Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kutsika kõhulahtisus

väga mures 16. november 2012, kl 15.07
Tere.
Võtsime paari nädala eest varjupaigast kutsika. Oleme hädas sellega, et kutsikal pidevalt kõht lahti.Pastad ei aidanud üldse. Antibiootikumikuur aitas, kuid juba 3. päeval pärast ravi lõppemist koeral taas kaka vedel. Veterinaar tegi veel antibiootikumi ja soovitas kohe, kui kõht peab, ka ussirohu anda. Täna hommikul andsime. Nüüd aga kutsikal hoopis kakas verised kiud.on teil kogemusi-ideid, mida nüüd ette võtta!? ka veterinaar tundus viimati kuidagi nõutu :(

koer ise lõbus nagu tavaliselt.

lontu 16. november 2012, kl 16.00
Mida sa koerale süüa annad? Loetle palun. Vahel väljendub allergia kõhulahtisusena. Keeda talle riis kanapuljongis hästi tummiseks. Ära anna talle midagi rasvast.

kuupealt 16. november 2012, kl 18.35
Kui vana ta on?
Üldiselt soovitaks talle paastupäevad teha.
Ei mingit koeratoitu, ei ühtegi liha ega piima.
Üks päev võiks üldse ilma söögita olla, teine päev ehk midagi taimset, kui ta muidu vastu ei pea, nagu keedukartul, sai, leib. Aga mitte mingit loomset, ei rasva, liha ega piima.
Üldiselt kui tal on kõhus mingi haigustekitaja, siis võib paast teda niivõrd nõrgestada, et koera immuunsüsteem saab tast kenasti jagu.
Sama asi sobib hästi ka inimestele, nn. kõhukripist saab kõige kiiremini jagu, kui teed päeva või paarise paastu. Juba esimese päevaga läheb kõht korda, kuid kui teisel päeval kohe ennast lõdvaks lased, siis võib uuesti nässu minna.

lihtsalt lugeja 16. november 2012, kl 19.20
Oleneb kutsika vanusest, suurusest, vaktsineeritusest jne, kas talle võib paastupäevi teha või nõrgestaks see asjatult kogu organismi. Keedetud riis on selline suht kindla peal minek.
Mis pastad need ei aidanud?
Aga kui kutsikas väike (kas ussirohtu polnud ta üldse saanud veel?) ja tundmatu taustaga ning väljaheites on verd, siis ma kaaluks juba teise arsti poole pöördumist, sest see ei kõla sugugi hästi (kuigi kui koer ise veel rõõmus on, ehk pole asi ikka päris hull).
Olen ise palju nõu saanud Koertekojast, mõned lingid sinna, mis otsinguga sain:
http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=3523&highlight=k%F5hulahtisus
http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=5192&highlight=k%F5hulahtisus
http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=12722&highlight=k%F5hulahtisus
http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=13097&highlight=k%F5hulahtisus
- Neid lugenuna ma enam ei ootaks ega vaataks, et äkki ikka ise üle läheb, kui juba pikalt ikka häda olnud.

Mõhk 16. november 2012, kl 19.57
Kuupealt, kas sa oled napakas, et kutsikale paastupäevi soovitad?
Kutsika omanikule-vaheta arsti. Kui väljaheites on veri, siis on tegemist väga tugeva põletikuga. Minu täiskasvanud koera raviti tugevatoimelise antibiootikumiga. Ravimi nime ei nimeta et keegi seda huupi andma ei hakkaks.
Eeldus muidugi et kutsikas parvo jms vastu vaktsineeritud on ja ussirohi antud.
Kui kõht on üle 2-3 päeva lahti, siis oleks ülim aeg lahendus leida.

kuupealt 16. november 2012, kl 20.58
Ei ole napakas, ära proovitud asi, kõigepealt lastearsti soovitusel lastel, siis kutsikal ja hiljem endal kõhuviirustega.
Vähemalt tavaliselt levivate nakkuste puhul aitab hästi.
Aga ma küsisin kõigepealt, kui vanad on kutsikad.
Äkki väga väikesed ei tohiks, aga samas peaks väga väikesed alles ema tissi otsas olema.
Aga jah, keedetud riis on hea, seda soovitatakse ka inimese lastele kõhulahtisusega. Kanapuljong aga peaks ootama.

kuupealsele 16. november 2012, kl 21.23
kutsikaid EI TOHI näljutada, maksimaalne, mdia võib teha, on ühe toidukorra ärajätmine, kui tegu pole kääbustõuga. kääbutõu või väiksemat kasvu, aga väga aktiivse kutsika, võid sa lihtlabaselt selle ühepäevase näljutamisega ära tappa.

keedukartuli-saia-leiva asemel keeda pigem riisitummi, kui paljast ei taha, siis keeda sisse naha ja rasvata kanaliha. esimesest kolmest ei saa kutsikas midagi kasulikku. ja kui kutsikal on kõhulahtisus juba pikemat aega (2-3 päeva), siis tuleks temaga ikkagi arsti juurde minna.

kuupealt 16. november 2012, kl 22.48
Kõhuhäda võib ka tappa ja kui see on viirusest siis loomaarst soovitab sama. Viirusele antibiootikumid ei mõju.
Ma ei usu, et see on paari nädalane kutsikas, paari kuusele aga ei tee kahe päevane paastumine midagi, seda enam kui see on paranemise hinnaks.
Ei maksa unustada, et nii koerad kui kassid on kiskjad ja neile on loomuomased ajuti pikad toiduta olemised ja ajuti üle söömised.
Juua peab igal juhul andma, ja kõhulahtisusega veelgi enam, sest vedelikukaotus on suurem.

kuupealt 16. november 2012, kl 22.55
Kui mind ei usu, siis võiks lihtsalt guugeldada: www.eplk.ee/artiklid/kohulahtisus.pdf

lh 17. november 2012, kl 01.04
Pöördu varjupaiga poole (kui koera Tallinnast võetud), neil oma kliinik ja arstid olemas, vast ka idee, mis koeral viga.

meil 17. november 2012, kl 13.09
tavatoit ja näksid välja. Meil on isegi närimiskondid teinud kõhu lahti. Saanud lahti oleme ainult krõbinaid andes, sest riisi ja kanapuljongit ei söö. Verelibled sees, tavaliselt öeldakse, et teeb neid kappilaare katki ja need siis sellest. Aga arsti soovitan minagi vahetada, kui praegune ei saa jagu.Ja kui kõhulahtisus kestab üle kolme päeva siis on juba jama.Nii, et kiiresti arstile. Muidu teevad peaksid need pastad tegema kohe korda. Aga , et uuesti lööb... mina pakuks et söögis on mingi jama,meil on igasugused sardellid, teatud viinerid mis kohe löövad lahti, neid loomulikult ei anna ka ega tavalisi konte ei anna närida? küsige kliinikust spet krõbinaid ja proovige ainult neid anda.Ja muidugi mille põhjal praegune arst kirjutas ülse antib kuuri, tavaliselt ikka alustatakse pastaga.Paastu ei soovita ja nagu eelnevalt keegi pakkus leiba, no leiba ei või üldse anda.Proovige toiduga(krõbina), praegused siis vahetage välja, päev paar kui asi selles siis peaks kohe hakkama mõjuma, kui mitte siis on asi tõsisem.

Mõhk 17. november 2012, kl 17.52
Specificul on krõbinad nimega Intestinal. Soovitan.

Väga mures 18. november 2012, kl 13.44
Tänan, soovituste ja linkide eest. Varjupaiga arstide juures me käimegi, sest tita alles 3 nädalat tagasi võetud. Eile hommikul siis pöördusimegi uuesti arsti juurde. Kaka polnud enam vesivedel, kuid jama ikka, sest osa toidust oli seedimata, väljaheites palju lima ja pärast kakamist tegi kuts oma pissulapile verise limalörtsu. Arst arvas, et veri võib olla ka reaktsioon ussirohule. Tegi AB süsti ja andis tabletid kaasa. nüüd uus mure: sellest ajast saadik (üle 24h)pole kuts üldse kakanud, kuigi isu on hea. ma ei ole ka kuidagi kõigis soovitustes nii kindel, arstid ei aja ka kogu aeg sama juttu ja tunduvad kõhklevat: kas tõepooles alustada nüüd amoksütsilliini kuuri? enne on saanud mingit teist AB-d.

süüa on saanud koer lahtise kõhu ajal kanapuljongis keedetud riisitummi tillukeste kanaliha tükkidega ning joogiks lürbib isuga kummeliteed. enne kui kõhu jälle lahti lõi, sõi kuts Hillsi kutsikakrõbinaid.

esimesed vaktsineerimised olid tehtud juba varjupaigas, teine vaktsineerimine on viibinud nüüd tervisehädade tõttu. pärast ussirohu andmist olid väljaheite ses ka mingid terad- valkjad nagu hirsiterade suurused. uurisin õhtu läbi netis parasiitide kohta, kuid midagi sellele leiule vastavat ei leidnud.

isu on tal kogu aeg hea ja meeleolu samuti. mürab ikka ja saba käib suure amplituudiga.

op 18. november 2012, kl 14.10
Peale kõhulahtisust on ka see normaalne, kui tuleb pikem paus kakamises, soolestik ju tühi.

Soovitus 18. november 2012, kl 16.52
Algatajale: palun kirjuta koera kaal ja millised antibiootikumid määrati ning millises doosis?
Kui ta antibiootikumile tundlik, võiksid anda piimhappebaktereid. Kindlasti mitte anda samal ajal koos antibiootikumidega, siis ei mõju ei üks ega teine asi nii nagu võiks (soovitav on anda kas vähemalt 2h enne või pärast antibiootikume).
Paastupäevi EI TOHI TEHA kutsikale, ükskõik mida ka üks eelnev kommenterija on öelnud. Tore, et temal läks hästi, aga kutsikate puhul on see siiski keelatud! Anna riisi (maitsetamata), keedetud kana, kodujuustu. On olemas ka eraldi raviroad kliinikutes (nt RC Gastrointestinal või energiataseme poolest rikkam Hills i/d). Jälgi, et koerake saaks piisavalt juua...
Loodan siiski, et asi juba kontrolli all :)

icc 18. november 2012, kl 17.30
Soovitad kordamööda piimhappebaktereid ja antibiootikume.
Antibiootikumid tapavad bakterid ju ära, olenemata sellest kas kasulikud või kahjulikud. Viiruste vastu aga ravi sisuliselt pole ja mitte ühegi kutsikaga ei juhtu midagi, kui ta ühe päeva söömata on, kuid kõhuviirus võib teda tappa küll.

.... 18. november 2012, kl 17.47
icc: kas oled loomaarst?

teemaalgataja 18. november 2012, kl 19.54
koer 3,4kg Clavaseptin 50mg 2x päevas.

nüüd õhtul tuli ka kaka. ilusad pruunid koerajunnid. AB-d pole veel andnud ja täna ehk ei annagi? vaatame kõigepealt äkki, kuidas koera seedimine töötab? homme on see arst tööl, kes tavaliselt koeraga tegeleb, küsime tema käest üle, kas ikka on vaja anda juhul, kui seedimine peaks funkama sinnamaani... ahjaa! "šokolaadipastat" on ka saanud neljapäevast saadik. seda annan ka edasi praegu.

kas tundub normaalne?

16.52 18. november 2012, kl 20.07
Mis see śokolaadipasta on?

16.52 18. november 2012, kl 20.09
Ning täienduseks, et nii väiksele koerale (noor koer + väikest kasvu) on absoluutselt vastunäidustatud paastupäev(ad).
Isegi siis kui on hommikune toit ära jäetud lõikuse tõttu (nt piimahammaste eemaldamine), siis on soovitatav sellise kaaluga koeral (isegi täiskasvanud koeral) anesteesia ajal korduvalt veresuhkrut mõõta, et see liiga madalale ei läheks.

teemaalgataja 18. november 2012, kl 20.11
Diarsanyl on tuubi peale kirjutatud.

16.52 18. november 2012, kl 20.17
See on väga hea :) Reeglina ongi soovitatav kõhulahtisuse korral seda või mõnda muud analoogset pastat anda. Sageli koer muud ei vajagi, võib ainult aega võtta mõned päevad. Peaasi, et koer ise reibas on ning et väljaheites kirgast (soolestiku lõpposast pärit) või hoopis tumedat verd ei tule.

Antibiootikumid on muidu täitsa sobivad ja ka nö. heas doosis. Kahjuks Eestis kõhulahtisuse korral paremaid antibiootikume väga ei olegi saada, küll aga võib Soomest saada. Kui tundub, et pasta aitab, siis võid antibiootikumid praegu ära jätta. Küll aga tasub pastat anda senikaua kuni väljaheide on normaalne ning pärast seda veel vähemalt 2 päeva.

teemaalgataja 18. november 2012, kl 20.24
tänan kaasaelamise eest:) olin väga ähmis ikka ja eks olen murelik praegugi. pole ju ise kunagi varem kutsikat suureks kasvatanud. lapsepõlvekoerad vanema juures on ju hoopis teine teema...

16.52 18. november 2012, kl 20.27
Seda tahtsin ka lisada, et kui Sa päris kindel ei ole, et ussirohu andmise järel väljaheide normaalne oli, siis tasub 10-14 päeva pärast uuesti anda ussirohtu. Siis saab toonased noorvormid ka hävitatud.

Jõudu ja jaksu koerakese kasvatamisel! Vaktsineerimised siis teha alles siis kui koer päris terve. Eks anna siis teada paari päeva pärast kuidas läheb :)

me 20. november 2012, kl 00.39
andsime sel puhul pro kolini-hästi mõjus.

teemaalgataja 22. november 2012, kl 19.09
Nii. Nüüd siis pühapäevast saadik asjad OK olnud. ptüi-ptüi-ptüi.

kummelitee olen juba vee vastu vahetanud. Üldiselt saab veel kana-riisi, vaikselt olen hakanud jälle ka krõbinaid andma. alguses ainult tükikaupa maiustuseks tubliduse eest.arsti soovitusel olen üle päeva ka pool kõvaks keedetud muna andnud. antibiootikume ei hakanudki andma. probiootikumid jäävad tänasest ära. kõhe on küll, aga eks tüdruk peab vist ka ilma juba hakkama saama.

rõõm 23. november 2012, kl 09.43
Tore! Hoian pöialt, et edasi ainult paremuse poole läheks.
(Mul on omal üks tundliku seedimisega koer, kelle jaoks on Pro-Kolini pasta igaks juhuks alati kodus olemas, sellest on abi olnud.)

huvitav 24. november 2012, kl 09.50
mul koer sööb mida juhtub ja mind isegi ei huvita kuidas ta situb.
ma kohe üldse ei kujuta ette, kuidas looma võib niimoodi poputada, rohkem kui inimest või lähete te siis ise ka nii endast välja kui kõht lahti on?
Mul jookseb vabalt ringi, sööb tapajäätmeid, enda mahamaetud ja uuesti üles kaevatud mädand ja ussitanud liha, minu poolt keedetud putru, konte, mida iganes ja ta on terve kui purikas, allergia on üldse ilmvõimatu selliste toitumis- ja eluviiside juures.

aga 24. november 2012, kl 10.50
mis sulle huvitav siis nüüd probleemiks on? see, et keegi suudab ka oma lemmiklooma kui pereliikme eest hoolitseda ja muretseda kui haigeks jääb. Ja oleks ometi selliseid inimesi vähem kes huvi ei tunne kuidas koera tervis on ja mida ta sisse ajab, kui midagi juhtub võtame uue, vahet pole üks ees või taga.

njahh 24. november 2012, kl 11.10
kui koer jookseb vabalt ringi, siis ei pruugi tõesti kõhulahtisust märgata. Kui aga käiakse koer rihma otsas, siis on kõhulahtisus vägagi märgatav. Ja kui loom elab toas, siis ei saa see samuti märkamata jääda.
Ei ole mõtet võrrelda võrreldamatuid asju. Et sina oma loomast ei hooli, ei tähenda, et teised peaksid sinu moodi käituma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Noorem naine ja vanem mees
Mina, 23.10.14 00:06
puhkuse ajal töövõimetusleht? (1)
tõbine, 23.10.14 00:26
Pesumasinad. (1)
Valikud, 22.10.14 23:35
käendus (2)