Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kassi õpetamine

Uudishimulik 13. aprill 2005, kl 12.24
Tere!

Andke nõu kuidas kiisupojale kombeid õpetada. Tundub, et minu riidlemisest läheb ta veel rohkem hoogu ja just nimme hakkab tegema seda, mida talle ei lubata...

mimsi 13. aprill 2005, kl 12.28
Minul läks ka nii. Kass kasvas lihtsalt üle pea. SAmas elukaaslase kõvema sõna peale on korralik ja teda nagu kuulab.

Uudishimulik 13. aprill 2005, kl 12.30
Meil ei kuula kumbagi...ta ju nii armas samas, et ei taha väga kõvasti karjuda...

hell 13. aprill 2005, kl 12.35
kassile ei meeldi range sõna. kui ma ütlen karmi häälega kassi nime, saab ta kohe aru, et teeb midagi keelatut ning üldiselt seda enam minu ees ei tee. samas kui mind kodus pole...:(

S. 13. aprill 2005, kl 12.36
mis kombeid sa tahad talle õpetada? kui vana kassipoeg on? päris pisikesena nad teevadki lollusi ja ronivad igale poole. riidlemine küll ei aita eriti. mina tõstsin oma kassi kassipojana turjast ära riiulite pealt ja natuke sakutasin. väga hea abimees on veeprits.
praegu kass ei tee üldse lollusi, kuigi meil aknalauad lilli täis, kardinatel ei roni. diivanit vahel kraabib, aga see on siis kui poosetama kipub ja meile väikest jõudemonstratsiooni teeb.

Uudishimulik 13. aprill 2005, kl 12.42
Ta on meil kuskil paarikuune. See veepritsi mõte on päris hea. Proovin:)

algaja kassimamma 13. aprill 2005, kl 13.18
2-kuune on armas ja tillu veel. :)
mina "kasvatan" oma 4-kuulist kassi samuti veepritsiga. enamasti see aitab, kuid näiteks üks kord püüdsin teda aknalaualt lillede jurest pritsiga ära ajada ja tulutult. kass oli jumala märg, kuid ära ka ei läinud! :))) no mis sa siis ikka teed? :) lubasin tal sinna jääda! :)
ja panin tähele, et kui tema lollustest välja ei tee, siis ta enamasti kaotab huvi asja vastu ja leiab mingi uue tegevuse, võimalik, et veel hullema. :)))
olen ta veel ära tüstnud ühest kohast umbes 10 korda järjest. :) siis lõpuks viskab üle ja läheb ära

Ene 13. aprill 2005, kl 13.27
Minu kassipõnn sai aga hoogu juurde veepritsist. Jõulude ajal proovisin teda sellega kuuse juurest eemale peletada. Aga sellest tuli meeletu möllamine ja lõpetasin selleks korraks. Hiljem olen veel proovinud, aga ikkagi tuindub talle, et temaga mängitakse ja see mäng näib suisa meeldivat.

Saadi 13. aprill 2005, kl 14.03
Kui sa keelad oma kassi, siis tee seda kurja häälega, selleks ei pea röökima, piisab hääletoonist.
Kui ta ei viitsi sinu kurja hääle peale reageerida, siis on veeprits sinu järgmine vahend.
Ja pea meeles, kui sinu kass teeb, mis sa palusid, käskisid, siis pead sa teda kiitma, kiitma, kiitma, usu, nad armastavad seda.

liisu 13. aprill 2005, kl 14.56
kas teatsite et kassi peale karjuda ei tohi... :) siis hakkabki nimelt tegma aga olenem mida kassile õpetada tahetakse?

Pätu-omanik 13. aprill 2005, kl 15.38
mnjah.. meil kuulas ta väiksena kurja häälega keelamist. kui tegi midagi keelatut, siis keelasin karmi häälega: "ei tohi!" niimoodi iga kord, järjekindel peab olema. samuti oleme kasutanud veepritsi, äratõstmist (tõsi, turjast kunagi mitte), olen laksu ka tagumikule andnud (no muidugi mitte jõuga).

aga Päts on juba nii kaval, et kui järjekordselt ukselingi küljes kõõlub, ja ma lähenema hakkan talle veepritsiga, siis paneb juba aegsasti voodi alla peitu. kassid ei ole lollid :DDDD kaval päts mul kodus :)))

aga nüüd 10-kuusena ta nii palju lollusi ei tee ka enam. see kiisupoja-periood tuleb teil lihtsalt üle elada, kuid seadke kindlad piirid, reeglid. püüdke lasta tal mitte üle pea kasvada. sõbrants rakendas oma kassi peal sellist ninanipsu varianti, et kui näiteks kass üritas hammustada või küüntega mängida, siis andis väikse nipsu. minul see küll välja ei tulnud, aga sõbrantsi kass õppis ära pehmete käppadega mängimise ja ei hammustanud ka heast peast enam :)

kahekuune on nii pisi veel, ära siis teda karmilt karista :)
soovitan kõige rohkem ikka "ei tohi" öelda teise hääletooniga. ja veepritsi.

Pätu-omanik 13. aprill 2005, kl 15.44
to liisu
jah, ma ei karju ega röögi ta peale, aga vahel riidlen küll kurja häälega. iseasi muidugi, et ta ei saa ju (keerulistest) sõnadest aru, hääletooni eristab aga väga hästi. siis jääb kuulama, aga nii muuseas kissitab silmi ja pöörab pea kõrvale.. et umbes issand, kuidas te minuga riidlete. nimelt ta küll kunagi midagi tegema pole hakanud. me armastame oma kassi ja tema armastab meid :)))

souloflittlebunnies 13. aprill 2005, kl 16.24
kassid teevad tihti keelatud asju selleks, et tähelepanu saada ja sellest enda jaoks mäng teha. kui vähegi võimalik, aitab ingoreerimine. kui see ei aita, siis veeprits(nojah, on ka kasse kes lausa vett naudivad, ei teagi mis selliste hulludega peale hakata:P). proovi kassi pritsida nii, et ta ei näe, et vesi tuleb sinu käest. siis tal tekib seos, et tema tegevus=vesi, mitte et kui sind pole läheduses, siis võib kõike teha. ja siis veel, et kassiga võimalikult palju ise mängida, tema jaoks mõeldud mänguasjadega - nii ta saab aru, et tähelepanu saab ta siis, kui ta oma asjadega mängib, mitte siis, kui midagi keelatut teeb.

Ly 14. aprill 2005, kl 11.32
Jah, eks iga ühel ole omad meetodid kuidas kassi õpetada.
Võin uhkusega öelda, et minu kass istub, annab käppa, tuleb juurde - kõike käsupeale. Muidugi vabatahtlikutl teeb ta seda ka kui soovib :P.
Kui teeb midagi keelatut, piisav sõnast EI ja natuke kurjemast häälest. Kass ise naudib täiega mu seltskonda ja jookseb ainult minu järgi. Kaasa arvatud WC.s ja dushi all.
Me oleme kassiga eelnevalt muidugi pikalt arutanud teemadel kumb on boss ja kuma on alluv. Hetkel on ohjad minu käes.
Jõudu kõigile oma kassidega suhtlemisel
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

mees-naist
mees- nais, 26.07.14 01:48
Tere kuidas sa teed‏‏
Slivia, 26.07.14 01:29
Mõned persevestid on rikkunud…
Tutvuja, 26.07.14 00:53