Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
milline näeb välja kassihaigus?

enel 15. november 2006, kl 18.16
Palun abi: milline näeb välja kassihaigus? Otsisin vanu teemasid, sain aru, et karvutu laik on ovaalne. Helistasin arstile, ta arvas, et suure tõenäosusega võib olla tõesti tegemist kassihaigusega. Arstile saame mina alles mõne päeva pärast. Olen kohutavalt mures! Kass on laste süleloomake, tõeline voodielukas, ilmselt oleme siis kõik ise nakkuse saanud. Aga kes on haigust näinud, palun kirjeldage! Meie kiisul on karvutu laik, u sõrmeotsasuurune, külje peal esikäpa juures, nahk on laigu kohal täiesti puhas, valge. Teine laik on ka sama külje peal, ei ole paljas, on nagu katkenud karvadega ja suurem. Kas nahk on ka kuidagi teistsugune või ongi puhas?

N 15. november 2006, kl 18.25
Jah, täitsa puhas laik on, nagu tavaline nahk, ilma karvadeta. Võib olla ka natukene hõredalt karvu peal.
Inimesel see ilmneb punase sügeleva laiguna. Enne võid märgata sügelemist sealt kohast kui laiku. Haigus on kahjuks üsnagi raskesti ravitav nii inimestelt kui ka loomadelt ja samas kergelt nakkav:(
Ise just põdesin seda.

kiisumemm 15. november 2006, kl 18.48
Ei ole see nii raskelt ravitav ühtigi, lihtsalt mõnikord võtab pikemalt aega:) Osta apteegist Lamisili kreemi ja määri laike paar korda päevas. Võid ka teepuuõliga määrida, see on väheke naturaalsem. Kassiga sama lugu, sedasama Lamisili määri laikudele. Aitab ka kassi pesemine seenešampooniga, aga siis täpselt nii nagu pudelil kirjas on, muidu lihtsalt veega ajad seene hoopis üle kere laiali. Mul on kodus seen väga tugevalt sees, praktiliselt kõik loomad, kes tulevad, põevad selle läbi, kes kergemalt, kes raskemalt, aga mulle pole see veel kordagi külge hakanud. Ja see laik kassi nahal võib olla selline ketendavate äärtega. Karvad kukuvad tuttidena maha. Lastel palu lihtsalt tihedalt käsi pesta ja kassi mitte väga palju käppida, kuni uus karv kasvama hakkab. Tavaliselt hakkab see seen kassil pea ja esikäppade piirkonnast peale, käpaotsad, kõrvapealsed, nina ja suu ümbrus muutuvad karvutuks. Aga viimati nägin oma kassidel sellist varianti, kus saba alumine pool oli karvutu, aga pealpool olid karvad kenasti alles:) Karvade kadumisest uute kasvu alguseni kulus umbes kaks nädalat. Küllap te hakkama saate, ega see surmatõbi ei ole:)

lii 15. november 2006, kl 18.54
ära muretse,oli ka minu kiisul.Sain ta sellisena ja ostsin mulle soovitatud lamisil dermgel 1%.Laik jah suureneb päris kiiresti,aga kui ostad kiirelt rohu,määrid kord päevas u nädala ja paraneb.Rohu ostsin tavalisest apteegist ja maksis 111 krooni.Lastele ei nakanud.Kunagi oli sugulase lapse jalal ja ei ravitud kohe,siis pärast paranes küll tükk aega.Loomaapteeki ei saanud minna ja ei tea,mida seal pakutakse.

enel 15. november 2006, kl 19.01
Saan ma siis aru, et inimesel võib see esineda üle kogu keha? Pole sellega kokkupuudet olnud, arvasin, et tekivad samasugused laigus ainult peas, kust juuksed välja langevad.

kiisumemm 15. november 2006, kl 19.22
Inimesel võivad need laigud tekkida tõepoolest pigem karvadeta kehaosadele, sest need puutuvad pigem kassiga kokku kui peanahk ja juuksed:) Vaata, kui laps ennast kuskilt kratsima hakkab ja tekib selline punetav laiguke, pane kohe Lamisili peale. Juuste väljalangemine on ikka üsna ekstreemne juhtum. Ja ikka lastele käsk kätte pärast kassiga tegelemist käsi pesta:) Loomaapteek ei pakugi midagi paremat, kui loomaarstile lähed, kirjutatakse ikka sedasama Lamisili välja. Tabletid on ka olemas, aga need on küll väga kanged, parem oleks kreemiga hakkama saada, muidu rikud veel nii kassi kui laste maksad ära. Kreemi saad ilma retseptita, tablettide jaoks on retsept vajalik. Kui lastel on muidu tervis hea, siis ei pruugi nad seda kassihaigust üldse saada. Sõltub immuunsüsteemist. Kas su kass käib õues või kust ta selle kassihaiguse sai?

enel 15. november 2006, kl 20.22
Kass ei käi õues, see ongi täielik müstika. Aga meil on muidugi ka veel koer. Kuigi koeral ma praegu küll mingeid sümptomeid ei tähelda. Sel juhul võib siis nakatuda ka küülik? Kass käib küll teda pidevalt puuri vahelt sudimas.
Suurem laps saab muidugi kätepesemise vajalikkusest aru, pisemad on alla 2 alles, neil pean ise pesema, ja paratamatult ei jõua iga hetk jaole, kui kass seltskonnas on olnud. Nii et eks püüan siis päästa, mis päästa annab ja ülejäänu vapralt vastu võtta :)
Mõtlesin, kui ravi juba peal, peaks ehk elmise ka üle kvartsitama, see ehk aitaks ka neid eoseod hävitada?

lugeja 15. november 2006, kl 20.56
kusjuures see ei pruugi yldse mingi kassihaigus olla. selline valge karvadeta laiguke võib tekkida mis iganes asjast. mina seda kassihaigust, vabandust väga, ei tahaks uskuda. mul palju kasse olnud, kel samasugused ilmakarvadeta puhtad laigukesed olnud ja iseenesest karvad tagasi kasvanud. samas tean ma, mis on kassihaigus ja olen seda läbi põdenud. kui sul mingeid sümptomeid ei ole, lastel ka mitte, siis ausalt, ma ei usu, et tegemist kassihaigusega.see läheb iseenesest yle ja pole hullu midagi.

kassiliisu 15. november 2006, kl 23.19
Hel kliinikutesse ja küsi kas neil on seenelamp. Sellega on kohe näha kas kiisul on seen või ei ole. Tallinnas on selline lamp Haabersti Zoovet Keskuses (Õismäe tee 109 ja telf 65 93 160) kindlasti olemas. Juhul kui on tegu seenega, siis paistab nakatunud koht kohe selline eriline, roheline. Seene kohapealt on kassil nahk ikka natuke teistsugune. Seene puhul ei ole nahk päris puhas ja valge. Karvutu koht võib tõesti ka muudel põhjustel tekkida.

Kui mure hirmus ja tahad kohe midagi teha, siis jah lamisil kreem ja ka terbisli kreem aitavad laikude vastu ka inimesel. Tuba, asju ja ka ennast võid desotada gutaseptiga. See on desovahend naha jaoks ja ilma retseptita apteekides müügi. Loomale ära seda peale lase. Ja kunagi raviti seda seenhaigust joodiga:) See häda on ravitav nii inimsesel kui kassil.

Nii, et esmalt kiisuga seenelambi alla ja siis saab edasi tegutsed. Ma miskipärast ei usu, et seen, aga see ainult minu uskumine,kiisut ei ole ju näinud. Aga kontrolli mine kassiga kindlasti, saad südame rahule ja oled pärast rõõmus, et sul nii armas kassike ja õnneks terve ka veel:)

Suzie 16. november 2006, kl 12.19
Minu kogemus ytleb, et kassihaigus ilmneb kassidel ikkagi eelkoige nao piirkonnas, eriti nina ja korvade juures, teinekord ka sabal :) Ja laigud ei ole paris puhtad ja ymmargused, vaid kergelt karnas. Olukorda, et laigud oleksid jalgadel, aga mitte peas, ei ole ma veel kohanudki :)

Karvutu koht voib tekkida ka vaikese haava kohale, systi kohale, vmt. See ei pruugi yldsegi olla seen.

Koige kindlam on jah lasta kass lambiga yle kontrollida, kui voimalik.

Kassihaiguse ravi tanapaeval on vaga lihtne ning kassid ja nakatunud inimesed saavad kiiresti terveks. Ei ole enam ajad, kus tuli laike joodiga maarida ja piinelda :)

Kui ikka mure, siis voin meili peal veel kysimustele vastata :)

Kratt 16. november 2006, kl 16.23
Minagi uskusin, et eelkõige ilmneb see haigus nöo piirkonnas. Aga minu kassipojal, kelle varjupaigast tõin, algas see hoopis sabast! Seda ei suutnud uskuda algul ka loomaarst. Järgmisena läks kiisul kiilaks pea kahe kõrva vahelt jne, alles siis tunnistas arst, et tegu võib olla kassihaigusega. Selleks ajaks oli kiisupoeg nakatanud ka mu vanema kassi ja minu, lapsed jäid õnneks puutumata (kui on tugev immuunsüsteem siis haigus külge ei hakka). Minu kassidele aitas lõpuks vaid Lamizil salv ja tabletiravi. Kõiksugu muud salvid ei andnud tulemusi.
Igaks juhuks võid kiisu karvutuid laike määrida ka Lamizil salviga.
Ei taha hirmutada, vaid hoiatada, kui kahtlustad siiski seda haigust, lase lastel pidevalt peale kassiga mängimist käsi pesta. Ja kaissu ei tasu võtta, kuni arsti juures käidud.

Suzie 16. november 2006, kl 22.54
Kassi saab tanapaeval kassihaigusest ka Biocan systidega. 2 systi 2nadalase vahega ja kass on terve.
Inimesi ravitakse vist ikkagi Lamisiliga, minul ei ole onneks onnestunud nakatuda, kuigi olen haigeid kasse ravinud kyll. Oluline on kasi pesta peale kassidega tegelemist ja Cutasept (feet) on ka tohus abi.

Aga koigepealt peaks ikka kindlaks tegema, kas on ikka kassil kassihaigusega tegemist.

enel 17. november 2006, kl 11.51
Tänan nõuannete eest! Õhtul lähen kassiga arstile, loodan siiski, et pabistan asjata, aga vähemalt saab selgust ja vajadusel ravi. Praegu olen püüdnud teda lihtsalt rohkem omaette hoida.

lii 17. november 2006, kl 21.59
minu kiisul hakkas ka pihta sabast ja tagakintsudest.Saba otsa tekkis nagu oravatutt.Peas oli kõige vähem.
Mis su kassi kohta öeldi,millega tegu?

enel 18. november 2006, kl 17.55
Kahjuks saigi diagnoos kinnitust :o( Ja täna hommikul avastasin esimesed punased laigud ka vanemal lapsel, nii et asi pole üldse roosiline. Eks püüame ravida kõiki tõbiseid ja hoida neid, kes veel puhtad, aga jama saab sellega olema, ja mitte vähe.

lii 18. november 2006, kl 22.47
kui lapsel alles lõi välja ja saad kohe jaole,siis ehk pole väga ränk ravi.Huvi pärast küsin,et millega lapsi ravitakse,kas selle sama kreemiga.Tuttava lapsel jäi see vene ajal kahe silma vahele ja siis võttis see kaugele läinud haiguse ravi kauem aega.
Probleem võib tekkida lasteaeda või kooli minekuga.Kas see haigus võib ka inimeselt inimesele kanduda?Tegelikult minul omal hakkasid silmalaud sügelema ja punetama sel ajal,kui kass oli haige.

kassandra 19. november 2006, kl 11.55
Lugesin alles nüüd teemat. inimesel ravitakse jah lamisil kreemiga. 2-3x päevas laikudele määrida. Sügeluse peaks ära võtma 1 päevaga, nädalaga peaks asi unustatud olema :)Olen ise läbi põdenud.

pole see nii hull midagi 09. november 2013, kl 02.50
lapsi määrid travocort salviga ja kaobki see haigus ära . kassijaoks tood loomaarstilt Itradrops suu kaudu antavat rohtu . teed 1 kuuse kuuri ja loom terve ning sina ka . tõhusam on muidugi ka see kui itradropsi andmise ajal määrid kreemiga ka neid laike kassil . ja pesed mõned korrad teda väävlit sisaldavate kassi sampoonidega .

Maiki 16. november 2013, kl 15.07
Kas mõjub ka Exoderil kreem ? Meile näiteks täpset diagnoosi ei pandud ja kirjutati välja Exoderil ja öeldi et selle ja briljant rohelisega tupsutada ja peaks üle minema.

tiiger 27. jaanuar 2014, kl 21.00
ma ei tea kas tegu on kassihaigusega kassil mitte ühtegi paljast ega kärnast laiku aga mu emal küünarnukki juures ümmargune punane koht
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Õigus või mitte? (1)
K, 23.10.14 22:48
Nycoflox
mnjh, 23.10.14 22:26
Armani
laps, 23.10.14 22:26
Kes õpetaks lollikest