Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
"kassihaigus" inimesel?

sos 22. juuni 2007, kl 13.21
kaks nädalat tagasi võtsid lapsed mahajäetud kassipoja meile-oli selline sorakil ja õnnetu, loomaarst leidis kõrvalestad ja määras tilgad..kiisu kosunud ja kasukas kena, aga - eile hakkasid mõlemad ennast sügama ja - mitu sellist laiku keha peal, mis kirjelduste järgi nn kassihaigus on, piigal kõrva taga üks ka veel..kellel kokkupuudet on olnud ja kas saite lahti ja mida kiisuga teha? nahaarst ütles, et inimene saab terveks tablettide ja lamisiiliga, kui pähe ei löö, aga kass tuleb magama panna:( tüdruk nutab, tal kassist kahju ja oma pikkadest juustest samuti, täitsa hull olukord..

chilipi 22. juuni 2007, kl 13.24
Kassil peaks ka laike olema ju! Kassidel ravi samamoodi, laikudele lamisiili ja kui see ei aita, siis tablette. Käige kassiga arstil ja saab küll ka kassi terveks ravida, ei ole see midagi nii, et ainult magamapanek aitab. Lihtsalt kasse ja lapsi tuleb samal ajal ravida, et üksteisele tagasi ei kannaks seda.

XXL 22. juuni 2007, kl 13.33
http://woman.delfi.ee/foorum/search.php?f=24&search=kassihaigus&match=1&date=0&fldsubject=1&fldbody=1
Siin on lugemist.

Kassipoega ei magama panema. Kliinikust saab osta shampooni, millega kiisupoega pesta - seenevastane. Peale selle määrida terbisili või lamisili salviga kiisupojal ka kohti, kus karv laiguti maas. Kui elad Tallinnas, siis siin teevad kliinikud biocani süsti kassile, mis kiirendab seenest paranemist. Diagnoosi peab panema siiski arst, kas on seengaigus. Äkki olihtsalt allergialaigud.

chilipi 22. juuni 2007, kl 13.50
Ma hakkasin ka mõtlema, et äkki on hoopis kirbud ja lastel kirpuallergiast kuplad? Kas arst ikka võttis proovi, et diagnoosida lastel kassihaigust? Loomadel ju võetakse nahakaabe ja vaadatakse mikroskoobi all ja vist ka spets lambiga.

sos 22. juuni 2007, kl 13.58
kassiga käidi arstil, kui ta võeti ja kirbutõrje tehtud..nahaarst ei teinud mingeid analüüse - olevat iseloomulik mikrospooriale, ma ka mõtlen, et kuidas ikka peale vaadates diagnoosi panna? aga kirpudest kindlasti need laigud ei ole-olen kirbuhammustusi kunagi enne näinud, hoopis teistsugused..peres on ka koer ja veel neli inimest..

chilipi 22. juuni 2007, kl 14.04
No siis kui ravimiseks läheb, peaks koera ka pesema selle shampooniga, kuna ka koerale nakkab sama asi. :)

Kaabitakse naha pealt lahtist mudru ja siis vaadatakse mikroskoobi all, et mis värk on (kirbukaka ja mutukad). Või võetakse seda kaabet ja pannakse lahusesse kasvama, et 10 päeva pärast on siis raudkindlalt näha, misasi naha peal laiutab. Kogemus on loomade diagnoosimisel, inimesele pole meie peres nakkunud.

kiisumemm 22. juuni 2007, kl 14.40
Vaheta arsti. Kui arst ei oska seenhaigusega muud teha, kui looma magama panna, siis ma küll ei julgeks sellise arsti juures käia :S
Osta apteegist Lamisili või Terbisili või Klotrimasoli salvi ja määri neid sügelevaid laike nii inimestel kui loomadel. Lastele tuleks kõva käsk kätte anda, et pärast kassi katsumist tuleb käed puhtaks pesta ja ei maksa väga ninapidi kassi kasukasse pugeda. Lohutuseks võin öelda, et selle "kassihaiguse" läbipõdemine annab mõneks ajaks (paariks aastaks) immuunsuse kah. Igatahes pole seenhaigus tänapäeval enam mingi kole ja ravimatu haigus, ära lastele looma tapmisega küll südamevalu tee. Ega siis oma pereliiget ka sellepärast kodust välja ei aja, et aevastab ja on palavikus, äkki hakkab teistele ka külge.

sos 22. juuni 2007, kl 15.05
nii - poisil on peas kah üks laik-sai tänu lühikestele juustele määritud, aga kui piigal ka peaks pähe tekkima - mis siis saab??

kiisumemm 22. juuni 2007, kl 15.37
Lükkad juuksed laiali ja määrid. Võid lasta perearstil välja kirjutada ka Lamisili tablette, aga kui asi ikka väga hull pole, siis ma küll tablette ei soovitaks, igasugune tabletindus hakkab maksa peale. Muideks, aitab ka teepuuõli, võtab sügeluse päris hästi ära. Loomadele seda vist ei tasuks panna, äkki sisse lakutuna pole väga tervislik. Ja muideks, seen armastab soojust ja niiskust, nii et pärast juuste pesemist tuleks pea korralikult ära kuivatada (et edasi ei läheks, kui juuste sees neid laike on), käed-jalad samuti. Sama ka kassi-koera pesemise puhul - šampoon peab olema spets selleks mõeldud ja ikka vaja korralikult kuivatada, muidu ajad lihtsalt seene üle kere laiali!

kiisukodu 22. juuni 2007, kl 16.08
mind huvitaks ka, mis arst see oli, kes ütles, et seene pärast tuleb kass magama panna?
uskumatu lausa...
"kassihaiguse" vastu on nii inimestele, kui loomadele väga lihtsasti kasutatavad ravimid olemas ja iga arst teab seda.
see kõlab juba nagu mingi nohurohu reklaam... "siis me võtame selle nina maha..."

katrina 22. juuni 2007, kl 18.42
minu laps sai ka kodutult kassilt selle ja mina ka! mul läks see laik jala peal veel mädanema ka kuna olin allergiline rohule. Kass sai süsti, shampooniga pestud ja määritud, aga ei aidanud!!!

Suzie 22. juuni 2007, kl 20.20
Kassi saab umbes kuu ajaga terveks, kui on hea ja tark arst. 2 korda Biocan systid 2-nadalase vahega (tehakse alates 3kuusest vanusest, KINDLASTI TULEB HAIGESTUNUD KASSIL TEHA KOKKU 2 SYSTI), samal ajal maarida ka Lamisili kreemiga 2 korda paevas laike. Voib anda lisaks ka Lamisili voi Terbisili tablette (aga neid saab retseptiga), loomaarst oskab soovitada ja saab ka retsepti kirjutada voi ise rohtu myya. Lamisili kreem on koigis apteekides vabamyygil. Kui aga ollakse allergiline yhele rohule, siis voib selle vahetada teise vastu (on veel nait. Klotrimazol, Terbisil)

Laste laike tuleb samuti mitu korda paevas Lamisiliga maarida. Maarida veel 1 nadal peale selle, kui laigud on kadunud, et tagasi ei tuleks. Ei mingit joodi voi juuste araajamist vmt. Lihtsalt regulaarselt maarida. Ja kassiga tegeledes pesta parast alati kaed, hoolikalt kuivatada ja desotada kaed yle Cutaseptiga (feet!), mida myyakse samuti apteekides kasimyygis. Vaga tohus vahend! Meie oleme seenetanud kasse ravinud ikka palju, aga kui olla hoolikas, siis ei nakka. End pestes tuleb end hoolikalt kuivatada, sest seen armastab niiskust.

Muuseas, kui kassil on Biocan systidega haigus valja ravitud, siis on ta selle vastu vahemalt aasta immuunne (toimib nagu vaktsiin).

maru 22. juuni 2007, kl 23.32
mina sain endal lahti järgmiselt - üks vana eideke õpetas, ja annan ta õpetuse siinkohal edasi:

tee vastav laik leige veega tibake niiskeks, ja hõõru tugevalt peensoolaga. tee seda vähemalt 3 korda päevas. mulle igaljuhul aitas (kuid juuste seest ... kahtlane. tuleb vist ikka maha ajada?)

nojah 23. juuni 2007, kl 00.29
gutaseptil pole vahet, kas feet, või tavaline

eieie 23. juuni 2007, kl 05.42
Mul juhtus sama asi. Ise sa6in tablette ja m22risin mingit geeli...k6ik sai korda..kiisule ka ravi ja ta sai ka korda:)

marule 23. juuni 2007, kl 08.32
kui kiirelt, see soolaga hõõrumine tulemust andis?

maru 23. juuni 2007, kl 09.26
juba järgmisel päeva loli laik palju heledam ja kuivanud, aga teha tuleks ikka nii pikalt kui on näha, et enam ei puneta - mu mäletamist mööda läks lõpliku tervenemiseni nädal; aga kui on suur ekseem, siis peaks vast kahe nädalaga arvestama.

ja see sool tuleb sinna sisse jätta, mitte maha loputada. ja muidugi merevesi - mida soolasem, seda parem - väike surnumere trett teha ja saaks ka asi korda.

marule 23. juuni 2007, kl 09.42
siis tuleb ajaliselt sama välja, kui salviga määrides. Salviga läheb ka umbes kaks nädalat. Sool ei ole ilmselt nii kahjulik organismile ja see on eeliseks. Peaks ka seda katsetama. Ei tea kas seda võiks ka kassi suhtes rakendada.

i 23. juuni 2007, kl 12.02
meil juhtus uue väikse kassi võtmisel ka selline lugu, et kassil oli seenhaigus - enne paraku ei avastanud, kui inimestele nakkas.
ent kõik on täiesti ravitav ning sai mõne kuuga korda (kusjuures meil on mitu kassi ning koer). ravimid loomadele on eriti head.
praeguseks 2 aastane kass on väga ilusa karvaga
Sulle antud arsti soovitus on muidugi uskumatu.
pöördu kindlasti loomaarsti poole, saad kindlasti abi.
jõudu, ebameeldiv lugu, ent üleelatav :) kõigile (kassikesega koos).

Kogemustega 23. juuni 2007, kl 12.25
mul endal oli see haigus. Sain kassilt. Kui ma ravima hakkasin, siis kassi haige laik oli umbes kroonise mündi suurune, minu laik (mis muuseas tekkis põsele, sest kass armastab just sinna peaga puksida) oli umbes 20sendise mündi suurune. Sain apteegist Lamisili, kasutamisõpetus on karbis. Minul paranes ära nädalaga, kassil pooleteist nädalaga, siis polnud meil kummalgi enam laiku.

Arstist, kes käsib kassi ära tappa, sellepärast, et kassil on täiesti ravitav haigus - sellest arstist käi kaugemalt ringi. Muuseas oleks hea, kui sa tema aadressi siia üles riputaksid. Sellist tüüpi tuleks kõigile tutvustada,

Kui hakkad ravima, siis ära liialda salvi pealemäärimisega. Seda tuleb peale panna õhukeselt ja mitte sugugi palju kordi päevas. ravim on siiski tugeva mõjuga, nii et ära hakka ennast ja kassi sellega mürgitama. ikka mõõdukalt, nii saate kõik oma haigusest lahti ja ilma mingite pahade tagajärgedeta. Tean, sest olen seda ise läbi teinud.

kuu 23. juuni 2007, kl 20.48
kassile kolm süsti(oli vist jah biocan) kahenädalaste vahedega + seenevastase šampooniga pesta üks kord nädalas, laps sai tabletiravi + väävlisalvi ja joodiga määrida(ka pikkade juuste sees olid laigud), nägime vaeva peaaegu kolm kuud, laps oli lasteaiast kodus(oli üksi kodus, aga kui iseseisvaks muutus!), kass on tema lemmik, ei kujuta ette, et sellepärast kass surema peaks, nahaarst elas ka kogu südamest kaasa meile,

mina kaotasin ka vahepeal lootuse, aga jagu saime, ta oli meil ka ju paarikuune poeg siis(kass muidugi), jõudu!

kusjuurem meie kassil ei avaldunudki see haigus, ainult lapsel!!

sos 24. juuni 2007, kl 17.31
lugesin teie kirju siit - tuleb välja, et nii paljudel sama mure olnud!! ka meie kiisul pole pealtnäha mitte midagi viga - kasukas terve ja ei mingeid laike..lastel laigud hoolega määritud ja juurde pole tulnud:) kassiga saab arstile alles homme; küsiksingi, et mis kiisu ravi maksma on läinud - palju nende süstide eest tahetakse ja mis arusaamatuks jäi veel - et osadele lastele määrati tabletiravi, osadele vaid kreemid? millest see sõltub? meie perearst määras ainult kreemi ja kõik..ei mingeid analüüse ega midagi muud..minul aga hing haige, et kas ikka nii lihtsalt lahti saab ja kas see seen ei jää niimoodi organismi pesitsema? tänud ette, kes vastata viitsib:)

kassiliisu 24. juuni 2007, kl 21.37
seenhaiguse pärast looma magama panna ei ole küll põhjust. Loomulikult on ehmatus suur kui puutud kokku uue ja tundmatu nakkava tõvega. Aga asi ei ole nii hull. Olen ise seenhaigeid ja muude nahaprobleemidega kasse ravinud, samuti on seda teinud mitmed eelkirjutajad nt XXL, Suzie, kiisumemm, kiisukodu.

Seenhaigust saab vastava seenalambiga ka kindlaks teha. Paljudes kliinikutes on see olemas. Tegemist teatud sorti ultraviolett lambiga, millega pimedas toas kassi üle vaatada, seenesed kohad on selgelt roheka helendusega. Kui oled Tallinnast, siis hel. nt. Haabersti Zoovet Keskusesse 6593160, aadress Õismäe tee 109, neil on seenelamp olemas ja pane aeg kinni.

Kuna sul kogemusi ei ole, siis ei soovita ise ultraviolett lampidega diagnoosi panema hakata, sest nt piim või hapukoor, samuti mõned muud ained-rohud või mingi praht helendavad ka selle valguse käes, aga teisiti kui seen.

Samuti ei soovita ise omast peast rahvatarkusi kaitsetada. Poes on retsepitvabalt olemas terbisil, lamisil salvid, mis tõesti väga hästi aitavad. Voodilinu ja muid tekstiile pese, kuivata päikses käes, triigi kuuma triikrauaga. Gutasept on seene puhul väga sobiv deso vahend inimese naha ja ka muude pindade jaoks. Ja kui kiisul ikka tõesti seen on (ja lastel ei ole kirbuallergiat), siis kassile biocani süstid ja samad salvid, mis inimesetegi (korralikult seenesed kohad töödelda, kreem naha sisse määrida) ja kassi saate korraliku raviga paar nädalaga terveks. Inimeste raviga saate rutema hakkama. Alusta normaalse loomaarstiga ja kassihaiguse kohta liikuvaid hulle jutte ära usu. Rohuallergiad ei ole õnneks just igaühel:) Võta asi ette ja kindlasti saate hakkama, pärast oled ise ka rahul ning pragune esimene murehoog võib hoopis naljakana tunduda. Edu teile:)

kuu 25. juuni 2007, kl 10.46
maksma läheb see ravi päris palju, kassisüstid, šampoon, lapse tabletid - see kõik oli lõpuks kokku pea paar tuhat krooni,

see seenelamp on ikkagi suht ebakindel, kindlam on ikkagi analüüs, meie kassil ei olnud laike kuskil, aga kuna lapsel oli, siis pidi kass olema vähemalt haigusekandja,

ja mis puutub ravisse, siis mina sain nii aru, et kui need laigud juba peanahale juuste sisse tekivad, siis tuleb teha ikkagi tabletiravi(määrimine nagunii),

kassile peab hiljem iga aasta sellesama süsti tegema profülaktika mõttes.

murelik 25. juuni 2007, kl 14.31
Minu kass põeb samuti kassihaigust. Kassihaigus diagnoositi arsti poolt nädal tagasi. Nüüd endal hirm naha vahel, et võin ka ise selle haiguse endale saada. Täna hommikul märkasin, et käe peale, sõrme juurde on tulnud sääsehammustuse moodi punn- sügeleb ja punetab, on kuskil mündi suurune, kuid ei ketenda ega ka mingit ranti pole punase laigu ümber. Hirm on ikkagi, kuna mul on pikad juuksed ja ei taha nendest ilma jääda:( Tahaks teada, milline näeb see lööve inimesel alguses välja. Kas mul võibki juba olla kassihaigus?

Kogemustega 25. juuni 2007, kl 15.35
Minul see laik ei ketendanud, kas ta sügeles, seda ma ei mäleta. Justkui ei sügelenud. Aga katsudes oli ta pealt nagu natuke kare. Ranti laigu ümber polnud, aga laik ise oli selgelt nähtav, pealt natuke roosakam kui ülejäänud nahk. See Lamisili salv on üsna väikese tuubis, maksab umnes 100 krooni, vist veidi isegi üle. Ja veel, kui sa ikka kangesti kardad, ja ei usu seda Lamisili, siis tuleb sul minna arsti juurde. Venitada pole mõtet.

maru 25. juuni 2007, kl 17.09
mul oli see laik 20 a tagasi (lapsepõlves) ja siiani pole küll ühtegi märki, et oleks organismi sisse jäänud.

h 05. juuli 2007, kl 17.34
nii, selgus ka täna, et kassil kassihaigus ja minul käel u. 10 sendi suurune laik, jalal natuke suurem. laps õnneks praegu ok. kahtlustasin juba paar päeva tagasi, et see võib olla see nn kassihaigus ja hakkasin Lamisil kreemi peale määrima (enne peitsisin joodtinktuuriga). siinjuures kestvad tänud eelkirjutajaile, kõige asjalikum nõu netis selle kohta üldse! looma ravi läheb maksma ca 400 krooni - shampoon, tabletid ja Nizoral salv, inimeste oma (kuigi arvan, et ei osta seda viimast välja, mul kodus olemas nii Klotrimazol kui Lamisil) + Lamisil ja Cutasept u. 180.- kassil olid lambi all näha laigud silmade/kulmude kohal, minu laik ei helendanud, kuna olin juba raviga algust teinud.

neiu 07. juuli 2007, kl 13.36
mul on ka kassihaigus. kunagi on olnud kaks kassi ja kõik korras. paar kuud tagasi saime endale õue kassi.. ja tekkis nädal kaks hiljem vist laigud ja sügelesid..ühesõnaga punetised..käisin arstil.. perearst määras vale seenerohu..sain lõpuks nahaarstile, tehti analüüsid lõpuks ja öeldi, et kassihaigus.. määrin siiani travacorti peale ja paljud punetised kadunud, kuid mõned jälle tekivad samas kohas uuesti.. enda viga et unustan määrida ja mingil juhul sügada ei tohi end.. pesemisega ma ei tea.. eks pesema peab ikka, üks arst väitis üht teine midagi.. pigem määrida, enne puhastada pihustiga jms
ka iga nädal pesen spetsiaalse šampooniga oma kassi. kaitsesüst tehtud..
mina arvan, et kui ravida nii ennast ja kassi võib sellest allergiast , punetisest lahti saada..loodan, kui ei käin veel nahaarstil, mingil juhul niikergelt oma kiisust ei loobu.

neiu 07. juuli 2007, kl 13.44
seda pean ühele eelnimetule veel ütlema..et kui kassihaigus , siis vale on määrida nizorali ja klotrimazoliga kuna need on pärnseene ravid ja kassihaiguse seen on mikroskoobiline seen nagu mulle nahaarsti ütles, et perearst vale ravi määras algul
cutasept on õige.. ja kassihaiguse lööve näeb välja kui paarisentimeetrised laigud, sügelevad punakad, ja veidi krobeliseks võivad minna, paranedes seest läheb nahavärvi vist oli nii ning ümbert nahk kaob
kuid pea kohta ei oska öelda, minu teada õnneks mul seda pole ja seda on raskem ravida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

presskann
n 60, 23.09.14 21:18
väike flirt hõivatud naisele (2)
oomega, 23.09.14 21:11
Särgid
Nõu vajav, 23.09.14 20:24
paberiteta koerapojad (1)