Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Briti lühikarvaline kass

Ly 14. juuni 2010, kl 11.04

Kas oskab keegi öelda, mis on selle tõu ligikaudne hind ?
Sooviks väikest kassipoega.

... 14. juuni 2010, kl 11.40
u. 4000.- saab ka vähe odavamalt ja kallimalt.

no 14. juuni 2010, kl 15.07
minu lilla emane britt maksis 1000 EURi. Paberiteta saad jah 4000 eest ja umbes 4-5kuuse, aga see pole siis ikkagi tõukass ega väike poeg.

Ly 14. juuni 2010, kl 15.09
paberid pole mulle olulised, peaasi et ta Briti lühikarvaline on

no 14. juuni 2010, kl 15.17
ainult paberid teevadki temast briti lühikarvalise, paberiteta kass on tõutu loom, samasugune kui prügikasti taga sündinud kassipoeg. millega tema britlaseks olekut siis tõestatakse, kui pabereid ei ole? ega välimus ei tee temast tõukassi, ikka põlvnemine. nii võiks ju öelda, et kui keegi näeb välja nagu elvis presley, siis ta ongi elvis? ega ikka ei ole küll.

ja nii ongi! 14. juuni 2010, kl 15.32
viimasele 10 punkti!

to no 14. juuni 2010, kl 16.47
Kas kass ise on ikka teadlik, palju ta maksis ja et tal paberid on?
Kas sa selle peale ei tule, et mõned soovivad teatud välimusega kassi ja ei hooli mingitest paberitest? Nimeta sa teda tõu-või krantskassiks.

Ly 14. juuni 2010, kl 16.50
ma olen täiesti kindel, et õiget tõugu kassi on võimalik saada ka ilma paberiteta ;) nii nagu koerigi.

Paber on vaid tõu, esivanemate näitustel käimiste ja tervise kinnitus (garantii sellest jne). Mulle pole see oluline.
Kui näen millised on kassi ema ja isa ja nad mulle meeldivad, siis pole paber mulle mingi nöitaja.

no 14. juuni 2010, kl 17.01
to: to no

kas sa selle peale ei tule, et kui poleks teadlikult tehtud aretustööd, siis sellise "teatud välimusega kassi" poleks ehk olemaski? järjekordne wannabe näide. tahaks, et oleks nagu päris, aga originaali eest maksta ei raatsi, ostan siis balti jaama turult peaaegu samasuguse, aga kolm korda väiksema raha eest:p tahaks lennata, aga mitte eriti kõrgelt...
teemaalgataja on täpselt samasugune "udupeen" peaaegu rikas tibi:p

brita 14. juuni 2010, kl 17.25
Saan teemaalgataast täitsa aru, olin ise täpselt samal arvamusel, et pabereid pole ju vaja..
Aga kui ma siis hakkasin omale pisikest britti otsima, nägin ikka kõikvõimalikke lahendusi :S...Küll oli üheks vanemaks exotic ja teiseks scottish stright ja tegelikult müüdi kiisut siis briti nime all. ja olen ka näinud nn "puhastverd paberiteta" tõukassi, kelle lühike karv ikka suht kohevaks muutus, kui vanemaks sai.
ja siit mu loo mõte: kui tahad kindlasti briti kassi ja et ta ka suurena britt oleks, siis otsi võimalust ta ikkagi kasvandusest osta(ja siinkohal ei pea ma silmas lasnamäe "aretajaid", kelle kassid kõik väidetavalt Jessy klubist pärit on). Minul oli ka juhus, kus mulle näidata nn tõutunnistuse pähe vaktsiinipassi, kus polnud vanemate sugupuud, rääkimata kiisu veregrupist ega muudest tervisenäitajatest..
Igatahes edu ja kannatust kiisu otsimisel ja ostmisel :)

to no 14. juuni 2010, kl 17.50
Kas sa ise oled ikka kindel, et su kassiga kaasasolevad paberid on ehtsad?
Wannabe oled pigem ise oma paberitega. Kassil endal pole sellest sooja ega külma, kas ta on nö paberitega või ilma.

Mind ennast tõesti ei huvita ei tõu-ega muud kassid.

no 14. juuni 2010, kl 18.04
to: to no

olen jah kindel, kujuta pilti:) kass on käinud näitustel, saanud väga häid hindeid ja saanud ka väga head hinded oma pesakonna poegadele (need olid ta ainsamad ja rohkem ei taha seda jama enam läbi teha). aga sa ilmselt ei saa nagunii aru ka sellest, misasi on nt. copyright või miks piraatkaupa ei lubata vabalt igal letil müüa. huvitav, et eesti inimestel istub see rehepapp iga nii sügavalt sees, kui saaks nii, et teised ei tea, siis muudkui varastaks...

Hille 14. juuni 2010, kl 18.32
Kassi tõulisus on suhteline.Minul on puhtatõuline pärslane.Paberitega ja puha ja mulle väga armas.Ta on juba 16,5 aastane.Näitusel aga öeldi tema kohta,et pole pärslase tüüp.Peale seda olen kasvatanud ka näitusepärslast.Kes oli rahvusvahelise võistluse võitja.Nüüd puhtast huvist käin nii soovis kui kuldses börsis kuulutusi vaatamas.Ma oskan fotot nähes ära öelda kes on näituse kass kes mitte.Vahel on tõutunnistuseta kassid ehtsad näitusekassid hind 1500.Seal samas kõrval tuntud kasvanduse tõupuhas kass 4500 müügis väga kehv pärslane.Ostma minnes võiks spetsialisti kaas võtta.

Maine Coonidega 15. juuni 2010, kl 14.38
Kassitõugu ainult välimuse järgi hinnata on väär. Võid saada küll äravahetamiseni tõukassi sarnase kassi omanikuks aga võib juhtuda nii, et see välimuselt sarnane kass on väga haige ja haige kassi ravimisega kaasnevad väga suured kulutused. Paaritatakse näiteks selliseid tõukasse, kes on omavahel suguluses, kannavad pärilikke haigusi, on kohtunike poolt saanud paarituskeelu jne. Seetõttu ei saa kassipoeg pabereid. See on jama, et dokumendid maksavad palju ja seetõttu kasvataja neid ei tee. Dokumendid maksavad mõnisada krooni. Ja pildi järgi ei oska küll keegi ennustada, kas kass on tulevikus näitusekass või mitte :)

Ly 15. juuni 2010, kl 14.56
no kui ma pean valima 4000 või 16000 kroonise kassi vahel, kes on äravahetamiseni sarnased, siis vabandage väga, ma valin odavama. Vaatan ära millised näevad välja kassi vanemad, lasen arstil üle ta vaadata ja asi ants.
Ega ma tõuaretaja pole ja miljokas, ka ei taha ma kassiga näitusel käia. Lihtsalt meeldib, et kodus on selline kass

Maine Coonidega 15. juuni 2010, kl 16.31
Aga miks sa üldse varjupaigast kassi ei võta? seal on palju tõukassi sarnaseid kasse ja sellise kassi saad ju üldse tasuta ning pealegi teed heateo ja pakud mõnele õnnetule kodu. Kui kassil pole dokumente, siis ta on ju samamoodi tavaline kass, meenutagu ta siis tõukassi või mitte. Tõupaberitega kasse ei osteta ainult näitustel käimiseks vaid dokument näitab seda, et kass vastab teatud kriteeriumitele nii välimuse kui kui ka iseloomu poolest. Tavalist kassi ostes sa ei tea kunagi milline on ta iseloom, kes on ta vanemad, näidatagu sulle vanemate pähe mistahes looma.

Ly 15. juuni 2010, kl 16.37
kle ära nääguta ja tänita. Tahan Briti lühikarvalist ja vsjoo.
Mine oma moraaliga kukele eks ja ära enam siia kirjuta oma tarkasid tõukassijutte

no 15. juuni 2010, kl 16.46
kui tahad briti lühikarvalist, siis hakka raha koguma ja vsjoo. ja mine oma kanaajuga sinna kukele ja ära enam kirjuta siia oma rumalaid argumente, eks? ma ei annaks sellisele tibile ka mitte tavalist prügikastikassi, sest järgmiseks mood muutub ja sulle hakkab meeldima miski kodukootud "siiam" või "pärslane" ja siis lendab see "briti lühikarvaline" ukse taha. kui raha pole, pole vaja looma võtta ka.

Maine Coonidega 15. juuni 2010, kl 16.46
Sellise rämeda räuskamise peale ei tahagi sulle keegi nõu anda.
Kui sind tõukass ei huvita, siis pole vaja tõukassi võtmise kohta ka nõu küsida, vjoo.

Volli 15. juuni 2010, kl 16.55
kle Ly, mine vaata oma kanaajuga Kuldsesse Börssi. Seal on palju vene junne lasnamäelt ja mustamäelt, kes kapi taga igat sorti tõukasse treivad ja siis sinusugusele lollile wannabe- le nad kalli raha eest maha müüvad. mis maha müüa ei õnnestu, visatakse uksetaha ja sealt need "tõukassid" ka varjukatesse satuvad.

to no 15. juuni 2010, kl 18.16
Kle, see on LY teema, mitte paberitega kassiomanik nimega no teema. Arvan, et Ly võib siin igasuguseid argumente kirja panna.

Muuseas, kulla -no-, see teie kassinäitus on üks paras looma piinamine, kassid istuvad päevade viisi puurides. Kus on loomakaitsjate silmad?

Briti lühikarvaline kass 15. juuni 2010, kl 18.31
oleneb mis värvi kassipoega tahad. mustad on kõige odavamad, sinised kõige kallimad. tavainimene ei tee lillal ja sinisel vahet.
britika silmad on kuldkollased, aga seda alles peale 3 ndat elukuud.
vaata soovi, küll sealt leiad.

to to no 15. juuni 2010, kl 19.15
Mis krdi Ly teema? Igaüks võib siin foorumis arvamust avaldada ja kommenteerida kes tahab! Või ostis Ly Delfi ära või, irwww. Paras kanaaju oled sa küll Ly oma rumaluses, maksa jah 4000.- kranstkassi eest, lollidelt võetakse ikka raha ära.

Hille 15. juuni 2010, kl 19.49
to Mainen Coonidega.Ma ei tea kaua te olete oma kassidega tegelenud.Mina pärslastega 18 aastat.Kõik on tõutunnistustega.Kokku on mul olnud 5 kassi.Esimene suri neeruhaigusesse,teisel kiisul on 16.5 aastaselt neerud täitsa läbi ja 11 tema järglasest jäi ellu vaid 3.Nii,et puha vale jutt,et tõukassidel on tervis kontrollitud.Kui oleks paaritatud ainult terveid kasse poleks ju seda juhtunud.Ometi on mu kassid Felixi klubist.Ja nii pika näituse kogemusega usun ikka küll,et tean milline näeb välja näitusekass.

to 19:15 15. juuni 2010, kl 20.15
Mina ei ole Ly.
Paras rumalus on igasuguse looma eest sellist raha välja käia nagu kirjutasid.
Aga jah, nagu kirjutasid, lollidelt võetaksegi raha ära ehk sellistelt, kes äritsevad lemmikloomadega, toodavad kassipoegi ja uhkustavad veel pealegi.

Maine Coonidega 15. juuni 2010, kl 20.38
Hille,
Ka mina olen ostnud Felixi klubist päriliku haigusega pärslase, kes on nüüdseks samuti surnud. Viimastel aastatel näitustel käies olen suhelnud erinevate kassikasvatajatega ja eranditult kõik on öelnud, et kasvanduses olevaid kasse testitakse pärilike haiguste vastu ja kassidega antakse kaasa arstitõendid. sama on ka kodulehtedel väljas. Uuringud on kallid ja muidugi ka kassipoja hind on sellevõrra kallima. Aga näiteks kui võrrelda terve kassipoja ostmiskulusid versus neeruhaige kassi ülalpidamiskulusid, siis on ilmselge, et terve kassipoja eest kõrgemat hinda maksta on odavam. Ja pärilikku neeruhaigust on võimalik avastada ja seda haigust kandev kass aretusest kõrvaldada. Ma ei tea, millised on just need pärilikud haigused, mida pärslased võivad kanda, kogenud kassikasvatajad kindlasti teavad.

Mina ei tegele kasside aretusega. Näitustel käimine on hobi, mis sest et kulukas. Minu üks kass on pärit Soomest ja temaga sain kaasa pataka arstitõendeid, ka tema vanemate omad, keda on aretuseks kasutatud. Muuhulgas ka tõendi sellesama neeruhaiguse kohta. Maine Coonidel on veel pärilikeks haigusteks südame hüpertooniatõbi ning pärilikud liigesehaigused. Soomlased ei kasuta aretuseks ühtegi maine cooni, kellel ei ole neid uuringuid tehtud, sest tulemuseks võib olla vigane pesakond nagu sa ka ise pärslase näitel tõid. Ja ma ei tea ühtegi kohtunikku ega kassikasvatajat, kes julgeks foto puhul otsustada, kas kass sobib näituseks või mitte..

to to 19:15 15. juuni 2010, kl 20.43
olen sinuga vägagi nõus! Puhas lollus on käia välja 4000 paberitata "britlase" eest. aga lollidelt võetaksegi raha ära, Ly ei saa aru ainult et talle kott pähe tõmmatakse :P

Hille 15. juuni 2010, kl 20.49
to Maine coonidega,kõik teie jutt on mulle arusaadav.Aga minu kiisu on mulle nii kallis.Võitlen tema elu eest juba 3 kuud.Õnneks ta paraneb ikka natuke.Tahtsingi ju vaid öelde,et kõik tõukassid ei ole terved.Ta ongi pärit meie kassiaretuse algusaastatest.Ja teda kaotada on mulle nii valus.

Lu 15. juuni 2010, kl 21.52
On õnn omada ka ühte beezi ``rääkivat``Briti lühikarvalist. Kui nüüd kassi ostmiseks läheks, siis ilmselt tooks Lätist. Aadress www.ss.lv.
Sealt võib leida tõuge, mida Eestis veel uneski näha ei oska. Ja hinnad on oh, kui soodsad. Briti lühikarvalise kassipoja hind on ca. 50 latti, ehk 1000 krooni.
Head kassiostmist, paremat kassi on raske ette kujutada, sõbralik karumõmm-pereliige.

Lu 15. juuni 2010, kl 21.53
On õnn omada ka ühte beezi ``rääkivat``Briti lühikarvalist. Kui nüüd kassi ostmiseks läheks, siis ilmselt tooks Lätist. Aadress www.ss.lv.
Sealt võib leida tõuge, mida Eestis veel uneski näha ei oska. Ja hinnad on oh, kui soodsad. Briti lühikarvalise kassipoja hind on ca. 50 latti, ehk 1000 krooni.
Head kassiostmist, paremat kassi on raske ette kujutada, sõbralik karumõmm-pereliige.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Noorem naine ja vanem mees (4)
Mina, 23.10.14 06:06
puhkuse ajal töövõimetusleht? (1)
tõbine, 23.10.14 00:26
Pesumasinad. (3)
Valikud, 23.10.14 05:13
käendus (2)