides varjupaikades rohkem kui küll ja valikut peaks jaguma? jutt ei käi siin üldse selle ümber tõukoer versus segavereline ja kumb neist on rohkem armas ja kumb vähem armas. pole kõige vähematki mõtet ja vajadust segaverelisi juurde toota (ja siis tõukoerte pähe ullikestele maha parseldada), koerte pakkumine ületab niigi mitmekordselt nõudluse.
eriti n.n eesti hundikoerte pakkumine. ja seda need teema agataja kutsikad on.

02-20-10 22:27 21. veebruar 2010, kl 11.43
Ma ei tea, olen ma loomakaitsja või mitte aga tõesti ei kannata silmaotsaski loomade väärkohtlemist - ja selle alla muide massiline suvapaljundamine klassifitseerub. Ja kohe aeg-ajalt viskab vindi üle, lugedes aastast-aastasse neid lihtsameelsete võhikute määgimisi teemadel, millest nad mitte midagi ei jaga.

Ok, toon siis ühe näite neist teie poolt ülistatud toredatest puppymilleritest, kes nii nunnusti armastavad koera ennast, mitte tema pabereid. Vaadake Kohtla-Järve varjuka kodulehte, seal on pildid keskasegu kutsikatest, kes visati varjupaika, sest elus kaup jäi kätte, ei saadud müüdud neid. Tootmine on seal käinud pikemat aega ja koerasõbrast tore miller on ka koduste vahenditega (kääridega? ilma tuimestuseta?)nüsinud ära krantsikutsikate kõrvad, et keskmine delfidebiilik usuks, et tegu on tõukoeraga ja ikka ostaks ja ostaks. Tõeline koerasõber?
Ja tuleb meelde üks suurt kasvu tõusarnane kõhn ketipeni, kes igal jooksuajal tõi pesakonna kutsikaid, keda siis müüdi paari tuhandega! Pluss need lugematud taksikrantsid, kes ka igal jooksuajal paljunevad, sest nendega saab hästi pappi teenida.
Võiksin selliseid näiteid tuua lõpmatuseni.

Otse loomulikult ostan ma ainult paberitega tõukoera (perelemmikuks muide, ei ühtegi pesakonda!) eetiliselt kasvatajalt, kelle koerad elavad heades tingimustes, kelle koertest vaid mõned parimad toovad ühe või paar kvaliteetset pesakonda jne jne. Kes täidavad aretusnõudeid, toidavad koera ja kutsikaid hästi, ei hoia loomade heaolu pealt kokku.
Mitte ei lähe ostma mingit saksa lambakoera pähe pakutavat hundikoera suvaliselt töötult tädi Maalilt, kes loodab ehk koerapaljundamisega lisapappi teenida. Ja kes, saanud oma papi kätte, teeb järgmistel jooksuaegadel üha uusi peskondi kuni emase peni fertiilse ea lõpuni. Või kui ei saa oma krantsidest lahti, jagab nad suvaliselt laiali (mõni ikka võtab, kellel vaja näiteks kuskile metsa äärde kartulipõllule ketikoera valvama) või viskab pesakonna varjupaika.

Tõelised koerasõbrad my ass. Käige varjukates ja vaadake, mis seal toimub. Vaadake Kuldse Börsi kuulutusi, kui palju otsitakse kodusid segaverelistele kutsikatele ja juba suureks kasvanud koertele, keda tegelikult mitte keegi ei taha. Ja siis tulge jälle arutut koerapaljundamist õigustama.

100% 21. veebruar 2010, kl 12.19
nõus viimase postitajaga, vaadake varjupaikadesse,KJ, Valga, Virumaa- jumala puhast tõugu sakslased, tiibetlased, keskaaslased ja muud tõulaadsed vaatavad vastu, kõik noored ja sõbralikud, kellegil lihtsalt üle jäänud ja mittevajalikuks osutunud. tavaliselt ma sellistes teemades sõna ei võta aga vihale ajavad küll. kutsikatest on kahju, praegu saavad kõik tõenäoliselt kodud aga paari aasta pärast on mõni neist juba pojad saanud ja mõni otsapidi varjupaigas.
mu enda vend tahab sakslast ja mul on siiralt hea meel, et suutsin ta ümber veenda, et ei võtaks paberiteta kutsikat vaid ainult tõupuhta ja paberitega. suudaks ainult rohkem inimesi ümber kasvatada. ja ei ole ma vihane loomakaitsja vaid tavaline inimene, kes tihti varjupaikadega kokku puutub ja seda loomade hingevalu nägema on hakanud.

haha 21. veebruar 2010, kl 13.28
To: autor: ..., aeg: 02-20-10 16:53

Vot-vot, karv kuivab aeglaselt, äkki hakkab ka sinul nüüd koitma, miks selline koer õuekoeraks ei sobi?

, 21. veebruar 2010, kl 13.34
teemaalgataja, pane kuulutus perekooli. Seal mõni nädal tagasi keegi tahtis suure koera kutsikat, kuid varjupaikadest võtta ei tahtnud.
Ja lõpetage see koerapaljundamine ära.

ehh 21. veebruar 2010, kl 14.16
Milleks on vaja siin kraaksuda? Aga selleks, et äkki mõni inimene hakkab mõtlema ja tekib mõni pesakond vähem neid õnnetuid pooltõutuid, keda on niigi kõik kohad täis. Minu meelest on see loomapiinamine ja inimeste petmine. Loomulikult tuleb sellest rääkida, rääkida ja veelkord rääkida. KUI tänu sellele jäävad sündimata näiteks 6 kutsikat, siis on juba asjast kasu olnud, 6 õnnetut elu vähem. Ei tasu hakata mõnel siin plõksima, et minu poolvereline on küll hoitud, nagu oma laps. FAKT on, et suuremal osal neist ohjeldamatu paljundamise produktidest nii hästi ei lähe, lõpetavad oma elu keti otsas, varjupaigas või tänaval. Milleks midagi sellist toetada? Südant ei ole sees?
Kui tahad tegeleda tõukoerandusega, just kindlat tüüpi koera, siis võta paberitega koer, mitte miski piraat, oled ise kindel, et saad seda, mida tahtsid ja teiseks ei toeta sa äri, mis baseerub loomade piinamisel. Kui sulle ei ole niiväga oluline ja sa ei taha teatud kindla välimuse ja iseloomuga koera, palun mine võta varjupaigast mõni õnnetu, kes on vastutustundetu paljundamise tulemusel sinna juba sattunud, mitte ära soodusta seda tegevust, võttes koera otse vastutustundetult omanikult. Sa ainult soodustad sellega nii lihtsalt ups pesakondade teket kui teadlikku äritegemist nendega. Inimesed arvavad, et ongi nii lihtne mitte vastutada ja neid pesakondi tuleb veel ja veel.
Hetkel on südames väga tuttava lugu, kes avastas alles siis, kui kutsikad olid sündinud, et oih, koeral vist oli jooksuaeg ja see ei ole mitte esimene kord. Nii paljugi ei tegele koeraga, et seda tähele panna, et on jooksukas. Võtaks siis vastutuse, ei, ikka määriti kogu lugu kaela kolmandatele inimestele (et olge nüüd head ja minge andke aia taga lapidaga kutsikatele pähe) kuna ise ollakse ju nii "õrna hingega" ja ise "ei suuda". Sellisel asjal juhtuda lasta suudetakse küll, vastutada aga ei taheta. Räige... Ja ega ju kutsikatele kodu otsida või siis humaansel viisil nende elu lõpetada, seda ju ei viitsi, las teised vastutavad.

Marika 21. veebruar 2010, kl 15.43
Tere!
Lp.Kai siia ei ole ültse mõistlik midagi otsida või pakuda.
Pane kuulutus www.soov.ee ja seal oleks kuulutus ka tasuta.Samas kui kuulutad www.Kuldne Börss.ee 2 nädalat on ka tasauta.Soovin Teile,et leiaksite oma kutsikale hea kodu.

Jumal 21. veebruar 2010, kl 16.16
Kui loen siinsete loomakaitsjate sõnumeid tõusevad ihukarvad püsti. Tundub, et ropud turueided sõimlevad.

to Marika 21. veebruar 2010, kl 16.50
Eks minge millerdamiskuulutustega siis oma Perekooli tagasi, mis te kiunute? Ükski täie mõistusega inimene ei soosi mingit krantsiparseldamist.
Kutsu.ee on ka ok koht, kindlasti tehakse seal teiesugustele pai pai. Nii tublid ju, paljundate penisid juurde.

anka 21. veebruar 2010, kl 17.19
no täitsa jabur kuulutus. mis puutub kutsikatesse, et nende EMA on vaktsineeritud ja kiibistatud? vaat see ongi üks näide koerakasvataja ja millerdaja vahest.
eks võtke oma krantse kaissu. aga ärge nimetage neid tõukoerteks.

to Jumal 21. veebruar 2010, kl 17.31
Kui loen siinsete loomapaljundajate sõnumeid, tõusevad ihukarvad püsti. Tundub, et ropud turueided siin sõimlevad.

otsin koera 21. veebruar 2010, kl 18.41
Mina otsin juba pool aastat endale koera. EI TAHA TÕUKOERA! Tahan suurt kasvu segaverelist koera. Saksa lambakoer ei sobi, tahan nii umbes njuufa suurust. Ja veel on kindel nõudmine, et kaukaasia lambakoera verd ei tohi sees olla. Ja ma ei ole leidnud sellist kutsikat. Korra "soovis" oli, aga, uskuge või mitte, hoolimata KRANTSI KOHTA (teie meelest)jubekõrgest hinnast olid kutsikad müüdud.
Mul viskavad need ainult tõukoera pooldavad kirjutised täiega üle. Eluaeg olen segaverelisi koeri pidanud, sõpradena, mitte ketikoertena. Jube toredad. Targad. Terved (toidetud muidugi ka hästi). Mulle lihtsalt ei meeldi tõukoerad.
Muide, ei salli ka kirjutisi kus soovitakse varjukast koer võtta. Varjukast koera võtmine eeldab väga suuri teadmisi ja kogemusi ja aega ja tahmist. Missiooni, ühesõnaga. Varjuka koer on kahjuks väga tihti väga probleemne koer. Isegi 3-kuune kutsikas.

Nii et kui keegi teab kuskil SUURE koera kutsikaid saada olema, andke teada, siiasamasse teemasse. Kui ei, siis ei. Olen juba hakanud mõtlema, et ma enam ei otsi, kui saatus tahab, tuleb õige koer ise minu juurde :) (eelmine lemmik suri 8 kuud tagasi ajukasvajasse, olles elanud 8 täisverelist koeraaastat)

viimasele 22. veebruar 2010, kl 13.13
Sellise jutu peale saab ainult kahe käega peast kinni hoida ja oiata. See on üks haigemaid müüte, et varjupaiga loomad on probleemsed ja seda levitavad järjekindlalt inimesed, kes asjast mitte midagi ei tea.

... 22. veebruar 2010, kl 15.02
kulla nn. loomakaitsjad ja armastajad. Need, kes siia tulevad oma kutsikatele kodu otsima, nende kutsikad ei jõuagi ilmselt kunagi varjupaika. Mis asja te kaagutate. Või on teil kurb meel, et ta neid kohe ei viinud kastiga varjupaiga värava taha. Inimene hoolib ja otsib neile ju kutsuväärseid kodusid. Mida te siis oma arus oma sõimamisega saavutada tahate? Rohkem koeri varjupaikadesse? Järgmine, kellel sama mure, loeb neid teie kaagutusi ja leiab ,et polegi mõtet proovida, sest siin saab ainult sõimata.Ja lähebki ja viibki varjupaiga väravasse. Kurb, et eestalsed üksteise vastu sellised on. Haritusest jääb palju puudu. Ja kui ei osata mõista ja käituda inimestega, siis ei osata loomi ilmselt veel vähem.
Ilusat kevadet ja laske aur välja ja mõelge , mida te saavutada tahate.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Mis toimub Eestis? (3)
M 38, 28.07.14 04:50
head samaka retsepti (1)
siiri-viiv, 28.07.14 02:16
Teeni raha internetis
kaisa22, 28.07.14 00:42
Teeni raha internetis (1)