Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kasside keel
 
reelika 07. detsember 2004, kl 10.43
Mulle toodi mõneks päevaks üks noor kass hoida, kuni omanik välismaal käib. Nii tore loom, aga ma ei tunne üldse kasse, tahaks tema mõtetest natuke aru saada. Tean, et nurrumine on väljendus, et tal on hea, saba vehkimine, et ta on vihane, kuid see kass teeb mõlemat koos. Tuleb sülle, kui paitada, nurrub, kuid samal ajal saba käib hoogsalt edasi-tagasi. Siis ajab küüned välja ja hakkab mind närima. Aga sülest ära minna ei taha, kas ta on siis rahul või mitte? Mida ta siis võib tahta, kui seisab keset tuba, vaatab mulle pikalt otsa ja ütleb mjäu mjäu, nagu ootaks mult midagi. Süüa tal on pidevalt.
 
maie 07. detsember 2004, kl 11.01
sabaga vehkimine näitab erutusseisundit
 
x 07. detsember 2004, kl 11.02
Küllap ta tahab öelda, et kus on mu perenaine. Ka kassid võivad igatseda oma peret veel kaua taga.Isegi võib mitte süüa jupp aega. Ta ei ole kohanenud uue kohaga ja ta käitumine näitab, et ta on närvis. Rahusta ja silita.
 
Margit 07. detsember 2004, kl 11.12
Sabaga vehkimine ei näita vaid seda, et ta on vihane. Sabaga vehkimine näitab ka erutust. Näiteks minu kass vehib energiliselt sabaga kui ta on mänguhoos, samuti siis kui ta näeb akna taga lindu. Arvan ka, et sinu juures olev kass on natuke närviline uue koha ja uue inimesega ja seepärast käitub ka mõnevõrra teistmoodi.
 
Unt 07. detsember 2004, kl 11.46
Kui kassi paitad ja tal mõnus on, siis eritub tal verre adrenaliini, pikemal "mõnulemisel" võib kass "üledoosi" saada ja äkki agressiivseks muutuda. Selliseid kass pole palju , aga vahel on juhtunud a'la paitad-paitad, kass nurrub ja siis äkki lööb hambad kätte. Kui kass otsa vahib ja njäub siis ta tahab midagi, näiteks mängida. minu kass tuleb kah juurde "kutsub" ja siis jookseb eest ära, talle meeldib, kui teda mööda maja taga aetakse, siis peidab ennast ja luurab.
 
souloflittlebunnies 07. detsember 2004, kl 12.19
peale selle kassid ka jutustavad niisama, tahavad suhelda. mõned rohkem, mõned vähem. küünte välja ajamine ja nö sõtkumine silitamise ajal on erilise mõnu väljendus. püüa ka kassiga mängida, tal hakkab ju igav. viska mingit paberinutsakut, pane nööri otsa midagi või krõbista millegagi. kassile meeldib jahimänge mängida.
 
mikk 07. detsember 2004, kl 12.27
ja see sabaga vehkimine on mõnikord ka lihtsalt suhtlemise eest. noh, näuguda parajasti ei viitsi, aga suhelda nagu tahaks. minu oma aeg-ajalt vastab mulle nii, kui "tema poole pöördun". nagu lehvitaks.

ühesõnaga, sabaga vehkimine lihtsalt näitab, et tal midagi "peas toimub". see ei pruugi üldse negatiivne olla.
 
ksenja 07. detsember 2004, kl 12.35
Mida tähendab kui kass kissitab silmi? Pahandasin oma kassiga pärast seda, kui ta oli mu palmipuu otsa roninud ning lille ladvast katki murdnud. Torisesin temaga ja ei teinud temast välja. Kass püüdis ka mind vältida. Aga õhtul tuli minu juurde, istus kenasti minu ette ja kissitas silmi. Mulje jäi nagu paluks ta andeks.
Ons veel mingeid konkreetseid kasside käitumismalle mille kaudu nad oma emotsioone väljendavad?
 
mia 07. detsember 2004, kl 12.52
kui kass sepikut teeb (ajab varbad laiali, küüned välja ja sõtkub), siis on tal hästi mõnus olla. kui kiisu on noor, siis ta ikka kipub närima. aga samas ei tohiks lasta kätt närida ega käega kassi narritada, sest siis kass arvab, et su käsi on mänguasi ja ta jääbki sellega mängima ning närima.
veel saab kassi tuju vaadata pupillidest, aga vot enam ei mäleta, et kuidas see oli, kui kassil on hästi kitsad pupillid või siis jällegi on need hästi suured. suured tähendasid vist negatiivsemat, aga ei mäleta ka täpselt.
aga jah, kodustest asjadest saab kassile mänguasju teha küll. meie vaieldamatu lemmik on praegu kuivatatud moonikupar, mis kenasti krõbiseb ka.
 
S. 07. detsember 2004, kl 13.11
suurenenud pupillid näitavad huvi ja erutust (ka inimesel :P).

silmade kissitamisega kass andeks küll ei palu irwirwirw
 
ksenja 07. detsember 2004, kl 15.41
Ilmatark, mida kissitamine siis tähendab?
 
Pätu-omanik 07. detsember 2004, kl 19.01
kui mina näiteks pahandan oma suslikuga, siis tema kurrutab vastu. nagu vaidleks vastu kohe :DD nii naljakas.

ja jube hästi saab aru sõnapaarist "ei tohi", aga ainult siis, kui ta seda ise tahab!

sõtkumine käppadega tähendab jah ülimat rahulolu meie puhul.

siis oskab ta mossitada, ignoreerida meid täielikult. kui ta solvunud on.

aga muidu on jube sülekass, hellust vajab nii palju :))) mis meile ainult rõõmu valmistab.
 
maki 08. detsember 2004, kl 07.26
kui ma olmal ajal kassi võtsin, ei osanud ma uneski aimata, millised sotsiaalsed olevused nad on! mina oma kassiga kogu aeg räägin ja tema räägib mulle vastu. muidugi tuleb, ette, et kumbki ajab oma rida (tema nõuab kiisueinet, aga mina laon silku taldrikule)

ja siis see sõltumatu iseloom!?!!!!!! ja meie majas on kass arvamusliider!
 
reet 08. detsember 2004, kl 15.41
Kalli kadunud Saara üks huvitav sõna oli "Kurrr!", mis tähendas: "Mul tuli suurepärane mõte! Ma tulen sülle!". Sassu kasutab sama sõna tähenduses: "Jah, mis oli?", kui talle une pealt pai teha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!