Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Tartu Ülikool---akadeemiline test

mina 05. juuli 2005, kl 16.10
Kas keegi on seda varasematel aastatel sooritanud?Kas test on väga raske?

Mannu 05. juuli 2005, kl 17.03
Jubedus!!!!! Tõsiselt, vähemalt minule, kellele on matemaatika täielik müsteerium :D
Aga seal on ka edukalt läbijaid..kuid see test on koostatud nii, et siise saaks võimalikult palju poisse.
Hoian pöialt!

. 05. juuli 2005, kl 17.05
selle kohta on vist isegi raamat(ud) välja antud. proovi neid leida.

pusa 05. juuli 2005, kl 17.27
akadeemiline test ei ole jubedus! üle keskmise raske on ta küll aga sellega mõõdetakse pigem üldist loogilist mõtlemisvõimet ja järeldusoskusi kui koolimatemaatikat.

kiusu 05. juuli 2005, kl 17.48
nõus pusaga. akadeemilise testi eesmärgiks on hinnata valmisolekut ülikooli õpinguteks. mingi hetk olid eelmiste aastate testid isegi müügiks aga praegu ei tea. eelnev testi läbi tegemine võib tõepoolest tulemust mõnevõrra parandada.

mina 05. juuli 2005, kl 18.56
Siis kui see matemaatikat nõuab siis olen küll põrumisele määratud:(aga kas ikkagi 40protsenti sellest on tehtav?

vot 05. juuli 2005, kl 19.10
tegin kunagi, kuid ära ei teinud. liiga hilja tulin mõttele, et võiks rasked osad (matemaatika) kõrvale jätta esialgu ja tegeleda jõukohastega, hiljem, kui aega veel, tegemata osaga.

Keiu 05. juuli 2005, kl 21.39
Pole ta nii raske midagi...tegin kolm aastat tagasi majandusteadusesse sisseastumisel........oli seal mõned lihtsamad mate ülesanded, keeli natuke, ruumi ja taju ülesandeid, küsimus mis meelde tuli: kõrgema võimu kandja Eestis, Euro kurss......

mina 05. juuli 2005, kl 21.41
aitähh Keiule

barbs 05. juuli 2005, kl 23.20
on küll raske. suurem osa läbi ei saa. st ei saa täis ka 40%.
ma arvan, et ilma eelnevate aastate teste lahendamata teeb selle ära ainult geenius.

see koosneb:
* ruumilisest mõtlemisest (matemaatika)
* matemaatika
* eesti keel (teksti mõistmine ja võrrsõnad nt)
* inglise, saksa v prantsuse keel
* üldine informeeritus
* mingid graafikute lugemised
* midagi oli veel.

matemaataatika on suhteliselt raske. eesti keele ülesanded on aga sageli samased eelmiste aastate omadega. eestikeelse teksti mõistmine on keeruline. vb nüüd kergemaks läinud, aga esimesel aastal, kui see sinna lülitati, kommenteeris semiootika õppejõud seda niimoodi: meile saadeti see tekst ülevaatamiseks, aga meie seda läbi ei lubanud, sest see oli liiga keeruline. aga ikka pandi testi sisse.

lahenda eelmiste aastate teste ja on igatahes kindlam tunne. ei pea hakkama mingeid ülesande ehitusi veerima ja mõned ülesandetüübid korduvad aasta aastalt.

mina 05. juuli 2005, kl 23.33
aga kust neid eelmiste aastate teste saaks?

barbs 05. juuli 2005, kl 23.34
sotsiaalteaduskonna dekanaadist nt.

teinud 06. juuli 2005, kl 00.29
ilma eelneva ettevalmistuseta tegin eelmisel aastal ära ja sain sisse ka. raske oli küll, aga tehtav ja ajaliselt jõudis täpselt. tuttavad, kes on mitu aastat järjest teinud, räägivad, et see test on iga aastaga raskemaks tehtud...

. 06. juuli 2005, kl 01.30
emm.. tekkis küsimus, et kes see kõrgeima võimu kandja on eestis? kas rahvas?
eesti riigiga seotud (nn kodanikuõpetus) on kahjuks meelest läinud.

mäletan, et ajaloost oli posu küsimusi. nii et tähtsamad daatumid ja eesti ajaloo tegelased kindlasti üle vaadata.
loogika küsimusi oli ka. nendeks kahjuks õppida ei saa kuidagi.

kas nüüd on ainult 40% vaja? 3 a tagasi oli 50%. õigus, see võis vist teaduskonniti erineda...

Tiktak 06. juuli 2005, kl 08.49
Kõrgeima võimu kandja on rahvas. Lugege korra põhiseadus läbi -- 1) see on pisike, mõnekümne lehega raamat; 2) see on mõnes mõttes iga eestlase aukohus; 3) sealt saab vastuseid just sellistele küsimustele, nagu siin küsiti.

she 06. juuli 2005, kl 09.10
to Keiu

Oled sa kindel, et tegid akadeemilist testi, mida teemaalgataja mõtleb? Sest TÜ majandusteadusesse astumisel ei ole vaja teha akadeemilist testi. Seda tehakse sotsiaalteaduskonda astumisel.

Ise tegin akadeemilist testi 2 aastat tagasi. Minu meelest oli kõige raskem aja jagamine erinevate ülesannete vahel, sest nt graafikute lugemised ja üldine informeeritus olid vähemalt minu jaoks tunduvalt lihtsamad kui mõned matemaatika ülesanded. Aga matemaatika osa oli alguses ja pärast kurtsid paljud, et raiskasid selle kallal mõttetult palju aega. Kui aega oleks rohkem, siis oleks tulemused ikka palju paremad. Aga eks see ongi ju testide mõte, et pead suutma kiiresti mõelda ja andma lühikese ajaga endast parima. Mina sain mingi 70% ja pääsesin vestlusele, kuid see läks kehvemini. Õnneks oli mu esimeseks eelistuseks teine ala ja sinna sain riigieelarvelisele kohale :)

to tiktak 06. juuli 2005, kl 10.35
ps läbi loetud, aga ega iga asi (mida igapäevaselt vaja ei lähe) ikka meelde ka ei jää.

kiusu 06. juuli 2005, kl 12.56
testid on jah aastati erineva raskusega. kuid rasked on nad ju kõigi jaoks. maksimaalseid võimalikke punkte tavaliselt ei saadagi. mina olen 2 aastat seda testi teinud ja mõlemal korral sain edasi pääsemiseks vajalikud punktid kätte. kui see test juba kord selline on tehtud siis põhjusega - lõppude lõpuks on ju vaja mingi valik teha sadade soovijate hulgast.

mina 06. juuli 2005, kl 13.02
jah kõike seda mõistan, aga kahjuks ma matemaatikas väga nõrk, kuigi silmaringi jätkub. Loodan et äkki kuidagi ikkagi selle 40protsenti kätte saan

. 06. juuli 2005, kl 14.50
tean kahte, kes maks. punktidele teinud. super teadmistega inimesed + andekad kah veel igatepidi.

suusi 06. juuli 2005, kl 22.19
soovitan soojale eelnevate eestate teste vaadata ja ajakasutust mõistlikult planeerida
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Kordamiaex
Pēdèŕaator, 26.10.14 00:56
Naised
teener, 26.10.14 00:55
Kassikohvik (7)
et siis?, 26.10.14 01:13
gladioolid (4)