Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kassi vaktsineerimine -?

miisu 24. mai 2011, kl 01.49
Küsimus neile , kel on kodus kassid ja ÕUES EI KÄI . Seega 100% toakassid- kas aastas korra ikka lasete ´vaktsineerida ( marutaud, katk..jne - kompleks) oma kasse ? Sain omale kassi ja ei tea mida teha. Kas on vajalik toakassi vaktsineerimine? Õuest jalgadega on võimalik pisikuid tuua? Koera kaudu( koer ka mul ).
aitähh

Minni 24. mai 2011, kl 06.03
Marutaudi vastu vaktsineerimine on nüüd vajalik kahe aasta tagant, igal aastal ei pea. Täiskasvanud kassi (kel titena kõik vaktsiinid korralikult tehtud) ei ole minumeelest tarvis ka igal aastal kompleksvaktsiiniga süstida, immuunsus püsib tegelikult organismis kauem kui aasta ikka. Ega siin muidugi ainsat tõde ole, vatsineerimise üle vaieldakse ja arutletakse palju. Õigeim on muidugi nii, et nii palju kui vajalik ja nii vähe, kui võimalik.
Enda kassi olen lasknud üle kahe aasta vaktsineerida, osalt seetõttu, et käin aeg-ajalt ka varjupaigas vabatahtlikuks ja sealsed haiguspuhangud on üsna hirmutavad olnud. Ise haiguse toomine on ka võimalik - alles suri mu tuttava täistubane noor kass, arsti sõnul võis olla selle põhjuseks (vähemalt osaliselt) mingi bakter või nakkus, mis koera või inimeste poolt toodud.

Gruusia 24. mai 2011, kl 16.57
Kass õues ei käi aga sina käid ikka ju. Ja muud pereliikmed. Ja välisriiete ja jalanõudega võid sa talle ikka tassida erinevaid haigusi. (Sa ei ole märganud, kuidas toakassid huviga käivad kolmas nende inimeste jalanõudes-jopedes, kes värkselt õuest tulnud, sest seal on uued ja huvitavad lõhnad? ) Seega, kui Sinu botase mustri seest tuleb kaasa kassikatk juhuslikult (astusid kogematta õues võõra kassi sita sisse ja sealt otse tuppa või said trepikojast mõne teise kassi haiguse kaasa võetud) siis ära pikalt mõistata, kuidas Teie toakass küll haigeks jäi :)

grammi 24. mai 2011, kl 20.24
kõige pealt küsiks, et kas kass on üldse kunagi vaktsineeritud olnud? ja kui vana kassiga tegu on? kassipojale tuleks teha 2 korda kompleksvaktsiini kuu ajase vahega ja 1 kord neist marutaudi vaktsiin, siis aasta pärast mõlema kordus ja kui on täiseti tubane kass, siis saab nii kompleksi kui marutaudi teha 2 aasta tagant. kui tegu on aktiivse vabatahtliku omanikuga kassinduses (varjukad, abiorganisatsioonid), siis kompleksi teeksin alguses ka igal aastal. kui tegu on täiskasvanud kassiga ja tema eelnevat vaktsineerimist pole teada (st eelmine omanik ei saa kaasa anda vaktsineerimispassi), siis võtaksin kassi kui vaktsineerimata kassi ja teeks talle kompleksi ja marutaudi vaktsineerimise, aasta pärast hiljem korduse ja edaspidi mõlemad kord 2 aasta tagant. kui kass käib õues, nt suviti maal vanaema juures või võetakse endaga suvilasse kaasa, siis teeks talle ka kompleksvaktsineerimist igal aastal. ja muidugi enne vaktsineerimisi tuleb ussirohtu anda.

miisu 25. mai 2011, kl 01.42
Kassipojana on vaktsineerimised tehtud ja eelmine aasta ka. Siis see aasta võib vahele jätta? Või igaks juhuks ikka teha? Õues ei käi , ei talvel ega suvel suvilas.

! 25. mai 2011, kl 09.15
esimese eluaatsad ikka teha, ja siis 2 aasta tagant.

Lu 25. mai 2011, kl 14.29
jep, eelnevatel aastatel korralikult vaktsineeritud kassile on mul soovitatud nüüd teha iga kahe aasta tagant. Samas üks arst on öelnud, et kahe aasta tagant võib teha marutaudi, aga kompleksi peaks tegema siiski igal aastal. Mine sa võta kinni, kellel õigus on.

ehh 25. mai 2011, kl 15.23
mul kõik vaktsineerimised tegemata ja ei kavatse ka teha!
marutaudi enam pole.

Lu 25. mai 2011, kl 15.42
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mul kõik vaktsineerimised tegemata ja ei kavatse k
> a teha!
> marutaudi enam pole.

Sa järelikult ei hooli suurt oma kassist. Oled näinud katku surevat kassi kunagi? Usu, sa ei taha seda näha ka. Katkupisiku saad vabalt ise jalgadega tuppa tuua.

ehh 25. mai 2011, kl 16.35
mul elavadki kassid õues, toas käivad ainult söömas.
aga kui juhtub, et haigeks jäävad, siis jäävad, niikuinii ei jää keegi igavesti nooreks, terveks ja elama.

tule taevas appi 25. mai 2011, kl 16.59
keegi ei ela igavesti aga eluiga ei pea ka meelega lühendama.
milleks oma rumalsust demonstreerida?

ehh-ile 25. mai 2011, kl 17.18
Kui teie kassid peaks katku saama,siis te ei saakski enam vaktsineerimata uut kassi võtta,sest uus kass sureb samuti.

ehh 25. mai 2011, kl 17.29
huvitav huvitav, kaua siis vaktsineeritud üldse on, pole nagu kuulnud, et enne leiutati vaktsiin ja pärast kassid.
metsloomi üldiselt ei vaktsineerita, elavad ikka, põllumajandusloomi üldiselt ei vaktsineerita ja ikka nad elavad, nüüd järsku kassid surevad maha.
jah, vahel surevad, mõni jääb elama ja see on siis see tervem ja tugevam, kuid vaktsiinidega jäävad elama ka need, keda looduslik valik kõrvaldaks.
see kõik käib ka inimeste kohta.

ehh-ile 25. mai 2011, kl 19.47
Ok,saan aru kui te lasete loodusel valikut teha oma loomade suhtes,kassikatk inimetele ei nakka.
Aga nt.marutaud nakkab ka inimesele teadupärast.
Keegi siin hõiskas,et marutaudi enam pole.Eesti pole tunnistatud kahjuks veel marutaudivabaks riigiks!Ja kui tunnistatakse,on see ikka järjepideva marutaudi vastu vaktsineerimise tulemus.Ka metsloomade.
Pealegi on marutaudi vaktsiin Eesti Vabariigis seadusega kohustuslik!

ja veel 25. mai 2011, kl 19.55
Ei maksa olla nii lollilt optimist,mõistuspärase optimismi vastu pole mul midagi,pigem vastupidi:)
Inimene on ka osa loodusest ka kuidas suhtute siis,kui see teid ennast puudutab?

Mina hoolin oma loomadest ja kunamul on võimalus,siis ma valin neile elu ja tervise.Nt.vaktsineerimise läbi ja kõik muu neile vajaliku ka.

ehhile 25. mai 2011, kl 22.36
enne surid kassid ja koerad erinevatesse viirus- ja bakteriaalsetesse haigustesse, eriti kutsikad ja kassipojad. ka oli nende eluiga tunduvalt lühem, kui maakass elas 5 aastaseks, oli see juba tõeline saavutus. muideks - põllumajandusloomi vaktsineeritakse küll, oluliselt odavam on neid vaktsineerida, kui hiljem ravida või tapamajja-väike-maarjasse saata. metsloomi keegi ei ravi ja nende elu pole lillepidu. tänu vaktsineerimistele on vähenenud marutaud (vene piiri tagant võib seda vabalt ikka sisse tulla, sest piiriületusel keegi loomalt ei küsi, kas marutaudi antikehade veretesti tulemus on ette näidata), lisaks on mitmeid aastaid levimas rebaste-kährikute seas kärntõbi, sokkudel möllavad parasiidid jms.

ehh 26. mai 2011, kl 08.30
ma tean kõike seda ja marutaudi vaktsiini vastu ma ei sõdigi, kuigi tõepoolest enamus eestist kuulutati marutaudivabaks ja vaktsineerimist jätkati ainult piiridel.
põllumajandusloomi ei vaktsineerita valimatult, sest vaktsiin tähendaks haiguse peitmist ja ka automaatselt liha müügikeeldu paljudesse riikidesse.
kasse, koeri aga tahetakse vaktsineerida kõige vastu, olenamata haiguse riskiastmest.
veel, need liigisisesed nakkused on tavaliselt üleasustatud piirkondades, mitte üksikutel kassidel ja koertel taludes. pealegi sureb see kass või koer suurema tõenäosusega hundi või rebase lõugade vahel, kui mingisse viirusesse, eriti just kass.
ma ütlen ausalt, et ei mäleta endal 50 aasta jooksul ainsatki viiruste tõttu hukkunud koera ega ka kassi. kassid kipuvad lihtsalt ära kaduma, tõenäoliselt keegi murrab maha või hukkub muul moel, näiteks lehm astub või heidab peale.
jah, siin ühes talus oli palju kasse ja nad said kuskilt mingi pisiku, kõik surid peale ühe, kes küll haigestus, kuid paranes. Nüüd see üks annab tugevamaid järglasi, kes on vähem tundlikud just selle sama tapva haiguse suhtes. Vaktsineerides aga annavad järglasi nii tugevad kui nõrgad ja nõrku on rohkem. populatsioon muutub aina nõrgemaks ja nõrgemaks.
mis võib ühele indiviidile olla hea, pole seda mitte liigile tervikuna.

Kairi 29. oktoober 2012, kl 15.27
Minu kass suri vaktsiini ja marutaudi süsti tagajärjel.

jaja 30. oktoober 2012, kl 04.52
Kui kõik hakkavad sama moodi mõtlema-et marutaudi ei ole -siis ei vaktsineeri-marutaud tuleb tagasi!Tänu vaktsiinidele marutaudi peaegu ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

ühika söömine
l, 23.10.14 15:48
küsimus taimetoitlastele (2)
uurija, 23.10.14 16:18
potitreening (1)
mmm, 23.10.14 16:27
helicobakter (1)