Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
ohutud päevad ja nende arvutamine

gea 26. aprill 2010, kl 15.20
oskab keegi seletada, kuidas neid nn "ohutuid" ja "ohtlikke" päevi arvutatakse? olen siiani olnud ainult pillide peal aga nüüd lõpetasin võtmise ära, mees pakkus, et võiks proovida päevase arvutamist aga ma ei tea kuidas see käibki. kuidas arvutada? mensivaba aeg on täpselt 19 päeva ja "päevad" ise 6 päeva. nagu kellavärk toimib ja nii juba viimased kolmveerand aastat (mistõttu ka päevase arvutamise mõte üldse tuli).

oskaks keegi mulle selle nn puust ette ja punaseks teha?

Epp 26. aprill 2010, kl 15.59
Füsioloogiline ras.vast. meetod on selle nimetus vist ametlikult aga kuskil ei seletata täpselt kuidas neid päevi arvutatakse. Ise kahjuks aidata ei oska sest ei tea ise ka sellest meetodist just palju :)

Aili 26. aprill 2010, kl 16.43
Mensu alguse päevast .Menss kestab harilikult umbes 3-6 päeva. Rasestumiseks sobilik aeg on 12-14 päeva paiku ning mehe spermatosoidid elavad naise sees 2-3 ööpäeva.

kondoom 26. aprill 2010, kl 17.44
kasuta parem mind

eeh 26. aprill 2010, kl 18.01
kui pillidega lõpetasid, ära kohe arvutamisega küll proovima hakka. Lõpeb jamaga üldiselt.
Hiljem pole mingit muret - täiesti toimiv süsteem. oleks vaja tunda organismiga ära ka enda ovulatsioonimoment ja siis pole lugeda ka tarvis. ainult arvestad spermatosoididie elueast 48 tunnist igaks juhuks 12 tundi varuks veel ning ei ole probleeme mingeid.Pärast ovulatsiooni liidad munaraku elueale veel 12 varutundi lisaks ehk ööpäev pärast OV -d ja anna tuld jälle edasi.

lugeja 26. aprill 2010, kl 23.33
ei aita see lugemine ega arvutamine midagi. Ma arvutasin ja lugesin ja just siis tuli 9k üllatus, kui pidi olema kõige ohutum aeg.

anne 27. aprill 2010, kl 08.43
Minul on päevade lugemine küll toiminud, ohutul ajal pole kordagi rasedaks jäänud ning kogemust üle 30 aasta. Ei soovita küll noortele, kes mingil juhul rasedaks ei taha jääda, sest riskimoment ikka jääb, kuid enda ja oma ema kogemustest ütlen, et korrapärase tsükli puhul toimib.
Vanasti arvutati nii. Arvutamise aluseks võeti aasta jooksul olnud tsüklid. Riskide välistamiseks loeti nii. Ohutud päevad on peale mensi algust aasta lühim tsükkel miinus 17 päeva ja enne uue mensi algust aasta pikim tsükkel miinus 11 päeva.
Siiski toonitati ka varem, et näiteks väga suur erutus võib viia munaraku varasema vallandumiseni, mille tõttu võib ka sellel ohutul ajal rasedaks jääda. Samuti, kui päevad mingil põhjusel edasi nihkuvad ja siis muudkui julgelt kaitsevahenditeta edasi seksid. Aga eks igaüks ise teab oma riske. Samas on ju rasedaks jäädud ka spiraaliga jne. Mina olen pidanud päevade arvestust tervisele kasulikumaks kui keemia söömist, samas kui olekski viltu läinud, oleks beebi meie peresse oodatud olnud, mitte traagikat tekitanud.

ohhoo 27. aprill 2010, kl 09.09
USKUMATU et tänapäeva täiskasvanud naised nii lollid võivad olla. Olgu tsükkel kui täpne tahes, võib see ühel hetkel sulle vingerpussi mängida, mis siis et eelmised mitu aastat on kellavärgi täpsusega olnud. Su mees on ka napakas et sellest aru ei saa...aga mis teha...kõigile pole mõistsut antud ja pärast tullakse foorumitesse kaebama et "uups, rase olen"...KOHUTAV kui lollid võivad tänapäeva inimesed olla:(
Igati kasulik oleks siiski kasutada kondoomi, või pane spiraal....Ei saa aru mis neis pillides nii kohutavat on et siis vütta ei saa. Kui titte tahad, siis arvuta päevi:D Usu mind varem või hiljem see juhtub

väga naljakas 27. aprill 2010, kl 09.46
vanemad teadlikud inimesed räägivad edasi kuidas asjad toimivad ning hommikul tuleb ohhoo oma tarkust kuulutama nagu rohutirts ....., siristamine paneb kõrvad lukku.

to ohoo from gea 27. aprill 2010, kl 09.55
asi ongi selles, et mehega päris last nüüd ja kohe ei taha... samas, kui juhtuks "ups" ei oleks sellest ka probleemi. lihtsalt meil pole sellega kiiret. seega ära sõima lolliks jms. pole mõtet.

reaalselt selle meetodiga jääb siis kuus ju seksiks vaid paar päeva... saan ma õigesti aru?

miks ei kasuta kondoomi - no loomulikult kasutame seda ka hetkel, ent vahetum kontakt on ikkagi mõnusam. seetõttu ma seda meetodit ju ka uurin.

anne 27. aprill 2010, kl 11.25
Kui on regulaarne tsükkel, siis jääb neid päevi vabalt seksimiseks ikka ka. Ega see päevade arvestus siis polegi ainuke variant, ikka kombineeritult kondoomi, oraalseksi ning ka katkestatud suguühtega (kukkuge nüüd kisama, ohhoo-sugused). Lihtsalt kirjutan oma kogemustest, et on toiminud 100%. Rasedaks olen jäänud ainult ohtlike päevade ajal ja seda siis ka otsekohe, nii et pole küsimus ka selles, et ehk ma muidu ka selline oleks, kes kergelt ei rasestu.

Loomulikult ei sobi päevade arvestus, kui on ebaregulaarne tsükkel, juhupartnerid või siis on situatsioon selline, ei või mitte mingil juhul rasedaks jääda. Siis kondoom lomulikult. Või minu poolest siis ka tabletid, kellele sobivad. Mina olen eelistanud end mitte mürgitada, aga see on igaühe vaba valik. Minu seisukoht on, et ma ei pea endale aastakümneid sisse sööma midagi, mis tegelikult kogu mu keha hormonaalse süsteemi pea peale pöörab. Neid tabletikesi pole veel kasutatud nii pikka aega, et saaks olla kindel nende mõjus organismile pikaajalisel kasutamisel. Aga samas on need paremad kui soovimatu rasedus või abordid, nii et igaühe otsustada, mida ja kuidas ta kasutab.

Spiraalist niipalju. Kunagi oli plaanis, aga siis juhtus ootamatult lähitutvuskonnas kolm emakavälist rasedust spiraalidega. See ehmatas ja hirmutas ning günekoloogiga konsuldeerides ütles ta, et raseduse eest jah spiraal hoiab, emakavälise raseduse eest mitte. Sai siis mehega otsustatud, pigem päevade lugemine ja ebaõnnestumise korral veel üks laps perre kui spiraal ja võimalik emakaväline rasedus. Aga kordan veel, see on minu valik, sobib vaid peresuhtes inimestele, kellel poleks midagi ka veel ühe pesamuna vastu, kui see tulla tahab.

Oleks tegu juhusuhetega, valiksin täiesti kindlalt ainult kondoomi.

ohhoo 27. aprill 2010, kl 12.36
Olen lugenud küll ja küll nendest kes päevi arvutanud ja kõik toiminud aga sisi tuleb järsku mingi haiglane kirehoog, kus unustatakse et ohtlik päev ja peaks kondoomi kasutama ja ongi "oops jäin rasedaks, mis ma nüüd teen"....
Mees võib ju praegu öelda et pole hullu kui lapse saame, aga arvan et ta pole ka valmis selleks et KOHE see juhtub...te ei tea ju iial et alt võib vedada ja siis ongi et mees šhokis et nii kiiresti. Igatahes on see meetod igati vastutustundetu!!!

iris 27. aprill 2010, kl 13.10
ikkagi natukene keeruline, kas lihtsalt saaks?
N: kui menstratsuioon algas 1 aprillil ja järgimne algab 28-l siis millised on ohutud päevad?

anne 27. aprill 2010, kl 13.51
See selle pärast ongi keeruline, et välistada riske väiksemate tsükli kõikumiste suhtes. Sellepärast võetaksegi aluseks umbes aastane periood. Kui kogu aasta jooksul on tsükkel olnud päevade algusest järgmise alguseni 28 päeva, siis on lihtne. 28-17=11. päevani on mensi algusest suht ohutu seksida. 28-11=17.-ndast päevast alates jälle suht ohutu. Aga näiteks korra oli mitu kuud tagasi tsükkel lühem, 25 päeva. Siis arvestaks ohutuks ajaks 25-17=8, nii et aega peale 8 päeva ei peaks igaks juhuks ohutuks ka siis, kui tsüklikõikumisest juba aasta möödas on. Lihtsalt selleks, et riske vältida. Muidugi, alati võib lihtsamalt, aga siis on ka lihtsam võimalus rasedaks jääda.
Kui on kalduvus, et mõnikord jäävad päevad vahele, siis ma seda päevade eelset ohutut aega üldse ei riskiks arvestada. Minul selliseid probleeme pole olnud, aga kellel on, see ei saa seda meetodit kasutada.

ohhoo-le - ma ju kirjutasin, et see meetod võib sobida abielus või kooselus paaridele, kes keemilisi vahendeid mingil põhjusel kasutada ei saa või ei taha ja kes on kokku leppinud, et võimalik rasedus poleks maailma lõpp ning siis ka kombineerides kondoomide vm variandiga. Kirehoog, jajaaa, kirehoos võib kondoom ka katki minna ning on lapsi sünnitatud ka spiraali kandes. Kui poleks partneris kindel, siis ma üldse ilma kondoomita ei seksikski. Aga kujutad ette, et on ka selliseid paare, kus mees ei jooksegi kohe metsa teate peale, et naine rase on

gea 27. aprill 2010, kl 14.03
minul ongi just see case, et kuna üheltpoolt keha ei talu hästi hormonaalseid vahendeid siis pidin nendest loobuma, arsti nõudel (või noh - nõudval soovitusel). mistõttu me hakkasimegi otsima mehega alternatiive. teiseltpoolt kondoomiga on see probleem, et kuna mehel on kohati erektsiooni häired (tõuseb, seisab aga nii kui hetkeks keskendus kaob - hakkab ära vajuma), siis kondoomiga on see natuke jabur jukerdamine ja tekitab temast tõsist stressi (mille tagajärel ka mina end õnnetuna tunnen). ta küll ei kurda ega vingu selle üle aga ma reaalselt näen kui palju ta muret tunneb ja seda südant lõikavat, vaevukuuldavat ohet on võimatu märkamata jätta kui jälle "probleem" tuleb. samas ma armastan teda nii väga...

ohoo - laps ja rasedus ei tuleks mu mehele shokina. me reaalselt, päriselt ja tõsiselt oleme sellel teemal vestelnud rohkem kui üks kord ja ma mingihetk isegi soovisin väga-väga last temaga... ja sina minu meest ei tunne, mina aga küll - ta ei hüppa alt ära kui laps tulema peaks. lihtsalt mina ise tunnen, et võiks ca aastakese veel oodada, vanust samas juba 26, mees 30.

gea 27. aprill 2010, kl 14.09
ja aitähhh sulle anne.

ma püüan ka kuidagi katsetada siis lugemisega. minu tsükkel on enamasti 25-26 päeva olnud (alates sellest kui märkima hakkasin). 18-19 päeva vaba (nii on olnud viimased 8 kuud, see üks päev on selline "nagu on ja nagu ei ole juba verd" aeg) ja 6 päeva vereeritus (sama, viimased 8 kuud nii old).

Seega 25-17=8 (esimesed 8 päva) ja 25-11=14. päevast jälle ohutu? noh, võib ka +1päev varuks jätta... et 8-14 päev on kõige ohtlikum? või sain ma valesti aru?

püha jumal küll 27. aprill 2010, kl 14.21
On see noortekas, lastekas või naistekas? Täiskasvanud naine võiks ometi teada, et selliseid asju nagu ohutud päeva ei ole olemas, see on nõuka-aegna linnalegend. Mehe sperma püsib naise kehas elujõulisena nädal aega, edasi mõtle ise, tumba!

art 27. aprill 2010, kl 14.34
NÄDAL aega :DDD ????
bwahahaha!!!!

N Ä D A L ????!!!!

irff 27. aprill 2010, kl 14.41
enamasti on see elujõulisuse aeg umbes 72 tundi. nii väidavad arstid kui enamik teaduslikke allikaid (googeldage, rsk, kui ei usu!). nädal peab olema mingi ekstreemne erand.... superman'i sperma ehk püsib nädala :) või chuck norrise oma! :D

anne 27. aprill 2010, kl 15.34
pühale jumalale - no olen küll nõukaaegne, aga kas just linnalegend, selles pole kindel. Kirjutan seda, mida omal ajal meditsiiniraamatutest lugesin ja mida enda peal üle 30 aasta kasutanud olen, mitte kuulujuttude põhjal. Jah, rasedaks jääb, kui kasutad päevade arvestust ja siis kirehoos ohtlikul ajal või selle lähedal seksid, aga selles pole arvestuse meetod süüdi, vaid ikka ise oma meeletuse/hooletusega.

Muidugi ma ei vaidle, kindlasti on, kellele see meetod ei sobi ja kindlasti on ka mõni, kes on päevade ajal rasedaks jäänud. Lihtsalt see on üks variant, mis on parem kui mittemidagi, kui keemia ei sobi.

geale - on ju tegelikult ka muid võimalusi, et ei peaks ainult kummi kasutama. Oraalseks, lõpetamine rindade vahele, anaal, juhul kui see on vastuvõetav. Katkestatud suguühe on kõige kahtlasem, sest nõuab mehelt väga suurt enesevalitsust, kuigi seda on kasutatud ja kasutatakse ikkagi üpris palju. Nüüd kohe tuleb jutt eelspermast, aga usun, et enamusel sellistel juhtudel on tegu lihtsalt mehe puuduliku enesekontrolliga, mis siis selle eelsperma kaela aetaks. Siiski pole katkestatud suguühe hea, ei soovita, eriti kui mehel eretsiooniprobleeme juba on. Kui tahad minuga edasi arutleda, kirjuta mulle meilile, siis vastan. Siin avalikus foorumis võib asjaliku jutu asemel varsti ämbriga sõimu saada hoopis

rrr 27. aprill 2010, kl 19.27
rasestumine toimub ovulatsiooni ajal, mis on arvatavasti umbes 14 päeva enne uue menstruatsioonitsükli algust. Lisaks arvestada +/- 4 päeva enne ja pärast seda(st min tsükli kõikumine ja sepermatosoidide eluiga).
Kui sinu tsükkel on 25 päeva, millest menstr on 6 päeva, siis ovulatsioon on umbes 5 päeva peale päevade lõppu(19-14), mil munarakk on viljastusvõimeline 20 tundi. Kui arvestada spermatosoidi elueaks 3 öp(on arvamusi, et isegi ka 6 öp), siis on rasestumisvüimalus olemas 3 päeva peale päevade lõppemist.

Tsükkel peab ikka väga kellapealt käima ja ka siis on alati võimalus tsüklihäireteks.

sheba 27. aprill 2010, kl 22.52
Minu kõik lapsed said alguse absoluutselt ohututel päevadel.

lõppu lisada 27. aprill 2010, kl 23.54
tagatipuks ilmuvad siia veel ka sellised targad,kes päevade ajal vahekorras ainult olnud ning ikka rasedad. pole selle kohta muud öeldagi.
võin kinnitada,et anne süsteem töötab, paremini kui mingi muu. aga aru peab peas olema ning süsteemid selged.

sheba 27. aprill 2010, kl 23.59
No lisa siis midagi mõistlikku...üks laps eostati tsükli 6-l päeval, teine 30-l.

naine 28. aprill 2010, kl 12.51
Ja minul kattub tsükkel täiesti anne nõuandega arvutamiseks. Lapsed eostatud ohtlikel päevadel aga koos ohtra valuvaigistiga, sest ovulatsiooni ajal tavaliselt kõht juba hommikul valutab hullusti. Nüüd lõin kalendri lahti ja arvutasin anne nõuande järgi - täpselt klapib, sest olen eelnevalt ovulatsiooni päeva alati punaseks teinud. Naine, tunne oma tsüklit ja pane oma keha tähele.

gestyl 30. aprill 2010, kl 11.55
Nii mulle vastati. Üllatus üllatus kas pole?

Mina olen ka elanud teadmisega, et kohe peale päevade lõppu ei jää rasedaks, aga võta näpust.

"Tsükkel on vahemik päevadest järgmiste päevadeni, klassikaliselt 28 päeva, kuid normaalne on 21-35 päeva vahemikku kuuluv (see tähendab, et tsükkel võib olla nii 21-päevane kui ka 35-päevane ning sinna vahemikku kuuluv päevade arv). Nt oletame, et sul hakkasid päevad 1. aprill ja su tsükkel on muidu 28 päeva pikk, siis su järgmised päevad hakkavad 28. aprill. Esimese tsükli all mõeldakse antud infolehes seda tsüklit, mis sul pillide võtmise ajal on.

Rasestuda võib igal ajal, nii päevade ajal, enne päevi, pärast päevi, mil iganes. Tõenäosus on alati olemas. Suurem tõenäosus rasestuda on ovulatsiooni ajal +- 3 päeva, seega u 7 päeval kuus on tunduvalt suurem tõenäosus rasestuda (see on see sinu toodud 12-16 p enne mensi algust). Kuid kuna naine ei ole robot, siis võib igal ajal, sest kunagi ei tea, millal munarakk valmida ning vabaneda võib."

anne 30. aprill 2010, kl 13.07
Loomulikult on mingi tõenäosus, et naine VÕIB igal ajal rasestuda, kui juhuslikult sel ajal munarakk on vabanenud. Kuid tavaliselt ei rasestuta ohutute päevade ajal. Kuigi alati on erandeid, aga samasugused erandid on ju ka spiraaliga rasestumised. Ja ma ei propageeri päevade arvestust,lihtsalt on hea teada ehk neil, kes keemiat kasutada ei saa/taha.

Oli ka veel üks täpsem, aga ebamugavam meetod ovulatsiooni arvutamiseks vanemates meditsiiniraamatutes, mis seisnes temperatuuri mõõtmises alakehas. Selle järgi pidi päris täpselt ovulatsiooni aja teada saama. Aga mina seda kasutanud pole ning ei oska seepärast ka soovitada-laita.

naine 30. aprill 2010, kl 14.23
statistika on tore asi ja erandite %-d võivad olla üldises mõttes tühised, kuid ühe inimnese jaoks on need 100%...näiteks minu puhul. Kõik minu 4 rasedust said alguse absoluutselt ohututel ja rasestumise jaoks võimatutel päevadel. Arvestada tuleb ka sellega, et ka seemneraku eluiga on paar päeva.
Mensu ajal rasestumine on võimalik seetõttu, et organismi jaoks pole see nn õige mens, vahel kestavad mensud poole raseduseni.

tjah, 07. juuni 2010, kl 14.54
siit tegin järelduse, vötan aga rahus oma pille edasi ja siis olen omalt poolt vähemalt kõik teinud, et ei juhtuks soovimatut rasedust.

pipi 07. juuni 2010, kl 15.10
Jäin rasedaks 1 päev pärast päevade lõppu. Arvestasin ka teadlikult, et on täiesti ohutud aeg ilma kaitsevahendita seksimiseks. Tagajärg ei rõõmustanud, leebelt öeldes.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  
DELFI DATE Soovid leida uusi sõpru? Kohata oma elu armastust? Liitu siin

VIIMASED TEEMAD

mis edasi
mures, 20.08.14 09:33
EBOLA (1)
Blondiin, 20.08.14 09:05
vererõhk (1)
glp2000, 20.08.14 07:46