Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kassid ja nende parasiidid
 
kish 28. november 2010, kl 16.19
Leidsime maalt noore kiisu, kes sai koju toodud. Muidugi on plaanis kassi kastreerimine, vakstiinid ja ussirohud.
Eile aga oksendas kass lausa kaks 5cm pikkust keerdus ussi välja, mis oli suht jube vaatepilt.
Kuna arstile saame alles nädala pärast, tekkis küsimus kas ussirohtu saab ka ilma kassi külastuseta loomakliinikust?
Ning, kui ohtlikud - nakkavad on needsamad parasiidid inimesele? Ja kuidas üldse kindlaks määrata mis parasiidiga on tegu, kuna mõned on neist ju lausa eluohtlikud?
 
2-kaslane 28. november 2010, kl 16.35
loomakliinikutes müüakse kassidele ussirohtu, 1 tablakas on 4kg kassi kohta, seega peaksid teadma oma kassi kaalu ja tablette ostma. siis ongi hea arstile minna, et ussirohi juba antud. ei tapa need kassi ussid inimest otseselt, see käib testmoodi ringi pidi...aga vaatepilt on kole (ma pole ise näinud, aga kujutan ette)
tublid olete, et maakale võimaluse kodukassiks andsite! Meil ka 2 erineval moel leitud kiskat kodus, emased
 
kiira 28. november 2010, kl 16.44
meie kass kunagi samuti oksendas usse, aga ussirouga<sai asi korda. Vaatepilt oli vasik jah. Elama jäime kõik.
 
kiira 28. november 2010, kl 16.44
osad apteeid müüvad loomadele ussirohtu.
 
maie 28. november 2010, kl 17.20
Kassi ei pea kliinikusse kaasa vedama, et anda ussirohtu. Ussirohu saab maakohtades ka apteegist või vet arsti käest osta. Linnas siis kliinikutes valdavalt. Üks tablett sisse ja teine 10-14 päeva pärast . Ilmselt on tegu solkmega kui krussis oli. Ja et oksendab neid, siis on usse ikka palju. Nii et kaks kuuri teha kindlasti. Peske käsi hoolega ja pidage muidu puhtust ja ei juhtu teiega miskit.
Suure hulga usside puhul ,kui on juba saanud ussirohu, võib tekkida ka kõhupuhitus. See on tingitud sellest , et surnud ussikesed hakkavad lagunema ja väljapääsu poole tulema. Võib anda ka Espumizani tilka või ühe tabletikese. See aitab kiisul valusid vähendada. Kahe nädala pärast,kui on saanud teise tableti ja usse pole enam , võite minna koos kiisukesega juba kliinikusse vaktsineerimisele. Kindlasti kontrollida ka kõrvu, sest hulkuvatel kassidel kipuvad pea 100% olema ka nn kõrvalestad. See on selline kohvipuru sarnane asi mida te näete kõrva vaadates. Kõrvad sügelevad kellel vähem kellel rohkem kuid on väga nakkav teistele koduloomadele. Aitab üleüldine parasiiditõrje tilklahusena turjale. Hävitab ka kirbud ,puugid jms koletised. Jõudu ja jaksu kiisu kasvatamisel:)
 
sapsik 28. november 2010, kl 22.32
Cestal tablett on mõeldud 4 kilose kassi jaoks, kaalu kass kõigepealt ära, siis tead palju rohtu anda. Loomade ussirohtu müüvad ka inimeste apteegid. Ja mine kohe kiiresti tabletti ostma, sest kass võib rohketest ussidest haigeks jääda. Kuna tegemist leitud kassiga, siis ta tõenäoliselt toiduga ei pirtsuta ja võimalik talle tablett toiduga sisse sööta. Ma ei soovita tabletti pulbriks teha ja toidu sisse segada, kuna ussirohi suht kibe. Mina olen teinud nii, et teen tableti neljaks tükiks ja peidan siis iga tüki väikse pasteedikuulikese sisse. Tuleb jälgida, et ikka korralikult ära sööks. Et usside suremisest tekkivat mürgitust leevendada, võid anda ka söetabletti.
 
mare 29. november 2010, kl 01.28
Ussirohi mõjub õnneks kiiresti, ise väga midagi pelgama küll ei pea. No käsi võiks ehk pereliikmed pesta tavalisest sagedamini, aga ega need ussid ikka niisama lihtsalt ei rönda inimestele üle. Kui noor kass on? Lisaks tablettidele saab apteegist ka pastana ussirohtu, minul üks kass lakkus seda vabatahtlikult, teisel tuli ikka suhu suruda. ka kaalu tuleb jälgida. Mul olid paarikuused kassipojad, neile kästi anda kahel päeval järjestikku ja siis paari nädala pärast veel kord. Nüüd kassid terved ja rõõmsad ja meiega pole ka midagi juhtunud. See, et koduta kassil on ussid, on üsna ootuspärane, imelik oleks pigem, kui tal neid poleks.
Head inimesed olete, et kiisule kodu andsite ja ta ussivaevadest vabastate - ega see iseenda parasiitidega jagamine talle ka ju kerge pole. Ussirohtu peaks saam aigast apteegist, ka inimeste omast tasub küsida, aga vetapteegist v loomaarstilt kindlasti. Mõistlik ongi enne ussikuur ära teha ja siis arstile minna., sest vaktsineerimisedk on nagunii vaja enne ussirohtu anda.
 
hmhh 29. november 2010, kl 03.12
kassidest ja ussidest:
http://www.zoo.ee/index.php?id=45&act=show&nr=4622
http://www.loomakliinik.ee/foorum/index.php?s=vastused&id=1098
 
kish 29. november 2010, kl 16.13
Aitäh kõigile info eest.
Tabletid sain kätte, ja juba ka esimene doos sisse söödetud.. Loodan, vaid, et meie maakal väga halb ei hakka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!